Skocz do zawartości
IGNORED

Kupno gramofonu do 2500zł


gitarrra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, bolo_senor napisał:

przeniosłem do góry bo posty się rozdzieliły.

od czego to talerz ?

Poszukaj to się dowiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rochu napisał:

.że polerując talerz zdarłeś lakier, którym był pokryty. A lakier był po to by nic nie dzwoniło a nie by świeciło się jak psu jajca.

lakier nie ma na to wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, bolo_senor napisał:

dureń , niby jesteś po jakiejś zawodówce mechanicznej a nie wiesz , że aluminium się utlenia pod wpływem powietrza. Polerką zdjąłeś warstwę lakieru który zabezpieczał talerz. Lakier w sprayu nie załatwi sprawy , bo się łuszczy. Pozostaje malowanie proszkowe , które jest droższe niż ten tt.

Nie ma to jak się biorą za coś, forumowi  inżynierowie teoretycy

Taki przypadek, na całej powierzchni wżery, plamy, będą wynikiem miejscowego utlenienia. Wartość gramofonu do 500 złotych.  Aha, prowadzisz działalność gospodarczą, a nie prowadzisz teoretycznej działalności na forach społecznościowych ?

Co robimy panie inżynier?          

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rochu napisał:

Poszukaj to się dowiesz.

po co mam szukać , to ty napisałeś tego niusa to się pochwal , może faktycznie masz rację , chętnie zobaczę.

10 minut temu, Winylomaniak napisał:

Aha, prowadzisz działalność gospodarczą, a nie prowadzisz teoretycznej działalności na forach społecznościowych ?

nic nie prowadzę i nic tu nie zarabiam , nie po to jest to forum - już ci to pisałem.

10 minut temu, Winylomaniak napisał:

Taki przypadek, na całej powierzchni wżery, plamy, będą wynikiem miejscowego utlenienia.

ja cię uczyć co masz robić nie chcę i nie będę . Serio mam awersję do ludzi takiego pokroju co ty. A świadomość , że zarobiłbyś na mojej wiedzy chociaż złotówkę , nie pozwałaby mi spokojnie zasnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bolo_senor napisał:

po co mam szukać , to ty napisałeś tego niusa to się pochwal , może faktycznie masz rację , chętnie zobaczę.

Wybacz, nie muszę się dzielić z tobą całą moją wiedzą. Nieco wysiłku włożyłem w jej zdobycie.

Jak to się mówi? Nie sypać pereł miedzy wieprze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, bolo_senor napisał:

Ciach

Widzisz, teoria i oczytanie to jedno, a praktyczne umiejętności to drugie. A życie to jeszcze coś innego. 

ZUS do 10 danego miesiąca

Prowizja serwisu ogłoszeniowego, w tym przypadku do 15 danego miesiąca 

Podatek do 20 danego miesiąca

Tutaj nie ma co teoretyzować, tutaj jest twarda i bezwzględna ekonomia. ?            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rochu napisał:

Wybacz, nie muszę się dzielić z tobą całą moją wiedzą. Nieco wysiłku włożyłem w jej zdobycie.

Jak to się mówi? Nie sypać pereł miedzy wieprze?

Nie spodziewałem się prawdę powiedziawszy konkretnej odpowiedzi , bo większość twojej "wiedzy" jest z palca wyssana . 

12 minut temu, Winylomaniak napisał:

ZUS do 10 danego miesiąca

Podatek do 20 danego miesiąca

nie ściemniaj.

12 minut temu, Winylomaniak napisał:

Tutaj nie ma co teoretyzować, tutaj jest twarda i bezwzględna ekonomia. ?  

jak kogoś tylko zysk obchodzi to kręgosłup moralny staje się tylko uciążliwym balastem.

ale , są ludzie co potrafią połączyć jedno z drugim i wolą robić sobie grono zadowolonych klientów niżli wrogów , także to żadne wytłumaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bolo_senor napisał:

(...) bo większość twojej "wiedzy" jest z palca masz wyssane .

