Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy, DAC, czy amplituner?


sebos17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić nowe klocki, niestety sam nie mogę podjąć decyzji jaki sprzęt będzie właściwy. 

Domownicy chcą korzystać z :

- Tidal Masters

- Youtube

- radio internetowe

- pliki cyfrowe flac z dysku wewnętrznego/zewnętrznego/USB

Uważam (razem z domownikami) że najwygodniejsza opcja sterowania to dedykowana aplikacja, tylko stabilna bez zacinania (tutaj obawiam się o youtuba...) Chciałbym uniknąć sytuacji, w której aby posłuchać TIDALa albo radia internetowego muszę specjalnie włączyć TV. Mam taki układ salonu, że moje sprzęty są dość nisko ustawione przy podłodze przez co korzystanie z wbudowanych małych wyświetlaczy jest mało intuicyjne.  

Aktualnie posiadam Onkyo NR818 (jedni twierdzą że jest spoko inni że nie może służyć jako właściwy preamp),  Music Angel z KT88 no i na próbę chyba zamówie Naka PA7EII, kolumny Kappy 8.2, ale docelowo będą większe, albo 9A, albo R90, salon 40 m2. KD mogło by zostać, każdy w domu ceni sobie nawet minimalne efekty w trakcie oglądania dobrego filmu.

Byłem przekonany że np zakup Denona x3700 rozwiąże moje problemy (nie widziałem tylko jeszcze apki do sterowania ale ponoć jest ok). Tylko jak to będzie z tym dźwiękiem? 

Do obsługi samego KD 5.1 nie potrzeba cudownego amplitunera dla tego nie upieram się na nowego Denona. 

Moje wymagania dźwiękowe przy odsłuchu stereo nie są specjalnie wymagające, reszta rodziny w tym temacie można powiedzieć że jest głucha :) 

Dużo osób poleca Bluesound Node2i. Porównując jego do np denona w dwóch kategoriach "jakość dźwięku" i "sterowanie z poziomu apki" rzeczywiście node wypada dużo lepiej?

Kolejna kwestia, kiedy DAC staje się niezbędny? A może jest jakiś DAC który też ma wbudowany streamer i fajnie steruje się apką ?

Co wybrać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał spasować  Onkyo to twoje wymagania może spełnić streamer modele NS-6170 lub NS-6130. Z tym, że firma wypadła z rynku i obecnie jest słaba dostępność tych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Node2i to zdecydowanie lepsza obsługa względem apki HEOS, która jest w Denonie. Musisz przede wszystkim udać się na odsłuch i samemu ocenić co będzie dla Ciebie złotym środkiem. Denon 3700 zapewni Ci muzykalne brzmienie z mocniejszym dołem oraz łagodną ale nie pozbawioną szczegółów górę. Jednak mam pewne obawy czy poradzi sobie z Infiniti Kappa 8.2, które są wymagające. Możesz w każdej chwili dokupić końcówkę mocy taką jak Atoll AM100 Signature czy Roksan K3 jeśli lubisz dynamiczne brzmienie. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z naszej oferty także polecę Bluesound Node 2i. MQA Masters z Tidal, wszystkie serwisy streamingowe, 2-pasmowe Wi-Fi ,AirPlay 2, 2-kierunkowy Bluetooth z kodekiem Qualcomm aptx HD, kompatybilny z Amazon Alexa, no i mega dorpacowana i prosta w obsłudze aplikacja na iOS, Android i Windows.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sebos17 napisałeś wśród innych, YouTube.

Dla mnie Y to przede wszystkim obraz i raczej słabe audio (wiem jest YouTube Music czy jakoś tak).

Jednak, ani NS-6170 (posiadam, zacny klocek z dość słabą aplikacją do sterowania) ani, jak czytam Node 2i , ani zapewne inne streamery nie wspierają YouTube. 

Oczywiście mogę się mylić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki z youtube na ile wiem można przekierować z urządzen mobilnych na streamer jedynie poprzez airplay2 (iphone/iOS)
Chyba że chodzi o youtube na tv i dalej na audio to klasycznie do dac w streamerze optykiem/spdif/coaxial - cyfrowych opcji jest kilka, zależy od możliwości sprzętowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtuba to obecnie załatwiają telewizory czy też odtwarzacze bluray, także chyba nie się ma co tym przejmować. Zresztą odpalanie YT tylko po to, żeby posłuchać muzyki mija się chyba z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy. Z tym Y macie racje, zagalopowałem się. Jak ktoś z domowników będzie chciał posłuchać/obejrzeć to naturalnie włączy sobie TV. Decydując się na denona załatwiłbym dwa tematy na raz, wywalam starsze onkyo i mam streamer nowszy, jednak jak sami piszecie apka chyba będzie gorsza. Spróbuję w takim razie Node, dam znać jak wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2021 o 07:43, sebos17 napisał:

Byłem przekonany że np zakup Denona x3700 rozwiąże moje problemy (nie widziałem tylko jeszcze apki do sterowania ale ponoć jest ok). Tylko jak to będzie z tym dźwiękiem?

