Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

2 lata. Jestem z nich mega zadowolony. Najwięcej słucham jazzu ze stajni ECM/ACT/W&W, małych składów, kameralistyki a do tego Cremony M są idealne. Wcześniej miałem także SF, ale niższy model Liuto Wood.

 

Cremona to jedna z ciekawszych podłogówek za nieduże $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czym je napędzasz? Pytam bo i ja mam Cremony M - znam ich mocne i słabe punkty.

 

Zanim zdecydowałem się na Passa, podpinałem jeszcze Devialeta, Yamahę A-S3000, pre Krella. No i prawie rok grałem na budżetowej integrze MF M6i, która z Liuto radziła sobie całkiem dobrze, ale do napędzania Cremon w mojej opinii się nie nadawała. Brzmienie Passa spodobało mi się najbardziej i na razie (:-)) uważam, że mam system docelowy. A Ty czym pędzisz swoje Cremony?

 

 

 

To mamy bardzo podobne granie. Ja mam też Passa, tyle, że XP-10 oraz X-150.8.

 

Rzeczywiście, mamy podobnie. Słuchałem tego zestawienia ale nie u siebie w domu. Jednak jak spróbowałem stuwatowych A klasowych końcówek, to zachorowałem na ten set. Niestety minusem są rachunki za energię :-(. Te potwory są cholernie prądożerne, a przecież są jeszcze dwa mocniejsze w typoszeregu. No i seria xs.

Edytowane przez robana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mamy podobnie. Słuchałem tego zestawienia ale nie u siebie w domu. Jednak jak spróbowałem stuwatowych A klasowych końcówek, to zachorowałem na ten set. Niestety minusem są rachunki za energię :-(. Te potwory są cholernie prądożerne, a przecież są jeszcze dwa mocniejsze w typoszeregu. No i seria xs.

 

Słuchałeś ale nie u siebie w domu? Zatem ktoś inny ma podobną konfigurację co moja ?

Co do twoich końcówek, masz aż nadto dwa 100W Aklasowe monobloki na Cremonę M. Ale to prawda ten głośnik odwdzięcza się przy takiej konfiguracji.

Napisz mi jeszcze jaki używasz przewód głośnikowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchałeś ale nie u siebie w domu? Zatem ktoś inny ma podobną konfigurację co moja ?

Co do twoich końcówek, masz aż nadto dwa 100W Aklasowe monobloki na Cremonę M. Ale to prawda ten głośnik odwdzięcza się przy takiej konfiguracji.

Napisz mi jeszcze jaki używasz przewód głośnikowy?

 

Nie do końca. Kolumny były inne. Nie pamiętam w tej chwili marki. Swoje monobloki mam połączone Nordost Heimdall 2x2,5m. W przyszłości myślę je zastąpić krótkimi, metrowymi odcinkami. Może to będzie Tyr. Słuchałem ich u siebie ale także długości 2x2,5m. Generalnie spory progress w stosunku do obecnie posiadanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje monobloki mam połączone Nordost Heimdall 2x2,5m. W przyszłości myślę je zastąpić krótkimi, metrowymi odcinkami. Może to będzie Tyr. Słuchałem ich u siebie ale także długości 2x2,5m. Generalnie spory progress w stosunku do obecnie posiadanych.

 

To mam coś dla Ciebie i weź to za priorytet, podłącz do swojej konfiguracji Tellurium Q Silver Diamond. Zrób to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To mam coś dla Ciebie i weź to za priorytet, podłącz do swojej konfiguracji Tellurium Q Silver Diamond. Zrób to jak najszybciej.

 

Z Twojego wpisu wnioskuję, że właśnie tym masz spięte swoje kolumne z amp? Dziękuję za rekomendację. Z pewnością spróbuję, gdy przyjdzie czas na wymianę (najszybciej w przyszłym roku). Na razie muszę odsapnąć finansowo po ostatnich zakupach a tymczasem cieszę się brzmieniem takim jakie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego wpisu wnioskuję, że właśnie tym masz spięte swoje kolumne z amp? Dziękuję za rekomendację. Z pewnością spróbuję, gdy przyjdzie czas na wymianę (najszybciej w przyszłym roku). Na razie muszę odsapnąć finansowo po ostatnich zakupach a tymczasem cieszę się brzmieniem takim jakie mam.