W tym jesteś mistrzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, bolo_senor napisał:

ale , są ludzie co potrafią połączyć jedno z drugim i wolą robić sobie grono zadowolonych klientów niżli wrogów , 

Cały czas, w pocie czoła, pracujemy nad tym, aby odsetek niezadowolonych klientów był jak najmniejszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Winylomaniak napisał:

Cały czas, w pocie czoła, pracujemy nad tym, aby odsetek niezadowolonych klientów był jak najmniejszy. 

ciężką pracą ludzie się bogacą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 16:18, gitarrra napisał:

 

Tylko jak to się ma do mojego pytania o  gramofon Sony?

Pół roku temu kupiłem za tysiaka PS-X50. Poszperaj. Fajny, zostało by na dwie eleganckie wkładki, a jak się znudzi to do ludzi. I nic nie stracisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 08:24, Winylomaniak napisał:

Gdybym ja, kierował się twoimi poradami, to nie zarobiłbym ani złotówki, a wręcz działałbym na szkodę swojej firmy.

A kogo z tu obecnych obchodzi twój biznes ? Jak będę potrzebował używany kątownik to skorzystam ze złomowiska a ty pójdziesz z torbami - bez żalu z mojej strony.

22 godziny temu, Winylomaniak napisał:

ZUS do 10 danego miesiąca

Prowizja serwisu ogłoszeniowego, w tym przypadku do 15 danego miesiąca 

Podatek do 20 danego miesiąca

Zawsze możesz zmienić branżę i zostać np. kurierem. Myślę że większość tutaj obecnych będzie zadowolona. A na dodatek nie będziesz musiał płacić ZUS-u, podatku, prowizji bo pracodawca sam to za ciebie zrobi a ty tylko zajmiesz się robotą na której skorzysta społeczeństwo. I w ten sposób tak jedna jak i druga strona będą usatysfakcjonowane - a czy ty będziesz ? - to już mnie nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, treborzg napisał:

Ciach

Dostarczanie paczek na etacie, jakoś mnie nie pasjonuje ?  JA to sobie lubię posiedzieć w domu, a tutaj trzeba by się bujać po mieście i jeszcze naginać na 3 piętro bez windy, na przykład ? Wolę wysłać średnio 6-7 paczek dziennie i siedzieć w ciepłych kapciach w domu ?       

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No cóż,po miesiącu czasu mam gramofon.

Z różnych względów wybór padł na nowy Pro-Ject Debut Carbon Evo.

Chciałbym z tego miejsca podziękować tym wszystkim, którzy pomogli mi w wyborze. Nie chcę nikogo wymieniać z osobna bo boję się, że mógłbym kogoś pominąć,

Jeśli ktoś uważa ,że mi w jakikolwiek sposób pomógł to będzie wiedział ,że te podziękowania są również dla niego.

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, gitarrra napisał:

No cóż,po miesiącu czasu mam gramofon.

Z różnych względów wybór padł na nowy Pro-Ject Debut Carbon Evo.

Chciałbym z tego miejsca podziękować tym wszystkim, którzy pomogli mi w wyborze. Nie chcę nikogo wymieniać z osobna bo boję się, że mógłbym kogoś pominąć,

Jeśli ktoś uważa ,że mi w jakikolwiek sposób pomógł to będzie wiedział ,że te podziękowania są również dla niego.

Dzięki.

Dramat 🙂

A można było wydać 440 złotych, wziąć śrubokręt rozkręcić, psiknąć na tłoczek windy ramienia, rozruszać, całość przedmuchać z kurzu, usnąć stare smary, nanieść nowe . I mieć gramofon o kilka klas lepszy, za 1/4 ceny tego Pro-Jecta....... 

Swoją drogą świetny model

 Pływające zawieszenie, sprężynowo-gumowe, obudowa metalowa, precyzyjnie wykonany, o parametrach kosmicznych w stosunku do tego prodżekta

 

   

   

1Pioneer.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Winylomaniak napisał:

Dramat

Dramat to Ty się powinieneś nazywać ,tylko ksiądz się nie chciał zgodzić.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winylowy...

skoro Ty nie potrafisz zaakceptować wyborów innych ludzi to...nie chce mi się Tobie ich tłumaczyć.

Nie zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, gitarrra napisał:

Winylowy...

skoro Ty nie potrafisz zaakceptować wyborów innych ludzi to...nie chce mi się Tobie ich tłumaczyć.

Nie zrozumiesz.

