Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W EA1 bas to akurat najsłabszy element - miałem te kolumny 15 lat temu.

 

Może nie potrafiłeś tego basu z nich uzyskać w odpowiedni sposób.

 

No generalnie te EA1 to jakieś takie muszą być kiepskie a jednak ludziska chcą je kupować. Nawet ci związani bardzo blisko z Accordo i innymi wyrobami marki Serblin.

 

Elipsa to świetna kolumna moim zdaniem i chyba najmniej doceniona wśród podłogowych modeli Sonusa. Guarneri Evolution to z kolei jedne z najlepszych monitorów w swojej kategorii wielkości.

 

A co do Accordo to gdyby były tak cudowne jak to się sugeruje to nikt nie zawracałby sobie głowy starymi EA1 i ich cena na rynku wtórnym spadłaby bardzo mocno. Dlatego warto obserwować świat realny, a nie subiektywne opinie i chciejstwo. Nic nie słyszałem o wielkim zapotrzebowaniu na Accordo, za to znam kilka osób pragnących realnie zakupić EA1. I nie chodzi tu o te kilka tysięcy różnicy w cenie między kolumnami, bo często osoby posiadające EA1 mają źródła warte cennikowo po 50 i więcej tysięcy PLN.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Sonusów.

Ja również stałem się posiadaczem SF ... i jak zwykle to bywa mam problem co dalej.

Dlatego mam wielką prośbę o pomoc w wyborze wzmacniacza, budżet to ok 5k najlepiej mniej ale jeżeli będzie to konieczne to mogę jeszcze trochę dołożyć.

Mam SF Auditor (bez M), pokój ok 20 m2, słucham różnej muzyki: jazz, rock czasami poważna.

Oczywiście po prześledzeniu poprzednich wpisów spodziewam się odpowiedzi, że najlepszy będzie Krell 400xi (wcale go nie skreślam). Obawiam się jednak, że może on nie być dla mnie właściwy, ponieważ mam zamiar rezygnować z CD na rzecz Tidala. A z poprzednich wpisów wynika iż ów Krell gra tylko po XLR a po zakupie kolumn i za chwilę wzmacniacza nie zostanie zbyt wiele pieniędzy na audiofilski streamer. Jeżeli ktoś mógłby polecić poza wzmacniaczem również pasujący streamer ty było by genialnie (obecnie rozważam bluesound node 2).

W moim przypadku wręcz idealnym rozwiązaniem był by Devialet gdyby tylko można było go kupić za 7k.

Zastanawiam się nad NAD S300, M3, Denon PMA2000 ale nie wiem czy to dobry kierunek, z oczywistych względów nie pójdę do sklepu na odsłuch stąd moja prośba do Was.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Piotrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to ja zadam Ci pytanie skoro z oczywistych względów nie posłuchasz osobiście to jeśli dwie osoby napiszą Ci że wzmak X będzie dobry do tych kolumn, kolejne dwie napiszą że wzmak Y to będzie lepsze rozwiązanie, a kolejne 3 osoby napiszą że Ci co mówili o tamtych wzmakach to nie wiedzą o czym mówią i to właśnie wzmak V bedzie najlepszym rozwiązaniem.. Pytanie co Kolego wybierzesz ?? I czy Ci co mówią o danym wzmaku że to najlepsze rozwiązanie czy to będzie się pokrywać z Twoimi preferencjami i z Twoim uchem co usłyszy...?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Sonusów.

Ja również stałem się posiadaczem SF ... i jak zwykle to bywa mam problem co dalej.

Dlatego mam wielką prośbę o pomoc w wyborze wzmacniacza, budżet to ok 5k najlepiej mniej ale jeżeli będzie to konieczne to mogę jeszcze trochę dołożyć.

 

A noże warto gdzieś poszukać używki Electrocompaniet ECI-5 MkII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to ja zadam Ci pytanie skoro z oczywistych względów nie posłuchasz osobiście to jeśli dwie osoby napiszą Ci że wzmak X będzie dobry do tych kolumn, kolejne dwie napiszą że wzmak Y to będzie lepsze rozwiązanie, a kolejne 3 osoby napiszą że Ci co mówili o tamtych wzmakach to nie wiedzą o czym mówią i to właśnie wzmak V bedzie najlepszym rozwiązaniem.. Pytanie co Kolego wybierzesz ?? I czy Ci co mówią o danym wzmaku że to najlepsze rozwiązanie czy to będzie się pokrywać z Twoimi preferencjami i z Twoim uchem co usłyszy...?

