Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.04.2019 o 04:43, mztv napisał:

Decyzja zapadła i właśnie padło na monolitha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jakby kogoś interesowały nowe kolumienki od Sonusa to można poszukać w sieci, wkleiłbym zdjęcia i małe info, ale na tym forum jest to niewskazane przez niektóre osoby wklejać info odnośnie nowości, więc trzeba samemu poszukać w sieci, jeśli kogoś oczywiście  interesuje.  

Ps. czy może ktoś z Kolegów ma olipijki III w kolorze Wenge ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam posiadam kolumny minima amator jaka lampę panowie polecacie do tych wspaniałych monitorów ? Obecnie grają z Hegel h80 CD to primare CD 21 chciałbym pójść w lampę by wydobyć. Sonusow magię podobno grają dobrze z unison research lub. Lebenem a co do CD czy warto iść w porządny  dac czy może polecacie jakiś fajny CD ? Generalnie nie wchodzi w grę żaden streamer itp chce mieć kolejce płyt wyciągać je wkladac klasycznie do szuflady i słuchać muzyki generalnie chodzi o lampę która wydobędzie magię z minim co panowie polecają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A dzisiaj znowu do boju raz jeszcze zestawiłem SF ST, oraz focale sopry 2... ? odsluch udany, aczkolwiek teraz już na 100% wiem, ze Marantz 10 nie jest wart tych pieniędzy patrząc w stosunku do innych integr w porównywalnej cenie.  Za to cdik bardzo ciekawy.. 

IMG-20190829-144414.jpg

IMG-20190829-145129.jpg

IMG-20190829-145322.jpg

IMG-20190829-171750.jpg
IMG-20190829-153741.jpg

I nowości z SF  z monitorów, elegancko na zywo się prezentują, tylko nie mieli oryginalnych standów.. 
IMG-20190829-145419.jpgupload photo
IMG-20190829-145500.jpgfallout 3 fev virus

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że szkoda, aczkolwiek salę mają , tylko służy do odsłuchów kinowych. Ale powiem szczerze,że tragedii tak nie ma.. Pierwszy raz jak SF ST słuchałem w Polsce to niby była sala , ale w tym pomieszczeniu jakiegoś szału nie było w stosunku do tego co Ci mają. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy nowe olimpijki, pytanie ile będą kosztować i jak będą grać ?  Patrząc na głośnik wysoko tonowy powinny być bardziej rozdzielcze niż poprzedniczki. Szkoda,  że nie ma wykończeń z czarnymi dodatkami i z czarną skórą. Ale trzeba na żywo zobaczyć i posłuchać... Pytanie na ile więcej wycenią do poprzedniczek i jaka będzie różnica w stosunku do serii Tradytion zarówno pod względem wykonania jak i dźwiękowym ?

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

https://www.olx.pl/oferta/sonus-faber-electa-amator-i-CID99-IDDZBDr.html#88bf4a60c0

Co o tym sądzicie? Czy cena nie jest zbyt wygórowana? Jak miało by się "to" cudo do moich obecnych Delphinusów?

Charakter brzmienia podobny? Klasa dźwięku wyższa czy dużo wyższa? Podołało by to cudo z Roksan K3, okablowaniem Albedo, CD Simaudio? Od chyba 30-lat marzyłem o Sonus. Potrzebują elektroniki na podobnym poziomie cenowym? Taki zakup do końca moich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Sonusy można kupować jako lokatę kapitału,  co roku cena wzrasta ?

Za takie pieniądze bym ich nie kupił ale jak się znajdzie zdecydowany  klient to kupi bo przecież dostępność jest ograniczona a nowa wersja legendy cenowo poszybowała bardzo wysoko.

Raz miałem okazję przez chwilę posłuchać i powiem tylko że po tym co o nich przeczytałem to spodziewałem się o wiele więcej ale niewykluczone że w dopieszczonym systemie brzmienie będzie wyśmienite. 

Wydaję mi się że musiał byś zmienić wzmacniacz na coś z wyższej półki żeby je docenić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sonus faber - a to ta firma jeszcze istnieje ?   Czy tylko na chińskie wyroby zostało naklejone logo "Sonus faber"

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje i ludzie kupują....na pewno od serii Sonetto w górę kolumny dalej są robione w słonecznej Italii, seria Pallado, Chameleon robione są bodajże w Chinach.  A co do Venere na początku była robiona w Italii, potem w Chinach, a następnie znowu ją przerzucili do Włoch, teraz nie wiem jak jest , bo nigdy się nie interesowałem na poważnie tą konkretną serią kolumn od tego Producenta.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowym użytkownikiem forum, choć posty czytam już od bardzo dawna. Z uśmiechem dołączam do klubu Sonusów - z modelem Venere 2.0 na dedykowanych (chybotliwych) standach. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak te monitory grają.

Bardzo zapaliłem się SF już dość dawno temu na pierwszej w Łodzi wystawie sprzętu Audio-Stereo, zasilane były potężnym systemem na McIntoshach. Dźwięk mnie absolutnie porwał i od jakiegoś już czasu szukam podobnego poziomu u siebie.

Taki post tytułem wstępu. Do miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lolek126 napisał:

Sonus to marzenie wielu osób , a nie liczni spełniają  je.. ?

Teraz to chyba nie. Dzisiejszy Sonus to chiński odpust. W zasadzie to nie mają żadnej pięknej, wyrafinowanej kolumny. No może Minima Amator2.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dyskutować, ale nie ma po co...  każdy zostanie przy swoim zdaniu, ?a znam wielu co SF jest czymś wielkim i bardzo cenią tego Producenta, a dla mnie osobiscie  mają wiele pięknych i dobrze grających kolumn i chętnie bym coś przytulił i kto wie czy coś z tego nie wyjdzie, pożyjemy zobaczymy..  Tak choćby na ostatnim AS w Warszawie i olympica nowa, takie było zainteresowanie, że kolejki przez dwa dni się ciągle ustawiały.. A gdzie wyższe serie w stosunku do olimpijek, które i tak fajnie grają i bardzo dobrze są wykonane.. wszystkim się nie dogodzi, moze to i dobrze.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.