Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pawelpeczak napisał:

co mogłoby zagrać z SF O3 ?

 

pre i koncówka ?

Dobra integra też zagra, wiadomo zestaw dzielony będzie zawsze lepiej, ale to kwestia ile chcesz wydać kasy.. ale też Pamiętaj, że słaba integra za bardzo nie da rady tym kolumnom.. kolega ma  te przedostatnią wersję 3ek i gra to u niego z MF M6si, ale pomimo, że niby jest ok, to w przyszłym roku będzie coś szukał z używanej elektroniki Accu lub Esoterica.. nowe egz. niestety kosztują.. 

ja nowe 3ki sprawdzałem na Accu 480 i było fajnie , nawet lepiej niż fajnie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lolek126 napisał:

Dobra integra też zagra, wiadomo zestaw dzielony będzie zawsze lepiej, ale to kwestia ile chcesz wydać kasy.. ale też Pamiętaj, że słaba integra za bardzo nie da rady tym kolumnom.. kolega ma  te przedostatnią wersję 3ek i gra to u niego z MF M6si, ale pomimo, że niby jest ok, to w przyszłym roku będzie coś szukał z używanej elektroniki Accu lub Esoterica.. nowe egz. niestety kosztują.. 

ja nowe 3ki sprawdzałem na Accu 480 i było fajnie , nawet lepiej niż fajnie.. 

dzieki za wskazanie. mam na weekend do przetestowania Aarona Millenium No3 i Mytka Manhattan II. podzielę sie wrażeniami

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolek126 napisał:

Życzę miłego odsłuchu.. 

HO pozwala na całodzienne testowanie.... whow! SF O3 z AAronem i Mytkiem..fantastico ! co za scena, co za detaliczność, przezierność,

i no ten bas. sejsmiczny jednakowoż wykwintny........brawo Palo i Livio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pawelpeczak napisał:

HO pozwala na całodzienne testowanie.... whow! SF O3 z AAronem i Mytkiem..fantastico ! co za scena, co za detaliczność, przezierność,

i no ten bas. sejsmiczny jednakowoż wykwintny........brawo Palo i Livio

Masz tam jakąś dzianinę na podłodze czy na gołej glazurze grasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, gimza napisał:

Masz tam jakąś dzianinę na podłodze czy na gołej glazurze grasz??

Kryształ............plus wełna z alpaki z Maczu Piczu - wełna dziergana 2,5 letnia - ma najlepsze właściwości tłumiące, perfecja dla  audio appliances..... nadaje subtelnosc średnim tonom taki "chesty midrange" - (nie pytaj o koszt tej wełny - m2 usd 1.999,-)

 

Ps prądowo Enerr Transcenda okablowanie plus Taga P5000

Edytowane przez pawelpeczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 15:04, Jamówię napisał:

To nie fakty,tylko twoje projekcje. Harbetha z serii 40 nie widziałeś nigdy na żywo,więc twoje koszałki opałki nikogo w tym klubie nie interesują. Nie trolluj

Panowie, a ja mam tak

 

- salon 1 - SF O3 - Aaron Mytek Oppo

-salon2 - Harbethy + dan250Momentum..

 

i co Wy na to ?

miłej niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelpeczak napisał:

Panowie, a ja mam tak

 

- salon 1 - SF O3 - Aaron Mytek Oppo

-salon2 - Harbethy + dan250Momentum..

 

i co Wy na to ?

miłej niedzieli

Pewnie razem z tą wełną coś jeszcze nielegalnie przerzucasz z Ameryki Południowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 13:55, lolek126 napisał:

Był obiad z SF to teraz czas na deser ? 

IMG-20200820-133545.jpg

czesc,

 

a to cudo jak zagrało ?> to Serafino, tak ? piękne..cholera oni (Cuzz i Bezzoni) to maja oko ..

