Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sluchalem dosc dlugo Cremony - z Mac'iem OK. Z ostrzej grajacymi klockami (Levinson, Krell, nawet Bel Canto) o kant d... potluc.

 

Znow wyjde na malkontenta - SF - firma jak firma - dobre kolumny, brzmieniowo nie dystansujace najlepszych w Europie - wykonanie prima - ceny tez spore.

 

PS.: I tak sposob w jaki ceni sie pan Serblin to nic przy PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz najtańszych Sonusów powiem tylko tyle, że ich główną zaletą jest to, że prawie ze wszystkim grają dobrze. Testowałem na nich jakieś 10 niedrogich wzmaków(do 4kzł) i tylko z jednym(NAD 370) grały słabo, a i tu nie wiem, czy to nie była wina kabli. Krótki odsłuch z Gryphonem Callisto pokazał, że z drogimi zabawkami też mogą zaszaleć.

Hough!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iz nie posiadam kolumn tej firmy moge sie zaliczyc do grona jej fanow w moim przekonaniu jest to kawal dobrego rzemiosla a ze jestem plastykiem wyczulonym na estetyke jest to faworyt do najlepiej wykonanych kolumn i jak znudza mi sie moje to sprawie sobie wlasnie SF np. Guarnieri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA> Mnie do 40 tki tez juz rzut beretem co mnie martwi bo podobno jak sie facet nie dorobi do tej magicznej cyfry to juz pozniej bedzie ciezko wiec sie staram tylko dlaczego ja zawsze szukam sobie takich drogich hobby przedtem motocykle teraz to gonienie kroliczka sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA> Usmialem sie z tego walentynkowego dzinksa ale zony nie oddam bo to ona mi kupila wzmacniacz Audio Note i godzi sie na kupno lamp NOS za kupe kasy wiec gdzie ja taka droga znajde? Sam widzisz to niemozliwe jest a zony kolegow sa swiete znaczy sie nietykalne choc calkiem fajne sicccccc.....bo ona to nieraz czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonusy ach sonusy. Ponad 10 lat temu chorowalem na SF Guarneri. Ale sie wyleczylem na szczescie (przez porownania A/B). Sa piekne, to fakt, ale dzwiek jak na dzisiejsze standardy jest za kiepski. Amati sa niezle, ale w porownaniu z thielami to nieporozumienie, tylko ladny mebelek. Minima Amator - fajny srodek, troche ciemna gora, zero basu. Elekta Amator II - dobre monitorki, wymagaja mocnego i dobrego wzmaka cos jak Audio Research VT-100 lub McIntosh 2102. Wbrew wszelkim glupkowatym mitom, sa lepsze od E.Amator mk1. Maja swietna srednice. SF Cremona, podbarwiony bas w stylu "bas refleks", gora bardziej wyrazista jak srednica, troche niespojne ale ogolnie i tak wole je od kolumn w stylu Dynaudio. Jak ktos ma Cremony to moze spac spokojnie, nie sa najgorsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>americano

Wiesz, sypiam zupełnie dobrze... ;-) co do Cremony, to: z basem się zgadzam, ale nie dodałeś, że jeśli nawet czasem lekko podbarwiony, to bardzo szybki, co mi akurat odpowiada. Nie zgadzam się natomiast co do średnicy i góry. Góry jest jak dla mnie trochę za mało - mogła by być dźwięczniejsza (może po prostu się starzeję) - co spróbuję kiedyś zniwelować srebrnymi kabelkami. Za to średnica, mnie - miłośnika żeńskich wokali i strunowych instrumentów akustycznych - po prostu urzekła. I dlatego sypiam na razie spokojnie... ;-)

>robix

Czym aktualnie jeździsz? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano - " Ponad 10 lat temu chorowalem na SF Guarneri. Ale sie wyleczylem na szczescie

(przez porownania A/B). Sa piekne, to fakt, ale dzwiek jak na dzisiejsze standardy jest za kiepski. "

 

Moim zdaniem to co wypisujesz jest kompletnym nieporozumieniem ( delikatnie ujmując ) , albo ich w ogóle nie słyszałeś , albo słuchałeś pod bardzo kiepskim i tanim sprzętem :(

Guarnieri są wybitnymi kolumnami , ale potrzebują bardzo dobrego i dobrze dobranego sprzętu toważyszącego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guarneri - chyba to kwintesencja podstawkowca. Mając to „ograniczenie” na uwadze to są niedoścignionym wzorem. Przynajmniej osobiście nic bardziej spektakularnego nie słyszałem. Choć wiadomo że z byle czym nie zagrają za to wszędzie i na każdym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig zgadzam się z twoim pierwszym wpisem. Na forum ludziska piszą dużo ale nie zawsze na temat.

Ja osobiście posiadam Electy Amator 2. Uważam, że pod względem przestrzenności dżwięku i nasycenia szczegółami mają one wiele do zaoferowania. Brakuje mi jednak trochę ciepła i niższego basu(poprzednio miałem Mozarty Vienna Acoustic,które basu nie żałowały).Teraz myślę o odpowiednim sprzęcie towarzyszącym lub na początek tylko o interconekcie - wiadomo kasa, a tej nigdy za wiele.

Chciałbym poznać opinię posiadaczy Electy na temat ich konfiguracji sprzętowej, kablach , wielkości pomieszczenia i rodzaju uzyskanego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Americano

Po prostu musze sie ustosunkowac do twoich wypocin

Już sam nick świadczy o tym że jestes rozkochany w USA. Theiel grają lepiej od Cremony - które?

Co ty opowiadasz Guarnieri graja kiepsko jak na dzisiejsze standarty - jakie sa dzisiejsze - łubudubu?

Skrzypce Stradivariego też pewnie grają kiepsko jak na dzisiejsze standarty?

Chyba nie słuchałes modeli kolumn które wymieniłeś , a jeśli słuchałes ich w kiepskich warunkach akustycznych to twoja sprawa!

Ameryka - nie lubie tego kraju i narodu?!. Maja kase i tyle. Ściągają mądrych ludzi i tyle. Mam szacunek do Thiela, Wadii, Marka Levinsona. Ale ile kosztują te urządzenia? Brrrrrr. Tam nikt by w ogóle nie wpadł na pomysł konstruowania takich kolumn jak sonusy. Po prostu nie ta kultura. Zresztą to samo z motoryzacja. Po prostu nie potrafią i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu

Słuchałem kiedyś EL.Amator II na końcówkach Passa 250 i CD Meridiana 508.24. Kable H. Technology Pro 9, interkonekt Tara Labs Air 2, standy STAND ART model 7 , pokój dobrze wytłumiony 22m. kw. .

Wspaniały, fenomenalny dzwięk, prawdziwa muzuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś: Guarnieri to zaledwie cień Extrem. Pomijając wygląd to są to ostatnie prawdziwe monitory SF. Poza tym moim zdaniem nawet od Extrem są lepsze monitory, ilekroć ich słuchałem zawsze co dziwnego działo się z wyżsą srednicą, może miałem pecha, ale znam wiele konstrukcji grających równiejszym, gładszym dźwiękiem, który ma więcej blasku.

 

Broda: gorzej niż SF Extrema wygladają tylko kable pewnej firmy o której było glośno... z Extrem przynajmniej silikon nie wycieka... Wszystko oczywiście jest kwestią gustu, preferencje dźwiękowe również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.