Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wyżej pisał że np. cremony potrzebują więcej watów. Może ja nieprecyzyjnie się wyraziłem bo to ze w ogóle grać będą to oczywiste ale czy taki wzmacniacz nie będzie ograniczał ich potencjału ani one potencjału wzmacniacza?

każda sroka swój ogonek chwali....mcintosh ma 7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudno ocenić na odległość;-)

 

Nie chcę żeby mi ktoś oceniał na odległość. Liczyłem na czyjeś doswiadczenie z takim mariażem. Mój wzmacniacz to unison research smart 845. Może ktoś ma lub słuchał np. unisona S8 z sonusami i może coś na ten temat napisać. jesli coś zagra z S8 to z monoblokami tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda sroka swój ogonek chwali....mcintosh ma 7000

..

Akurat są dwa do kupienia na hifi.pl... za niecałe 20 tyś można zapewne je kupić...

 

Nie chcę żeby mi ktoś oceniał na odległość. Liczyłem na czyjeś doswiadczenie z takim mariażem. Mój wzmacniacz to unison research smart 845. Może ktoś ma lub słuchał np. unisona S8 z sonusami i może coś na ten temat napisać. jesli coś zagra z S8 to z monoblokami tym bardziej

 

Raczej małe szanse na taka poradę na tym forum. Poszukaj na zagranicznych. To dość popularne kolumny na zachodzie i w USA więc coś zapewne znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Akurat są dwa do kupienia na hifi.pl... za niecałe 20 tyś można zapewne je kupić...

 

 

 

Raczej małe szanse na taka poradę na tym forum. Poszukaj na zagranicznych. To dość popularne kolumny na zachodzie i w USA więc coś zapewne znajdziesz...

 

 

chyba jedyna droga żeby się czegoś na ten temat dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie może ktoś ma tajemną ;) wiedzę w jakich latach były produkowane kolumny:

Sonus Faber Grand Piano Home

o te mi chodzi konkretnie

http://www.audioenz.co.nz/2002/10/sonus-faber-grand-piano-home/

w którym roku zakończyła się produkcja i czy były jakieś modyfikacje znaczące na przestrzeni czasu produkcji ?

Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

można nabyć extremy w przystępnej cenie:)

http://allegro.pl/sonus-faber-extrema-replika-i4744163684.html

 

Jeszcze ktoś uwierzy że to Extremy i kupi... ten sprzedawca nie takie rzeczy już proponował...pisano już o tym na tym forum...

 

A z tematów na poważnie to znalazłem ciekawą informację na pewnym forum z Singapuru. Okazuje się, że nowe modele Sonusów, takie jak Amati Futura można zamówić w wykończeniu satynowym. Ciekaw jestem czy taka opcja jest dostępna i u polskiego dystrybutora czy też to jest tylko oferta dla Azji. Jak wiadomo w tamtym rejonie świata bardzo ceni się tzw. Special Edition i wiele firm produkuje specjalne wersje swoich kolumn przeznaczonych tylko do sprzedaży np. w Hong Kongu.

 

http://s185.photobucket.com/user/Mezzoutopia/media/Amati%20Futura%20Satin/CJ5W1644_zps4a681f9a.jpg.html

 

Guarneri Evolution w orzechowej okleinie z satynowym metalowym wykończeniem

 

http://s185.photobucket.com/user/Mezzoutopia/media/Sonus%20Faber%20Guarneri%20Evolution%20Satin/IMG-20140330-WA0001_zps68d6ad74.jpg.html

 

Kolejna ciekawostka od Sonusa to rozwiązanie problemu przestawiania tak drogich i ciężkich kolumn jak Aida. Specjalny stelaż/wózek. Wszystko widać na zdjęciach. Super pomysł, który pozwoli bez wielkiego wysiłku dokonać idealnego ustawienia wielkich kolumn.

 

http://s185.photobucket.com/user/Mezzoutopia/media/Sonus%20Faber%20Aida/20140927_144838_zpsd547b8e0.jpg.html

 

Ten składany wózek jest na wyposażeniu Aidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Panowie liczę na jakieś podpowiedzi - wskazówki.