 

mam opcję zamiany moich O3 na Serafino...warto ? 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudo ?

to szczyt bezguścia i beztalencia. Te Serafino wyglądają jak chińska podróbka jakiejś tańszej serii Sonusa. Kompletny brak poczucia estetyki., klasy i wyrafinowania. Cuzz i Bezoni to może w Power Paint i Excelu są mistrzami. Ze spuścizny Franco zrobili błyszczący odpust. Nie wiem czy tam jeszcze w ogole jest drewno czy to  jakiś sztuczny wytwór eko. No tak to przynajmniej wygląda.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, babatular napisał:

cudo ?

to szczyt bezguścia i beztalencia. Te Serafino wyglądają jak chińska podróbka jakiejś tańszej serii Sonusa. Kompletny brak poczucia estetyki., klasy i wyrafinowania. Cuzz i Bezoni to może w Power Paint i Excelu są mistrzami. Ze spuścizny Franco zrobili błyszczący odpust. Nie wiem czy tam jeszcze w ogole jest drewno czy to  jakiś sztuczny wytwór eko. No tak to przynajmniej wygląda.

a jak pięknie gra....cudo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szanowne grono użytkowników ?

 

Przyjmiecie do klubu?

 

Zanabyłem drogą kupna concerto domus. Dość było ślinienia się do zdjęć  ( oj piękne są... ), a że trafiła się okazja kupna w naprawdę ładnym stanie zrobiłem sobie prezent pod choinkę ? 

Pierwsze odsłuchy wskazują, że może  to być dłuższy romans ?

 

Podłączone do amplifona WT-40 czarują niesamowicie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 22:00, babatular napisał:

cudo ?

 Nie wiem czy tam jeszcze w ogole jest drewno czy to  jakiś sztuczny wytwór eko. 

Muszę Ci zmartwić, albo pocieszyć to jest drewno cała seria tradytion to drewno... 

W dniu 20.12.2020 o 20:46, pawelpeczak napisał:

czesc,

 

a to cudo jak zagrało ?> to Serafino, tak ? piękne..cholera oni (Cuzz i Bezzoni) to maja oko ..

 

mam opcję zamiany moich O3 na Serafino...warto ? 

pozdro

Dla mnie super, ale trzeba posłuchać samemu i ocenić, słuchałem 3 razy w salonach audio i u siebie i za każdym  razem w salonach jak ludzie na chwilę się przysiadali byli bardzo zadowoleni z tego co słyszą jak i z tego co widzą. ? w tym również moja osoba.. dla mnie piękne kolumny i świetnie wykonane..  Ale wiadomo wszystkim nie dogodzi, a szczególnie "bogatym" Polakom.. ?

W dniu 20.12.2020 o 22:37, pawelpeczak napisał:

a jak pięknie gra....cudo......

Słuchałeś czy tak przypuszczasz.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja Lolek, Serafino i Amati Tradition odsłuchiwałem w salonie w sterylnych warunkach z elektronika Naima. O3 grają u mnie w innym środowisku z Aaronem i Mytkiem, wiec nie mam tego same porównania w walce bezpośredniej, stąd pytanie czy warto zamienić O3 na Serafino (trochę musze dopłacić). 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pawelpeczak napisał:

Heja Lolek, Serafino i Amati Tradition odsłuchiwałem w salonie w sterylnych warunkach z elektronika Naima. O3 grają u mnie w innym środowisku z Aaronem i Mytkiem, wiec nie mam tego same porównania w walce bezpośredniej, stąd pytanie czy warto zamienić O3 na Serafino (trochę musze dopłacić). 

 

pozdr

Wiesz to trzeba samemu sobie posłuchać i ocenić w bezpośredniej "walce"  to są już takie kolumny, że nawet nie chciałbym komuś doradzać, bo swoje kosztują i trzeba być pewnym tej decyzji. A elektroniki Naima nie znam, więc tym bardziej ciężko mi powiedzieć, jakby to było, ale jak dźwiękowo Ci pasuje to co one prezentują plus wizualnie również , czyli tak jak mojej osobie to kolego do działa. A też inaczej jest jak posłuchasz w salonie audio ( ja w trzech słuchałem) niż jak masz te same kolumny w domu i cieszą uszy i o czy ? Ja powiem tylko tyle, że warto ?  spróbować ....  w ostatnim czasie troszkę ich się sprzedało, więc może i ty dołączysz do tej grupy szczęśliwców. ? czego oczywiście życzę. O ile będą dla Ciebie warte dołożenia kasy.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelpeczak napisał:

mam plan na odsłuch w moim środowisku salonowym z moją elektroniką... zobaczymy...

