Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stara wersja jest rowniez bardzo dobra. Posiadam ja kilka ładnych lat. Zmieniłem system kilkakrotnie a transparent został:)

Sam również użytkuję dwa kabelki musiclink super mm2 i złego słowa powiedzieć nie mogę.

 

Nie mówię NIE :- )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie proszę że tak z doskoku ale nie wiem gdzie zadać to pytanie - czy ktoś podpowie jak wygląda porównanie sygnatury dźwięku sf vs tannoy ? Powiedzmy toy tower i dc6t ? Tannoye mam a sonusy słuchałem i pamiętam barwę której dc6t trochę brakuje gram na marantz 8005 i sporo aspektów brzmienia jest ok ale z tyłu głowy. ....Nie wiem czy wspinać się po drabinie tannoy czy przesiąść na sf - elektronikę raczej zostawię bo dość uniwersalna imo wszelkie sugestie bo toy tower prawie dycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie proszę że tak z doskoku ale nie wiem gdzie zadać to pytanie - czy ktoś podpowie jak wygląda porównanie sygnatury dźwięku sf vs tannoy ? Powiedzmy toy tower i dc6t ? Tannoye mam a sonusy słuchałem i pamiętam barwę której dc6t trochę brakuje gram na marantz 8005 i sporo aspektów brzmienia jest ok ale z tyłu głowy. ....Nie wiem czy wspinać się po drabinie tannoy czy przesiąść na sf - elektronikę raczej zostawię bo dość uniwersalna imo wszelkie sugestie bo toy tower prawie dycha

 

Ja bym spróbował pobawić się z SF z uwagi na inny charakter brzmienia i lepsze możliwości soniczne od Tannoya, tylko czy Marantz 8005 będzie

wystarczajacym partnerem dla SF - tego nie jestem w stanie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo te kolumny lubią prąd, ale patrząc na inne SF to nie wiem czy ten Marantz da radę.. żeby SF zagrał tak jak mogą to zrobić z odpowiednim wzmakiem..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie proszę że tak z doskoku ale nie wiem gdzie zadać to pytanie - czy ktoś podpowie jak wygląda porównanie sygnatury dźwięku sf vs tannoy ? Powiedzmy toy tower i dc6t ? Tannoye mam a sonusy słuchałem i pamiętam barwę której dc6t trochę brakuje gram na marantz 8005 i sporo aspektów brzmienia jest ok ale z tyłu głowy. ....Nie wiem czy wspinać się po drabinie tannoy czy przesiąść na sf - elektronikę raczej zostawię bo dość uniwersalna imo wszelkie sugestie bo toy tower prawie dycha

 

1.Toy Towery bardzo lubiłem, bo grają moim ulubionym zakresem, czyli średnicą. Należy podkreślić, że ta średnica jest świetnie zszyta z resztą pasma.

2.Zauważyłem, że nie bardzo nadają się do bardzo głośnego grania-w moim pokoju 25m2 dość łatwo można było je wpędzić w kłopoty. Możesz mieć problem powiedzmy w kinie domowym, gdzie w filmie chciałbyś mieć bas trzęsący podłogą bez suba.

3.Są tak ładnie wykonane, że do tych Tanoy nie wypada ich porównywać-oczywiście wychodzi różnica w cenie. Nie wyglądają tak dziadowsko jak nowe sonusy Venere.

4.Dychy bym za nie nie dał, ale 5-6 tys. PLN za używane(czy jakieś 1000 EUR) to według mnie best buy w tej cenie. Nie wiem jakie podejście masz do używek.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione "używane", ale stan sklepowy.

 

Jak dla mnie jest to wzorowe połączenie szybkiego i chłodnego "szweda" z gorącą, ale delikatną "włoszką" :-)

 

Również gratuluję zakupu SF Olimpica III . Jednak chcę żebyś nie miał złudzeń , Primare to za cienki wzmacniacz dla SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione "używane", ale stan sklepowy.

 

Jak dla mnie jest to wzorowe połączenie szybkiego i chłodnego "szweda" z gorącą, ale delikatną "włoszką" :-)

Gratulacje z zakupu , u mnie I32 Media pokochal sie tez z SF Olympica tyle ze z 1 ;) , Olympica gra wybornie z Primare ;) i razem wygladaja przepieknie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wtrącam .

