Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

Hej z czym gracie na SF Olympica III?

Podłączyłem wczoraj do swojego Jadisa i pierwsze wrażenie WOW, ale później dźwięk robi się zbyt mało relaksujący.

Niektórzy powiedzą, że jest idealnie, ale ja lubię łagodną górę, bez utraty szczegółów.

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej z czym gracie na SF Olympica III?

Podłączyłem wczoraj do swojego Jadisa i pierwsze wrażenie WOW, ale później dźwięk robi się zbyt mało relaksujący.

Niektórzy powiedzą, że jest idealnie, ale ja lubię łagodną górę, bez utraty szczegółów.

 

Spróbuj, pożyczyć i podłączyć głośnikowe VDH The Comulus 3T Hybrid - ten przewód może być lekarstwem na powyższe. Jeśli nie będzie to znak, że to nie są głośniki dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej z czym gracie na SF Olympica III?

Podłączyłem wczoraj do swojego Jadisa i pierwsze wrażenie WOW, ale później dźwięk robi się zbyt mało relaksujący.

Niektórzy powiedzą, że jest idealnie, ale ja lubię łagodną górę, bez utraty szczegółów.

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Ale to wg Ciebie Olimpijka w tym zestawie wypadła ostro? Z jakimi kablami słuchałeś ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej z czym gracie na SF Olympica III?

Podłączyłem wczoraj do swojego Jadisa i pierwsze wrażenie WOW, ale później dźwięk robi się zbyt mało relaksujący.

Niektórzy powiedzą, że jest idealnie, ale ja lubię łagodną górę, bez utraty szczegółów.

 

Ten mało relaksujący dźwięk to co dokładnie? Brak gładkości, odchudzone wokale, ostra góra czy coś innego?

 

Słuchałem różnych kolumn i SF zawsze wypadały po cieplejszej stronie mocy :) Jeśli wypadają ostro to juz kwestia preferencji co oznacza ostro, chyba że nie chodzi o ostrośc.

To co cenię w SF to łagodność połączona z czytelnością szczegółów, pozornie wykluczające się elementy, pozornie gdyż to jest właśnie równowaga tonalna która w SF jest na najwyższym poziomie.

Ciekawi że jest ostro z Jadisem, zawsze można odgiąć troszkę kolumny lub ostatecznie spróbować z wymianą lampek w części pre na cieplejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś ten aspekt ma na takim poziomie tylko SF, ale to moje zdanie :-) To jest coś co nie jest teoretycznie możliwe, a kolumny SF te z wyższej półki to mają i naprawdę to słychać.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bigos.

Każde trafo prawie dotyka sąsiednie, zero ekranowania, okablowanie puszczone po/przy uzwojeniach.

Bardzo budżetowo i byle jak.

Nie postarali się .

 

Haha. Człowieku to jest zasilacz tylko, wzmacniacz oddalony jest od niego o 1metr. A Ty piszesz o jakimś ekranowaniu kablach przy uzwojeniach. Zastanów się co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Ale za to bezpieczniki topikowe tylko dwa i to nie audyiofilskie hiedowe???

Badziew jakiś :-)))

 

Włodek.

A ja widzę 5 szt., co daje duże pole do modyfikacji brzmienia ;))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po raz kolejny mam sonusy concertino Home w 13m2 elektronika to hegel h80 za transport robi primare cd21 gdyż lepiej gra z daca h80 niż primare kable tellurium q Black 2 a teraz pytanko :poszukuje kolumn oczywiście monitorów które w tak niewielkim pomieszczeniu zagrały by klase lub dwie lepiej chociaz ciezko mi to sobie nawet wyobrazić concertino grają pięknie troszkę dociazenia moze brakuje co byście polecali ? Moje marzenie sf minima amator moze ktoś ma do sprzedania ? Czy nie za małe pomieszczenie na minimy?rozwazalem tez xaviany perla bo podobno klasa dźwięku zbliżoną do sf. Generalnie szkoła grania sf mi odpowiada najbardziej bylem w W-wie na odsluchach porownywalem różne marki od dynaudio 40th przez różne monitor audio przepraszam za chaotyczny tekst pisze z tel w ciekawych warunkach :) co mogło by zagrać z h80 o klase lepiej jak concerrino Home a moze lepiej h80 zmienić na dobra lampę ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam po krótkiej przerwie dzięki uprzejmości kolegi z forum stałem sie szczęśliwym posiadaczem Sonus Faber Minima Amator , kultura brzmienia oraz to jak grają jest nie do opisania napędzam je Heglem h80 oczywiście zdaję sobię sprawę że nie pokazują one pełni możliwości na tym h80, macie jakies propozycje z czym te wspaniałe monitory dobrze grały? jest co prawda w internecie kilka modeli ale naprawde ciężko sie dokopać w grę wchodzi tranzystor myślę że tutaj starzy doswiadczeni forumowicze zasięgną głebiej nieco w pamięci i przypomną sobie z czym fajnie grały Minimy. ostatnie pytanko zupełnie z innej beczki, mianowicie nieraz jak przeglądam sobie pokoje odsłuchowe "sonusowców" widać na scianie plakat Franco Serblina, skąd można nabyć lub w jaki sposób taki Portret/plakat? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber Minima Amator z Heglem h80, nie pokażą pełni swoich możliwości.

Jeśli nie lampa, to pomyślałbym o końcówce mocy i przedwzmacniaczu lampowym ( forumowa wariacja na temat Lamma warta jest rozważenia )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko gdy włączę wzmacniacz bez znaczenia jaka jest głośność lewa kolumna cichutko buczy prawa nie. Podczas włączenia muzyki nie wpływa to na dźwięk co moze być przyczyną? Tam jest polaczenie bi-wiring używam normalnych kabli jak do pojedynczych gniazd, podpiete mam w dolne gniazda terminali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko gdy włączę wzmacniacz bez znaczenia jaka jest głośność lewa kolumna cichutko buczy prawa nie. Podczas włączenia muzyki nie wpływa to na dźwięk co moze być przyczyną? Tam jest polaczenie bi-wiring używam normalnych kabli jak do pojedynczych gniazd, podpiete mam w dolne gniazda terminali

https://www.ebay.co.uk/itm/Sonus-Faber-Musica-Verst%C3%A4rker-Referenz/192473761984?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1431.l2649

bierz do kompletu i bedziesz miał bajke

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta musica była widywana poprzednio za 5-7 tys zł w przeliczeniu. Nie wiecej. Sam kiedyś chcialem ja sprawdzić i wlasnie za tyle się aukcja skonczyla.

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czekam na SF Concerto Home , a ponieważ mi się dłuży , zastanawiam się nad podstawkami do nich . Same kolumny są lekko pochylone , czyli stand poziomy . Teraz - jakiej wysokości : 60 , 70 cm . Może ktoś ma oryginalne i mógłby zmierzyć ? . Mają grać z MBL 7006 . Myślicie , że to dobre połączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Prosze o opinie na temat sonus Faber toy . Są obecnie w niezłej cenie i myślę czy by nie kupić do drugiego systemu. Tylko proszę nie pisać że to nie prawdziwe sonusy i Cremona/Aida/ liuto grają lepiej bo wiem o tym. Chciałbym się dowiedzieć jak to gra, tymbardziej że toy są oparte o przetworniki vifa i peerless .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.