 

Wesołych i Zdrowych Świat dla SF Club Members

Warto też sprawdzić sobie z inną elektroniką czy choćby kablami, ja miałem za pierwszym razem siltechy  z serii Prins i zupełnie inaczej zagrały niż potem , kiedy podłączyłem Transparenty - ultra gen V czy Tellurium black diamond

Również Wesołych Świat życzę. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (panie?) Chcialbym nabyc jakis starszy model Serblina , glownie chyba dla stolarki i wygladu i checi posiadania niz walorow akustycznych choc oczywiscie dobrze by bylo zeby "graly" Mialem Concertino domus i graly srednio a do tego moja owczesna partnerka uznala je za brzydactwa ...Wiec ktory model sprzed 20-40 lat warto miec pomijajac te Extremy i Guarnieri ktore sa po prostu za drogie i moze zbyt wyrafinowane ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolek126 napisał:

Muszę Ci zmartwić, albo pocieszyć to jest drewno cała seria tradytion to drewno..

Skąd to wiesz ? Mam poważne wątpliwości.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, babatular napisał:

Skąd to wiesz ? Mam poważne wątpliwości.

Poczytaj w sieci było jak i na jakimś filmiku  z premiery, też gościu pisał o tym w jakimś skandynawskim teście,  czytałem  jak to drewno jest przechowywyane itp. sprawy.. w tej chwili dwie serie są z drewna jedna to tradytion, a druga to Heritage.. taka ciekawostka, kiedyś w necie przeczytałem jak i jeden z właścicieli cos wspominał, że seria tardytion powstała poprzez "natchnienie" do tej łódki, która  wystąpiła również w reklamie tej serii.. nie wiem czy ta dokładnie, a le to zdjęcie było brane z Sonusa jak dobrze pamiętam.. ale jak widać podobieństwo jest widoczne.. i to na tej łódce to jest drewno, jakby co..  I przez też niestety duzo wazy bo ponad 52 kg, a to nie jest jakaś mega duża kolumna.. olimpijka III przy bardzo podobnych wymiarach z MDF-u wazy 37 chociaż waga nie tylko przez ten fakt jest większa, ale to też wpływa, tak przynajmniej mówią.  Ale szukać też mi się tego nie chce, nie trzeba w to wierzyć. ? albo wystarczy zadzwonić do jakieś dobrego sklepu , gdzie są sprzedawane  Sonusy.. 

Lamborghini-Riva-big.jpg

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ta reklama. ?  też gdzieś w necie wyczytałał  znajomy, że ta seria była zrobiona , z myślą o domach w Europie ze względu na mniejsze salony niż to jest w USA, gdzie tam dosyć chętnie są kupowane, ale niewątpliwie nie ma problemów z nimi nawet jak kolumna stoi 20 cm od tylnej ściany, na jednym  z testów to sprawdzaliśmy i nawet , kiedy volume na Accu było dobrze ponad godz. 11 rozkręcone przy mocnej muzie Nightwish naprawdę było spoko.. równe 20 cm było od tylnej ściany.. potem do przodu przesuwałem... bas refleks jest specjalnie skonstruowany , tak , aby nie było z nimi problemu jak to było np w przypadku starszej serii w Amatti .. podobnie jest np z nóżkami, które to nie są zwykłymi, a są to absorbery dostrojone do wagi i wibracji dla konkretnego modelu, musisz poczytać, bo dużo o tym piszą.. aczkolwiek Ciebie nie interesują te kolumny , więc i pewnie nie będziesz czytał.. osobiście nie chce ich ani zachwalać , nią negować, każdy niech sobie posłucha, zobaczy na żywo, dotknie i będzie wiedział.. co i jak.. 

 

 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolega przeczytał Twój wpis  (maniak Sonusa) ?jest jakiś filmik w sieci PL z reklamą  tej serii i tam gościu opisuje i oczywiście zachwala te kolumny, ale pomijając to jest tam napis drewno + coś tam, nie pamięta co i jak, trzeba by było poszukać na YT.. ale mówię są i inne, ale trzeba szukać.. ? Jeszcze coś mi się przypomniało  na jakimś forum, czytałem, że gościu  dawał radę, że ze względu na to że są drewniane to jeśli jedna kolumna stoi w nasłonecznionym miejscu, a druga mniej, to warto  co jakiś czas przestawiać je tak , aby słońce równomiernie na jedną jak i druga kolumnę dawało światło, ale to było w Australii  a tam wiadomo jaka jest pogoda.. ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.