Liczę na to, że osoby które zechciały by pomóc będą znały proponowane połączenie, nie chcę niczego spłycać ale jeżeli słucha się określonego połączenia to jest w miarę oczywiste czy jest synergia czy nie.

Wielu z Was miało kiedyś podobny dylemat jak ja, zakładam że słuchało kilku różnych wzmacniaczy i jeżeli jedna osoba napisze że proponuje wzmacniacz X to inna napisze że słuchała X i Y ale Y był lepszy ponieważ ...

Słuchałem już kilku wzmacniaczy i wiele już wyeliminowałem, np. Hegel, Peachtree (tego mi szczególnie szkoda), Moon, Yamaha A-S1100 (zagrała w kilku aspektach bardzo fajnie ale zupełnie nie było basu). NAD C 375BEE zagrał najbardziej uniwersalnie ale wydaje mi się że może być zdecydowanie lepiej dlatego pytam i liczę na pomoc osób zdecydowanie bardziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię rozumiem ale to i tak będzie ich preferencja .. ich i nikogo więcej.. wystarczy że zrobisz sobie test zadzwoń do kilku dobrych sklepów i zapytaj się o kable do danego zestawu wymień kilka kabli i zobaczysz co usłyszysz - od ludzi którzy słuchali tych kabli albo znają ich brzmienie.. ja wczoraj tak zrobiłem - jedna wielka masakra.. sam nie posłuchasz to nie usłyszysz co będzie dla Ciebie najlepsze.. A jeśli chodzi o Moona to chyba jakiś niski model słuchałeś bo ja dwóch odsłuchiwałem jeden chyba coś około 20 tys a drugi coś około 50 tys oba na B&W i w żadnym z nich nie brakowało basu.. Mówię Ci warto posłuchać.. bo ludzie napiszą tylko to co oni słyszą i warto tym się zasugerować ale to nie oznacza że Ty to samo usłyszysz..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Moona to chyba jakiś niski model słuchałeś

Neo 250i (ogranicza mnie budżet więc wyższych modeli nawet nie próbowałem podłączać) - on ogólnie nie radził sobie z SF, z Bowersami faktycznie gra fajnie ... z basem to miała problem Yamaha

Edytowane przez Piotrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że osoby które zechciały by pomóc będą znały proponowane połączenie, nie chcę niczego spłycać ale jeżeli słucha się określonego połączenia to jest w miarę oczywiste czy jest synergia czy nie.

Wielu z Was miało kiedyś podobny dylemat jak ja, zakładam że słuchało kilku różnych wzmacniaczy i jeżeli jedna osoba napisze że proponuje wzmacniacz X to inna napisze że słuchała X i Y ale Y był lepszy ponieważ ...

Słuchałem już kilku wzmacniaczy i wiele już wyeliminowałem, np. Hegel, Peachtree (tego mi szczególnie szkoda), Moon, Yamaha A-S1100 (zagrała w kilku aspektach bardzo fajnie ale zupełnie nie było basu). NAD C 375BEE zagrał najbardziej uniwersalnie ale wydaje mi się że może być zdecydowanie lepiej dlatego pytam i liczę na pomoc osób zdecydowanie bardziej doświadczonych.

 

Spróbuj zatem Bladeliusa Try lub modelu Thor. Zwróc również uwagę w kierunku produktów Atolla.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Sonusów.

Ja również stałem się posiadaczem SF ... i jak zwykle to bywa mam problem co dalej.

Dlatego mam wielką prośbę o pomoc w wyborze wzmacniacza, budżet to ok 5k najlepiej mniej ale jeżeli będzie to konieczne to mogę jeszcze trochę dołożyć.

Mam SF Auditor (bez M), pokój ok 20 m2, słucham różnej muzyki: jazz, rock czasami poważna.

Oczywiście po prześledzeniu poprzednich wpisów spodziewam się odpowiedzi, że najlepszy będzie Krell 400xi (wcale go nie skreślam). Obawiam się jednak, że może on nie być dla mnie właściwy, ponieważ mam zamiar rezygnować z CD na rzecz Tidala. A z poprzednich wpisów wynika iż ów Krell gra tylko po XLR a po zakupie kolumn i za chwilę wzmacniacza nie zostanie zbyt wiele pieniędzy na audiofilski streamer. Jeżeli ktoś mógłby polecić poza wzmacniaczem również pasujący streamer ty było by genialnie (obecnie rozważam bluesound node 2).