 

Obecnie mam Harmonixa i on jest wymieniony w moim opisie. Jednak tak się składa, że własnie na tą chwilę poszukuję nowego przewodu. W naszej konfiguracji TQ Silver Diamond jest fenomenalny. Wspomnisz moje słowa po wypróbowaniu niniejszego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecnie mam Harmonixa i on jest wymieniony w moim opisie. Jednak tak się składa, że własnie na tą chwilę poszukuję nowego przewodu. W naszej konfiguracji TQ Silver Diamond jest fenomenalny. Wspomnisz moje słowa po wypróbowaniu niniejszego przewodu.

 

Słuchałeś go? To czyste srebro, czy miedź posrebrzana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś go? To czyste srebro, czy miedź posrebrzana?

Na tym poziomie cenowym to, moim zdaniem, nie ma znaczenia. Znaczenie ma odsłuch.

Z tego co mi wiadomo, to srebro z dodatkiem palladu i może czymś jeszcze.

Tak słuchałem ten przewód przez 3 tygodnie i co ważne mam porównanie, nawet do droższych przewodów.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tym poziomie cenowym to, moim zdaniem, nie ma znaczenia. Znaczenie ma odsłuch.

Z tego co mi wiadomo, to srebro z dodatkiem palladu i może czymś jeszcze.

Tak słuchałem ten przewód przez 3 tygodnie i co ważne mam porównanie, nawet do droższych przewodów.

 

Jeszcze raz dzięki za cynk. Dopiszę go do swojej krótkiej listy.

Edytowane przez robana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów i koleżanki sonus Faber wpisuje się do klubu z monitorami concertino home i od razu mam pytanko jakie polecacie okablowanie głównie głośnikowe ? Moje typy to chord odyssey 2 lub tellurium ultra blue sonusy graja z Hegel h80 jako źródło aktualnie rotel RCD 06 ale w tym tygodniu dotrze do mnie primare CD 21 ogólnie jestem mega zadowolony z SF w moim pokoju 12 m 2 spisują się genialnie ale na heglu odczuwam jakby zbyt dużo basu wcześniej miałem Ca azur 650 który nieco wyostrzał górne pasmo ale Hegel to miażdży tego Ca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wygrzewam odyssey 2 , kabel jest nowy I jeszcze za wczesnie go oceniac .

System to concertino home + MF m6i , Audio gd 1.

Interkonekt VDH first ultimate.

Mam takze Furutech u2t , VDH magnum.Atlas itd Mialem kilka roznych interkonektow , tellurium black , VDH itd

Niestety nie Ma mozliwosci aby ktos mogl doradzic jakie kupic Kable poniewaz to zalezy od kilku czynnikow jak np , akustyka pokoju , muzyka jaka lubisz, elementy twojego systemu , jakiego dzwieku szukasz itd.

Masz w systemie Hegel , Rotel to zupelnie inne granie od MF .

 

Gratuluje fajnych monitorkow , dobre kolumny kiedys robiono .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów i koleżanki sonus Faber wpisuje się do klubu z monitorami concertino home i od razu mam pytanko jakie polecacie okablowanie głównie głośnikowe ? Moje typy to chord odyssey 2 lub tellurium ultra blue sonusy graja z Hegel h80 jako źródło aktualnie rotel RCD 06 ale w tym tygodniu dotrze do mnie primare CD 21 ogólnie jestem mega zadowolony z SF w moim pokoju 12 m 2 spisują się genialnie ale na heglu odczuwam jakby zbyt dużo basu wcześniej miałem Ca azur 650 który nieco wyostrzał górne pasmo ale Hegel to miażdży tego Ca

 

Wlasnie wygrzewam odyssey 2 , kabel jest nowy I jeszcze za wczesnie go oceniac .

System to concertino home + MF m6i , Audio gd 1.

Interkonekt VDH first ultimate.

Mam takze Furutech u2t , VDH magnum.Atlas itd Mialem kilka roznych interkonektow , tellurium black , VDH itd

Niestety nie Ma mozliwosci aby ktos mogl doradzic jakie kupic Kable poniewaz to zalezy od kilku czynnikow jak np , akustyka pokoju , muzyka jaka lubisz, elementy twojego systemu , jakiego dzwieku szukasz itd.

Masz w systemie Hegel , Rotel to zupelnie inne granie od MF .

 

A ja nie boję się dorzucić: harmonix cs-120 improved version. Bierz ten, używany max 1800 PLN. Zamkniesz temat przewodów głośnikowych na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A ja nie boję się dorzucić: harmonix cs-120 improved version. Bierz ten, używany max 1800 PLN. Zamkniesz temat przewodów głośnikowych na długi czas.

