Skocz do zawartości
IGNORED

KODA F-51 vs Gale 3030 vs coś jeszcze??


Viniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat kolumn firmy Koda poruszany był dziesiątki razy. Nie znalazłem jednak wypowiedzi na temat porównania podanych wyżej zestawów tj. KODA F-51 lub Gale 3030. Chciałbym w tym miejscu uprzedzić wszystkich fascynatów potrafiących wydać 2, 3 tys. zł i więcej na kolumny. Mnie zwyczajnie nie stać na takowe więc za sugestie typu: "ja wybrałbym B&W ileśtam, bo choć kosztują tylko 2,5 tys. więcej to grają lepiej". Stać mnie niestety tylko na taka kategorię cenową i to wszystko (urzędas niebiorący łapówek - sami rozumiecie).

 

A więc czy ktos pokusiłby sie o dobra radę w odniesieniu do tych podanych lub innych o podobnej cenie?? Zależy mi żeby grało poprostu lepiej niż obecne Tonsile Samba 250 (późniejsze Soundfinder 250)

 

Zestaw grałby podpięty pod Radmora 5102TE-gruntownie odnowiony, którego nie zamienie na żaden inny ;) i CD Technics i kabelki Monstery 2x2,5mm2. Całość stałaby w pokoju dość dużym ... ok. 30 m2 słabo wytłumionym (panele itp.). Zależy mi na w miarę głębokim basie lecz nigdy dudniącym (mam tego dość w Tonsilach) łagodnej górze i średnicy. Za wszelkie sugestie z góry dzięki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gale 3030 nie grają głębokim basem. Grają buczeniem i rezonansami - to są te same kolumny co 3020 tylko z dołożonym dołem. Konstrukcja jest chybiona i przebasowiona. Jak tylko je zobaczysz to zrezygnujesz - są za niskie, jakieś takie maleńkie...

 

Za 900zł nie ma i nie będzie głebokiego basu (za 2000 też nie). Najtaniej możesz go uzyskać kupując dobre monitorki + subwoofer. Tak, to nie jaja - subwoofer do stereo. Zwłaszcza w gigantycznym hangarze jakim jest dla kolumn za 900zł pokój 30m^2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pierwsze opinie. Choć sa sprzeczne ze sobą ;) Może więc jakies inne sugestie?? Przypomnę, że chodzi mi o to aby zagrały lepiej niz obecne Tonsile. A więc??

 

do FV ... masz jakąs konkretna konfigurację na myśli??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wchodę w wątek. Kolega fv a jak różnica między 3030 a 3040 te drugie to już chyba prawdziwe podłogowce a nie taki cudaki jak 3030.

Pozdrawiam

Pol32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viniu>

mam Gale 3040 i jakiś czas temu miałem podobny problem.

Też jestem urzędnikiem, też gram w 30 mkw. tez słabo tłumione, muza podobna, też trójka.

Odezwij się na priv. na gg najlepiej.

pozdrawiam

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pytanie jest do mnie...

swoje 3040 odsunąlem kolumny od ściany tylnej - stoja 0,5 m od tylnej, a od bocznych mają minimum metr.

no i... tak! dociążyłem. "litr" granulowanego ołowiu do każdej (ok 7 kg), a podejżewam że przydałoby się jeszcze raz tyle. napewno to zrobię jak będę miał wolne 200 pln ;)

stoją na podkładkach, ale to bardziej żeby nie kaleczyć parkietu.

..

otoczenie przestało wibrować i trząść się.

bas się zrobił punktowy kiedy trzeba. zacząlem go słyszeć przy 40 Hz (płyta testowa HIFIiM) a wcześniej tylko czułem na nogawkach przy 50 Hz. nie kituję.

jeśli kolumna ma oryginalną komorę balastową (gale mają - to nie jest tylny bass refleks, jak próbuje wmawiać pan właściciel El. Pom.) to MUSOWO trzeba do niej nasypać jakiegoś ciężkiego czegoś. pamiętając że może to łapać wilgoć.

polecam ołów, ale to wydatek ok 100 pln/litr.

...

OFF TOPIC bosz... jak kupowałem te gale (w El. Pom.) właściciel (tak! ten!) powiedział że jak chcę więcej basu to muszę przysunąć głośnik do ściany i odetkać tylny bassrefleks ROTFL

no comments....

