Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat- Y650, Pionek 814, Denon 1905?


Zwierzak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie plote głupot,tylko stawiam kontre:)A o konstrukcyjnych sprawach poszczególnych ampli w tym temacie nie było dyskusji,i nie mam zamiaru sie wysilac.A poza tym co by to dało............jak najwazniejszy jest dzwiek,który ja w pionku oceniam jako gorszy od yamahy,subiektywnie co prawda,ale z pewna zawartoscia obiektywnosci patrzac jaki sprzet posiadam albo bede posiadał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,z jakiegos meczu wróciłes? Wisła-Cracovia z tego wynika......i przezyłes jeszcze,no pogratulowac odwagi:D powiem ci ze jestem z Krakowa i za Cracovia ani za Wisłą nie przepadam bo sie piłka kopana raczej nie interesuje,a ze Ty,z Łodzi i za jednym z tych klubów,to sie nie spodziewałem:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krzych poprosru chwalisz swoje,i tyle.Jest u mnie w domu p512 i kumpel ma y450.450 jest duzo lepsza tak konstrukcyjnie jak i brzmieniowo.A jestem raczej bardziej obiektywny niz Ty,z oczywistych powodów;)...."

Elfan to jest cytat z twojego wpisu. I co nie ma w nim nic o konstrukcji? Albo mam jakieś zwidy. Więc przestań wypowiedać sie na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia. Może w końcu wyjaśnisz o jakie różnice konstrukcyjne chodziło i czy dalej będziesz robił (a może starał się robić) wodę z mózgu ludziom, którzy szukają porady. Wyluzuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tomc,to mi sie podoba,podac jak na talezu moje cytaty,naprawde teraz to mi sie podoba!.A wiec:To co powiedziałem odnosnie konstrukcji,to według moich subiektywnych odczuc na ten temat,a ze sie to zgadza czy tez nie z prawda elektroniczną to nie wiem,i sie do tego szczeze przyznam:).Wiec jak powiedziałem wczesniej,to wychodzi o odsłuchu.

 

Pozdawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych widze sie dołaczył,chce sie podbudowac na duchu ze ten pionek którego ma to taki wcale zły nie jest..............skoro MariuszJ i tomc sie wyraznie za nim wstawili,Witam Cie Krzych:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan - to co odpowiedziałeś to bełkot świadczący o stanie twojej wiedzy. Co ma konstrukcja do własnych odczuć, Elfan Bóg cię opuścił czy co? A poza tym elfan - popracuj nad ortografią.

Krzych_c - ja myślę, że masz rację i zapewne przyciski na pilocie też są bardziej zaawansowane konstrukcyjnie -może Elfan przyzna rację?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A poza tym elfan - popracuj nad ortografią"

 

w niczym nie przyznam Ci racji(w tym temacie)ale w tej jednej kwesti sie musze z Toba zgodzic:). Miało byc taleRZu !!! och,niekiedy sie skupie a niekiedy nie moge,przepraszam Szanowne Grono:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomc. Tak , ale pilot od Yamahy gorzej leży w dłoni a jak wiesz ma to znaczenie przy ocenie brzmienia. Ja jednak będę obstawiał ten wyświetlacz, taki pomarańczowy, wyrazny, wszystko wskazujący , po prostu genialny!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze i powiem co mi tam.Odnosnie konstrukcji tomc.To według mnie scalaki w koncówce mocy pioneerowskie to istny szajs i tranzystorki Sankena w Yamaszce sa duzo lepsze,bedzie tak?? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfuś - czy tylko o taleRZ chodziło? Odpowiedz na to szczeRZe (wymienia sie na szczerość, zapamiętaj, że jak się wymienia na R to piszemy RZ).

Krzych - myślę, że materiał użyty do produkcji pilota Pionka rozprasza dźwięk, który dochodzi z lewego kanału. Natomiast jakbyśmy położyli go (pilot) odwrotnie to będzie on deprecjonował dźwięk dochodzący z prawej kolumny - potwierdza to teorię elfana, że jednym słowem Pioneer konstrukcyjnie jest do d--y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomc,ales Ty dokuczliwy,wiesz co:D.Opisałem ci mniej wiecej co mi dokucza konstrukcyjnie w pioneerze,wiec odczep sie;).Pamietaj,te tandetne budżetowe zintegrowane scalaki nie maja prawa dobrze grac,a Sankenki w budżetowych amplach KD beda sie lepiej sprawowały.A ze słuchałem obydwu ampli to wiem co mówie . No chyba ze ktos lubi taki dzwiek,to ja zadnych przeciwwskazan nie widze w zakupie tego ampa.Wiec prosze opanowac emocje(Krzych i reszta pioneerowców)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze ze rozgorzała gorąca dyskusja na wrzucony odwieczny temat co wybrać.

