Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do 1000 zł pod telewizor i komputer


Jagerr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem i amatorem audio.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że post może być dość długi, pewnie też gdzie nie gdzie walnę jakąś gafę językową.

Trochę się oczywiście rozejrzałem przed napisaniem tego posta - przejrzałem tu większość tematów jak i na innych forach.

Poszukuję DAC pod telewizor, a w przyszłości będzie też podłączony komputer (o ile DAC będzie lepszy od karty Creative Sound Blaster Z, którą obecnie posiadam w PC], być może też w ciągu roku dojdzie dekoder od kablówki (od Orange lub UPC).

W telewizorze mam złącze optyczne i słuchawkowe (słuchawkowe i tak odpada, jakość dźwięku z tego gniazda potrafi spowodować krwawienie z uszu).

Czyli obecnie źródłem będzie telewizor po optyku połączony do DAC, z DAC pójdzie 2x RCA do wzmacniacza.

Obecnie posiadam mały DAC Fiio D03k Taishan, ale jest dla mnie zbyt neutralny jeśli chodzi o dźwięk (brakuje chociażby tej "mięsistości" basu) i z tego co zauważyłem tłumi/wycisza dźwięk (przykład przy podłączonym wzmacniaczu do PC głośność ustawiona na ~1/4 pokrętła = "tak na ucho" ~1/2 przy Fiio).

Wzmacniacz to NAD C372 (po lekkiej modyfikacji - wymieniona część kondensatorów na bodajże Nichicon'y i przewody sygnałowe łączące selektor źródła z końcówkami mocy wymienione na grubsze), a kolumny to Bowers&Wilkins DM640.

Za DAC chciałbym się zmieścić w budżecie +-1000 zł, może być nowy jak i używany i modyfikowany, również nie boję się "chińczyków".

Widziałem, że polecacie ogólnie: Fiio D03K (którego mam), SMSL SANSKRIT, SMSL M3, SMSL M6, SMSL M8, Cambridge DacMagic 100 (z tego co czytałem tutaj to wersja bez przeróbek jest tak samo neutralna jak Fiio więc odpada wstępnie no i wiele osób uważa, że cenowo nie jest wart zakupu), Nostromo (polski produkt, jestem lekko uprzedzony do rodzimych produktów...), MUSICAL FIDELITY V-DAC, Styleaudio Carat-Topaz (obecnie bardzo trudno dostępny, a jak się pojawia to za wyższą kwotę niż planuję wydać), Xiangsheng 05B, Topping D50s, Arcam rDAC (bardzo trudno dostępny, podobno "legendarny").

PS: Widziałem, że kilka z tych DAC'ów ma wzmacniacz słuchawkowy czyli jak dobrze rozumiem w moim przypadku nie ruszam w ogóle pokrętła na nim, bo odpowiada zgaduje za wzmocnienie słuchawek?

PS2: Warto bawić się Bi-wiring (w moim zestawie)? Jeśli tak to jakie kable wówczas potrzebuję (tzn chodzi o końcówkę/mocowanie)?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jagerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jagerr napisał:

Nostromo (polski produkt, jestem lekko uprzedzony do rodzimych produktów...)