..

jakieś pytania chętnie odpowiem...

pozdrawiam

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena jak zwykle ...

ja się oceny nie podejmę.

napiszę tylko że, ja za 1200 nie umiem zdobyć nic lepszego.

a jak podrosnę kupie sobie thiele i maka ;P

pozdrawiam

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1200zł bezkonkurencyjne są Acoustic Energy Evo One. Deklasują basem Gale 3040. Niestety

a) dystrybucja tylko przez allegro

b) prawdopodobnie mają 85dB efektywności - producent się chwali, że 89dB, ale testy Audio mówią co innego. Wiarogodność testu nie jest wielka, ale mimo to trzeba uważać...

 

Podkreślam raz jeszcze: nie wyobrażam sobie nagłośnienia tak ogromnej powierzchni kolumnami za 2000zł. Basu będzie za mało albo wystąpi koszmarna kompresja na skutek braku prądu we wzmacniaczu. Jeśli pogodzimy się z niższymi poziomami głośności i wycelujemy w ogólną urodę dźwięku, to AE Evo One postawione blisko ściany mogą zdziałać cuda.

 

I jedna dygresja: Decibel Distribution Group planuje albo zaplanował serię sponsorowanych artykułów w prasie. Wydaje mi się, że tylko to może tłumaczyć całkowity zakaz wypożyczania kolumn do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fv>

1) AE Evo One + PODSTAWKI = 1700 pln (nie mam półki) poza tym słabo sobie mogą radzić w 30 mkw szczególnie grane z półki.

2) nie chcę bronić debicela, ale byli skłonni wypożyczyć mi kolumny na weekend.

3) widzę, że po wielu pytaniach w stylu "jakie...?" - przypominam założone przez Ciebie wątki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stałeś się specem od kolumn. gratuluję

i pozdrawiam

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy Ci wypożyczyli? Od nowego roku są inne zarządzenia. Tak się przynajmniej tłumaczą sprzedawcy w sklepach w Warszawie.

2. Evo One kosztują 1200zł na allegro. Podstawki można zrobić samemu, zwłaszcza jeśli się ma mało pieniążków.

3. Bez ironii proszę, nie mam wątpliwości że nie jestem specem. Słyszałem swoje i tyle. A że na forum kolumny w przedziale do 1500zł są częstym tematem wśród pytających ale już wśród odpowiadających dużo mniej, to już nie moja wina. Niestety większość prawdziwych specjalistów gardzi tym segmentem zapominając że zwyczajnie mało kogo stać na duże wydatki a natura uszy daje bez związku z portfelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że zarówno Gale 3030 (3040) jak i wspomniana Koda czy tez inne zestawy w tej klasie cenowej nie wywołają trzęsienia ziemi... chodziło i raczej o możliwie głęboko schodzący bas i zdecydowanie jak najmniej dudniący. Przywołany tu koszt 1200 to juz dla mnie raczej przedział nieosiągalny ... więc wnioskuję, że Gale byłyby najrosądniejszym rozwiązaniem... dzięki za wszelkie sugestie i porady. Oczywiście jeśli jeszcze ktoś chciałby coś dodać to bardzo proszę... chętnie dowiem sie jeszcze czegoś nowego ... pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gale 3030 _nie_ posiadają niskiego basu. Posiadają podbity, dudniący wysoki (>100Hz) bas. NIE polecam. Ponadto są one bardzo trudnym obciążeniem dla wzmacniacza (CA A500 zdecydowanie poległ a przecież to nie jedyny słabeusz).

 

Głęboko schodzący bas bierze się:

a) dużych skrzyń wyposażonych w odpowiedni głośnik

b) odpowiedniego pomieszczenia (to mamy)

c) wzmacniacza, który umie w kolumnę zarówno przykopać JAK I kontrolować ruch głośnika na tyle, żeby nie było łomotu.

 

Dlatego pisałem: najtaniej subwoofer aktywny + monitorki.

 

Jeśli zachodzi możliwość pójścia na jakiś kompromis to polecam jednak przejść się po salonach i posłuchać co jeszcze jest dla Ciebie w dźwięku ważne. Pooglądaj też Tannoy Sensys 1 - nikt nie wie co to jest a jest promocja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viniu>>

idź do sklepu i obejżyj te kolumny, a potem każ sobie podłączyć.

nie wiem w jakim mieście mieszkasz ale w wawie oprócz el. pom. gale sprzedają również w audiopunkcie ma Batorego 35 bardzo mili ludzie i wypożyczają sprzęt ;)

jak nie będą mieli to w AudioForte Ci je sporwadzą.

...

1200 to był mój koszt z ołowiem.

wcale nie musisz od razu tyle inwestować - możesz użyć wyprażonego piasku (dobrze jet też taki piach przed prażeniem "przewiać" celem pozbawienia go tzw. frakcji pylistej, która łapie i trzyma wilgoć)

"czterdziestki" udało mi się wyrwać za 1000. bo płaciłem od ręki.

możesz spróbować na raty.