Otóż planuję dobrać wzmacniacz do podstawkowych Sonusów Toy. Będzie to raczej coś z drugiej ręki. Odsłuchiwałem dziś Nada 356, Azura 650, Naima 5i oraz Marantza 6004. Najbardziej przypadł mi do gustu Marantz, lecz z dużym ALE - kartonowy bas, mizerna dynamika oraz przestrzeń. Czy warto Waszym zdaniem iść w kierunku wyższego Marantza? Może ktoś z Was ma doświadczenia z tymi kolumnami i sypnie garścią porad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten marantz to "troszkę" za słabiutki do sonusów (kartonowy bas, mizerna dynamika).....zacytuje sam siebie: im więcej watów tym lepiej, zakładam, że minimum 100 pod warunkiem, ze nie jest to klasa d :)

pewnie kolega moreno1973 zaproponuje 200 W z krella :)

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Otóż planuję dobrać wzmacniacz do podstawkowych Sonusów Toy. Będzie to raczej coś z drugiej ręki. Odsłuchiwałem dziś Nada 356, Azura 650, Naima 5i oraz Marantza 6004. Najbardziej przypadł mi do gustu Marantz, lecz z dużym ALE - kartonowy bas, mizerna dynamika oraz przestrzeń. Czy warto Waszym zdaniem iść w kierunku wyższego Marantza? Może ktoś z Was ma doświadczenia z tymi kolumnami i sypnie garścią porad ;)

Muszę Cię zmartwić. Jeśli chcesz zbudować poprawne brzmienie stereo na tych kolumienkach, to niestety walka z wiartakami. Sprzedaj i kup coś innego. Dlaczego? Toy Speaker to dwie dodatkowe kolumienki do systemu kina domowego, jako wsparcie dla większych przodów (Tower), centralnego (Center) i subwoofera. Basu z nich nie będzie. Góry też nie. Znam te przetworniki, bo miałem je przez ponad dwa lata w swoich Toy Towerach. Na górze tania i słabo zrobiona Vifa (zriobiona na potrzeby Sonusa, ale dalej słaba), drugi to mizerny głośnik średniotonowy (Tower), a w Speakerach - o zgrozo - nisko-średniotonowy. Niskich tonów nie będziesz miał, no chyba, że chcesz wstawić te głośniczki do maleńkiego pokoiku 6-8mkw. Nie łudź się, że podpinając mocną elektronike wyciągniesz coś więcej z tych kolumienek. To niemożliwe. Brzmienie jest tak dobre jak konstrukcja kolumny i użytych do budowy przetworników. Niestety seria Toy nie może się tym poszczycić. Jedyne co łączy te kolumny ze starymy podstawkowymi Sonus Faberami - to nazwa. Jeśi komuś podoba się takie granie - nic mi do tego.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbert8402

 

Faktycznie z tych kolumn to basu nie będzie...bo być nie może...fizyki nie przeskoczysz.

 

pewnie kolega moreno1973 zaproponuje 200 W z krella :)

 

Tym razem zaproponuję podłączyć monobloki Krella i dać czadu raz a dobrze...jak membrany wystrzelą to skończą się wszelkie problemy z kolumnami;-)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...w tej chwili glosnki grają w 12m2 z bardzo ubogim onkyo TX-L5 (niestety to amplituner kinowy dolnych lotów) bas jest. Powiem ze jest go dużo jak na gabaryty kolumn. Narazie nie stać mnie na wyższe sonusy wiec napewno pozostanę przy toyach mimo ich niedoskonałości. Wiem jak gra choćby liuto, auditor m i dzieli je przepaść. Bardziej zależy mi na info czy taki np. Marantz pm7000/8000 zagra dużo lepiej niż 6004.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Jeśli chcesz zbudować poprawne brzmienie stereo na tych kolumienkach, to niestety walka z wiartakami. Sprzedaj i kup coś innego. Dlaczego? Toy Speaker to dwie dodatkowe kolumienki do systemu kina domowego, jako wsparcie dla większych przodów (Tower), centralnego (Center) i subwoofera. Basu z nich nie będzie. Góry też nie. Znam te przetworniki, bo miałem je przez ponad dwa lata w swoich Toy Towerach. Na górze tania i słabo zrobiona Vifa (zriobiona na potrzeby Sonusa, ale dalej słaba), drugi to mizerny głośnik średniotonowy (Tower), a w Speakerach - o zgrozo - nisko-średniotonowy. Niskich tonów nie będziesz miał, no chyba, że chcesz wstawić te głośniczki do maleńkiego pokoiku 6-8mkw. Nie łudź się, że podpinając mocną elektronike wyciągniesz coś więcej z tych kolumienek. To niemożliwe. Brzmienie jest tak dobre jak konstrukcja kolumny i użytych do budowy przetworników. Niestety seria Toy nie może się tym poszczycić. Jedyne co łączy te kolumny ze starymy podstawkowymi Sonus Faberami - to nazwa. Jeśi komuś podoba się takie granie - nic mi do tego.

