Skocz do zawartości
IGNORED

Konwertery i kable cyfrowe podstawowe pytania


Svawo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że mój streamer ma tylko spdif out a dac tylko toslink in wolny mam do Was szanowni forumowicze 2 pytania..

1. Czy konwerter spdif >toslink dziala bezstratnie ,na jakiej zasadzie to działa?ogolnie czy jest uzasadnione użycie takowego czy lepiej dopłacić "troche" i zmienić np dac na taki który będzie mial spdif in? 

Ew jaki konwerter byście polecili ?widzę że są same budżetówki no name,  ewentualnie jakiś lindy za 300pln.

 

2. Czy kable spdif/aux nadają brzmieniu charakter taki jak np seria z której się wywodzą np cardas parsec zaokrągla i pogrubia dźwięk a chord clearway daje szybkie i jasne brzmienie? Co byście polecili na początek żeby nie dało się zbytnio odczuć charakteru kabla,coś neutralnego do 500-600pln.

Z optykiem miałem już do czynienia tak ze chyba nie muszę pytać..  najlepiej grał mi supernova 7.

Pozdrawiam, 

Slawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.!

Z całym szacunkiem, ale dlaczego na pytanie dotyczące min kabli najbardziej zainteresowani w temacie są przeciwnicy brzmienia kabli ?  Nie chce wprowadzać konfliktu ale może druga strona też coś doda? Jestem otwarty i w przypadku rca, głośnikowych słyszę zazwyczaj różnicę... znaczną w charakterze... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 15:26, BanalnyX napisał:

Poza tym Toslink to też poniekąd SPDIF

 

Nie "poniekąd" tylko po prostu SPDIF.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
moderacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam moje ulubione pytanie na które nikt na tym forum nie udzielił mi jeszcze odpowiedzi.

Prąd w kablu jest zjawiskiem z domeny cyfrowej czy analogowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
moderacja

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2021 o 13:24, Svawo napisał:

Cześć, jako że mój streamer ma tylko spdif out a dac tylko toslink in wolny mam do Was szanowni forumowicze 2 pytania..

Jedno i drugie to SPDIF. Bo SPDIF to format sygnału, niezależnie od użytej metody transmisji. 

 

W dniu 22.02.2021 o 13:24, Svawo napisał:

1. Czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) >toslink dziala bezstratnie ,na jakiej zasadzie to działa?ogolnie czy jest uzasadnione użycie takowego czy lepiej dopłacić "troche" i zmienić np dac na taki który będzie mial spdif in? 

Z tego co napisałem powyżej wynika że ściśle mówiąc to nie jest konwerter SPDIF>TOSLINK, tylko konwerter prąd>światło. W obu przypadkach formatem sygnału pozostaje SPDIF. 
Z punktu widzenia danych jest bezstratny, ale niestety nie pozostaje bez wpływu na jakość dźwięku, wprowadza pewną jego degradację. 
Skoro jednak w obu przypadkach mamy do czynienia z sygnałem w formacie SPDIF, to można sobie poradzić usuwając w DACu jeden z odbiorników TOSLINK i montując w jego miejsce gnizdo RCA które przyjmie sygnał elektryczny z Twojego streamera. 

 

W dniu 22.02.2021 o 13:24, Svawo napisał:

2. Czy kable spdif/aux nadają brzmieniu charakter taki jak np seria z której się wywodzą np cardas parsec zaokrągla i pogrubia dźwięk a chord clearway daje szybkie i jasne brzmienie?

Nie miałem u siebie wymienionych przez Ciebie modeli przewodów cyfrowych, ale miałem / mam inne modele, i różnice brzmieniowe pomiędzy nimi są wyraźnie słyszalne. Kimber D60 jest dynamiczny, detaliczny, precyzyjny, nieco rozjaśniony. Furukawa Grazioso ciepła, barwna, gładka. Ultralink Platinum Digital Pro jest neutralny w dobrym znaczeniu tego słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, McGyver napisał:

Nieprawda. Informacje nie są przesyłane kablem SPDIF. Kablem SPDIF przesyłany jest prąd. Twierdzenie że kablem SPDIF przesyłane są informacje jest drastycznym uproszczeniem zagadnienia i świadczy o bardzo powierzchownym rozumieniu sprawy. 

Dosłownie nie masz litości...człowiek się załamie.