To błędne podejście, trzeba konkretnie oceniać dany produkt. Posiadam 5H poprzednika obecnego Hypnos i gra to bardzo dobrze, miałem iFi iDAC2 zachodnie? i dźwiękowo wygrywa polski produkt, chłodna ocena. W klubie Nostromo trochę napisałem ostatnio o moich wrażeniach co do grania. Widzę że w karcie masz wyjście SPDIF, po tym złączy DAC powinien najlepiej zagrać, niż na USB. Moim zdaniem warto spróbować, przy zakupie przez neta i tak jak coś nie podejdzie to masz 14 dni na zwrot?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać brzmienie dynamiczne z mocniejszym basem to Cambridge Audio Dac Magic 100 mógłby przypaść Ci do gustu. W przypadku tego DACa warto w przyszłości pomyśleć o lepszym zasilaczu takim jak Tomanek. 
Alternatywą może być Topping D50s, który zapewni zdecydowanie lepszą dynamikę  oraz szczegółowość. Bas jest szybki i zróżnicowany ale jest go nieco mniej względem DAC magic 100. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad 2 lata temu zamieniłem Fiio D03K na Cambridge DacMagic 100 i jestem zadowolony. Szczególnie odczuwalna różnica to więcej basu i muzykalności. Ogólnie róznica mnie zaskoczyła pozytywnie i warto było wydać kilka stówek. Może CA nie ustanawia rekordów w zakresie cyferek khz, ale brzmienie ma przyjemne i naturalne, nie tracąc na analityczności. Korzystam też z DAC m.in to TV i wbrew wielu opiniom Tidal z TV z DAC-kiem nie brzmi gorzej do streamerów za kilkaset zł, a komfort jest nieporównywalnie większy (pod warunkiem, że lubi się mieć włączony TV). Oczywiści służy to głownie do przejrzenia nowości i wyszukiwaniu ciekawostek, bo do dłuższych odsłuchów to lepiej coś poważniejszego włączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję za odpowiedzi.

@Prewwit 

Co do Nostromo to za Twoją uwagą, przejrzałem wszystkie 11 stron w Klubie, także kilka for.

Przy Hypnosis widziałem, że skarżył się ktoś na niskie tony.

Tak SPDIF moja karta posiada, USB nawet szczerze mówiąc w tym budżecie nie brałem pod uwagę ?

@Q21 Mowa o fabrycznej wersji czy po modzie? Teraz już serio nie wiem co myśleć o DM100 - czytałem o nim odmienną opinię (że jest neutralny i brakuje w nim niskim tonów). Chyba, że masz na myśli iż w porównaniu do Fiio będzie więcej niskich i bardziej dynamiczne brzmienie? Generalnie widzę, że używane można już od 400 zł dostać jak się poszuka dobrze. 

EDIT: Widzę, że na to pytanie już użytkownik x666 odpowiedział ?

Co do lepszego zasilacza to mógłbym o tym oczywiście w przyszłości pomyśleć - po oczywistym sprawdzeniu czy słychać różnicę (nie oszukujmy się, cena zasilacza to pół ceny nowego DAC'a).

Też trochę się tu naczytałem dużych pozytywów o modzie CA DM100 - ile ten zabieg kosztował osoby co się na niego zdecydowały i jak dużo to zmieniło w brzmieniu oraz co tak naprawdę zostaje zmienione/wymienione w samym DAC'u? W sumie to bardziej pytanie z ciekawości i opłacalności.

Zresztą czy góra przy DM100 nie byłaby zbyt słyszalna przy moich kolumnach (nie jestem przekonany czy to stara czy nowa wersja kolumn)?

@x666 dziękuję za opinię, szukałem właśnie takie porównanie ?

Hmm może to też jest jakieś wyjście by małymi krokami zmieniać sprzęt, aż w końcu znajdę swojego "graal'a". Przy zakupie CA bym raczej dużo nie stracił przy ewentualnej sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jagerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jagerr napisał:

Na wstępie dziękuję za odpowiedzi.

@Prewwit 

Co do Nostromo to za Twoją uwagą, przejrzałem wszystkie 11 stron w Klubie, także kilka for.

Przy Hypnosis widziałem, że skarżył się ktoś na niskie tony.

Temu trzeba testować u siebie w systemie, u mnie np. niskie są bardzo dobrze grane(jest głębia, odpowiedni wykop), może ten ktoś potrzebował DACa z tym zakresem podbitym, bo miał u siebie niedobory. Tutaj dzięki sugestiom forumowiczów, może zawęzić krąg poszukiwać do paru DACów, a potem samemu sprawdzać, bo nikt Ci nie powie że dany DAC u Ciebie na 100% się sprawdzi i jeszcze podejdzie pod Twój gust.

3 godziny temu, Jagerr napisał:

Też trochę się tu naczytałem dużych pozytywów o modzie CA DM100 - ile ten zabieg kosztował osoby co się na niego zdecydowały i jak dużo to zmieniło w brzmieniu oraz co tak naprawdę zostaje zmienione/wymienione w samym DAC'u? W sumie to bardziej pytanie z ciekawości i opłacalności.