No a ja jako laik ( wiem wiem wiem - mam isc na odsłuch i wtedy stwierdzę, który klocek najbardziej mi odpowiada)

wciąż pytam - jeśli wziąć pod uwagę jakość wykonania, zastosowane wenątrz klocków poszczególne elementy to kierować się bardziej Denon/Yamaha czy olac to?

Jak wspomniałem ampli ma służyć do KD i także do muzyki- ale audiofilem nie jestem . Zaznaczam - że docelowo do słuchania muzyki kupie i tak porządny wzmak stereo - a ampli powinien dostarczać mi miłych wrażeń organoleptycznych - co ważne - wchodzą nowe formaty dzwiękowe - wiec klocek także powinien ( chyba... ) byc wyposażony w "bajery", które lada moment będa wykorzystane na płytkach DVD. Co o tym sądzicie?

To czy klocek ma piekny wyświetlacz , gałeczki , pilota itd mniej mnie interesują - wszak ma słuzyć do dzwięku a nie oglądnia jego panelu ...

Pozdrawiam Panowie

 

Zwierzak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli (jak zwykle) nie masz nic sensownego do powiedzenia, to zapisz sobie chociaz w swoim Przewodniku Mlodego Kibola, ze jednym z najwiekszych grzechow ktore zrobilem w zyciu jest zastapienie hitechowych 100-megowych Fuji przez odpowiedniki Sankena o identycznych parametrach. Kumpel stanal na glowie, sprowadzil za ciezkie pieniadze Toshiby z Japonii, zeby tylko nie pakowac tego budzetowego scierwa do swojego Taga. Dobrze ze sprzedales ten szajs - z Sankenami nic nie gra jak trzeba.

 

Pozostalych Forumowiczow przepraszam za bezsens powyzszego tekstu. To sie nazywa symbioza z rozmowca, reszty nie dotyczy. Skonczymy z Elfanem z Sankenami, wezmiemy sie za JRC ze przedstopnia glosnosci i super-Jamicony. Na koncu dyskusji zaczne sadzic orty, nie przejmujcie sie. Qu hvale dzwienku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu

 

Na Maxaudio, są jeszcze ostanie egzemplarze (ale nówki) ONKYO TX SR601E za 1999 PLN.

Amplituner za wszystko czego potrzeba a, że jest z poprzedniego sezonu, to i cena jest już atrakcyjna (można się targować).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak. Jakie nowe formaty dzwiękowe? Płyty dvd są i będą jeszcze dłuuugooo wydawane w formacie Dolby Digital 5.1 , a DTS nawet dzisiaj jest rzadkością w polskich wydaniach. Zastanów się zatem czy jest sens dokupywania kolejnych kolumn aby słuchać 6.1 lub 7.1. Tylny centralny, dodatkowe efektowe, przecież to tak naprawdę zaśmiecanie pokoju i nabijanie kasy producentom. A propo ampli to ten Onkyo od Maxaudio to faktycznie bardzo dobry klocek.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszJ,o co chodzi z tym kibolem?? Ty jakis nie ten tego jestes...........?? przeciez wyraznie napisałem ze nie kibicuje nikomu,no ale Ty czytasz miedzy wierszami chyba,no ale trudno pozostawmy to w spokoju.Teraz powracajac do tranzystorków.To co podałes to mnie bardzo smieszy, a dlaczego? A dlatego, poniewaz podałes całkiem inne przykłady,czyli Fuji do Sankena,co mozliwe ze te pierwsze moga byc duzo lepsze,no ale czy pioneek je ma w srodku!!.Mariusz zejdz na ziemie,my mówimy tu o vsx-512 i y450 a nie o Luxmanach czy Tagach!.Wiec to co napisałes jest dalekie i poza tematem dyskusji.A odnosnie sankenów,to ja nigdzie nie napisałem ze sa one super w kategoriach bezwzglednych,i sa napewno inne duzo lepsze,ale wyrazie okresliłem ze w budzetówce według mnie sie lepiej sprawdza tranzystor Sankena od jakiegos tam scalaka 2,czy 3 kanałowego produkcji P.A jest to po to moim zdaniem tak zaprojekotwane zeby było mniej roboty i była wieksza srednia sztuk pod koniec dnia w fabrykach,co potem słychac.Oczywiscie to jest tylko i wyłacznie moje zdanie na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s i o Nichiconach,Elnach i Relnach etc nie bedziemy Mariusz juz dyskutowac,dobra?? bo kogo interesuje wpływ kondensatora na koncowy efekt dzwiekowy podczas ogladania Gladiatora:D .Wiec skonczmy,bo meczące to jest,jak cała elektronika.Zwierzak sie zdenerwuje tylko nie potrzebnie;).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krzycha_c

Slyszałem wiele pochelbnych opinii na temat Onkyo. Znawcy dzwieku ponoć.