Kangie co oni Ci zrobili, że wszędzie gdzie się da jedziesz po zacnych produktach jak po burej suce. Przyjacielu zmień się proszę :) Człowiek może nad sobą pracować :) Jeździj po sklepie który Cie przewałkował na 102 ! sprzedając Ci Sonus Fabery z elektroniką kina domosznego. Na serio straciłeś już kontakt z realiami w tym aspekcie czyli rzeczywistości rynkowej-potrzebowej innych userów i produktów dla ludzi. Wal gromy na sklep który Cię owinął, a nie na zacne produkty. Sięgnij też do swoich pierwszych wpisów-zachwytów nad sonusami zasilanymi jakimś pierdkiem od Yamahy. Po przyjacielsku do Ciebie piszę. Czytać już to ciężko. Swiat się nie kończy na wityczowych skrzynkach. Ludzie mają prawo otaczać się drogimi, często porządnym produktami. Przetworniki w sonusach to porządne produkty, sprawdzone przez lata, nie najwyższych lotów, bo zawsze może być lepiej, ale dobrze aplikowane w te skrzynki sonusowe.Daj ludziom spróbować, żyć po swojemu. Zmienileś sie na forum w rycerza broniącego narodu polskiego przed firmą Sonus Faber. Rozumiem żeby przed Germańcem od Magnata, ale co nam Włosi zrobili :) ;) ;) ;) z po zdrowieniami serdecznymi. Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Robinie, myślę, że wszystko wyjaśnilismy sobie na PW. Ten amp Yamahy nie jest do KD. To nie jego wina. Próbowałem różnych pieców różnych firm i mocy i niestety te kolumny nie są w stanie zagrać dobrze. Zdania nie zmienię. Jeśli ktoś lubi grać na "wydumkach" to niech gra, ale niech nie pisze po forach, że chce mieć bas z tych popierdółek. Basu z nich nie będzie.

 

Lubisz otaczać się ładnymi przedmiotami? OK, te Sonusy spełnią Twoje oczekiwania, bo mogą się podobać, choć to kwestia gustu. Chodzi o walory dźwiekowe. I tutaj niestety nie ma o czym mówić. Może podłączyć Krella, Manleya, McIntosha - im już nic nie pomoże.

 

Również pozdrawiam.

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po kumplowsku wyjaśnialiśmy sobie i dalej jesteśmy kumplami przecież :) tylko plisssss zaprzestaj tej krucjaty bo stary chłop już jesteś i trzeba jednak tolerancji trochę mieć dla odmienności ;)

ps.

co do urodziwości Sonus Toy Tower to dla nie osobiści one są w czarnym eko skórzanym wykończeniu szpetne jak cholera, ale nadrabiają wybornym graniem w dobrze dobranym zestawie z pieruńsko silnym wzmacniaczem. Te z drewnianymi bokami to mogł bym już słuchać z otwartymi oczami :) ale zobacz nikogo nie namawiam i krucjatjuje , jak Ty tylko w odwrotną stronę. Trzeba mieć dystans przyjacielu

