Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak grają z lampą bo zawsze ich słuchałem z mocnymi tranzystorami. Ale nie są łatwe do wysterowania. Ważne aby mieć miejsce gdzie je postawić. Ten model nie gra jeśli stoi za blisko ściany. Mimo, że to mała kolumna to potrzebuje dookoła siebie powietrza. Smaczki i głębia to znak firmowy tego modelu. No i fajny bas (jak na 15 cm) jeśli uda się go porządnie wysterować.

Mini Utopie i ten Sonus to zupełnie inna para kaloszy. Więc to zmiana byłaby dość ekstremalna:-)

O jakiej mocy musi byc tranzystor by je napędzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co komu te pierdyliony watów , mnie się wydaje , że około 100W na kanał to już i tak za dużo .

Przecież monobloki ważące około 50 kg jeden mające około 40 tranzystorów mocy na kanał wysterują absolutnie wszystkim.

Takie końcówki w większości mają około 100 -200 W , nieraz nawet mniej zależy od konstruktora .

Na mnie te podane potężne moce nie robią absolutnie żadnego wrażenia , wręcz przeciwnie .

 

Ale fakt faktem , że mini utopia i cremona auditor to dwa różne światy - mnie bliżej jednak do brzmienia sonusa .

Edytowane przez nikko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waty Watami a wydajność prądowa wydajnością.

Najlepiej jak jest jedno i drugie.;-)

 

O jakiej mocy musi byc tranzystor by je napędzic?

 

Coś co ma dużą wydajność prądową. Bo często są duże ilości W na papierze a w rzeczywistości marnie. Jeśli jest tranzystor to jakieś min. 200, 250. Z lampami nie mam pojęcia bo ja nie jestem lampiarzem. Dawny dystrybutor Sonusa - Jasik - chwalił połączenie z lampą marki Pathos. Ale on kiedyś sprzedawał jedne i drugie więc trzeba do tej opinii podejść ostrożnie. W każdym razie te monitory są wredne w aplikacji i znam kilka przypadków gdy właściciele nie dali sobie z nimi rady. Ale jak się trafi w cel to potem dużo radości można z nich czerpać. Wymagają uwagi i starań;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarczy dobrze czytać specyfikacje, urządzenie które ma sporą ilość watow musi swoje z sieci pobrać, miałem gryphona calisto 2200 który miał 200w przy 8ohm i moc podwajała się ze spakiem impedancji aż do 600w przy 2 ohm. Potrafił pobrać do 1600wat z sieci. MF kw250 400w przy 4ohm i pobór to połowa tylko czyli max 800w . więc ? Nie trzeba chyba nic więcej pisać. Ma być duży transormator najlpeiej 2 osobne i dodatkowy mały do reszty czyli przedwzmacniacz, ma być waga, i nie mały pobór z sieci, wtedy można być pewnym że ma się to co na papierku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukać wzmacniacza min 250w przy 4 ohm? Co polecacie do sonusów? Auditory juz mam,udało mi się jeszcze zjechać z ceny i mam tydzień czasu na zwrot jak nie przypasują.

Wczoraj potestowałem na szybko i co zauważyłem: wokale i muzykalnosc lepsza od utopii,ale ewidentnie czuć ze i jednym i drugim brakuje prądu. Wokale '' przykleiły" mi się do tylnej sciany ,dzis potestuje dłużej więc dam znać co i jak.

Lampa ma 2x35w w klasie A i nie daje rady z sonusami.Podlączyłem też starego Accuphase (2x140w 4 ohm) i tez to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaka kasa ? Ja też niedwno kupiłem Cremony bez M ale podłogowki i wssystko pięknie ale to samo co u Ciebie czuje że potrzebują więcej i więcej. Cremony nie są łatwe w wysterowaniu choćby ze względu na impedancje. Ja u siebie potrzebuje mocniejszego dołu, więcej. Jednym z moich pomysłów to Usher 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna kwota do wydania to 1300-1500e, chciałbym w końcu przestać wydawać a zacząć słuchać :) Bo jak podlicze wszystko ile wpakowałem w audio to włosy mi się jeżą :)

No może jak pogonię lampę to budżet się zwiększy.

Jakie marki wzmacniaczy najlepiej współgraja z sonusami?

Edytowane przez seven3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cremony usher R1.5 aby nie przepłacać powinien być , bardzo duża dynamika i dość szybki ten niedźwiedź jest .

Zawsze można lepiej , ale to będzie już znacznie drożej .

Zaś do mini utopi szukał bym jakiejś końcówki musical fidelity serii AMS lub końcówki PASS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna kwota do wydania to 1300-1500e, chciałbym w końcu przestać wydawać a zacząć słuchać :) Bo jak podlicze wszystko ile wpakowałem w audio to włosy mi się jeżą :)

No może jak pogonię lampę to budżet się zwiększy.