Zresztą czy góra przy DM100 nie byłaby zbyt słyszalna przy moich kolumnach (nie jestem przekonany czy to stara czy nowa wersja kolumn)?

Tak samo z tym DACiem u jednych się sprawdza, drudzy wymienią bo gra dla nich za jasno.

Znowu Topping D50 jedni chwalą, drudzy piszą że brak muzykalności, życia w muzyce.

Nie ma lekko z wyborem? Poza tym są to DACi na dobrym poziomie, a nie jakieś słaboszczaki, więc źle nie będzie, sęk w tym żeby wybrać sobie idealny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 13:14, Jagerr napisał:

Witam, jestem nowym użytkownikiem i amatorem audio.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że post może być dość długi, pewnie też gdzie nie gdzie walnę jakąś gafę językową.

Trochę się oczywiście rozejrzałem przed napisaniem tego posta - przejrzałem tu większość tematów jak i na innych forach.

Poszukuję DAC pod telewizor, a w przyszłości będzie też podłączony komputer (o ile DAC będzie lepszy od karty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , którą obecnie posiadam w PC], być może też w ciągu roku dojdzie dekoder od kablówki (od Orange lub UPC).

W telewizorze mam złącze optyczne i słuchawkowe (słuchawkowe i tak odpada, jakość dźwięku z tego gniazda potrafi spowodować krwawienie z uszu).

Czyli obecnie źródłem będzie telewizor po optyku połączony do DAC, z DAC pójdzie 2x RCA do wzmacniacza.

Obecnie posiadam mały DAC Fiio D03k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale jest dla mnie zbyt neutralny jeśli chodzi o dźwięk (brakuje chociażby tej "mięsistości" basu) i z tego co zauważyłem tłumi/wycisza dźwięk (przykład przy podłączonym wzmacniaczu do PC głośność ustawiona na ~1/4 pokrętła = "tak na ucho" ~1/2 przy Fiio).

Wzmacniacz to NAD C372 (po lekkiej modyfikacji - wymieniona część kondensatorów na bodajże Nichicon'y i przewody sygnałowe łączące selektor źródła z końcówkami mocy wymienione na grubsze), a kolumny to Bowers&Wilkins DM640.

Za DAC chciałbym się zmieścić w budżecie +-1000 zł, może być nowy jak i używany i modyfikowany, również nie boję się "chińczyków".

Widziałem, że polecacie ogólnie: Fiio D03K (którego mam), SMSL SANSKRIT, SMSL M3, SMSL M6, SMSL M8, Cambridge DacMagic 100 (z tego co czytałem tutaj to wersja bez przeróbek jest tak samo neutralna jak Fiio więc odpada wstępnie no i wiele osób uważa, że cenowo nie jest wart zakupu), Nostromo (polski produkt, jestem lekko uprzedzony do rodzimych produktów...), MUSICAL FIDELITY V-DAC, Styleaudio Carat-Topaz (obecnie bardzo trudno dostępny, a jak się pojawia to za wyższą kwotę niż planuję wydać), Xiangsheng 05B, Topping D50s, Arcam rDAC (bardzo trudno dostępny, podobno "legendarny").

PS: Widziałem, że kilka z tych DAC'ów ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czyli jak dobrze rozumiem w moim przypadku nie ruszam w ogóle pokrętła na nim, bo odpowiada zgaduje za wzmocnienie słuchawek?

PS2: Warto bawić się Bi-wiring (w moim zestawie)? Jeśli tak to jakie kable wówczas potrzebuję (tzn chodzi o końcówkę/mocowanie)?

Pozdrawiam.

Do 1000zl to ARCAM rDac + zasilacz Tomanek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta creative nie ma najmniejszych szans. 

Rdac posiada USB, Coax, optical więc nie ma problemu z połączeniem go do komputera, telewizora itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po kilku dniowej przerwie.

Miałem na prawdę ciężki dylemat między Arcamem a Cambridge - dużo wertowałem tematów nawet na zagranicznych forach o tych dwóch dac'ach, ale że nie było możliwości odsluchu Arcama to wybór padł na Cambridge.