W moim przypadku wręcz idealnym rozwiązaniem był by Devialet gdyby tylko można było go kupić za 7k.

Zastanawiam się nad NAD S300, M3, Denon PMA2000 ale nie wiem czy to dobry kierunek, z oczywistych względów nie pójdę do sklepu na odsłuch stąd moja prośba do Was.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Jako wieloletni użytkownik SF Auditor M (które różnią się dźwiękowo w pewnym stopniu) od Auditor ale jednak wiele mają wspólnego w kilku kwestiach, szczerze polecam jednak zakup Krella 400xi. Czemu? Te kolumny potrzebują mocy jeśli wolisz tranzystor niż lampę. Na lampach się nie znam i nie chce się znać z powodów tzw. BHP i braku czasu na żonglowanie NOSami;-). 400xi w super stanie powinno się dać kupić za 5000 PLN. Lepszego wzmaka w tej kwocie nie znam jeśli chodzi o tranzystor i Auditorki.

 

Co do grania z plików to faktycznie przydałaby się konstrukcja z prawdziwymi XLR i zbalansowaną konstrukcją. Ale czasami możesz po prostu poczekać chwilkę na lepszy dźwięk. Kup porządny wzmak, zbieraj kaskę i za pół roku kupisz fajny używany DAC z wejściem USB i prawdziwymi XLR. Lepiej poczekać na coś fajnego niż kupować byle CO.

 

Wiem, że człowiek by chciał mieć wszystko super od razu ale czasami po prostu trzeba brać na wstrzymanie i planować co i kiedy aby w końcu mieć fajny system za sensowne pieniądze. I żeby nie wymieniać potem co chwilkę i tracić na odsprzedażach i nerwowych ruchach.

 

Kolumny jakie masz zasługują na odpowiednie komponenty. Nie da się do włoskiego garnituru założyć chińskich klapek i udawać, że jest ok. Aby osiągnąć pełen efekt trzeba wszystko ze sobą zgrać.

 

W moim przypadku wręcz idealnym rozwiązaniem był by Devialet gdyby tylko można było go kupić za 7k.

Zastanawiam się nad NAD S300, M3, Denon PMA2000 ale nie wiem czy to dobry kierunek, z oczywistych względów nie pójdę do sklepu na odsłuch stąd moja prośba do Was.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Devialet 200 z drugiej ręki to nie mniej niż 15000 PLN. Słabsza mocowo wersja odpada.

 

Wszystkie te Denony i im podobne sobie odpuść. Niestety lub stety kupiłeś sobie kolumny z innej półki co do ich wymagań. To tak jak z kobietą. Pewne kobiety wymagają sukienek za 200 PLN a inne za 2000 PLN aby była synergia. Można się na to oburzać ale niczego to nie zmienia...Masz w domu ładną Włoszkę i to musi troszkę kosztować i do tego jest rozkapryszona i mało z czym się polubi:-). Ale warto próbować bo jak się rozkręci to będzie Dolce Vita;-)

 

Piotrek to ja zadam Ci pytanie skoro z oczywistych względów nie posłuchasz osobiście to jeśli dwie osoby napiszą Ci że wzmak X będzie dobry do tych kolumn, kolejne dwie napiszą że wzmak Y to będzie lepsze rozwiązanie, a kolejne 3 osoby napiszą że Ci co mówili o tamtych wzmakach to nie wiedzą o czym mówią i to właśnie wzmak V bedzie najlepszym rozwiązaniem.. Pytanie co Kolego wybierzesz ?? I czy Ci co mówią o danym wzmaku że to najlepsze rozwiązanie czy to będzie się pokrywać z Twoimi preferencjami i z Twoim uchem co usłyszy...?

 

Dobrze, że zadaje pytania...

