Skocz do zawartości
IGNORED

Przyzwoite stereo do niezbyt małego, otwartego salonu.


pi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z serii "co kupić?".

Wypadłem nieco "z obiegu" i nie jestem na bieżąco z obecną ofertą na rynku audio, liczę zatem na Waszą pomoc

Ostatni zestaw skompletowałem w bólach (ze 2 lata to trwało) baaaaaardzo dawno temu i przypasował mi na tyle, że nie widziałem potrzeby zmian.

Niedawno jednak zmieniłem... pomieszczenie i niewielkie monitory, które radziły sobie fajnie w 16m2 ustawione w salonie ~50m2 otwartym na niemal całe piętro grają... no wiecie jak ?

Ale do rzeczy.  To jest mapa kondygnacji wykonana przez odkurzacz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysokość pomieszczenia to ok. 2,7m.

Ustawienie sprzętu i mebli jak na obrazku byłoby optymalne dla zachowania funkcji użytkowych salonu (ale otwarty jestem na sugestie innego ustawienia):

- odsłuch "w biegu" z narożnej kanapy

- odsłuch "na spokojnie" z szezlonga wysuwanego z tej okazji na środek

W salonie nie ma wielu mebli, ściana na lewo od głośników jest zabudowana kominkiem i szafą (jedno i drugie po sufit), w wykuszu stoi szafka-witryna, 2 fotele i sporo kwiatów.

I to w sumie tyle, mocno zagracać nie planuję (co też dodatkowo ułatwia ewentualne zmiany w ustawieniu zabawek)

 

Do dyspozycji aktualnie mam zestaw z poprzedniego mieszkania:

Densen Beat B100 (chętnie bym go zostawił)

B&W CDM1NT (do zmiany oczywiście)

Audio Note AN-CD2 (rzadko ostatnio używany)

Streamer na Raspberry Pi + chiński DAC (PCM1794)

Całość spięta kablami AN (miedź)

 

W wariancie "minimum" wymieniłbym tylko głośniki na takie, które odnajdą się w tym metrażu i grał sobie dalej na Densenie. Nie ukrywam, że filozofia "life is too short for boring hifi" mi pasuje - nie szukam ultraliniowej prezentacji i bolesnej prawdy o realizacyjnej mizerii wielu płyt. Często też słucham radia internetowego (bo analogowe już zamordowano) i tez nie chcialbym zgrzytac wtedy zebami z powodu efektow kompresji bezlitosnie obnazonych przez sprzet.

No i w pierwszej kolejnosci brzmienie ma byc "niemęczące", takie na długie godziny. Moje B&W jakoś sie w to wpasowywaly przy spokojnym wzmaczniaczu i spokojnym CD. Odkad czesciej slucham przez DAC, bylo juz odrobine za jasno. Lubię też przyzwoite "tupnięcie" ale bez zalewania basem - krótko ale solidnie.

Zainteresowania muzyczne dość szerokie - od akustycznego jazzu do muzyki tanecznej. Ale bez klasyki i orkiestr symfonicznych.

Bardzo istotna jest też zdolność sprzętu do grania na niskich poziomach głośności. Imprezę robię raz w miesiącu, słucham codziennie.  Zatem sprzęty, które grają satysfakcjonująco tylko przy "koncertowej" ilości dB odpadają.

No i ważna sprawa: salon to oczko w głowie żony. Sprzęt musi zatem również wyglądać. Harbethy, klasyczne Spendory i inne sprzęty wyglądające jak wykonane z meblościanki po babci z żalem skreślam (choć co ciekawe Snell E3 z ładnym fornirem został oceniony pozytywnie ? )

Tak więc, najpierw szukam glosników. Jak się okaże, że bez wymiany wzmacniacza się nie obejdzie to oczywiście to zrobię. Ale jeszcze nie tracę nadziei. ?

Budżet? Wstępnie myślałem o 5 tys. na głośniki, ale to jest mocno elastyczne. Zwykle w miarę poszukiwań okazuje się, że trzeba mocniej potrząsnąć sakiewką, żeby uzyskać banana na twarzy i jestem na to przygotowany.

Sprzęt może być nowy, może też być używany (mam dobre doświadczenia z używkami, choć patrząc na obecne ich ceny często zakup z drugiej ręki ma wątpliwy sens). Egzotycznych marek (w tym chińskich i "chińskich udających polskie") też się nie obawiam.

 

Oczywiście wszystko będę badał własnymi uszami, ale proszę o wstępne sugestie. Czego warto posłuchać w pierwszej kolejności?

 

Jeśli ktoś ma na zbyciu coś, co jego zdaniem wpisuje się w moje potrzeby, to też można pisać ? Tutaj lub na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie powinny przypaść Ci do gustu Heco Aurora 1000, które zagrają muzykalnie z potężniejszą podstawą basową oraz bardzo dobrą przestrzenią. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie z bardziej szczegółową górą to Monitor Audio Bronze 500 warto posłuchać. 

Jeśli znalazłoby się miejsce na duże kolumny to koniecznie weź pod uwagę Magnat Transpuls 1500, które w takim metrażu pokażą na co je stać. Bas jest sprężysty i bardzo dobrze kontrolowany, średnica nasycona, a góra czysta i detaliczna bez większych ostrości. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, wiedziałem że na Was można liczyć. ?

 

Heco i MA się spodziewałem, często pojawiają się jako zestawy polecane do dużych kubatur. Sprawdzę oczywiście.

Jakieś inne typy lekko naciągając budżet (powiedzmy dwukrotnie ? )?

Wzmacniacze pasujące to tych "innych typów" też mogą być. Wolę wcześniej rozszerzyć sobie horyzont...

 

Miło gdyby łapało się również w kategorii "ładny mebel", czego o Magnatach niestety powiedzieć się nie da...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pi napisał:

Jakieś inne typy lekko naciągając budżet (powiedzmy dwukrotnie ? )?

Mialem jakis czas temu AP Tempo VI. Brzmieniowo by pasowaly do tego czego oczekujesz. Pytanie jak poradza sobie w 50m2. Moze jakies wiekszy model? Na przyklad Virgo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chociaz osobiscie uwazam je (Tempo VI) za dosyc meczace w dluzszym odsluchu. Moze to byc tez kwestia pomieszczenia w ktorym u mnie graly, w kazdym razie polecam sprawdzic. I sa wizualnie calkiem ladne ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.