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, choć Wasze posty czyta się przyjemnie całkiem to nie wnoszą one za wiele do tematu. Toye na chwile obecna zostają i koniec. Kangie-piszesz, że basu z nich nie będzie. To jakim cudem jest? I to na tak jałowym sprzęcie? Owszem w 30m2 pewnie go nie ma, ale ja posiadam 12m2 albo i mniej. I do tych warunków chce dobrać system. Wiem, że toye głowy nie używają -są lepsze kolumny na rynku. Ale w tej cenie co można brać pod uwagę jeszcze? Chętnie posłucham propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, choć Wasze posty czyta się przyjemnie całkiem to nie wnoszą one za wiele do tematu. Toye na chwile obecna zostają i koniec. Kangie-piszesz, że basu z nich nie będzie. To jakim cudem jest? I to na tak jałowym sprzęcie? Owszem w 30m2 pewnie go nie ma, ale ja posiadam 12m2 albo i mniej. I do tych warunków chce dobrać system. Wiem, że toye głowy nie używają -są lepsze kolumny na rynku. Ale w tej cenie co można brać pod uwagę jeszcze? Chętnie posłucham propozycji.

 

Skoro posty nic nie wnoszą to przed zakupem SF Toy's powinieneś troszeczkę zainteresować się nazwą, dlaczego zabawka ? czy producent nie zasugerował osób myślących ? - niestety tak , sam więc widzisz jak to jest , zabawki nie grają tak jak pozostałe modele i przeznaczył je do kina domowego gdzie brzmienie ma tylko pozorować

wzorcowy dżwięk SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan- doskonale zdaje sobie sprawę z tego o czym piszesz. Nie grają tak jak pozostałe sonusy. Daleko im do tego. Ale podoba mi się to jak grają, czy jest w tym coś złego? Pytałem na wstępie o wzmaka do nich, a nie o to czy podjąłem słuszna decyzję co do kolumn. Nie oczekuje nie wiadomo czego, ale sądzę, że są na świecie wzmacniacze z którymi ten kolumny zagrają przyzwoicie w 12m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaki wzmacniacz podepniesz.

 

Ważne aby był sprawny;-)

 

Kup sobie coś z rynku wtórnego za kilkaset złotych. Taki na przykład Pioneer 400x za 400 PLN powinien być dostępny. Wydajny sprzęt jak na tą cenę. Tylko aby był od audiofila a nie od handlarza starzyzną.

 

Miłego weekendu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...w tej chwili glosnki grają w 12m2 z bardzo ubogim onkyo TX-L5 (niestety to amplituner kinowy dolnych lotów) bas jest. Powiem ze jest go dużo jak na gabaryty kolumn. Narazie nie stać mnie na wyższe sonusy wiec napewno pozostanę przy toyach mimo ich niedoskonałości. Wiem jak gra choćby liuto, auditor m i dzieli je przepaść. Bardziej zależy mi na info czy taki np. Marantz pm7000/8000 zagra dużo lepiej niż 6004.

Dzięki

 

Poluj na stare Luxmany.

Znaczy - wzmacniacze. ;)

A wydziwiaczami co wydziwiają się nie przejmuj, to TY masz być zadowolony.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie liczę na jakieś podpowiedzi - wskazówki.

Otóż planuję dobrać wzmacniacz do podstawkowych Sonusów Toy. Będzie to raczej coś z drugiej ręki. Odsłuchiwałem dziś Nada 356, Azura 650, Naima 5i oraz Marantza 6004. Najbardziej przypadł mi do gustu Marantz, lecz z dużym ALE - kartonowy bas, mizerna dynamika oraz przestrzeń. Czy warto Waszym zdaniem iść w kierunku wyższego Marantza? Może ktoś z Was ma doświadczenia z tymi kolumnami i sypnie garścią porad ;)

 

 

Nie sluchaj kangie, chlop glupoty wypisuje o toy towerach, mam je od 8 miesiecy i niczego nie brakuje gora jest, bass fajny jak na takie kolumny i srednica superowa, posiadalem o wiele drozsze kolumny i moge powiedziec o sonusach, ze graja wybornie w tej cenie.