No tylko ze dwa klocki trzeba dac....skoro piszesz ze warto ....sie zastanowie.

Po prostu mam dylemat - zbyt duzo jest bajerów i nie wiem co wybrac - te wszystkie DTS NEO itd - czym to sie rozni i czym je. I czy ma na codzien zastosowanie w kinie domowym czy nie ?

Zwierzak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Elfanie!

 

Wszyscy licza dni do WDESZ-a, wiem ze sie przygotowujesz. Zrobie Ci zawczasu maly poradniczek, ktory Ci sie tam przyda - aby blask Twego doswiadczenia razil Ich jako i Nas razi.

 

1. Zastap tam w swoich wypowiedziach Pioneera Technicsem.

2. Najgorszy syf dla gluchych robi Tonsil i Van den Hul, pamietaj.

3. Raczej nie wspominaj o Yamasze, chyba ze o Pianocrafcie - tu piej jak mozesz najglosniej.

4. Przed doczytaniem pytania do konca odpowiadaj zawsze NAD+Tannoy M1+Cardas Platinum Reference mkXII, no ewentualnie Velum.

5. Swoje antypatie do H/K, B&W mozesz tam przeniesc. B&W jest jedyna angielska firma ktorej masz nie kochac, inne to same hity.

6. Wszedzie gdzie mozesz proponuj wlozenie OPA2604, jak tylko pasuje nozkami. Mow ze na OPA627 Cie nie stac.

7. Okresl sie w dyskusji: kocham czy nienawidze Nadredaktora Stryjeckiego.

8. Wybierz sobie klan sluchawkowy: Sennheiser vs Beyerdynamics. To czego nie wybierzesz zabija muzyke.

9. Nie mow przypadkiem ze testujesz sprzet Rammsteinem. ATD i Diana Krall tez jest juz nie teges.

10. Nigdy nie pisz ze nie slyszysz roznicy - to Cie dyskwalifikuje. Nawet jezeli chodzi o audio-stolik.

 

Tyle na poczatek. No to co? Zrobisz miejsce innym na tej zakladce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszJ,suuuper!! kurcze, ale mnie rozsmieszyłes niezle!! Naprawde,dobre to było!.Dzieki!.no i masz tez racje,za bardzo sie wtryniam w tematy innych!Zwierzak,przepraszam!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak. Jeśli kupisz kolumny 2 x przód , central i 2 x tył plus sub, to będziesz miał kino domowe adekwatne do wydania płyty, dzwiękowo oczywiście, czyli standardowe 5.1. Jeśli planujesz rozbudowę kina o dodatkowy tylny centralny np. To i owszem bajery mają sens, tu przyda się DTS NEO 6. Ale zauważ że dziś w amplitunerach jest to już standartem 6.1 czy 7.1. Także czy to wykorzystasz i czy wydasz kasę na dodatkowe kolumny to już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krzycha_c

Koles poradził mi co nastepuje cyt."

 

Na Maxaudio, są jeszcze ostanie egzemplarze (ale nówki) ONKYO TX SR601E za 1999 PLN.

Amplituner za wszystko czego potrzeba a, że jest z poprzedniego sezonu, to i cena jest już atrakcyjna (można się targować).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) " koniec cytatu

 

OD Zwierzaka

Wiesz jak to jest w naszych warunkach cenowo zarobkowych - czlowiek chce jak najwiecej wycisna z tej mizernej kasy , ktora zarabia wiec kupujac sprzet chce miec tez mozliwosc pozniejszej rozbudowy - bez koniecznosci kupowania kolejnych klocków . Wspomniany model Onkyo pewnie jest ok , ale z tego co czyta o nim to nie oferuje NEO. Ampli chciałbym na lata wiec nie dziwi Cie pewnie moja upierdliwosc w temacie .

Mysle o Yamaczce 650 - cena na allegro ok , relacja jakosc/cena/wyposazenie tez ok. Onkyo moglbym na raty ( koszty sie podnosza) Yamaszka taniej wychodzi .

Jaka jest Twoja opinia ?

Zwierz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.