 

Niech czyta ale niech zwraca głównie uwagę na opinie tych co te kolumny mają od jakiegoś czasu. I NADAL ich używają. Bo to świadczy, że jakoś potrafili je okiełznać;-)

 

Znam kilka osób, które kupiło je bo fajnie wyglądały i nie były drogie. Próbowali różnych dziwnych kombinacji aby oszczędzić kasę i zawsze kończyło się to odsprzedażą tych kolumn. Dlatego całkiem sporo ich krąży na rynku wtórnym. Ja akurat nie narzekam na to, że wiele osób sobie nie radzi z Auditor i Auditor M bo dzięki temu można je było kupić w atrakcyjnej cenie;-)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisałem że warto czytać co ludzie piszą ( oczywiście tych co mieli lub mają dany zestaw) tylko i tak wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest odsłuch bo to co np Tobie się podoba i pomimo tego że masz np dany zestaw x czasu to nie oznacza że mi tez by to podeszło czy też Koledze.. bo gdyby tak było to wiesz byśmy mieli 3 wzmaki i 3 rodzaje kolumn :- ) więc warto pytać i czytać ale najważniejszy wg mnie to odsłuch, a nie kupowanie w ciemno.. bo można się przejechać i nie jeden to uczynił choćby na tym forum..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to odsłuch, a nie kupowanie w ciemno

 

Zanim napisałem do Was prośbę przejrzałem całe 112 stron licząc że znajdę odpowiedź ale nie udało mi się. Proszę zrozumcie że Wy bawiąc się od kilki lat, macie doświadczenie i mogliście posłuchać różnych połączeń jak jeszcze były dostępne w sklepach. Ja niestety nie mam takiej możliwości i muszę zdecydować się na zakup w ciemno. Nie sądzę żeby ktoś przesłał mi wzmacniacz żebym sobie go posłuchał ... więc muszę się zdecydować na zakup w ciemno. Dlatego zwróciłem się z prośbą o pomoc żeby zminimalizować ryzyko pomyłki.

 

Dodatkowo wybierając wzmacniacz muszę liczyć się z tym że będę musiał go sprzedać ponieważ nie będzie mi odpowiadał, więc warto było by kupić sprzęt z którego odsprzedażą nie będę miał problemu. Jeżeli widział bym, że dostanie u mnie 'dożywocie' podobnie jak Auditory to zdecydował bym się nawet na najbardziej egzotyczny sprzęt.

 

Masz w domu ładną Włoszkę i to musi troszkę kosztować

 

Dlatego chciałbym dobrać do niej piękne towarzystwo, a niektóre nie wyglądają zbyt atrakcyjnie ... nie chciał bym "pięknej i bestii" :) stąd moje pytanie o NAD'a którego lubię i podoba mi się szczególne S300. Był bym wdzięczny nawet za krótką informację że zgrają się lub że nie zagrają razem i nie będę się dalej zastanawiał (wiem że to Gryfon który nie ma on dobrej opinii ale może ... ). M3 widzę że jest wystawione na sprzedaż...

 

Electrocompaniet ECI-5 MkII

Bladeliusa Try lub modelu Thor

Dziękuję za propozycję, zastanawiam się tylko czy Bladelius nie będzie za słaby (115,165W)? Proszę napisz czy słuchałeś ich z Auditorami, a jeżeli tak to proszę o krótką charakterystykę takich połączeń szczególnie eci-5.

 

zbieraj kaskę

Nie chciał bym być źle odebrany ale nie chcę inwestować dużych pieniędzy w sprzęt audio, chociaż już zainwestowałem niemało(oczywiście to pojęcie względne ale dla mnie nie mało).

Historia mojego zakupu zaczęła się od poszukiwań kolumn za kwotę rzędu 3-4k (resztę mam). Ale w miedzy czasie ktoś mi pokazał Auditory. Zakochałem się w ich wyglądzie, krótkie sprawdzenie w niecie że potrafią grać i już zapadła decyzja. Niestety mój obecny sprzęt nie daje rady a skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć i resztę liter alfabetu. Dlatego chciałbym wydać możliwie mało ale taką kwotę żeby włoszki w końcu zagrały.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to w TopHiFi mają promocję i nowy Devielet 200 kosztuję 20k, a za 14k można kupić 120 ...

 

do kilku dobrych sklepów

Na opinie w sklepach nie ma co liczyć ponieważ wpływa na nią wiele innych czynników poza merytorycznych

 

 

 

Podsumowując, proszę o poradę osoby które już dokonały wyboru lub słyszały fajne połączenie z auditorami. Nie chce mi się wierzyć połowa osób będzie twierdziła że wzmacniacz A zagra dobrze a druga że kiepsko ... albo gra albo nie ... oczywiście opinie mogą różnić się o niuanse ...