Co do wzmacniaczy, sprawdz cos z Naim dla mnie zgrywaja sie bardzo dobrze.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Naima, trochę zbyt ciemne brzmienie jak na mój gust. I przede wszystkim nie ten przedział cenowy.

P.s. Jak ktoś pisze "wszystko jedno jaki wzmacniacz podłączysz" to jest to dla mnie przejaw ignorancji, bo nie jest mi wszystko jedno. Szanuje zdanie chłopa, że mu się toy nie podoba, bo nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Naima, trochę zbyt ciemne brzmienie jak na mój gust. I przede wszystkim nie ten przedział cenowy.

P.s. Jak ktoś pisze "wszystko jedno jaki wzmacniacz podłączysz" to jest to dla mnie przejaw ignorancji, bo nie jest mi wszystko jedno. Szanuje zdanie chłopa, że mu się toy nie podoba, bo nie musi.

 

No jasne nie musi mu sie podobac brzemienie Toyow, ale to co on wypisuje to kompletne bzdury.

 

trochę zbyt ciemne brzmienie

 

A jakie zrodlo miales podlaczone?

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...w tej chwili glosnki grają w 12m2 z bardzo ubogim onkyo TX-L5 (niestety to amplituner kinowy dolnych lotów) bas jest. Powiem ze jest go dużo jak na gabaryty kolumn. Narazie nie stać mnie na wyższe sonusy wiec napewno pozostanę przy toyach mimo ich niedoskonałości. Wiem jak gra choćby liuto, auditor m i dzieli je przepaść. Bardziej zależy mi na info czy taki np. Marantz pm7000/8000 zagra dużo lepiej niż 6004.

Dzięki

 

Seria 8000 zagra dużo lepiej imo. Mam 8003 i jest to znakomity wzmak. Natomiast nadal będzie to granie neutralne, zrównoważone, choć z pierwiastkiem muzykalności z bardzo dobrym niskim basem. Wyższy bas nie jest uwypuklony jak np w NADach. Jeśli więc szukasz bardziej "pofalowanego" brzmienia, to Marantz pewnie nie będzie dla Ciebie. Jeśli cenisz równowagę i dobry niższy bas, to Marantz z serii 8000 będzie dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Próbowałem Naima, trochę zbyt ciemne brzmienie jak na mój gust. I przede wszystkim nie ten przedział cenowy.

P.s. Jak ktoś pisze "wszystko jedno jaki wzmacniacz podłączysz" to jest to dla mnie przejaw ignorancji, bo nie jest mi wszystko jedno. Szanuje zdanie chłopa, że mu się toy nie podoba, bo nie musi.

Moze kiedys przekonasz sie, ze dobrze Ci radzilem. Niezaleznie jak dobry i drogi wzmacniacz podepniesz, nie bedzie brzmienia z Toy Speakera. Bas o ktorym piszesz to namiastka basu. Zatem namawialem do wymiany kolumn.

 

Ku uciesze kilku osob, zmykam stad i postaram sie juz nie pisac na temat serii Toy.

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangie, wszystko zależy od punktu odniesienia - Twój jak mniemam musi byc na wysokim poziomie, do którego być może ja w tym życiu nigdy nie dojdę. Kupiłem toye świadomie i jestem zadowolony. Jak Ty byś się poczuł nabywając nowe auto z salonu, a ktoś Ci mówi "ale gniot, sprzedaj go"?

Kolejna sprawa - gabaryty. Nie mogę mieć nic większego. Ani o 2cm. Co Twoim zdaniem jest lepsze w tym rozmiarze? I cenie rzecz jasna.

 

Zestaw - dzięki za opinie. W końcu coś na temat.

Anxion - jako źródło były nad 546 i marantz 6005@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem toye świadomie i jestem zadowolony. Jak Ty byś się poczuł nabywając nowe auto z salonu, a ktoś Ci mówi "ale gniot, sprzedaj go"?

A w salonie nie chcieli doradzić jaki wzmacniacz byłby najlepszy do toy toya ? Na czym słuchałeś kupując głośniki , pamiętasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.