Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam pytanie do bardziej doswiadczonych z sonusami, wiem ze zestawiane minimy amator były z densenem dm-10 i mam pytanie czym były łączone? srebro miedź? jaka sieć? czego warto spróbować... jakieś rady

Densen DM 10 i Sonusy łączyłem z Transparentem Plus lub Super z bardzo dobrymi efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Witam serdecznie sympatykow firmy Sonus Faber. Od ponad roku posiadam Sonus Faber Toy Tower. Wiem, wiem, to najtansze podlogowki Sonusa i moga co najwyzej buty czyscic Cremonie, Amati czy pozostalym drozszym modelom, ale na te akurat bylo mnie stac i zauroczyly mnie swoim brzmieniem i wygladem. Czarna, a raczej ciemno brazowa wyplowiala skora. Glosniki Vifa, Peerless i Nomex. Do tego kolce. Gra to u mnie w salonie 24mkw ze sprzetem ze stajni Yamahy serii 700 i 30-letnim gramofonem mojego ojca Unitra Daniel G 1100 fs, ktoremu zrobilem remont kapitalny i zarzucilem japonska wkladke z igla eliptyczna Audio Technica AT-95E.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakas wyprzedaz ::)

U mnie to była okazja roku;-)

 

jeśli jeszcze nie dołączyłem to właśnie to robię ze swoimi Sonus Faber Cremona Auditor M

 

Jak to gra z McIntoshem? Daje radę je wysterować? Z czym je porównywałeś przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie z accuphase 250, primare 32 i padło na mca:)..daje radę 200w przy 4 ohm...z krellem pewnie jest podobnie...bardzo udane połączenie.....

też brałem pod uwagę ale przyszedł do mnie popsuty 280 cd i trochę się zniechęciłem

 

No to świetnie że daje radę. Jest na rynku masa padniętych i reaktywowanych Krelli. Stąd wiele osób narzeka na te produkty, bo trafiają na padaki...ja szukałem ponad pół roku nim w końcu znalazłem egzemplarze w idealnym stanie. A czemu akurat wybrałeś Auditor M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC6500 gra lepiej od Accu E250?

Zapytam podobnie co kolega wyżej - z czym porównywałeś te kolumny? Też o nich my sląlem, ale stwierdziłem, że wydam raz a konkretnie i stąd mam Wlison Benesch Curve.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC6500 gra lepiej od Accu E250?

Zapytam podobnie co kolega wyżej - z czym porównywałeś te kolumny? Też o nich my sląlem, ale stwierdziłem, że wydam raz a konkretnie i stąd mam Wlison Benesch Curve.

 

Wszystko zależy jaki masz pokoj i sprzęt oraz preferencje muzyczne. WB do 18 m2 bym nie wstawił. To co łączy te kolumny to neutralnosc i brak słodzenia. Dlatego koniecznie trzeba uważac przy doborze komponentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno dlaczego byś nie zastosował WB?

MC podobno dopiero od 6900, albo 6850 grają dobrze, ale ile w tym prawdy nie wiem.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastosował bym WB Curve w 18m2 bo potrzebują większego pomieszczenia moim zdaniem. Słuchałem WB Trinity i Vertex bo brałem je pod uwagę przy wymianie monitorów. Jednak w połączeniu z McIntoshem mi się nie spodobało. To są świetnie wykonane technicznie kolumny. Taki prawdziwy high-tech. Jedno co mnie w ich wykonaniu wkurza to terminale głośnikowe.

Miałem kiedyś w domu na testach McIntosha MA6300 i 6500. Akurat w moim systemie lepiej sprawdził się Krell 400xi. Lepiej wysterował kapryśne Dynaudio. Teraz z Cremonami też się sprawdza.

Ja na razie zakończyłem eksperymenty sprzętowe i wolny czas zamierzam poświecić na przesłuchanie płytoteki;-)

 

Miałem kiedyś w domu na testach McIntosha MA6300 i 6500. Akurat w moim systemie lepiej sprawdził się Krell 400xi. Lepiej wysterował kapryśne Dynaudio. Teraz z Cremonami też się sprawdza.

Ja na razie zakończyłem eksperymenty sprzętowe i wolny czas zamierzam poświecić na przesłuchanie płytoteki;-)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba słuchać muzyki, anie ciągle szukać :))

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką wskazującą na to, że Krell może być dobrym partnerem do Cermony Auditor jest własna konstrukcja Krella LAT-2. Kolumna, która przetwornikami, kształtem obudowy a nawet strunową maskownicą przypomina trochę Cremonę Auditor w swoim pierwszym wydaniu. Rożnica zasadnicza to obudowa z aluminium Krella. I cena Krella - 10 tyś USD!!! w 2002 roku. Ciekawe czy im ktoś z Sonusa nie pomagał im przy tej kolumnie? W każdym razie musieli uzyskać zgodę Serblina na taki rodzaj maskownicy.

 

http://www.soundstage.com/revequip/krell_lat2.htm

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając info w necie o SF Cremona AUditor M natrafiłem na ciekawostkę o tych głośnikach. Okazuje się, że na rynek chiński (Hong Kong + ChRL) Sonus wypuścił wersję SE swoich kolumn. Wyposażył je w głośnik wstęgowy!!!

 

http://vintagehifiexperience.blogspot.com/2013/01/sonus-faber-cremona-auditor-m-se.html

 

Czy chodzi tu o to, że Azjaci lubią jak im bardziej coś bije po uszach w wysokich tonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę scan seaka revelator - midwoofer raczej jest to sf cremona auditor......wcześniejsza wersja M

http://www.youtube.com/watch?v=2MXtGQldHjo

właśnie wróciłem od kolegi i ponownie słuchaliśmy accu 250+dp 510+albedo (oczywiście:)....wszystko ok ale bas lekko się wlecze..ale jak pisałem wcześniej może to się podobać:(

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Cremony nie najlepiej grają z Accu...

 

Z Krellem 400xi + CD 280 (plus kable MITa i Kondo) zaś grają świetnie. Ja słucham dziś ich od samego poranka i jest po prostu doskonale. W mom systemie i pokoju Auditor M bije na głowę Dynaudio 25, które mają dużo większą potęgę brzmienia ale zarazem potrzebują dużych powierzchni oraz drogiego sprzętu aby zabłysnąć. Cremony Auditor M świetnie spisują się na 18m2. Nawet stojąc blisko tylnej ściany brzmią bardzo dobrze.

 

Sonusy oferują aksamitną górę, naturalną i przyjemną zarazem średnicę i realistyczny bas jak na tak małe monitory. Wielu osobom bas z Auditor M może się wydać za szczupły, np. w porówananiu z łomotem z Dynaudio 25. Pytanie jednak, który z nich jest mniej podbarwiony? Co najważniejsze w SF wszystko jest ładnie ze sobą spięte tworząc jednolity obraz muzyczny, w którym żaden zakres nie wychyla się do przodu. No i dochodzi do tego duża muzykalność. Wybitna jest rozdzielczość, która ani przez chwilę nie irytuje. Słychać masę smaczków i wybrzmień, tworzących wyjątkową atmosferę nagrania.

 

Auditor M to dla mnie głośnik na lata, dający radość ze słuchania tak o 6 rano jak i o północy...a w końcu o zadowolenie i o przyjemność w tym wszystkim tu chodzi...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z Krellem to łomot u mnie z Accu wszystko jest jak najbardziej wporządku ;)

 

No i gratuluję...

 

Ja zaś sobie gratuluję Auditor M...z każdym dniem jestem coraz bardziej szczęśliwy słuchając ich...jest muzyka, jest obłędna przyjemność ze słuchania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.