Odnośnie moich preferencji wolę muzykę bardziej melodyjną niż szczegółowa w irytujący sposób, bez męczącego basu i irytujących oderwanych wysokich tonów. A w większości opinii o 400xi jest napisane że dźwięk jest suchy i tak szczegółowy że można perfekcyjnie analizować nagrania a nie cieszyć się pięknem muzyki - oczywiście przekonałem się że Auditory grają inaczej i być może właśnie takiego sygnału potrzebują żeby piękien zagrać.

 

Mam nadzieję że uzyskam pomoc i dziękuję za dotychczasowe rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napisałem do Was prośbę przejrzałem całe 112 stron licząc że znajdę odpowiedź ale nie udało mi się. Proszę zrozumcie że Wy bawiąc się od kilki lat, macie doświadczenie i mogliście posłuchać różnych połączeń jak jeszcze były dostępne w sklepach. Ja niestety nie mam takiej możliwości i muszę zdecydować się na zakup w ciemno. Nie sądzę żeby ktoś przesłał mi wzmacniacz żebym sobie go posłuchał ... więc muszę się zdecydować na zakup w ciemno. Dlatego zwróciłem się z prośbą o pomoc żeby zminimalizować ryzyko pomyłki.

 

Dodatkowo wybierając wzmacniacz muszę liczyć się z tym że będę musiał go sprzedać ponieważ nie będzie mi odpowiadał, więc warto było by kupić sprzęt z którego odsprzedażą nie będę miał problemu. Jeżeli widział bym, że dostanie u mnie 'dożywocie' podobnie jak Auditory to zdecydował bym się nawet na najbardziej egzotyczny sprzęt.

 

 

 

Dlatego chciałbym dobrać do niej piękne towarzystwo, a niektóre nie wyglądają zbyt atrakcyjnie ... nie chciał bym "pięknej i bestii" :) stąd moje pytanie o NAD'a którego lubię i podoba mi się szczególne S300. Był bym wdzięczny nawet za krótką informację że zgrają się lub że nie zagrają razem i nie będę się dalej zastanawiał (wiem że to Gryfon który nie ma on dobrej opinii ale może ... ). M3 widzę że jest wystawione na sprzedaż...

 

 

Dziękuję za propozycję, zastanawiam się tylko czy Bladelius nie będzie za słaby (115,165W)? Proszę napisz czy słuchałeś ich z Auditorami, a jeżeli tak to proszę o krótką charakterystykę takich połączeń szczególnie eci-5.

 

 

Nie chciał bym być źle odebrany ale nie chcę inwestować dużych pieniędzy w sprzęt audio, chociaż już zainwestowałem niemało(oczywiście to pojęcie względne ale dla mnie nie mało).

Historia mojego zakupu zaczęła się od poszukiwań kolumn za kwotę rzędu 3-4k (resztę mam). Ale w miedzy czasie ktoś mi pokazał Auditory. Zakochałem się w ich wyglądzie, krótkie sprawdzenie w niecie że potrafią grać i już zapadła decyzja. Niestety mój obecny sprzęt nie daje rady a skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć i resztę liter alfabetu. Dlatego chciałbym wydać możliwie mało ale taką kwotę żeby włoszki w końcu zagrały.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to w TopHiFi mają promocję i nowy Devielet 200 kosztuję 20k, a za 14k można kupić 120 ...

 

 

Na opinie w sklepach nie ma co liczyć ponieważ wpływa na nią wiele innych czynników poza merytorycznych

 

 

 

Podsumowując, proszę o poradę osoby które już dokonały wyboru lub słyszały fajne połączenie z auditorami. Nie chce mi się wierzyć połowa osób będzie twierdziła że wzmacniacz A zagra dobrze a druga że kiepsko ... albo gra albo nie ... oczywiście opinie mogą różnić się o niuanse ...

Odnośnie moich preferencji wolę muzykę bardziej melodyjną niż szczegółowa w irytujący sposób, bez męczącego basu i irytujących oderwanych wysokich tonów. A w większości opinii o 400xi jest napisane że dźwięk jest suchy i tak szczegółowy że można perfekcyjnie analizować nagrania a nie cieszyć się pięknem muzyki - oczywiście przekonałem się że Auditory grają inaczej i być może właśnie takiego sygnału potrzebują żeby piękien zagrać.

 

Mam nadzieję że uzyskam pomoc i dziękuję za dotychczasowe rady.