Jakie marki wzmacniaczy najlepiej współgraja z sonusami?

 

Tak to już tu ktoś napisał. W takiej kasie to najlepiej poszukać w dobrym stanie Krella 400xi. Do tego jakiś porządny kabel zasilający. Na przykład Oyaide Tunami z rodowanymi wtykami. Jeśli sprzęt był nie grzebany to 400xi jest to bezpieczny zakup. Świetna budowa wewnętrzna jak na cenę około 5000 zł. Więcej nie płać. Za 5000 kupisz w super stanie z oryginalnym pudłem i pilotem. Z tymi Sonusami to optymalne zestawienie. A jakby się nie spodobało to sprzedasz bez większego problemu.

 

Kupując Auditory musisz się liczyć z wydatkami. 400xi to jest takie minimum jakiego potrzebują.

 

Lampa ma 2x35w w klasie A i nie daje rady z sonusami.Podlączyłem też starego Accuphase (2x140w 4 ohm) i tez to nie to.

 

Cudów nie ma. Tak jak pisałem duuuuużo mocy zjada ta kolumienka;-) Nawet Gryphon nie chciał mi jej pociągnąć. Model z M jest odrobinkę łatwiejszy w budowaniu systemu. Trochę mniej wybredny, choć tez wielu zmęczył. Dlatego Auditory można kupić w dobrej kasie bo po prostu sporo ludzi się poddaje i je odsprzedaje. WIęc musisz się na to przygotować, że trochę nad nimi musisz popracować.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą;-) Ten Krell 400xi to minimum jakościowe dla tych kolumn.

 

akurat mam odmienne zdanie w tym temacie, ale zdanie, prawdę, dupę i uszy każdy ma własne :-)

 

A któryś z modeli Primare?

 

poleciłbym raczej tylko modele dzielone - minimum PRE32/A34.2, docelowo PRE60/A60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mam odmienne zdanie w tym temacie, ale zdanie, prawdę, dupę i uszy każdy ma własne :-)

 

 

 

poleciłbym raczej tylko modele dzielone - minimum PRE32/A34.2, docelowo PRE60/A60.

No nie Primare 60 Series to juz chyba za wiele ;) , to ma ogromny potecjal i bylo by zal tego niewykorzystac . 60 stac na duzo wiecej ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki wzmacniaczy najlepiej współgraja z sonusami?

Ja miałem EA 2 spięte z ASR Emitter I HD było Super- 250w przy 4 ohm głośniki znikały w pomieszczeniu:).

Przerabiałem Primare i30 z E.A 2 nie polecam ....

Edytowane przez mirunias38

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie jak Olympica III zagra z Accuphase E-470, coraz bardziej mnie bierze na wypożyczenie i posłuchanie tych kolumn.

Accu ma 2x290W przy 4 ohm, powinien dać radę, Chodzi tylko o zgranie, czy to będzie dobra para.

 

Jestem przekonany, że powinno być dobrze o ile SF jako szkoła dźwięku Tobie się podoba. Moc, którą ma Accu na spokojnie wystarczy do tego żeby napędzić Olimpijki III - ten wzmak w rzeczywistości ma 2x369 W dla 4 ohm i z wieloma kolumnami na spokojnie da sobie radę.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem e470 nie da rady bez obrazy ale 369w przy 4ohm i pobór prądu 420watt nie brzmi obiecująco wręcz marnie.

 

E-470 dostarcza 290 Watów przy 4 ohm przy wysterowaniu dwóch kanałów. Z Olimpikami III poradzi sobie bez najmniejszego problemu. Zgodzę się jednak, że ten wzmacniacz nie ma w stu procentach liniowej wydajności - przy mocy maxymalnej 200 Watów przy 8 ohm, powinien w 4 ohm dostarczyć 400 watów, a dostarcza jedynie 290 Watów. To jasno określa, że wydajność nie jest najwyższa. Jednak należy zauważyć, że te 290 watów to też bardzo dobry wynik, pozwalający do napędzenia prawie wszystkiego co się rusza.

 

Czyli szukać wzmacniacza min 250w przy 4 ohm? Co polecacie do sonusów? Auditory juz mam,udało mi się jeszcze zjechać z ceny i mam tydzień czasu na zwrot jak nie przypasują.

Wczoraj potestowałem na szybko i co zauważyłem: wokale i muzykalnosc lepsza od utopii,ale ewidentnie czuć ze i jednym i drugim brakuje prądu. Wokale '' przykleiły" mi się do tylnej sciany ,dzis potestuje dłużej więc dam znać co i jak.