Zresztą lubię sprzęt zadbany, bez pęknięć...

Kupiłem DacMagic 100 używkę w idealnym stanie za 420 zł licząc przesyłkę - po "wypożyczeniu" i zwrocie nówki sztuki do sklepu.

Dlaczego używka? Kontaktowałem się z osobą co robi modyfikacje tego DAC'a i chyba się skuszę na nią. Więc gwarancja byłaby bez sensu skoro i tak zaraz będzie rozbierany na czynniki pierwsze.

Co do zasilaczy Tomanka doszły mnie wieści, że to już nie ta sama jakość co kiedyś, zresztą cena też wzrosła....

Pierwsze co się słyszy po podłączeniu Cambridge - to w końcu wzmacniacz NAD  odzyskał swoją moc, jest więcej szczegółów/detali w muzyce oraz bardziej dynamiczne brzmienie.

Jest naprawdę duży przeskok między nim, a Fiio, zdecydowanie wart pieniędzy (jeśli porównywamy te 2 DACi)

 

Mogę was trochę pomęczyć pytaniami?

DAC jak było pisane wyżej jest podłączony bezpośrednio pod TV i sample rate wynosi 48 kHz. Jest jakaś możliwość wymuszenia większego? Czy po prostu dla TV to max?

Czy może DAC podłączyć optykiem pod XBOX One (leży w pudle nie używany) lub może przez USB i wówczas by był większy sample rate?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jagerr napisał:

Czy może DAC podłączyć optykiem pod XBOX One (leży w pudle nie używany) lub może przez USB i wówczas by był większy sample rate?

Sprawdź po jakim złączu jest lepsza jakość muzyki, czy też równorzędna. U mnie np. po SPDIF(coaxial)   DAC gra lepiej niż po USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać Xiang Sheng 05. Z nowych w tej cenie to nic nie zagra, z używek może coś by znalazł. Najlepiej chyba poszukać Xiang z drugiej ręki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prewwit napisał:

Sprawdź po jakim złączu jest lepsza jakość muzyki, czy też równorzędna. U mnie np. po SPDIF(coaxial)   DAC gra lepiej niż po USB

Tak zrobię.

Może też "pożyczę" w marcu Nostromo Hypnos tzn kupię i w razie czego zwrócę w ciągu 14 dni. Być może Hypnos u mnie lepiej zagra niż fabryczny Cambridge, to zaoszczędzę pieniądze w ostatecznym rachunku.?

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Warto poszukać Xiang Sheng 05. Z nowych w tej cenie to nic nie zagra, z używek może coś by znalazł. Najlepiej chyba poszukać Xiang z drugiej ręki. 

Albo źle szukam albo "posucha" w używanych na rynku obecnie, a nowego na Ali znalazłem za 1500 + kw (?).

Co do DacMagica to myślę nad modem gdyż jak było nie raz pisanie nie jest bez wad - są pewne rzeczy które mi przeszkadzają np zbyt nachalna góra (w niektórych utworach aż za bardzo) i słaby bas (nie chodzi o dynamikę, tylko o jego długość).

I tak mimo wszystko jest to przynajmniej 1 stopień wyżej od Fiio.

PS: Co się stało z możliwością edycji starych postów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jagerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jagerr napisał:

Co do DacMagica to myślę nad modem gdyż jak było nie raz pisanie nie jest bez wad - są pewne rzeczy które mi przeszkadzają np zbyt nachalna góra (w niektórych utworach aż za bardzo) i słaby bas (nie chodzi o dynamikę, tylko o jego długość).

Temu pisałem, że najlepiej sprawdzić w swoim systemie, bo jak ktoś ma zamuloną górę to takie granie będzie pożądane.

7 godzin temu, Jagerr napisał:

Co do DacMagica to myślę nad modem gdyż jak było nie raz pisanie nie jest bez wad - są pewne rzeczy które mi przeszkadzają np zbyt nachalna góra (w niektórych utworach aż za bardzo) i słaby bas (nie chodzi o dynamikę, tylko o jego długość).