 

Jeszcze raz napiszę. Fajnie że kupiłeś Auditory ale robiąc to zdecydowałeś się na pewne wydatki. TO jak z autem. Kupiłeś używaną Alfę Romeo a jej nie da się tak tanio obsłużyć jak Fiata Pandę. Zakochałeś się i musisz ponosić tego konsekwencje. Wmzak to sprawa kluczowa. To serce systemu więc zrób to co już raz zrobiłeś, dopłać trochę i kup coś z klasą co pasuje do Auditora. Trzeba senswnie poruszać tym 15 cm wooferem, a jest to wredna bestia jak podasz byle jakie Waty;-)

400xi uzupełnia się z tym charakterem Auditorów świetnie. Krelle i SF to było poopularne zestawienie w dawnych czasach, gdy Krell robił porządne wzmaki.

Poza tym 400xi dobrze się sprzedaje na rynku wtórnym i zawsze ktoś go od Ciebie odkupi jakbyś się zawiódł. Kup za 4900 PLN a nie stracisz na odsprzedaży. Jak go miałem to chyba był to najbardziej opłacalny zakup z drugiej ręki jaki zrobiłem. Latka leciały a on nie tracił ani złotówki na wartości;-)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Darth Vader dnia 11.07.2017 - 10:52 napisał

Electrocompaniet ECI-5 MkII

Użytkownik Darth Vader dnia 11.07.2017 - 14:01 napisał

Bladeliusa Try lub modelu Thor

Dziękuję za propozycję, zastanawiam się tylko czy Bladelius nie będzie za słaby (115,165W)? Proszę napisz czy słuchałeś ich z Auditorami, a jeżeli tak to proszę o krótką charakterystykę takich połączeń szczególnie eci-5.

 

Nie, nie słuchałem. Starałem się Tobie wskazać jakieś niezbyt drogie, używane wzmacniacze. Niestety tak jak moreno1973 wspomniał, kupiłeś klasowe monitory, które przez wszystkich, którzy je posiadali, posiadają były zestawiane z dopieszczoną elektroniką, której cena nie oscylowała w okolicach 5 tyś PLN.

A może byś przesłuchał Rotela RA-1592 z tymi Sonusami. Plus podpowiedzi jest taki, że wzmacniacz ten znajdziesz w sklepie, zatem możesz przesłuchać. Dodatkowo, jest jego wersja używana na Giełdzie Hi-Fi, zatem jakby co to zostałoby już tylko się dogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem nadzieję na inną formę ...

Może zapytam pytanie inaczej, mam listę wzmacniaczy których zakup poważnei rozważam (kolejność przypadkowa):

1. NAD S300

2. NAD M3

3. Krell S300

4. Krell 400xi

5. Electrocompaniet ECI-5

6. Teac ai3000

 

O 400xi czytałem w poprzednich postach, ale tak się zastanawiam, skoro często wszyscy piszą o osobistych preferencjach dlaczego nikt nie proponuje innego wzmacniacza?

Pewnie bym go kupił tyle że ma on również wiele negatywnych opinii (rozumiem, wcale to go nie skreśla) ale nawet miłośnicy firmy twierdzą że S300 był znacznie lepszy ponieważ 400 generuje bardzo suchy sygnał...

Czy nikt nie słuchał Auditorów z NAD'em? Jeżeli tak to bardzo bym prosił o opinię.

Wymieniłem dość popularne wzmacniacze, bardzo proszę jeżeli ktoś słuchał któregoś z nich (oczywiście poza 400xi :) ) o opinię z odsłuchu, super było by gdyby opinia zawierała również porównie.

 

 

posiadają były zestawiane z dopieszczoną elektroniką, której cena nie oscylowała w okolicach 5 tyś PLN.

Co powinienem uznać właściwą elektornikę? Jakoś nie jestem przekonany że auditory są używane z zadowalenim jedynie w parze z końcówkami wielokrotnie przekraczającymi ich wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RC 1070 i RB 1070 wypadł baaaardzo biednie z tymi SF. Wiem że trochę inna bajka ale może się przyda.

 

Wiadomo że Rotel to nie odpowiedni partner dla SF

 

Co powinienem uznać właściwą elektornikę? Jakoś nie jestem przekonany że auditory są używane z zadowalenim jedynie w parze z końcówkami wielokrotnie przekraczającymi ich wartość.

