Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość partick

(Konto usunięte)

Teraz dopiero sie zacznie. Wymiana calej reszty komponentow. Na pierwszy ogien ida kable. Jakies propozycje?

 

no co najmniej w cenie 1/2 kolumny.

a wzmacniacz...? a co tam wzmacniacz, kable są najważniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co najmniej w cenie 1/2 kolumny.

a wzmacniacz...? a co tam wzmacniacz, kable są najważniejsze ;)

 

...ehh Panowie, zarty sie was trzymaja - co moze oznaczac dobry humor badz znuzenie udzielaniem sie na forum.

Szkoda tylko, ze nikt dokladnie badz ze zrozumieniem nie czyta posotw tylko oglada zdjecia ;-/

 

Dodam tylko ze zaczaczalem powazna wymiane sprzetu od kolumn, teraz krok po kroku mam zamiar wszystko dopasowac klasa brzmienia. Na dzien dzisiejszy moge powiedziec ze z duzym prawdopodobienstwem kolumny zagraja z Densenem (takie polaczenie slyszalem i bardzo mi odpowiadalo). Chyba, ze polecacie cos pod rozwage - moze jakas lampa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej.

Panowie czy ktoś mógł by mi napisać mniej więcej czy różnią się ( oczywiście chodzi mi o aspekty dźwiękowe) kolumny SF Auditor M i Electra Amator 2.

Szukam kolumn do Accu E-250, odsłuchiwałem Auditory M i było źle( zbyt głęboko,brak detali i energii,połączenie które chyba nawet przy Mega mocnej muzyce potrafi uśpić:),pozytywne wrażenie wywarła tylko przeogromna scena),super kolumny ale nie do Accu.

Czy Amator 2 równiez ma taką charakterystykę?

Dz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Accu do Sonus Faberów kompletnie się nie nadaje, zbyt ciemny. Mam Electy Amator 1 z Esotarem i trzeba bardzo uważać z doborem elektroniki towarzyszącej bo będzie zbyt ciemno i będzie brakować detali.

Nie liczyłbym że EA2 będą jaśniejsze od Auditorów, osobiście polecam pierwszą wersję Electy Amator, ma o wiele lepsze przetworniki, Dynaudio T330D i woofer Audiotechnology. Nie daj się też zwieść wymiarom, Electy są trudne do napędzenia i chłoną moc jak gąbka. 150W/8ohm to dla nich pestka.

 

p.s

Nie Electra tylko Electa ;)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów Sonusowców i Koleżanki Sonusówki.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Cremon M.

Kolumny potrafią zagrać pięknie, ale też koszmarnie. Wybredne, pokazują każdą niedoskonałość w systemie. Pomimo wysokiej skuteczności zasysają każdą ilość prądu. Czyli same problemy, ale... jak dostaną dobry sygnał, to jest bajka!

Poszukując do nich wzmaka, założyłem, że ma to być tranzystor. Snappery (podobno 100 W) nie dawały rady, a poza tym lampki się psuły, bezpieczniki przepalały itd. I tak zostałem wyleczony z lamp.

Moje perypetie ze wzmakami opisuję na wątku "Najlepsza integra na świecie". Jestem blisko podjęcia decyzji o zakupie Burmestera 082.

Wiem, że będzie pięknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu odebrałem MC2300 z serwisu i powiem wam że dopiero taki bydlak ma wystarczająco mocy żeby napędzić EA1, ani 730ES ani 444ESII nie miały takiej kontroli nad głośnikami.

http://youtu.be/GCSFbdN0954

Co do samego brzmienia, wydaje się idealnie komponować. IC to DIY ze srebra, jako źródło dalej SQ Touch.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów Sonusowców i Koleżanki Sonusówki.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Cremon M.

Kolumny potrafią zagrać pięknie, ale też koszmarnie. Wybredne, pokazują każdą niedoskonałość w systemie. Pomimo wysokiej skuteczności zasysają każdą ilość prądu. Czyli same problemy, ale... jak dostaną dobry sygnał, to jest bajka!

Poszukując do nich wzmaka, założyłem, że ma to być tranzystor. Snappery (podobno 100 W) nie dawały rady, a poza tym lampki się psuły, bezpieczniki przepalały itd. I tak zostałem wyleczony z lamp.

Moje perypetie ze wzmakami opisuję na wątku "Najlepsza integra na świecie". Jestem blisko podjęcia decyzji o zakupie Burmestera 082.

Wiem, że będzie pięknie!

 

Z Accu E-450 graly dobrze wiec zakladam ze z E-460 moze byc tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Kupilem Sonus Faber Concertino. Sa cudowne, graja pieknie, jestem zachwycony, ale..

Jazz brzmi super... zadnych zastrzezen, natomiast rock juz nie bardzo. Marillion swietnie, ale niektorych rzeczy w ogole nie da sie sluchac. np U2, Genesis, Garbiel, Zepellini.. slaby bass, wolne, rozmyte.. po 5 minutach sciagalem plyte..

Graly z Sugdenem A21a a-class 25Watt (nie jest to raczej idealne zestawienie).. muzyka z winyla...

 

Naczytalem sie o nich sporo, ale nie znalazlem informacji jaki wzmacniacz bedzie lepszy poza Primare I30 (troche drogi ok 850 GBP - 2 razy drozszy niz glosniki) i moze McIntoshem.. ale to nie ta cena.

