Skocz do zawartości
IGNORED

Kupno gramofonu do 2500zł


gitarrra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, gitarrra napisał:

Winylomaniak...jesteś WIELKI. Dzięki

Tylko jak to się ma do mojego pytania o  gramofon Sony?

Sony PS-X7? 

To była taka podrasowana wersja PS-X6, z tego co podają źródła, wersja exportowa, do sprzedaży poza Japonią

Różniła się, rurką ramienia, ta była z lepszego materiału, headshellem, ten też był z lepszego materiału, oraz matą, ta miała wypełnienie silikonowe - rzadkie rozwiązanie, a bardzo ciekawe  oraz  np zawiasami, te były przykręcane na śrubki z nakrętkami a nie wkręcane na wkręty

W tym egzemplarzu, do którego podałeś link, jest tak:

Pokrywa jest z tyłu pęknięta, mata jest wprawdzie silikonowa, ale te maty, po tylu latach, nadaję się jedynie do wyrzucenia, są pofałdowane, wybrzuszone itd, lata zrobiły swoje. Oryginalnego headshella Sony, nie ma, a jest drogi - bywa że i 300 złotych trzeba zapłacić , gdyż występuje tylko w tym modelu, jest w kolorze czarnym.

Cokolwiek ten egzemplarz zmęczony, widać po lewe stronie jakieś przetarcie na rogu.    

Dopiero teraz doczytałem, że w zestawie nie ma docisku, headshella i wkładki ? 

Nawet jakby były, to nie warto, a jak nie ma to nie ma o czym mówić

Ramię bez regulacji wysokości, stosunkowo krótkie. 

Jak już ma być Sony, to od PS-X 50 i wszystko co wyżej   

 

                 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
48 minut temu, gitarrra napisał:

No widzisz...można?Jeszcze są w Tobie ludzkie odruchy.

Dzięki.

Ja po prostu nie zauważyłem twojego pytanie o ten Sony ?

Połowa na gramofon, połowa na wkładkę gramofonową, i ma to być stosownie dobrane, pod względem parametrów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...nie zauważyłeś,jasne.Nie tłumacz się.?

Jak ten wątek potrwa trochę dłużej to jeszcze przeciągnę Cię na jasną stronę mocy.Jeszcze będą z Ciebie ludzie,zobaczysz.

A tym czasem..."may the force be with You".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, gitarrra napisał:

Taaa...nie zauważyłeś,jasne.Nie tłumacz się.?

Jak ten wątek potrwa trochę dłużej to jeszcze przeciągnę Cię na jasną stronę mocy

A tym czasem..."may the force be with You".

Już to dawno zrozumiałem, gdzie jest jasna strona mocy, a gdzie ciemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2021 o 11:55, gitarrra napisał:

To miłe,że chcecie mi pomóc ale gdyby to komuś umknęło to jest to temat o zakupie gramofonu do 2500 zł a nie o igłach i wkładkach.Gdy już kupię patefon to chętnie poczytam co macie do powiedzenia w tych tematach.Nie jest to również temat o nowych Technicsach...mniejsza o to na raty czy też nie.Gdybym takiego chciał to założyłbym taki temat.

I tego się trzymaj. Tak sobie założyłeś i na tym się skup. Na początek kwota ci spokojnie wystarczy. Nie kupuj szrotu od Helmuta albo od babci z piwnicy bo za chwilę się zdziwisz i włożysz w niego drugie tyle.

Na ten początek kup sobie Pro-jecta w wersji SB (one posiadają przełącznik obrotów a w pozostałych wersjach trzeba przekładać pasek - taka mała ale dla niektórych istotną różnica). Może to być model Debiuta, Essential albo Esprita. W tej cenie to praktycznie to samo a różnią się w zasadzie wyglądem. Montowane fabrycznie wkładki to 2mRed lub om10 - to też porównywalny poziom.

Za pre posłuży ci wspomniany Soniacz a jak ci się spodoba to z czasem sobie kupisz lepszą igłę do Reda lub OMki a i o lepszym pre też pomyślisz.

Na ten początek ci spokojnie wystarczy. Sprzęt będziesz miał nowy z gwarancją a i muzycznie też z pewnością będziesz zadowolony. Nie będziesz narzekał.

U mnie natomiast gra Dual 505-4 ale ceny z eBaya zaczynają się chyba coś od 2700 więc nie będę ci więcej suszył o nim głowy. Choć to jest pół automat o który ci też chodziło. Jak będziesz chciał więcej niusów na jego temat to daj znać.