 

1800 zl to przesada do concertino , lepiej dolozyc I kupic lepsze kolumny.

 

 

Max 1000 zl za kabel do tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% popieram opinię kolegi Magnepana co do Cremony

 

Moje doświadczenia są analogiczne

 

A jakim wzmacniaczem napędzasz te kolumny ?

 

1800 zl to przesada do concertino , lepiej dolozyc I kupic lepsze kolumny.

 

 

Max 1000 zl za kabel do tych kolumn.

 

Masz rację SF Concertino to b.dobre monitory jak na ich wielkość i możliwości . Ken Kessler lub Martin Coloms ( juz nie pamietam który ) okreslił SF Cocertino

mianem mini Extrem do sypialni. Posiadałem je i byłem zauroczony ich dźwiękiem . Kiedyś przypadkowo pojechałem do Słowacji po magnetofon Revoxa

i gość który go sprzedawał wyraził chęć posłuchania SF Concertino które miałem ze sobą . Kiedy włączyliśmy do jego Tandberga miał dosłownie opad szczęki

tak ze cała rodzina się zbiegła i była w szoku . Gość wymusił na mnie Concertino więc zostały ( niestety ). Jak się później okazało był realizatorem dźwięku w największym studio nagraniowym na Słowacji.

 

Wracając do okablowania dla Concertino np. to wypróbuj Transparent Audio Plus który możesz kupić w granicach 1000 zł za s/h. Transparent Audio świetnie

zgrywa się z większością kolumn Sonus Faber. To max ile warto przeznaczyć na kabel głośnikowy dla SF Concertino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Cześć!

Wielbiciele sonusów, pomóżcie mi proszę rozwiać moje wątpliwości. Czytałem gdzieś chyba, że Serblin stroił parę głośników tak, że jeden grał jaśniej a drugi ciemniej, zlepek informacji dźwiękowej słuchacz miał otrzymać w miejscu odsłuchu - czy to prawda?

Czy Sonus Faber stosował tak kontrowersyjne rozwiązanie?

Wybaczcie jeśli piszę głupoty, może to dotyczyło to innej firmy, nie pamiętam.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wielbiciele sonusów, pomóżcie mi proszę rozwiać moje wątpliwości. Czytałem gdzieś chyba, że Serblin stroił parę głośników tak, że jeden grał jaśniej a drugi ciemniej, zlepek informacji dźwiękowej słuchacz miał otrzymać w miejscu odsłuchu - czy to prawda?

Czy Sonus Faber stosował tak kontrowersyjne rozwiązanie?

Wybaczcie jeśli piszę głupoty, może to dotyczyło to innej firmy, nie pamiętam.

???

 

Tak potwierdzam to głupoty .Obie kolumny w Sonus Faber są i były takie same co do zwrotnic .

 

A także 99,99 % kolumn na rynku . A jeżeli ktoś takie kolumny produkuje gdzie jedna jest inna od drugiej to idiotyczna niepoprawna forma wytwarzania kolumn.

Ja takich nie widziałem, pomijam kolumny gdzie ktoś coś wstawił bo takie elementy miał. W przypadku seryjnych kolumn powinny być takie same co do budowy wewnętrznej .

 

Powinny być sparowane ,pomierzone komponenty .

 

Kilka Avance-ów rozkręcałem gdzie w jednej był kondensator 10uF a w drugiej 2x 4,7uF ,tak się nie powinno robić ,ale to jeszcze można dopuścić choć skrytykować należy .Brakowało pewnie właściwych części to składali je z dwóch elementów. Zwyczajny użytkownik nie usłyszy różnicy 10 konta 9,4 uF w części filtru głośnika nisko- średnio tonowego.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy mam takie pytanie jaki wzmacniacz byście proponowali do Sonus Faber Grand Piano Domus może być używka obecnie mam Marantza 17 mkII .Budżet to 6-8 tyś .Myślałem nad Heglem h200 ale nie mam za bardzo jak sprawdzić czy się zgrają .

Muzyka to głównie jazz ,klasyka ,trochę pop.

Z góry dziękuje za podpowiedzi na co jeszcze by można zwrócić uwagę ?

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie: wymiana stojących Liuto na Cremony to duży krok naprzód?

 

Będziesz Pan zadowolniony :- ) kupować i słuchać..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.