Słucham Olimpic II od około dwóch lat , początkowo napędzałem je DENONEM AVR - 4520 w Bi-ampingu ,grało to ładnie ale miałem niedosyt , oczekiwania były większe . Obecnie jest to YAMAHA AS-3000 w Bi-wiringu . Wszystkie aspekty uległy poprawie zestaw ten gra bardzo poprawnie , czy to wszystko co można uzyskać z Olimpic NIE WIEM ? WIEM natomiast że wszystkie moje inwestycje sprzętowe nie wniosły tyle do dźwięku co odsunięcie OLIMPIC na 160 cm od tylnej ściany = Zatem AKUSTYKA po PIERWSZE i DRUGIE i TRZECIE i.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to wszystko co można uzyskać z Olimpic NIE WIEM ?

 

Zamiana na Oiii :). Pod każdym względem będzie zdecydowanie lepiej. Oii nie zagrały u mnie dobrze ani lampami, ani z mocną kocówką mocy, za to OIII zagrały świetnie. Te ostatnie potrzebują dobrego klasowego prądu, szacunek dla Primare, ale to niestety nie ta liga panowie. Może do Dali, Kefów etc. ze średniej półki wystarczy, ale nie dla OIII itd. Taka jest brutalna prawda, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Zamiana na Oiii :). Pod każdym względem będzie zdecydowanie lepiej. Oii nie zagrały u mnie dobrze ani lampami, ani z mocną kocówką mocy, za to OIII zagrały świetnie. Te ostatnie potrzebują dobrego klasowego prądu, szacunek dla Primare, ale to niestety nie ta liga panowie. Może do Dali, Kefów etc. ze średniej półki wystarczy, ale nie dla OIII itd. Taka jest brutalna prawda, niestety.

 

Czyli co myśleć? Celowo sp...ne? by sprawiać wrażenie wyjątkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale zagrały szczuplutko - kiedyś tutaj ten odsłuch u mnie szczegółowo opisywałem. O wiele lepiej grały Cremony.

 

Jeśli dobrze znamy sprzedawców, to o dwójkach raczej bardzo dobrego zdania wam nie przekażą.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Olympicach III do pokoju 20kw i mocnej lampy na kt150? Szukam kolumn i też szukam inspiracji co by tu posłuchać.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

20 metrów jako powierzchnia jest ok. Musisz jednak pamiętać o odsunięciu od ściany, Olympica III lubi się wzbudzać na basie zbyt blisko ustawiona przy ścianach czy narożniku.

Do mocnej lampy. Wysteruje je odpowiednio. Co do zgrania barowego to już będzie zależało od sygnatury danego wzmacniacza.

 

Tego nie wiem, ale zagrały szczuplutko - kiedyś tutaj ten odsłuch u mnie szczegółowo opisywałem. O wiele lepiej grały Cremony.

 

Jeśli dobrze znamy sprzedawców, to o dwójkach raczej bardzo dobrego zdania wam nie przekażą.

 

Bo to jakoś tak wyszło, że mimo wspólnej linii, to dwie różne kolumny, zupełnie różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od wielu czynników. Z jakim to ma grać wzmacniaczem to pierwsze pytanie. Po drugie w jakim stanie są te kolumny, czy razem z oryginalnymi podstawkami i pudłami?

Kolumny w stanie idealnym, razem z podstawkami + pudla papiery etc.

Wzmacniacz Unison research s6.

Obecnie posiadam mini utopie ale ciezko je napedzic tą lampą.

Mialem kiedys sf concerto i takiej głębi i smaczków nie uswiadczyłem z utopiami :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny w stanie idealnym, razem z podstawkami + pudla papiery etc.

Wzmacniacz Unison research s6.

Obecnie posiadam mini utopie ale ciezko je napedzic tą lampą.

Mialem kiedys sf concerto i takiej głębi i smaczków nie uswiadczyłem z utopiami :)

Pzdr

 

Nie wiem jak grają z lampą bo zawsze ich słuchałem z mocnymi tranzystorami. Ale nie są łatwe do wysterowania. Ważne aby mieć miejsce gdzie je postawić. Ten model nie gra jeśli stoi za blisko ściany. Mimo, że to mała kolumna to potrzebuje dookoła siebie powietrza. Smaczki i głębia to znak firmowy tego modelu. No i fajny bas (jak na 15 cm) jeśli uda się go porządnie wysterować.

Mini Utopie i ten Sonus to zupełnie inna para kaloszy. Więc to zmiana byłaby dość ekstremalna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.