Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Darek ja Ci powiem tak , każdy ma prawo do swojego zdania i luzik, ja wypowiedziałem się w stosunku do tego co ja odsłuchiwałem z E-470 czyli Dynki Coutury 30 i SF Serafino tradytion i nie było najmniejszego problemu z wysterowaniem obu tych kolumn. Mój znajomy na Śląsku testował E-470 z Focalmai soprami II i również mówił, że na spokojnie z paluszkiem w ... :- ) A dla przykładu powiem Ci, że odsłuchiwałem PM 10 marantza z Olimpijkami III gdzie niby ( marantz na papierze ma 2x 400 W w 4 omach) a za diabła nie było tego czuć i nikt tego nie czuł nawet sprzedawcy. Gdzie mój kumpel ma MF M6si i gra to właśnie z olimpijkami III i jest fajnie, nie ma problemu z nakręceniem tych kolumn...gdzie na papierze jest słabszy od Marantza. Wracając do E-470 osobiście uważam, że to kawał fajnej maszyny i warta jest grzechu, a moc z laboratorium w Polsce mierzona czyli 2x 369 W dla 4 ohm wystarczająca jest dla wielu kolumn.

 

Tu masz test włącznie z pomiarami z laboratorium..

 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2510-accuphase-e-470

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Tu masz test włącznie z pomiarami z laboratorium..<br /><br />https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2510-accuphase-e-470 <br />

 

Dopiero co wkleiłem pomiar z tej strony. Tu nie chodzi tylko o wysterowanie. Ja słyszałem dużo razy wzmacniacze potwory mające tylko po 400w na kanał ale one miały pobór prądu rzędów 1500w 1800w i wiem co to znaczy bo to słychać. Niby dlaczego te wzmacniacze tyle pobierają ?

 

W tym momencie chce się przesiąść na końcówki. Ktoś mial styczność z mark levinson no23 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak twierdzę , bo gdyby tak nie było to ludzie by nie wydawali dużo więcej kasy w stosunku do integry.. bo wiadomo, ze to dodatkowo trzeba kupić przedwzmacniacz plus dodatkowo kabel zasilający jak i IC. Chociaż D.V. np po teście E-650 na tyle był zadowolony, ze nawet porównał to co usłyszał to do swojej dzielonki Passa.. więc wiesz to też zależy od jakości takiej końcówki jaką sobie kupisz. Ale na pewno warto coś wypróbować :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podłączałem wzmaka tej firmy do SF, ale jestem przekonany na 90%, że nie szedłbym tą drogą. Jak sam podłączysz wtedy będziesz wiedział na 100%.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF zasługują stanowczo na coś o wiele lepszego niż Hegel, nie ujmując naturalnie Heglowi. Najlepiej Pass, Maki, Audio Research itp., Pilinius...

 

Nie polecaj Maka do Sonus Faber - to nie ta droga do super brzmienia. Z Heglem też byłbym ostrożny.

Do w/w dodałbym integrę ECI 4 , EC 5 lub monobloki Electrocompanieta - świetna synergia z tymi wzmacniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób łączy, łączyło i będzie łączyć Maki i SF, też do nich należałem. Nadal uważam, że to udane połączenia, choć naturalnie nie zawsze, ale to ostatnie można powiedzieć o każdych domyślnych konfiguracjach. Zależy co dana osoba uważa za "super brzmienie", dla jednych creme de la creme, dla innych żyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF zasługują stanowczo na coś o wiele lepszego niż Hegel, nie ujmując naturalnie Heglowi. Najlepiej Pass, Maki, Audio Research itp., Pilinius...

 

Wymienileś całą śmietankę towarzyską:) Zapomniałaś tylko, ze marzenia kosztują:)

Bo trzeba mieć fantazje i pieniadze. Niektórzy maja tylko fantazję i zgrzytanie zębów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta śmietanka jak wiesz najczęściej b. dobrze gra z SF :). Nie powinno być wtopy. Zgrzytanie... :-p. Jak już ktoś decyduje się na Sonusy, to chyba aż takiego zgrzytu nie powinno być i chęcią dorzucenia 300-400% do odpowiedniej elektroniki :). Jak się kupuje powiedzmy AMG, to nie po to, żeby oszczędzać następnie na podzespołach, serwisie, komponentach, dobrym paliwie, kończąc na narzekaniu, że bestia chla, a paliwo drogie :). Niestety często ktoś kupuje jeden element układanki, zaś resztę chce złożyć przy najniższym koszcie i zaczyna się kombinowanie, nie tędy droga Panowie :). Do pewnego czasu w Hornie SA prezentowali z Wadiami, Denonami, Marantzami itp., ...bo nie mieli niczego innego, na szczęście sytuacja uległa zmianie.

 

 

czy to nie zbytnie uogólnienie? U mnie Ktemy z Mc2301 grają wybornie, a z Mc601 też dawały radę!