..

fv>>

mz monitory + sub sprawdzą się tylko w przypadku przerobienia zwrotnicy w minitorach, tak żeby odciąć im pasmo w którym będzie pracował sub. pozostaje jeszcze kwestia ustawienia poziomu głośności suba tak żeby dostosować go do monitorów.

mnie się ten pomysł nie podoba.

ale to moje zdanie.

pozdrawiam

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory podłącza się do suba, który sam odcina. Jednakże opcja ta ogólnie nie mieści się w cenie 1000zł, więc dywagujemy w próźni ;>

 

Co do Batorego: już nie wyporzyczają bo Decibel im zabronił. To prawda, że kiedyś wyporzyczali - teraz nie. W dodatku Gale są TYLKO na zamówienie, czyli dla zdecydowanego na zakup klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że faktycznie najrozsądniej będzie jednak wypozyczyć te zestawy i sprawa sama się wyjaśni. Ostatnio widziałem gale 3030 ... jakież one są małe jak na podłogowce :) Zreszta Kody F51 też to gigantów nie należą ... Mieszkam w Żaganiu woj. lubuskie .. ale w Polpaku w Poznaniu, gdzie często bywam sa opisywane tu zestawy i nawet je wypozyczają. Tak więc zaraz po odsłuchu podzielę sie z Wami moimi spostrzeżeniami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

nie gadzam sie ze gale 3030 bucza basem to kompletny wymysl !

na moim wzamku hk 650 vxi sluchalem wpierw pioneery cs 7030 to prawie najwyzszy model serii 170 watt mocy glosnik basowy 25 cm i przynaje ze jak podpialem gale to dopiero uslyszalem bas , zdecydowanie wiekszy glebszy pelniejszy niz w tych wielkich skrzynkach pioneera...

az sie nie chcialo wierzyc :) ale tak jest , gale przy nich po prostu mialy bas i nie bylo zdnego burczenia czy rezonansow , wszystko bylo spojne i kontrolowane ...

 

fajne jest to u gali ze mozna je maja komory balastowe - chcialbym ich posluchac po dociazeniu i ustawieniu na granicie...

fajna sprawa to rowniez podwojne terminale - mozna sie pobawic ze zrodlem i wybrac fajna opcje...

 

oryginalny zestaw kolcy i ich mocowan takze poprawie wrazenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje do przesłuchania 2 konstrukcje KODY

1- AV702F cena detaliczna 899 zł najbardziej popularny i najlepiej postrzegany na rynku budżet

2- KF-225F cena detaliczna 999 zł nagroda Audio Video (Filip Kulpa ) dla najlepszego zestawu stereo do 1000 zł

 

Pozdrawiam

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mysle podobnie jak przedmowca. 3030 potrafia zagrac pod warunkiem, ze beda graly z wzmacniaczem ktory bedzie potrafil je zlapac za morde - Nad 3300 radzi sobie duzo lepiej od Nad 302[co chyba nie jest dziwne, 302 momentami nie miala sily zeby dobrze kontrolowac bas], oraz ze zrodlem z dobrym konkretnym basem.

Nie zmienia to faktu ze bas nie jest mocna strona tych kolumn, nie schodzi nisko, nie ma wystarczajacego kopa kiedy trzeba, nie jest b. zroznicowany. Ale moje kolumny maja wciaz PUSTE komory balastowe. Kiedys je zasypie - 7,5 litra balastu troche kosztuje, a tyle lacznie potrzeba. U mnie na wykladzinie[a pod nia odrazu wylewka] i bez balastu, lepiej graja bez kolcow.

Nie polecam Pioneer PD-S801 do tych kolumn, gra baznadzienym basem, lepiej radzil sobie Sony CDP-228ESD.

Gale 3030 to nie kolumny tylko raczej kolumienki, nie zagraja "duzym dzwiekiem", nie maja takiej... monumentalnosci. ;) Troche nadrabial to Sony CDP-228ESD ktorego dzwiek ma wieksza rozdzielczosc w porownaniu do PD-S801. Ale za to 801 nie slodzi wysokich i gra "dojrzalej" - jak sie rozgrzeje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha kolumny kupilem na przelomie lipca i sierpnia '07, nowe, w sklepie - na zamowienie, z gwarancja za 550zl.

Moze sa jeszcze gdzies do kupienia. Oczywiscie po zamowieniu, mysle ze cena atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.