Skocz do zawartości
IGNORED

Kupno gramofonu do 2500zł


gitarrra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, gitarrra napisał:

Bo....

Kup sprawdź i wtedy sobie porozmawiamy na ten temat....

Ja tego GR kupiłem w cenie o niecałe 500 złotych wyższej niż założony przez ciebie budżet w tym wątku. Bo się trochę na tym temacie znam, a ty się nie znasz i dla ciebie są produkowanie wyroby gramofonopodobniewyglądające...... 

  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz,

jestem zawiedziony i co tu dużo mówić, rozczarowany  Twoją odpowiedzią.

Liczyłem na jakąś pomoc a co przeczytałem ? Idź sobie kup, poczytaj w internetach , że o przechwałkach ile to za swojego sprzęta zapłaciłeś nie wspomnę .

Tak , bo tu, mam wrażenie, już zaczynasz się chwalić . I coś mi się wydaje , że ma to na celu zdołowanie mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, gitarrra napisał:

No masz,

jestem zawiedziony i co tu dużo mówić, rozczarowany  Twoją odpowiedzią.

Liczyłem na jakąś pomoc a co przeczytałem ? Idź sobie kup, poczytaj w internetach , że o przechwałkach ile to za swojego sprzęta zapłaciłeś nie wspomnę .

Tak , bo tu, mam wrażenie, już zaczynasz się chwalić . I coś mi się wydaje , że ma to na celu zdołowanie mnie. 

Kup Technicsa 1200GR i będziesz miał spokój 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nawet gdybym chciał kupić, to poza ogólnikami tak naprawdę nie wiem z czym mam do czynienia .Jak sam kilka razy zauważyłeś , ja się zwyczajnie nie znam.

Jest na forum specjalista , człowiek , który ma Technicsa w "małym palcu" a jego jedyną odpowiedzią na moją prośbę o pomoc jest 

9 godzin temu, Winylomaniak napisał:

Kup Technicsa 1200GR i będziesz miał spokój 🙂  

Ja zdaję sobie sprawę ,że mój ,jak to poetycko nazwałeś "wyrób gramofonopodobniewyglądający" nie będzie wieczny albo zwyczajnie mi się znudzi.

Nie ukrywam , że Technicsy serii 12***** podobają mi się mimo że

"ich cygański wygląd odpowiada poczuciu estetyki Negrów ze slamsów".(rochu...jesteś wielki🤣)

Na taką okoliczność wolę być wcześniej przygotowany ale Ty z jakiegoś powodu nie chcesz mi pomóc.

Nawet nie chcę sądzić , że to dlatego, że tak naprawdę się nie znasz , a Twój zakup 1200GR to było władowanie się na minę.

PS.

Tylko nie pisz proszę , że zakup gramofonopodobniewyglądającego prodżekcika to był niewypał,bo to żadna i pozbawiona merytoryki odpowiedź.Tak nie odpowiadają fachowcy tylko ludzie którzy nie wiedzą co mają powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Winylomaniak napisał:

Mój kredy dla Ciebie wyczerpał się

O jakim kredycie Ty mówisz?

Przecież ja nic u Ciebie nie brałem.Ale jak trzeba to coś załatwię.Mam trochę znajomości,da się coś załatwić na niskim procencie.

W dniu 27.03.2021 o 08:27, Winylomaniak napisał:

Ja tego GR kupiłem w cenie o niecałe 500 złotych wyższej niż założony przez ciebie budżet w tym wątku. 

I niech mi ktoś powie , że to nie jest przechwalanie się.

A to nie jest znęcanie się

W dniu 27.03.2021 o 08:27, Winylomaniak napisał:

Bo się trochę na tym temacie znam, a ty się nie znasz i dla ciebie są produkowanie wyroby gramofonopodobniewyglądające...

No daj spokój , fochy w Twoim wieku?

Napisz o co chodzi z tymi Technicsami,chyba nie chcesz być uważany za chwalipiętę?

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

I gra gitarrra 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

I gra gitarrra 😄

 

Teraz, gitarrra napisał:

Napisz o co chodzi z tymi Technicsami

Gramofon dla ciebie

https://www.ebay.de/itm/Technics-SL-1200GAE-Limited-Edition-1-von-1200-Auferstehung-einer-Legende-TOP/154392876264?hash=item23f28854e8:g:nCkAAOSwX~Bfiwot

Zacznij oszczędzać już dzisiaj, a najlepiej, weź się do roboty, zamiast, marnować czas na forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi tu Winylomaniak nie ściemniaj Chuckiem tylko gadaj o co chodzi z tymi Technicsami.

Zanim załatwię kredyt w Prowidencie🤑 ,to musisz mi powiedzieć dlaczego warto go kupić.Bez informacji od fachowca nie ma opcji żebym go kupił.

