Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat- Y650, Pionek 814, Denon 1905?


Zwierzak

Rekomendowane odpowiedzi

Zwierzak . Ja osobiście wolałybym to teoretycznie słabiej wyposażone Onkyo 601 niż Yamahę 650. Zwłaszcza jęśli możesz się potargować. Sam posiadam podstawowy model amplitunera bez NEO , EX itp. I nie myślę na razie o zmianie. Wierz mi , prędzej czy pózniej zaczniesz olewać bajery. Muzyka - tylko stereo , film standard 5.1 i wystarczy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że ONKYO 601 ma DTS NEO:6 i DTS 96/24, a oprócz tego ma solidny zasilacz (550W) co decyduje o brzmieniu urządzenia niamal w największym stopniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwierzak

koniecznie posluchaj i yamahe i onkyo

niczego nie kupuj w ciemno na podstawie recenzji

co do bajerow to fakt, ja prawie wcale ich nie uzywam

i biorac pod uwage wydanie 2 kzl to warto nawet gdzies sie nawet dalej wybrac i posluchac

niz potem zalowac i w trakcie odsluchow biadolic, ze to, ze tamto

na swoj sprzet zeby go posluchac czekalem prawie 3 miesiace, ale wiem jedno - warto bylo

sluchalem onkyo za ok 2,5 kzl i szczerze mowiac to chyba bym wolal yamahe

ale to moja prywatna opinia :)) na konstrukcjach ampli sie nie znam:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pawel_p

Wiem wiem - ze odlsuch to wazna sprawa. Yamaszki sluchalem - na monitorach Paradigma. Basowo mocno - zwazywszy ze monitorki maja mocno basowa charakterystyke.

Onkyo generlanie sluchalem u kumpla - wiesz nie jestem audiofilem - generelanie to brzmi dla mnie tak samo. Lecz slyszalem duzo pozytywnych opinii na temat Onkyo - jakosc, doswiadczenie w dzwieku itd.

Zwierz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponowałbym Denona 2105 - dobry sprzęt i moim zdaniem lepszy od Yamachy (Pionka też). Onkyo nie znam - więc nie wiem. Najlepiej jednak przejedź się do jakiegoś sklepu i porównaj.

Aha - nie zapominaj, że nie każdy ampli brzmi świtnie z tymi samymi kolumnami.

 

Pozdrawim i życzę trafnego wyboru. - to ma się podobać Tobie i tylko Tobie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Individual

Jasne - wszak po to sie kupuje sprzecik zeby przynosil zadowolenie - ale zawsze warto zapytac doswiadczonych w temacie.

Zwierz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak. Ostatnia moja rada: nie mieszaj już sobie, skup się na tym Onkyo i Yamaha. Odsłuchaj. Jeśli brzmią dla Ciebie tak samo to bierz Yamahę skoro jest tańsza. Oba te amplitunery będą równie niezawodne i wystarczą na długi czas. Tu nie ma sentymentu, bo będziesz pluł sobie potem w brodę że po co kupiłem droższe urządzenie skoro gra tak samo jak to tańsze?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze masz rację Krzychu_c

:-)

Odlsuchac na tych samych kolumnach i wtedy podjac decyzje. Mozna dostac szmergla jak sie czyta te wszystkie opinie, niuanse itd.

Widzisz człowiek i tam ma mało bardzo czasu na ogladanie i słuchanie - amplik jest amplik. Ma służyć właścicielowi - a

wrażenia dzwiękowe to indywidulana kwestia. Jedenlubie łomot , drugi Brytnej. Więc wiem już co mam robić.

Dzienks

 

Zwierzak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych to zdecydowanie danonek (z paradigmami powinno być OK, posłuchaj też KEF z serii Q), ale posłuchaj też któregoś H/K (230 a jeszcze lepiej 430) szczególnie jeśli lubisz basowe klimaty i dobrego kopa - tylko niestety H/K aby pokazać na co go stać potrzebuje specyficznych (i dość drogich) głośników z Paradigmami Monitor nie tworzy super zestawu ale za to z JBL (LX, Northridge, a najlepiej XTI), B&W (od serii 600 w górę) albo z Monitor Audio Silver (to ideał ale niestety dość kosztowny) wymiata wszystkich w swoich kategoriach cenowych, w stereo jedynie marantz może mu podskoczyć - kto nie słuchał niech się nie wypowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak wejde w to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

warto Panowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak, co prawda wybierasz miedzy Yamahą, Pioneerem i Denonem - co po części rozumiem - ale z racji ograniczonego budżetu, tzn. 1500zl, zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad Kodą AV 600, której nikt nie wziął tutaj pod uwagę i szczerze mówiąc nie wiem czemu. Ten ampli to naprawdę 8 kanałowe zwierze.