Technicznie i funkcjonalnie X3700 to świetny sprzęt, zobacz pomiary tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli szukasz wygody obsługi, to raczej wybieraj zintegrowany sprzęt. Inaczej będziesz miał osobną apkę do każdego klocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, popej napisał:

Technicznie i funkcjonalnie X3700 to świetny sprzęt, zobacz pomiary tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli szukasz wygody obsługi, to raczej wybieraj zintegrowany sprzęt. Inaczej będziesz miał osobną apkę do każdego klocka.

Znam ten test i tym też się sugerowałem decydując się na Denona. Tylko teraz mam mętlik w głowie czy lepiej wybrać noda z extra apka czy jednak Denona. Zasileniem kolumn nie przejmuje się, mam końcówkę mocy sunfire, zaraz dotrze do mnie na testy wzmacniacz lampowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sebos17 napisał:

czy lepiej wybrać noda z extra apka

Trochę bawię się zewnętrznym streamerem na RPI i pierwsze co zauważam, to że przy wyborze muzyki nie mogę od razu skorygować głośności. Muszę albo uruchomić drugą apkę albo pokręcić gałką. Gałka okazuje się wygodniejsza.

Inna sprawa, że Denona wybrałbym głównie ze względu Audyssey i funkcję Dynamic EQ. Co do kolumn, to mógłbyś podzielić obciążenie między 2 końcówki Denona w bi-ampingu. Co może poprawi spokój umysłu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BanalnyX napisał:

Youtuba to obecnie załatwiają telewizory czy też odtwarzacze bluray, także chyba nie się ma co tym przejmować. Zresztą odpalanie YT tylko po to, żeby posłuchać muzyki mija się chyba z celem.

Nie rozumiem uważania grania z YT np.:z TV jako bezsensowne. U mnie to co prawda gra gorzej niż Tidal, ale niektóre dobre realizacje są naprawdę warte posłuchania. Może mój TV Philips ma w tym jakiś udział, ale póki co, nie narzekam. Pewnie zaraz mnie napadnie audiofilska brać, ale dla rozwiania swoich wątpliwości zapraszam do mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko graniu muzyki z YT, choć jest gorszej jakości. Sam to robię, co prawda z komputera po USB, bo tak mi najwygodniej nawigować. Ale metod korzystania z tego serwisu może być wiele, choćby z komórki przez blutootha i nie trzeba do tego specjalizowanego urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karol Kościński napisał:

Nie rozumiem uważania grania z YT np.:z TV jako bezsensowne. U mnie to co prawda gra gorzej niż Tidal, ale niektóre dobre realizacje są naprawdę warte posłuchania. Może mój TV Philips ma w tym jakiś udział, ale póki co, nie narzekam. Pewnie zaraz mnie napadnie audiofilska brać, ale dla rozwiania swoich wątpliwości zapraszam do mnie.

Z YT to chyba jest tak, że każdy wie że to jest słabsza jakość, ale nie jeden i tak korzysta z różnych playlist itp Ja bardzo lubię słuchać i oglądać nagrania z różnych koncertów, nie raz w słabej jakości ale to ma też swój urok, a nie tylko pogoń za ideałami ?

Jutro podjadę do salonu audio, jeżeli będzie taka możliwość pobawię się urządzeniami, posłucham i coś wybiorę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chcę kupić nowe klocki, niestety sam nie mogę podjąć decyzji jaki sprzęt będzie właściwy. 
Domownicy chcą korzystać z :
- Tidal Masters
- Youtube
- radio internetowe
- pliki cyfrowe flac z dysku wewnętrznego/zewnętrznego/USB
Uważam (razem z domownikami) że najwygodniejsza opcja sterowania to dedykowana aplikacja, tylko stabilna bez zacinania (tutaj obawiam się o youtuba...) Chciałbym uniknąć sytuacji, w której aby posłuchać TIDALa albo radia internetowego muszę specjalnie włączyć TV. Mam taki układ salonu, że moje sprzęty są dość nisko ustawione przy podłodze przez co korzystanie z wbudowanych małych wyświetlaczy jest mało intuicyjne.  
Aktualnie posiadam Onkyo NR818 (jedni twierdzą że jest spoko inni że nie może służyć jako właściwy preamp),  Music Angel z KT88 no i na próbę chyba zamówie Naka PA7EII, kolumny Kappy 8.2, ale docelowo będą większe, albo 9A, albo R90, salon 40 m2. KD mogło by zostać, każdy w domu ceni sobie nawet minimalne efekty w trakcie oglądania dobrego filmu.
Byłem przekonany że np zakup Denona x3700 rozwiąże moje problemy (nie widziałem tylko jeszcze apki do sterowania ale ponoć jest ok). Tylko jak to będzie z tym dźwiękiem? 
Do obsługi samego KD 5.1 nie potrzeba cudownego amplitunera dla tego nie upieram się na nowego Denona. 
Moje wymagania dźwiękowe przy odsłuchu stereo nie są specjalnie wymagające, reszta rodziny w tym temacie można powiedzieć że jest głucha :) 
Dużo osób poleca Bluesound Node2i. Porównując jego do np denona w dwóch kategoriach "jakość dźwięku" i "sterowanie z poziomu apki" rzeczywiście node wypada dużo lepiej?
Kolejna kwestia, kiedy DAC staje się niezbędny? A może jest jakiś DAC który też ma wbudowany streamer i fajnie steruje się apką ?
Co wybrać? 
No bliesound to streamer, a nie sam dac

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.