A za Chucka masz szacun u mnie👍.No nie powiem, zaskoczyłeś mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, gitarrra napisał:

Ty mi tu Winylomaniak nie ściemniaj Chuckiem tylko gadaj o co chodzi z tymi Technicsami.

Zanim załatwię kredyt w Prowidencie🤑 ,to musisz mi powiedzieć dlaczego warto go kupić.Bez informacji od fachowca nie ma opcji żebym go kupił.

A za Chucka masz szacun u mnie👍.No nie powiem, zaskoczyłeś mnie.

A tutaj masz guitarmana co się Chucka naoglądałem szczenięcem będąc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winylowy...

tylko,że to nie jest licytacja, kto jakiego "wioślarza" lubi tylko temat o gramofonach, a dokładniej wątek o tym, jak zapodałeś focha i nie chcesz pochwalić się swoją wiedzą.

A Angus jest very,very👍

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie droczysz się ze mną jak dziewica-chce ale się boi.

Oooo, dzięki mistrzu za łaskawość .Mój nabytek nazwałeś gramofonem. To już coś.

Ale czy nie pisałem Ci ,że nigdy nic nie wiadomo i że może kiedyś zapragnę zmienić mego prodżekcika na gramofon dla prawdziwych facetów?

A jeżeli tak się stanie to wolę wcześniej wiedzieć co i jak. Wiesz, informacje w internetach to jedno ale informacja od kogoś kto się zna poparta doświadczeniem użytkowym  to zupełnie inna bajka.

Nie bądź dziewica i nie bój się, powiedz jakie są różnice i o co chodzi z tymi Technicsami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie paczki Marlboro po ok.18zł=36zł ,co daje średnio 4,5 zł za płytę

No powiem Ci (uwzględniając delikatną nutę zazdrości),masz nosa do interesów.

Mam nadzieję ,że są w lepszym stanie niż sugerowałby to cena.

Bo jeśli jest inaczej to ja bałbym się położyć taką płytę na swojego prodżekcika , o takim, jak Twój, superhejafet Technicsie nawet nie wspomnę.

Ale my tu gadugadu a Niemcy się zbroją...nie bądź dziewicą i gadaj co wiesz o Technicsach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, gitarrra napisał:

Dwie paczki Marlboro po ok.18zł=36zł ,co daje średnio 4,5 zł za płytę

28 złotych, to są używane CD z początku lat 90-tych, które używane, zazwyczaj grają tak samo, jak były nieużywane, co w przypadku płyt winylowych zdarza się bardzo rzadko, w zasadzie nie zdarza się wcale 🙂  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Winylomaniak napisał:

28 złotych, to są używane CD z początku lat 90-tych

Pozwolę sobie wtrącić ... 28 zł za oryginały z początku 90's to chyba tylko niemiecki folklor. Oczywiście można takowe bez problemu kupić z tamtych lat jednak w większości cena jest odzwierciedleniem autora, wydania i stanu używanej CD. I tutaj biorąc pod uwagę używki to wiele z tych płyt już dzisiaj nie nadaje się do niczego z prostego powodu ... płyty były tyle razy docierane w odtwarzaczach a przy tym źle przechowywane i są już po prostu są skorodowane. A jak do tego dojdzie słabe, na masową skalę wydanie, ze słabych materiałów i z szybkiej produkcji to jedyne co można to sobie powiesić dla ozdoby taka płytę w aucie na lusterku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, treborzg napisał:

Pozwolę sobie wtrącić ... 28 zł za oryginały z początku 90's to chyba tylko niemiecki folklor. Oczywiście można takowe bez problemu kupić z tamtych lat jednak w większości cena jest odzwierciedleniem autora, wydania i stanu używanej CD. 

Przecież wkleiłem zdjęcia, widać, że są to katalogowe płyty króla rock n rolla, ich pierwsze edycje na CD. 

Ty w ogóle, czytasz co się pisze, czy odpowiadasz na sygnały kosmitów?🙂   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...CD .

 Zaskoczyłeś mnie, dlatego moja wrodzona lotność umysłu, nieco podeszły wiek oraz kłopoty ze wzrokiem(-25 dioptri na oko) spowodowały , że nie zareagowałem od razu na tą prowokację.

I Ty,taki wielki winylomaniak zapodajesz mi w dziale o winylu jakieś "herezje" o CD??????

CD ?...no wiesz, wstydź się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, gitarrra napisał:

 

Chciałem tylko zauważyć, dobre CD, z drugiej ręki to się obecnie kupuje, często za 3-5 zeta, a nowe winyle w biedronce są po 5o zeta. No taka ciekawostka przyrodnicza.......  

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Winylomaniak napisał:

Przecież wkleiłem zdjęcia, widać, że są to katalogowe płyty króla rock n rolla, ich pierwsze edycje na CD. 

Ty w ogóle, czytasz co się pisze, czy odpowiadasz na sygnały kosmitów?