Co do modów nie wiem czy czytałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) można ich zrobić sporo, w zasilaniu nie dałbym tylko Silmiców, bo strasznie zamulaszcze kondy dla mnie, muzyka traci życie. Ja używam Panasonic ECA, Nichicon KA/KZ do do dostania w Amptone.

7 godzin temu, Jagerr napisał:

Może też "pożyczę" w marcu Nostromo Hypnos tzn kupię i w razie czego zwrócę w ciągu 14 dni. Być może Hypnos u mnie lepiej zagra niż fabryczny Cambridge, to zaoszczędzę pieniądze w ostatecznym rachunku.?

Warto spróbować, bo czasem się na robisz, a efekt modyfikacji nie pójdzie w tą stronę co trzeba, a pewnych rzeczy też nie przeskoczysz modami i trzeba szukać czegoś o innej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety z przyczyn technicznych chwilowo muszę się wstrzymać z wypożyczeniem Nostromo - mój wzmacniacz NAD zaczął delikatnie mówiąc wariować (założę zaraz osobny temat)...

 

Wracając DAC'a czy jest możliwość podłączenia do niego jakiegoś odbiornika Bluetooth lub do NAD'a mojego? 

Szukałem na ten temat w internecie i jedyne co znalazłem to, że niby jest to możliwe (przynajmniej jeśli chodzi o mojego NAD'a), ale w jaki sposób go podłączyć, jaki model odbiornika bluetooth kupić (jedyna wzmianka była o odbiorniku firmy Logitech) oraz z jakim wejściem to brak informacji...

Wiem, że jeśli chodzi o jakość dźwięku będzie no przepaść delikatnie mówiąc, ale to i tak byłby fajny techniczny gadżet przy zjazdach rodzinnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jagerr napisał:

Wracając DAC'a czy jest możliwość podłączenia do niego jakiegoś odbiornika Bluetooth lub do NAD'a mojego? 

NuForce BTR-100 podłączysz optykiem do DACa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z nowych z podłączeniem coaxial/optyk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to mnie naprowadziło.

Optyk jest już użyty więc odpada, zostaje Coaxial.

Dosyć mało jest adapterów z tym wyjściem (chciałem się zmieścić w budżecie do 200 zł).

Zostają chińskie konstrukcje na placu boju:

1. MR235PRO (ma wbudowany akumulator - i obawiam się, że może z czasem mieć wpływ na dźwięk, jak Aku będzie padać/próbować się ładować)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. Ding Shine BTS2 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3. A107 (obudowa jak od Nostromo) i niby 24 bit na 96k, ale nie ma informacji o A2DP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co z tego brać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżę temat dla potomnych w sumie 🙂

Zacznę od DACa Cambridge - kupiłem identyczny model tylko, że po przeróbce od Audiopurist i teraz mogę stwierdzić, że nareszcie sprzęt gra jak powinien - koniec z ostrymi wysokimi tonami, bas nabrał dynamiki jeszcze większej i jest już wystarczająco "długi", scena o wiele szersza.

Opinię tą wyrażam po łącznie ponad 20 godzinach odsłuchu - od rana od piątku testuje sprzęt z przerwami na spanie i pracę 🙂

Po sprzedaży swojego starego DACa praktycznie dopłaciłem tylko 150 parę złotych do zmodowanej wersji co uważam za doskonały deal.

Muszę zajrzeć do środka w wolnej chwili, bo jestem ciekaw która to rewizja modyfikacji - z tego co się dowiedziałem na stronie jest starsza rewizja, Audiopurist od tamtego czasu dokonał jeszcze innych zmian w tym modelu DACa tylko tego nie udokumentował na swojej stronie.

Pewnie za jakieś dwa lub trzy miesiące zakupię też zasilacz, ale nie będzie to ani Tomanek ani Nostromo - tylko również produkt od Audiopurist (cenowo wychodzi podobnie).

 

Wracając jeszcze do odbiornika Bluetooth, od ostatniego mojego posta nadwyrężyłem budżet o 33 zł i z AliExpress zamówiłem xDuoo XQ-50 Pro - udało się ominąć VAT i wyszło jakoś ~120 zł taniej niż w Polsce.