Awkward John Krasinski GIF by Saturday Night Live

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, McGyver napisał:

Skoro jednak w obu przypadkach mamy do czynienia z sygnałem w formacie SPDIF, to można sobie poradzić usuwając w DACu jeden z odbiorników TOSLINK i montując w jego miejsce gnizdo RCA które przyjmie sygnał elektryczny z Twojego streamera.

to jest jakaś myśl, hm..... zastanowić się trzeba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę się dołączyć i poprosić o poradę odnośnie wyboru konwertera USB-SPDIF. Mam na komputerze zgranych kilka koncertów i potrzebuję przesyłać sygnał audio do DACa przy pomocy kabla Coaxial, ponieważ wszystkie pozostałe wejścia mam już zajęte. Brzmieniem kabla czy konwertera, jeśli w ogóle coś takiego występuje, nie jestem zainteresowany ? Chodzi głównie o cenę i czy usprawiedliwia ona taki zakup? Jest np. coś takiego jak M2Tech HiFace Two, przy opisie którego pieją, że obsługuje częstotliwości do 192kHz, zwalczają jitter, i zakłócenia z komputera. Szczerze nie zachwycam się takimi opisami wychwalającymi pod niebiosa różne urządzenia, ale nie chciałbym też poskąpić stówki czy dwóch i później żałować. W każdym razie wystarczy mi taki konwerter który obsłuży maksymalnie niech tam te 24/96 i nie rozpadnie się po wyjęciu z pudełka. A może wcale nie potrzebuję żadnego konwertera bo DAC obsługuje BLUETOOTH 5.0 APTX HD / LDAC i dekoduje PCM do 24/96? Korzystam na razie z BT i poza tym, że jest ciszej niż po kablu i trzeba podkręcać potencjometr, nie mam zastrzeżeń do jakości dźwięku. Czy warto w takim razie wykładać ponad 600zł na taki konwerter plus kabel do tego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szalony Iwan napisał:

Czy mogę się dołączyć i poprosić o poradę odnośnie wyboru konwertera USB-SPDIF. Mam na komputerze zgranych kilka koncertów i potrzebuję przesyłać sygnał audio do DACa przy pomocy kabla Coaxial, ponieważ wszystkie pozostałe wejścia mam już zajęte. Brzmieniem kabla czy konwertera, jeśli w ogóle coś takiego występuje, nie jestem zainteresowany ? Chodzi głównie o cenę i czy usprawiedliwia ona taki zakup? Jest np. coś takiego jak M2Tech HiFace Two, przy opisie którego pieją, że obsługuje częstotliwości do 192kHz, zwalczają jitter, i zakłócenia z komputera. Szczerze nie zachwycam się takimi opisami wychwalającymi pod niebiosa różne urządzenia, ale nie chciałbym też poskąpić stówki czy dwóch i później żałować. W każdym razie wystarczy mi taki konwerter który obsłuży maksymalnie niech tam te 24/96 i nie rozpadnie się po wyjęciu z pudełka. A może wcale nie potrzebuję żadnego konwertera bo DAC obsługuje BLUETOOTH 5.0 APTX HD / LDAC i dekoduje PCM do 24/96? Korzystam na razie z BT i poza tym, że jest ciszej niż po kablu i trzeba podkręcać potencjometr, nie mam zastrzeżeń do jakości dźwięku. Czy warto w takim razie wykładać ponad 600zł na taki konwerter plus kabel do tego? 

Takie coś: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość dźwięku będzie lepsza niż przez BT. Nie będzie obniżenia głośności. Obsługuje do 32BIT/384kHz oraz DSD. 
Pod windowsem wymaga instalacji sterownika, ale to przecież proste. 

M2Tech jest IMHO za drogi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, McGyver napisał:

Jakość dźwięku będzie lepsza niż przez BT. Nie będzie obniżenia głośności. Obsługuje do 32BIT/384kHz oraz DSD. 

Dzięki. Wygląda ciekawie i cena rozsądna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,  opinie antykablarzy już poznaliśmy .... gdyby ktoś był odmiennego zdania i uważał ze jakosc kabla cyfrowego ma znaczenie, to zapraszam do wyrażenia swojej opinii ..

 

Z własnego doświadczenia sprawdzałem tylko optyczny nova i supernova i ten droższy miał lepsze - zauważalnie czystsze,wyraźniejsze, 'pełniejsze' brzmienie.. tak jak by okulary przetrzeć czysta sciereczka i założyć ponownie.. czy to warte wydanych pieniędzy to już trzeba samemu zdecydować ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.