Twoje wybory wynikają, z braku podstawowej wiedzy, dyletanctwa itd, a nie z świadomego wyboru.

Właśnie dla takich ludzi są stargetowane takie produkty 🙂   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Winylomaniak napisał:

Twoje wybory wynikają, z braku podstawowej wiedzy, dyletanctwa itd, a nie z świadomego wyboru.

Właśnie dla takich ludzi są stargetowane takie produkty 🙂   

Przynajmniej gość wie co kupił i za co zapłacił.

Nie musi się zastanawiać czy aby jakiś Pomysłowy Dobromir, w środku nie posklejał gramofonu Kropelką, nie czyścił go Domestosem i nie smarował łożysk Olejem Kujawskim. Bo tak było handlarzowi szybciej i taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, rochu napisał:

Przynajmniej gość wie co kupił i za co zapłacił.

 

Rzecz w tym że nie wie co kupił i za co zapłacił. Dowie się, jak sobie, być może, kiedyś kupi porządny gramofon 🙂

8 minut temu, rochu napisał:

Nie musi się zastanawiać czy aby jakiś Pomysłowy Dobromir, w środku nie posklejał gramofonu Kropelką, nie czyścił go Domestosem i nie smarował łożysk Olejem Kujawskim. Bo tak było handlarzowi szybciej i taniej.

 Łee, to się kupuje od Helmuta, z pierwszej ręki a nie z drugiej czy trzeciej Taki np Dual 750-1 - ten akurat o Johna (Lenona 🙂 ) za troszkę ponad 1/4 zakładanego budżetu  🙂

1Pioneer (1).jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Winylomaniak napisał:

Rzecz w tym że nie wie co kupił i za co zapłacił 🙂

 

Wie.

I wie także, że nie kupił jakiejś starej plasticzanej purchawy fabrycznie pomalowanej srebrzanką, zdechłej ze starości a potem rewitalizowanej pucowanej przez handlarzynę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, rochu napisał:

Wie.

I wie także, że nie kupił jakiejś starej plasticzanej purchawy fabrycznie pomalowanej srebrzanką....

Daj spokój, SL-QX300 nie ma plastikowej obudowy, widać nigdy nie naprawiałeś tego gramofonu i bzdury wypisujesz...... 🙂

Tak jak 99% sprzedających ten model w Polsce, którzy w opisie, kopiują dane techniczne z Internetu, zamiast spojrzeć do instrukcji obsługi..... 🙂 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

nie smarował łożysk Olejem Kujawskim. Bo tak było handlarzowi szybciej i taniej.

Ależ Rochu! Kujawskim? Toż to marnowanie pieniędzy! Na półkach Biedronki znajdziesz bez problemu tańsze oleje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
28 minut temu, McGyver napisał:

Na półkach Biedronki znajdziesz bez problemu tańsze 

Czasem też sprzedają, tańsze gramofony, nawet są firmowe, marki DUAL

Sam kupiłem 3, czy 4 sztuki, poszły od ręki w tydzień..... Bo nowe, firmowe i niedrogie i zapewne nabywcy są w siódmym niebie, więc taki kujawski czy inszy to jest pikuś 🙂

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
30 minut temu, piotr6 napisał:

I tak tym gównem popsikanym olejem i rozkrecanym śrubokrętem handlujesz

 

Oj misiu kolorowy 🙂

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gramofon-vintage-technics-sl-qx300

Gównem to handluje ten pan, pomijając stan śmietnikowy, to sprzedający nie wie co sprzedaje, kompletnie nie wie, coś bredzi w opisie, że igły nie ma, po czym ze wkładkę trzeba wymienić,  a już informacja w opisie, ze gramofon jest po przeglądzie, to kiepski żart...Przekopiował dane technicznie i nawet nie zauważył że są błędne 🙂 Z tyłu widać DIN5, oby nie na zasadzie, ucięte nożem i sklejona taśmą 🙂 

No i ma ciekawe porady, typu pokrywę skleić 🙂

   

1Pioneer (1).jpg

1111.jpg

Ja nie sprzedaję brudnych gramofonów 🙂   

Chcesz zobaczyć stan gumowych amortyzatorów, które są kluczowe dla tego modelu?  🙂 

 

222.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.