Padło na xDuoo z powodu ceny, dobrych recenzji, opinii w internecie i fakcie, że wiadomo co ma w środku 🙂

Nie wiem jak gra wbudowany DAC, bo połączyłem XQ coaxialem z Magickiem odrazu, ale według recenzji dźwięk ma płaski.

Samo urządzenie jest świetne m.in przez: zasięg - z drugiego pokoju sięga i nie przerywa, dźwięk - wiadomo nie jest to jakość kabla lecz naprawdę gra bardzo w porządku i przyzwoicie, kodeki - obsługuje nawet LDAC

Z minusów: nie było zasilacza w zestawie, więc chwilowo podłączyłem go do ładowarki od telefonu - tu muszę pomyśleć nad innym rozwiązaniem.

Osobiście jestem bardzo zadowolony, szczerze nie spodziewałem się takiej (dobrej) jakości dźwięku po bluetooth - tidal teraz na stałe zagości u mnie w telefonie.

Dziękuję za pomoc i uważam temat za wyczerpany.

 

Jeszcze tylko naprawić gdzieś NADa...  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20210322_193120.jpg

IMG_20210322_201017.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt modyfikacji w Audio Purist?

Jaki zasilacz polecacie pod tego DAC-a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

A jaki jest koszt modyfikacji w Audio Purist?

Jaki zasilacz polecacie pod tego DAC-a?

Z tego co się dowiedziałem obecnie koszt w Audio Purist modyfikacji to 440 zł + wysyłka.

Koszt zasilacza u niego to 600 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wiedziałem, że nie będzie tanio. Ale za 660 zł + 440 zł + 600 zł - wchodzimy w okolicę 1700 zł i pojawia się pytanie czy DacMagic zagra jak przetworniki po około 2000 zł. Za ~2k jest tego sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Hmmm, wiedziałem, że nie będzie tanio. Ale za 660 zł + 440 zł + 600 zł - wchodzimy w okolicę 1700 zł i pojawia się pytanie czy DacMagic zagra jak przetworniki po około 2000 zł. Za ~2k jest tego sporo.

Polecam sprawdzenie zestawu Nostromo Hypnos + zasilacz od tego producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Nostromo już słyszałem, ponoć są niezłe. Nawet jeśli nie skuszę się na ich DAC, to może chociaż ULPS wezmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Polecam sprawdzenie zestawu Nostromo Hypnos + zasilacz od tego producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Czy ten zasilacz nada się do DAC MAGIC 100?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marino166 napisał:

Czy ten zasilacz nada się do DAC MAGIC 100?

Nawet jak się nada, to pytanie po co? Nie wniesie to wiele, jeśli wcale... pamiętaj że to podstawowy tani i dość wiekowy dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marino166 napisał:

Czy ten zasilacz nada się do DAC MAGIC 100?

Masz kontakt na stronie producenta, spytaj się jakie zasilacz do Magica by podszedł.

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nawet jak się nada, to pytanie po co? Nie wniesie to wiele, jeśli wcale... pamiętaj że to podstawowy tani i dość wiekowy dac

Z zasilaczami jest trochę jak z kablami, jedni słyszą mniejsze/większe zmiany inni nie, rozwiązaniem jest sprawdzenie samemu i ocena jak to gra w naszym systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się nada, to pytanie po co? Nie wniesie to wiele, jeśli wcale... pamiętaj że to podstawowy tani i dość wiekowy dac
Czyli na początek modyfikacja? Czy wtedy od razu poczuję różnicę, czy to też tak będzie jak z kablami?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane bo to jest jak z kablami do pewniego poziomu nie ma zadnej roznicy a pozniej jest zbyt subtelna by mowic o czuciu, czesto  jest tylko pewne wrazenie poczatkowe ktore w 'sławetnych' slpych testach ginie

 

albo naprawde drogie albo 'zadne'

 

ja w pewnym momencie zastapiłem je przenosnymi odtwarzaczami z wyzszej bo były lepsze ( a moze znowu iluzja) niz te z niskiej polki niby specjalizowane dla domu, to wszystko kreci sie w okolicy moze słysze a moze nie, moze odbieram przyjemniej a moze nie , do  jakiegos wyraznego czucia to daleko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.