 

Bo to są zacne klocki i już odpowiednia półka. Ktemy świetne paczki, ale mają ustawiony inny balans niż tradycyjne SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kurde inna bajka brzmi obiecująco, czas się przesiąść na końcówki ! Napewbo jak coś już upoluje to dam znać co to jest i jak to gra w połączeniu z Cremoną i Heliconami 400. Za pre użyje narazie mojego anthem na lampkach.
Mogę tylko zasugerować możliwość zakupu nowego wzmacniacza zintegrowanego z możliwością jego pracy jako końcówka mocy. To Dussun V8i, wzmacniacz o bardzo dużej mocy ( 2x250/8 i 2x500/4) i wydajności prądowej(90A). To solidnie zbudowany i trwały wzmacniacz, który może być sterowany zewnętrznym preampem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta śmietanka jak wiesz najczęściej b. dobrze gra z SF :). Nie powinno być wtopy. Zgrzytanie... :-p. Jak już ktoś decyduje się na Sonusy, to chyba aż takiego zgrzytu nie powinno być i chęcią dorzucenia 300-400% do odpowiedniej elektroniki :). Jak się kupuje powiedzmy AMG, to nie po to, żeby oszczędzać następnie na podzespołach, serwisie, komponentach, dobrym paliwie, kończąc na narzekaniu, że bestia chla, a paliwo drogie :). Niestety często ktoś kupuje jeden element układanki, zaś resztę chce złożyć przy najniższym koszcie i zaczyna się kombinowanie, nie tędy droga Panowie :). Do pewnego czasu w Hornie SA prezentowali z Wadiami, Denonami, Marantzami itp., ...bo nie mieli niczego innego, na szczęście sytuacja uległa zmianie.

 

Własnie to miałem na myśli pisząc swoją powyższą wypowiedz. Rozwinąłeś moją wypowiedz dokładnie w 100%. - Fantazja co niektórych pcha ku Sonus Faber, a później jest szukanie wzmacniaczy za 5 tyś PLN, aby to napędzić - i za cholerę nie chce grać - zostaje jedynie zgrzytanie zębów, a jest tyle bardzo dobrych marek głośnikowych które idealnie psują do takich wzmacniaczy. ach.

 

Czyli np Accu z SF nie zagra dobrze ? Ja słuchałem i było bardzo fajnie, ale może to kwestia kto co lubi...

 

Oczywiście, że zagra, tylko należy to mądrze poukładać, jak wszystko. - Chyba, że się ma monosy A-250 - nie wyobrażam sobie aby one z czymś nie zagrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powachlujesz przed oczami gotówką, to chętnie spuszczą cenę i jeszcze Ci przywiozą, podłączą, ustawią i co tam tylko będziesz chciał, dopóki banknoty nie przejdą z rączki do rączki.

Tak było, jest i będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

W sytuacji braku żywej gotówki (pieniądz elektroniczny ) sprzedawca musi mieć nieodparte wrażenie, że Cię zwyczajnie stać na zakup sprzętu o który pytasz, a nie jesteś klientem "pytaczem", dopiero wtedy przyjmie Cię z otwartymi ramionami, dlatego czasami warto kupować u jednego dużego dystrybutora lub firmy z "możliwościami", by po jednym solidnym zakupie zyskać status dobrego klienta, a wtedy wypożyczanie sprzętu z niższą kaucją lub nawet bez oraz inne udogodnienia staną się czymś na porządku dziennym.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś to kwestia pokazania sprzedawcy, że ma się chęć na zakup, a nie jest to kolejny sklep w którym pytamy o cenę. Choć na Śląsku i tak będzie taniej :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak powachlujesz przed oczami gotówką, to chętnie spuszczą cenę i jeszcze Ci przywiozą, podłączą, ustawią i co tam tylko będziesz chciał, dopóki banknoty nie przejdą z rączki do rączki.

Tak było, jest i będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

W sytuacji braku żywej gotówki (pieniądz elektroniczny ) sprzedawca musi mieć nieodparte wrażenie, że Cię zwyczajnie stać na zakup sprzętu o który pytasz, a nie jesteś klientem "pytaczem", dopiero wtedy przyjmie Cię z otwartymi ramionami, dlatego czasami warto kupować u jednego dużego dystrybutora lub firmy z "możliwościami", by po jednym solidnym zakupie zyskać status dobrego klienta, a wtedy wypożyczanie sprzętu z niższą kaucją lub nawet bez oraz inne udogodnienia staną się czymś na porządku dziennym.

 

Pozdrawiam

Pygar

Nie jest tak źle aż jak piszesz. Zapewne jest sporo wyłącznie szukaczy, ale jestem już po odsluchach w domu kilku par kolumn i nie mogę nic zarzucić firmom od których pożyczyłem, miałem kontakt. Również często bez kaucji. Więc bez machania kasą jest ok. Tutaj bardziej pytam gdzie finalnie są skłonni dawać większy rabat. Teoretycznie dystrybutor ma największe możliwości. W Q21 para kosztuje chyba z 50k A w innych sklepach nawet poniżej 40k.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle aż jak piszesz. Zapewne jest sporo wyłącznie szukaczy, ale jestem już po odsluchach w domu kilku par kolumn i nie mogę nic zarzucić firmom od których pożyczyłem, miałem kontakt. Również często bez kaucji. Więc bez machania kasą jest ok. Tutaj bardziej pytam gdzie finalnie są skłonni dawać większy rabat. Teoretycznie dystrybutor ma największe możliwości. W Q21 para kosztuje chyba z 50k A w innych sklepach nawet poniżej 40k.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Zabawie sie w adwokata.

Słuchałem u nich, może nawet tej samej pary.

https://audiotrendt.com.pl/outlet/7054-sonus-faber-olympica-iii-outlet-audiotrendt-krakow.html

Wyglądała perfekcyjnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.