 

Co prawda Elfan, nie wiem jak inni, nie wypowiada się pochlebnie o samej marce Koda – bo nie ma takich tradycji jak Yamaha (sic!), ale do jego opinii trzeba podchodzić z dystansem. Nie wiem czy w ogóle w segmencie budżetowego kina, które większość z nas posiada, jest coś lepszego od jego byłej Yamahy, lub Yamahy w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>no tak - kazdy chwali swoje Tomek 93

 

Dokładnie tak jak piszesz, każdy chwali swoje, lub coś czego nie ma, ale uważa, że jest lepsze od tego co ma.

 

>>Koda- co to za marka?

 

Nie rozumiem, w jakim sensie pytasz? Koda to marka taka jak inne, choć z krótszym stażem, co nie oznacza, że nie robi dobrych ampli. Chyba nie sądzisz, że jak firma istnieje sto lat na rynku to robi same dobre rzeczy, a ta, co istnieje dziesięć lat robi same badziewia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tomka 93

W sensie ze czytalem ze to chinska produkcja. Niby spoko ten ampli ale w tej cenie mam Yamahe na allegro.

No coz bede sie musial sporo zastanowic.

Ale dzieki tak czy siak za sugestie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W sensie ze czytalem ze to chinska produkcja.

 

Produkcja tak, ale Koda nie jest chińską marką sensu stricte. Większość posiadanych ampli jest składana w Chinach, to żadna nowość. A nawet gdyby była Chińską marką to co w tym złego? Wolałbym chińskiego Vincenta niż Yamahę.

 

Mój wpis był li tylko sugetią, nie wyrocznią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak

Czy ty jeszcze pamiętasz o co pytałeś, bo ja w trakcie czytania tego wątku powoli się gubię.

 

Jeśli słuchasz rzeczywiście ostrego brzmienia to z Yamaha daj sobie spokój. Jazz, blues, ballady owszem ale szybki, ostry rock to nie za bardzo. Może Denon by sobie poradził ale osobiście nie słuchałem, więc nie zagwarantuję.

Wybierając dla siebie rozważałbym na poważnie Y ale ja nie słucham Mensona, Toola itp. Gdybym dorwał się do Denona to kto wie! Tylko, że tak się zniechęciłem testując jego dvd 1710........ech (szczegóły w dziale OPINIE).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI Tomek93

Wiem ze wiekszosc sklada sie w chinach - chodzilo mi o to ze jest to sensu stricte produkt chinski - chinska mysl tech. wiec mam pewne obawy co do nie tyle jakosci ale znawstwa tematu przez Cinczyków w temacie KD.

Pozdravy

 

Zwierzak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak, nie chcę odchodzić od istoty tematu, czyli Yamaha, Pioneer i Denon, ale jeśli chcesz przekonać się o kompetencjach Chińczyków w temacie kina domowego, to zapraszam do zakupu:

 

Vincent SV-382 AV 4,400zl

 

 

lub

 

Vincent SV-388 AV 7,200 zl

[obrazekLUKASZ-259241_1.jpeg] [obrazekLUKASZ-259241_2.jpeg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4452-100009901 1170264339_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwierzak, jeżeli możesz się targować, a z tego co napisał Maxaudio wynika, że możesz :-) to naprawdę warto zastanowić się nad kupnem ONKYO TX-SR-601-E. Cena już teraz jest atrakcyjna, a może być jeszcze bardziej :-). Mocną stroną 601-ki jest jej dźwięk w kinie domowym. Zwykłe stereo też wypada bardzo przyzwoicie. Nie ma co stawiać obok niej Yamahę 650, to inna półka cenowa. Jedynie model o numerek wyższy, czyli 750 może się z nią mierzyć. I potwierdzam to co napisał Maxaudio, TX-SR-601-E posiada wszystkie obecne dekodery z DTS NEO 6 na czele (no, może oprócz THX :-)

Musisz udać się do salonu i posłuchać jak gra ten model bo naprawdę warto. Mimo, że od tygodnia mam Denona AVR-3805, to za zasugerowaną cenę SR-601 gra naprawdę dobrze. Wybór pozostawiam tobie.

 

Co do obsługi, to cóż, jedni do dziś nie mogą nauczyć się ortografii :-) a innym przychodzi to bardzo łatwo. Dasz sobie radę bez najmniejszej gimnastyki. :-)

Pozdrowiska i udanego zakupu. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.