Ty w ogóle, czytasz co się pisze, czy odpowiadasz na sygnały kosmitów?

Przecież ci napisałem: "Oczywiście można takowe bez problemu kupić z tamtych lat jednak w większości cena jest odzwierciedleniem autora, wydania i stanu używanej CD". A co więcej to doczytaj ...

A jak już jesteśmy przy autorze to mnie osobiście akurat rock and roll Elvisa nie pociąga więc dla mnie wartości wspomniany zestaw nie ma żadnej i te 28 zł to dla mnie coś przepłaconego. No chyba że w twoim przypadku na dalszy handel to jestem to w stanie zrozumieć.

A w kwestii stanu to już temat czy aby wszystkie jeszcze się do czegoś nadają ? bo same okładki to jeszcze nie wszystko. Aczkolwiek nie twierdzę że być może nie, bo sam posiadam trochę CD z epoki w kolekcji i jak na razie wszystkie działają bez zarzutu.

Dlatego też uważam, że zakup używanych CD bez ich uprzedniego sprawdzenia, czy w ogóle robią odczyt jest dużą loterią i ryzykiem własnych PLN-ów. Choć w przypadku LP też tak często bywa - dlatego w większości kupując w sieci używane LP możemy się wstępnie sugerować opisem stanu tak płyty jak i okładki. Natomiast na wszelkiego rodzaju giełdach, bazarach a i w odniesieniu do CD to już niekoniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, treborzg napisał:

Dlatego też uważam, że zakup używanych CD bez ich uprzedniego sprawdzenia, czy w ogóle robią odczyt jest dużą loterią i ryzykiem własnych PLN-ów. Choć w przypadku LP też tak często bywa - dlatego w większości kupując w sieci używane LP możemy się wstępnie sugerować opisem stanu tak płyty jak i okładki. Natomiast na wszelkiego rodzaju giełdach, bazarach a i w odniesieniu do CD to już niekoniecznie.

Przepraszam, a czym ty do mnie piszesz? 

W tej cenie, i za taka kwotę, ta ja biorę w ciemno, bo mi się nie chce, na przykład, schylać 🙂     

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winylku...

no powiedz mi coś o tych Technicsach, bo jak tak czytam z jakim zapałem bronisz ulubionej marki to coraz bardziej uświadamiam sobie,że zakup gramofonopodobniewygladającego prodżekcika był błędęm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Winylomaniak napisał:

Przepraszam, a czym ty do mnie piszesz?

Klawiaturą.

17 minut temu, Winylomaniak napisał:

W tej cenie, i za taka kwotę, ta ja biorę w ciemno, bo mi się nie chce, na przykład, schylać

Każdy ma wolny wybór. Jedni biorą w ciemno a inni wolą się schylić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 02:27, gitarrra napisał:

No cóż,po miesiącu czasu mam gramofon.

Z różnych względów wybór padł na nowy Pro-Ject Debut Carbon Evo.

Kupiłeś, to już wiemy,  po kij kopiesz się z koniem.

Może napiszesz coś na temat  zakupionego PJ  jakaś fota ?

Dlaczego właśnie PJ.

Jesteś zadowolony z zakupu  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry 4321 ,masz rację

ale czasem codzienne sprawy przysłaniają główny temat.

A "koń" ? Mam nadzieję, że już się tu nie pojawi, bo w przeciwnym wypadku nie będzie "głaskania". Użyję jego własnego młotka.A że będzie to mało subtelne?No cóż, skoro to jest jedyny język jaki rozumie to tak będę z nim rozmawiał.

A jeżeli chodzi o głównego bochatera...

Gdybym miał streścić to do kilku słów to powiedziałbym, że był to strzał w dziesiątkę zarówno jeśli chodzi o wygląd jak o brzmienie .Po kilkunastu godzinach odsłuchu muszę powiedzieć,że kupiłem gramofon który jest dobrze dopasowany jakościowo do reszty mojego toru audio i do mojego słuchu.W moim przypadku, po tak długiej przerwie z płytami jest to idealny gramofon na ponowny start.Właśnie szukałem takiego punktu odniesienia na wypadek gdybym kiedyś chciał coś zmieniać.

A dlaczego P-J ? Brałem pod uwagę kilka możliwości gdy już odrzuciłem używki. Kilka "rozmów" z ludźmi z forum

(dzięki👍) ,trochę internetu, rozpatrzenie wszystkich za i przeciw i mam P-J.

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz-on mi się po prostu podoba.

1 godzinę temu, 4321 napisał:

Jesteś zadowolony z zakupu  ?

A jak sądzisz?😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas "pracy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A do utrzymania połysku plinty "zaadoptowałem" pędzelek,który należał do żony.Jest bardzo miękki i idealnie się do tego nadaje.

267683476_pdzelek.thumb.jpg.0a322b8f05a2ed34005c0e21fd446ec4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.