 

Dobrze ze to napisałeś bo faktycznie nie ma jak własne upodobania i testy. Ale trochę będziesz mał do przetestowania tanich koncówek i w ogóle

tańszego sprzętu aby się o tym przekonać. Bez względu na upływający czas wpadaj czasami do wątku o SF i pisz o klockach z którymi będziesz

testował swoje monitory bo jesteśmy ciekawi a nóż znajdziesz jakiś fajny tani wzmacniacz grający z Cremona Auditor o którym nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że Rotel to nie odpowiedni partner dla SF

 

To była tylko dygresja.

 

 

Dobrze ze to napisałeś bo faktycznie nie ma jak własne upodobania i testy. Ale trochę będziesz mał do przetestowania tanich koncówek i w ogóle

tańszego sprzętu aby się o tym przekonać. Bez względu na upływający czas wpadaj czasami do wątku o SF i pisz o klockach z którymi będziesz

testował swoje monitory bo jesteśmy ciekawi a nóż znajdziesz jakiś fajny tani wzmacniacz grający z Cremona Auditor o którym nie wiemy.

 

Święte słowa.

 

P.S.

 

Pomimo niezbytpochlebnych opinii na temat chińszczyzny jest to jakieś rozwiązanie. Osobiście również nie lubię najpopularniejszego zwrotu na świecie "made in china" ale życie nie jest takie jak w podręczniku. Mam, słucham, daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

U mnie sonus faber electa amator I ,gra wlasnie z Audio Note conqueror. I powiem wam te 8w, bez problemu napedza sonusy, powiem wiecej ,schodza nizej niz napedzane poprzez mc275. Jestem mocno zdziwiony i zaskoczony, oczywiscie pozytywnie ;-)

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sonus faber electa amator I ,gra wlasnie z Audio Note conqueror. I powiem wam te 8w, bez problemu napedza sonusy, powiem wiecej ,schodza nizej niz napedzane poprzez mc275. Jestem mocno zdziwiony i zaskoczony, oczywiscie pozytywnie ;-)

 

To tylko iluzja mój Drogi , 2 x 8 W to dobre do lokówek dla żony. SF EA 1 dopiero napędzi lampa o mocy 2 x 100W a i tak będzie brakowało basu.

Już ten temat z EA 1 był wielokrotnie poruszany i omawiany w tym wątku. Znajomy miał EA 1 i dokupił 100 W integrę Jeffa Rowlanda i w koncu

skapitulował i sprzedał obydwa urządzenia.Też miałem EA 1 ale na szczęście po 2 tygodniach grania zamieniłem na inne SF z uwagi na lekki bas.

Generalnie Sonusy lubią trochę więcej mocy a wtedy zagrają spektakularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x 8w to faktycznie dobre do lokówki dla żony przy sf electa I, gdzie master Sound przy ponad 30 miał problem. Steruje je BelCanto Set40 - czyli 39 wart d...urywa.niczego nie brakuje, aczkolwiek jest ból...głośnikowe ,Internetu i całe zasilanie droższe niż wzmacniacz i głośniki...wszystkie całe top...no oprócz zasilania źródła..tu wpasowal się sredniak. Ale gra tak ze miałem ochotę jeszcze jedne electy I kupic na zapas. I podlaczalbym do nich tylko lampę single-ende...i mocna lampę. Mój wznak wylądował na opgraderingu... Zobacz te co będzie później ...

 

Nie wierzcie że z tych głośników nie idzie usłyszeć mocnego szybkiego basu...co przyjdzie jakiś kumpel który u mnie nie był -zawsze szuka sobwofera.

Najlepsze że ja sam patrząc na te głośnik czasem sam nie wierzę co słyszę...czy tez bardziej nie rozumiem jak to możliwe.

 

A tranzystorem 100 w to można chomiki drażnić ,a nie napedzac electy1...

 

:)

 

 

 

Myślę że tran minimum 300 i to dobry...coś zdziała...lepiej w górę. Osobiście wolę dobra lampę... Jest taniej niż wydać z 40 klocków minimum za uzywke.

Edytowane przez Andrze_2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast drugiej pary Elect proponuję korepetycje z języka polskiego. Ze szczególnym naciskiem na składnie i stylistykę.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogówki SF Cremona M. Tweeter w nich to 25mm ring radiator z magnesem neodymowym, ale nigdzie nie mogę znaleźć info o producencie tych driverów (Vifa, ScanSpeak, inny) ani materiału z jakiego jest wykonany. Czy ktoś z szanownych klubowiczów mógłby mnie oświecić w tej sprawie? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedwabny tweeter w Cremona M ma magnes toroidalny. To VIFA XT modyfikowana przez Sonusa.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.