A wspomniane Projecty to niestety full manuale. Więc coś za coś. Ale we wspomnianym budżecie nic nowego a raczej lepszego nie dostaniesz.

pzdr,

W dniu 24.02.2021 o 14:23, KALIBER napisał:

Niech nikt nie zapomina o końcowym " łańcuchu " audio

wzmacniacz + kolumny .

? ... a po zakupie zdziwko że gramofon za 5 tysi nie gra - popieram w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treborzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, treborzg napisał:

Na ten początek kup sobie Pro-jecta w wersji SB (one posiadają przełącznik obrotów a w pozostałych wersjach trzeba przekładać pasek - taka mała ale dla niektórych istotną różnica). Może to być model Debiuta, Essential albo Esprita. W tej cenie to praktycznie to samo a różnią się w zasadzie wyglądem. Montowane fabrycznie wkładki to 2mRed lub om10 - to też porównywalny poziom.

U mnie natomiast gra Dual 505-4 ale ceny z eBaya zaczynają się chyba coś od 2700 więc nie będę ci więcej suszył o nim głowy. 

 

Gdybym ja, kierował się twoimi poradami, to nie zarobiłbym ani złotówki, a wręcz działałbym na szkodę swojej firmy.

Nie masz bladego pojęcia o gramofonach, cenach itd

Zobacz, na ebay-u za ile można kupić tego Dual, a nie są to żadne okazje, tylko oferty które czasem wiszą miesiącami.  1000 złotych, w bardzo dobrym stanie, tyle kosztuje, a dobra cena na ten model to 600-700 złotych. Bo tyle jest wart ten twój model po latach, w świetnym stanie....... 

Polecasz podstawowego Pro-Jecta, z dodatkową opcją przełączania obrotów, z którego trzeba zapałcic2 tys.

To bez sensu.

Zobacz kupiłem taki model - 160 złotych. Parametr techniczne, o rząd wielkości, lepsze od tego polecanego przez ciebie gramofonu na gumkę. Obsługa, wygoda użytkowania, również, o rząd wielkości lepsze....

Wymieniłem wszystkie elementy gumowe, wyczyściłem, nasmarowałem i będzie działał bezobsługowo przez następne 20 lat, ?

A wkładkę to sobie kupię, od razu, z najwyższej półki ?  

A jak przysnę w trakcie słuchania, to ramię samo wróci na podpórkę i wyłączy gramofon ?       

a5.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Wymieniłem wszystkie elementy gumowe, wyczyściłem, nasmarowałem i będzie działał bezobsługowo przez następne 20 lat

Winylomaniak...czy Ty nie zajmujesz się przypadkiem recyklingiem?Wiesz...jestem na forum od niedawna więc wolę zapytać.

I żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał.Recykling to bardzo pożyteczna rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadammmm....już jest,niemalże ganz neue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A swoją drogą...czym Ty je tak picujesz , że się świecą ja psu wiesz co?

16 godzin temu, treborzg napisał:

Na ten początek kup sobie Pro-jecta w wersji SB (one posiadają przełącznik obrotów a w pozostałych wersjach trzeba przekładać pasek - taka mała ale dla niektórych istotną różnica). Może to być model Debiuta, Essential albo Esprita.

A mógłbyś podać jakieś przykłady bo jeśli chodzi o Pro-Ject to poza modelem "The Classic",który ma dość "specyficzny" wygląd(mi akurat bardzo się podoba) za cholerę ich nie rozróżniam i nie wiem jak się pozycjonują względem siebie.

Jeśli chodzi o nowe to myślałem o takim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gitarrra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, gitarrra napisał:

A swoją drogą...czym Ty je tak picujesz , że się świecą ja psu wiesz co?

Cały dowcip polega na tym, że nie ma tutaj, żadnego picowania, to jest po prostu dokładnie wyczyszczone. 

Obudowa, ramię, mata są umyte szmata i płynem do mycia naczyń, następne wypolerowane suchą szmatką , na sucho, bez żadnych dodatkowych środków. Pokrywa jest wpierw przeszlifowana papierem ściernym o różnych gradacjach, na mokro, a następnie  wypolerowana z życiem pasty do lakierów samochodów, i gąbki. Talerz jest wypolerowany z użyciem szmatki i samochodowej pasty polerskiej do aluminium. 