Cos mi sie tez obilo o Krellu czy Musical Fidelity a300

 

Czy znacie jakis wzmacniacz pasujacy do tych kolumn.. tak do 3 tys, czy rock po prostu bedzie zawsze na nich rozlazly i kupic jakis wzmacniacz za ok 1000 (jaki???) i zapomniec o dobrze brzmiacym rocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Fabery nie są mistrzami dynamiki, potrzebują mocnego wzmacniacza który będzie je trzymał w ryzach.

Sugden nie jest tu dobrym partnerem. Polecam coś mocniejszego i chłodniej brzmiącego z około 80-100W na kanał.

 

Wzmacniacz ze 1000zł moim zdaniem nie pokaże w pełni co potrafią Concertino.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odkręciłem woofery w moich EA1 i postanowiłem podzielić się z wami wrażeniami ;)

Wytłumienie to tylko kilka niedużych mat z pianki, wewnętrzne okablowanie to najzywklejsze 1.5mm2 miedziaki, zwrotnica jest na tylnej ściance, dość rozbudowana ale niestety elementy są zalane czarnym silikonem i nie ma szans na odczytanie wartości.

Port bassreflex jest bardzo długi, sięga prawie do magnesu tweetera i końcówka jest skierowana do dołu.

 

Zdjęć niestety nie mam, skubany aparat się rozładował.

 

Rada na przyszłość: nie dotykajcie imbusowych śrub, trzymają chassis woofera na miejscu, wylecą będzie masakra :).

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem Sonus Faber Concertino. Sa cudowne, graja pieknie, jestem zachwycony, ale..

Jazz brzmi super... zadnych zastrzezen, natomiast rock juz nie bardzo. Marillion swietnie, ale niektorych rzeczy w ogole nie da sie sluchac. np U2, Genesis, Garbiel, Zepellini.. slaby bass, wolne, rozmyte.. po 5 minutach sciagalem plyte..

Graly z Sugdenem A21a a-class 25Watt (nie jest to raczej idealne zestawienie).. muzyka z winyla...

 

Naczytalem sie o nich sporo, ale nie znalazlem informacji jaki wzmacniacz bedzie lepszy poza Primare I30 (troche drogi ok 850 GBP - 2 razy drozszy niz glosniki) i moze McIntoshem.. ale to nie ta cena.

Cos mi sie tez obilo o Krellu czy Musical Fidelity a300

 

Czy znacie jakis wzmacniacz pasujacy do tych kolumn.. tak do 3 tys, czy rock po prostu bedzie zawsze na nich rozlazly i kupic jakis wzmacniacz za ok 1000 (jaki???) i zapomniec o dobrze brzmiacym rocku.

 

 

Concertino posiadam od 15 lat albo i dłużej. Kupiłem nowe w sklepie.

Sugdena A21a od kilku lat.

Także mamy ten sam zestaw. :)

Z moich wieloletnich doświadczeń: zabierasz się do rzeczy od d*** strony! :)

To nie wzmacniacz jest do wymiany, tylko kolumny! Trudno o lepiej grający wzmak od A21a za logiczne pieniądze.

U mnie te kolumny współpracowały już ze wzmacniaczem 120W na kanał i... też nie chciały grać rocka! :)

DOKŁADNIE tak jak u Ciebie - na Marillion kończy się ich tolerancja.

Poszukaj czegoś o wyższej skuteczności, z szybkim i doskonale kontrolowanym basem - polecam moje porównanie PMC DB1 vs. Concertino w dziale STEREO.

Sugeruję PMC TB 2i (ew. TB2i Signature).

Wymiana wzmaka, żeby Concertino zagrały rocka to leczenie zawału serca naparem z pokrzyw.

Z żadnym wzmakiem Concertino nie zagrają rocka, bo nie po to zostały stworzone.

Podłącz je do reaktora atomowego - też nie zagrają rocka.

A z tych 2 elementów, to wzmacniacz jest znacznie lepszym i cenniejszym. Nie ma sensu go wymieniać.

Pozdrawiam

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jak rozkodować datę produkcji kolmn SF? Moje EA mają 215-3806A.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

witam,

 

mam SF Grand Piano Domus.

Zamierzam kupić mcintosha mc-275 lub bat VK300X.

Wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się hybryda bata.

Co o tym sądzicie? A może inny typ do 10 tys zł (używany)

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam SF Grand Piano Domus.

Zamierzam kupić mcintosha mc-275 lub bat VK300X.

Wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się hybryda bata.

Co o tym sądzicie? A może inny typ do 10 tys zł (używany)

Maca 275 potrzeba dwie sztuki,jest różnica :).

Choć z reguły do Sonusów nie polecałbym McIntosha,przećwiczyłem swego czasu kilka Maców z Guarneri Memento.

P.S.

BATa nie słuchałem.

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mnie tam MC2300 z Electa Amatorami 1 się podobał brzmieniowo.

Oczywiście :).

Dla mnie w zestawieniu Sonusów z McIntoshem,szczególności lampowym,bas jest nie do przyjęcia,reszta ujdzie w tłoku :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

czolgista778

wklei fotki wnetrza Electy Amator I i tej zwrotnicy zalanej silikonem :)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jaki znacie najlepszy wzmacniacz do Sonus Faber Electa Amator II

 

jazz, rock, muzyka klasyczna

 

- primare i30 + cd

- Krell Kav 300i + cd Kav 300 (ew Kav 280, ew. cd C.E.C)

te zestawy podobno sa bardzo dobre, ze wskazaniem na Krella

 

znacie cos lepszego w podobnych lub ciut szerszych granicach cenowych?

 

czy wg Was to juz jest high-end czy jeszcze krok przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.