Lampa ma 2x35w w klasie A i nie daje rady z sonusami.Podlączyłem też starego Accuphase (2x140w 4 ohm) i tez to nie to.

 

Problem tych głośników czy innych Sonusów polega na tym, że potrzebują odpowiedniego partnera do współpracy. I nie chodzi tu zaraz o moc, jako waty. To nie tak, że potrzebujesz 200 czy 250 watów. Potrzebujesz wzmacniacza z odpowiednią wydajnością prądową, to raz, a dwa o odpowiedniej, wysokiej jakości brzmienia. Niestety, moim zdaniem wzmacniacz za 5 tyś PLN do zbyt słaby partner dla tych konstrukcji.

I tu nie chodzi, że przewaliłeś trochę sprzętów, tu chodzi o to, że kupiłeś Auditory i skoro się na nie zdecydowałeś to masz dwie drogi, no może trzy. Pierwszą, żyć z marnym wzmacniaczem i ciągle narzekać - niestety. Kupić coś drogiego co sobie poradzi. Trzy, sprzedać, kupić inne i zapomnieć.

 

Ma ktoś doświadczenie jak Olympica III zagra z Accuphase E-470, coraz bardziej mnie bierze na wypożyczenie i posłuchanie tych kolumn.

Accu ma 2x290W przy 4 ohm, powinien dać radę, Chodzi tylko o zgranie, czy to będzie dobra para.

 

Mój post #3295 jest odpowiedzią na twoje pytanie odnośnie ewentualnych problemów z basem - mam na myśli twoje obecne ułożenie głośników.

Co do dźwięku, wszystko się zgra idealnie, prawdopodobnie nie unikniesz delikatnego akcentowania sybilantów. Pytanie tak naprawdę czego finalnie oczekujesz od tego zestawu i jego brzmienia. Jeśli większej finezji to jej nie dostaniesz. Myślę, że w Twoim przypadku, aby odczuć zasadniczo poprawę brzmienia, musisz pójść w dość kosztowną drogę wymiany przewodu głośnikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-470 dostarcza 290 Watów przy 4 ohm przy wysterowaniu dwóch kanałów. Z Olimpikami III poradzi sobie bez najmniejszego problemu. Zgodzę się jednak, że ten wzmacniacz nie ma w stu procentach liniowej wydajności - przy mocy maxymalnej 200 Watów przy 8 ohm, powinien w 4 ohm dostarczyć 400 watów, a dostarcza jedynie 290 Watów. To jasno określa, że wydajność nie jest najwyższa. Jednak należy zauważyć, że te 290 watów to też bardzo dobry wynik, pozwalający do napędzenia prawie wszystkiego co się rusza.

to notka z testów Accu e470 więc sam nie wiem kto pisze prawdę ;)

 

Moc wyjściową oszacowano więc na 2 x 180 W przy 8 omach oraz 2 x 260 W przy 4 omach. Testowany egzemplarz wykrzesał z siebie aż 220 W przy 8 omach i... 431 W przy 4 omach, i nawet tryb dwukanałowy, w którym otrzymałem 2 x 211 W przy 8 omach i 2 x 369 W przy 4 omach, szokuje przewagą faktów nad deklaracjami. Natomiast niemal idealnie zgodna z nimi jest czułość wynosząca 0,195 V (producent podaje 0,19 V).

 

Mama w domu MF kw 250s i mimo większej mocy, większego poboru prądu rzędów 800w nie napędza dobrze Cremon. Teraz czas na koncówkę typu Mark Levinson no23 lub coś podobnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to notka z testów Accu e470 więc sam nie wiem kto pisze prawdę ;)

 

Moc wyjściową oszacowano więc na 2 x 180 W przy 8 omach oraz 2 x 260 W przy 4 omach. Testowany egzemplarz wykrzesał z siebie aż 220 W przy 8 omach i... 431 W przy 4 omach, i nawet tryb dwukanałowy, w którym otrzymałem 2 x 211 W przy 8 omach i 2 x 369 W przy 4 omach, szokuje przewagą faktów nad deklaracjami. Natomiast niemal idealnie zgodna z nimi jest czułość wynosząca 0,195 V (producent podaje 0,19 V).

 

Mama w domu MF kw 250s i mimo większej mocy, większego poboru prądu rzędów 800w nie napędza dobrze Cremon. Teraz czas na koncówkę typu Mark Levinson no23 lub coś podobnego ;)

 

Możesz mieć i 1000 watów i ich nie napędzi dobrze. Bo tu nie chodzi o waty. Wystarczy 100 watów i będzie dobrze, ale 100 watów najwyższej klasy = pierońsko drogich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.