Ten model, był tanio sprzedawany, być może dlatego, że miął pokrywę na śladami użycia gorącego narzędzia - nie wiem co to mogło być, trzeba było zacząć od zeszlifowanie tych śladów, papierem o dość niskiej gradacji

Być może również dlatego że zamiast jednej nóżki, były naklejone na siebie trzy podkładki pod meble - o czym sprzedający nie wspomniał, pozostałe trzy nóżki też były w słabym stanie i wymagały renowacji.

Ale chyba głównie dlatego że buczał okrutnie, a według sprzedającego był w pełni sprawny ? 

No to rzuciłem pacjenta na plecy, odkręciłem spód, posłuchałem popatrzyłem i wszystko było jasne. Zawieszenie gumowe transformatora zrobiło się twarde jak kamień. Wziąłem nożyczki, polską matę Unitra i wyciąłem stosowne podkładki, przy okazji poprawiając trochę producenta, i inaczej zamontowałem transformator.  Cisza jak makiem zasiał. ?

Jak już pacjent leżał na plecach, usunąłem stare smary, nałożyłem nowe, zdemontowałem całą konsolę z przyciskami, wyczyściłem, nasmarowałem co trzeba

 To nie trzeba żadnej specjalistycznej wiedzy, ale trochę wprawy i doświadczenia trzeba mieć ?  

Bo jak przyjdzie nasmarować dźwignię opuszczania ramienia, i trzeba będzie rozkręcić pół mechanizmu, aby wyjąć sworzeń z tulejki to może, nie być tak prosto. Z złożeniem, bo z demontażem to zawsze jest prosto.                              

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

dodałem jeszcze, w porównaniu z takim chińczykiem, to mamy tutaj model o wręcz kosmicznej technologii, napęd bezpośredni z stabilizacją obrotów, parametry o rząd wielkości lepsze, automatyczne powrót ramienia, uruchamiany elektromagnesem  i czujnikiem foto, czyli nie jest to takie podstawowe mechaniczne rozwiązanie. Przełączanie obrotów w locie ?

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Winylomaniak napisał:

Talerz jest wypolerowany z użyciem szmatki i samochodowej pasty polerskiej do aluminium.

Są talerze, których nigdy nie wolno polerować ani traktować żadną chemią.

Ale skoro wiesz wszystko o gramofonach, nie muszę pisać o które chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gitarrra napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trzeba mieć naprawdę pod kopułą coś nie tak , by od gerwazego vel. vinylomaniak gramofon kupić.

i to takie plastikowe gówno.

jeszcze od gerwazego wkładkę kup , to tytuł frajera roku będziesz miał zagwarantowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, rochu napisał:

Są talerze, których nigdy nie wolno polerować ani traktować żadną chemią.

 

Zastanawiałbym się, gdyby to był jakiś wartościowy talerz, ale to jest talerz, który ja czasem wyprzedaję po 10-20 złotych ?  

Jeśli środek jest zalecany do alufelg, która, jedna, kosztuje kilkakrotnie więcej niż cały ten gramofon, to jestem przekonany, że da radę z tym talerzem ?

  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Winylomaniak napisał:

Zastanawiałbym się, gdyby to był jakiś wartościowy talerz, ale to jest talerz, który ja czasem wyprzedaję po 10-20 złotych ?  

?

  

Te o których piszę to 300-500zł używka.

1200zł nowy, ze starych zapasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Jeśli środek jest zalecany do alufelg, która, jedna, kosztuje kilkakrotnie więcej niż cały ten gramofon, to jestem przekonany, że da radę z tym talerzem

dureń , niby jesteś po jakiejś zawodówce mechanicznej a nie wiesz , że aluminium się utlenia pod wpływem powietrza. Polerką zdjąłeś warstwę lakieru który zabezpieczał talerz. Lakier w sprayu nie załatwi sprawy , bo się łuszczy. Pozostaje malowanie proszkowe , które jest droższe niż ten tt.

jeszcze od gerwazego wkładkę kup , to tytuł frajera roku będziesz miał zagwarantowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Winylomaniak napisał:

To trzeba przeczytać co tam producent zaleca. lub zadać pytanie producentowi....... 

Nigdzie tego nie przeczytasz.

Dowiesz się tego gdy talerz zacznie ci dzwonić a serwis zaproponuje ci wymianę talerza na nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rochu napisał:

Nigdzie tego nie przeczytasz.

Dowiesz się tego gdy talerz zacznie ci dzwonić a serwis zaproponuje ci wymianę talerza na nowy.

,że co ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bolo_senor napisał:

,że co ?

 

..że polerując talerz zdarłeś lakier, którym był pokryty. A lakier był po to by nic nie dzwoniło a nie by świeciło się jak psu jajca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.