Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ze strony sonusa specjalnie dla Ciebie poszukał :- ) maniak sonusów - 20 lat z ta firmą "chłop" żyje  ..  i gust mu się nie zmienia zarówno pod względem tego co słyszy jak i widzi w SF.. 

"WYKOŃCZENIA

Nowe wykończenie Wengè z klonowymi wstawkami łączy się ze szczotkowanym aluminium z tytanowym wykończeniem oraz ze skórą z przodu w nowym kolorze kawy. Esencja drewna orzechowego została zachowana w tradycyjnym wykończeniu „Red” ze szczotkowanym czarnym aluminium i skórą z czarnego frontu w połączeniu z wykończeniem flagowych modeli Aida, Lilium i Il Cremonese."

plus jeszcze na znalazł  na stronie Sonusa artykuł  i  cytat z niego.... 

"Pod względem estetycznym nadal wyrażam ukłon w stronę Lilium, jako najpiękniej wyglądającego głośnika Sonus Faber; w rzeczywistości uważam, że może to być najpiękniejszy głośnik, jaki produkuje każda firma. Powinni mieć parę gdzieś w muzeum, jeśli jeszcze tego nie zrobili. Mimo to te nowe tradycje Homage są bliskie pięknu tego człowieka i charakteryzują się poziomem jakości wykonania, który wydaje się być spotykany tylko we Włoszech. Krótko mówiąc, są to drogie kolumny, które wyglądają i czują część.

Obudowy Homage Traditions są w większości wykonane z drewna, ozdobione skórą na przednich ściankach - znak rozpoznawczy tej marki - ale mają też znacznie więcej aluminium niż kiedykolwiek widziałem w Sonus Faber. Wszystkie ich górne i dolne części mają obrobione aluminiowe płyty, a dodatkowo znajduje się aluminiowy „grzbiet” biegnący wzdłuż każdej tylnej części, wyglądający trochę jak wysoki, wąski radiator z tyłu. Aluminium jest używane głównie do grania - w połączeniu z drewnianymi ścianami bocznymi, górną, dolną i tylną częścią aluminiową tworzy znacznie solidniejszą obudowę niż w przypadku użycia drewna dookoła - ale daje to również tym głośnikom jeszcze więcej wyrafinowany wygląd niż, powiedzmy, olimpijki, które mają tylko kropki aluminium. Z dwóch wykończeń Homage Tradition dostępnych dla wszystkich modeli - Red i Wengè - nie mogłem zdecydować, który z nich wygląda lepiej. Jak sama nazwa wskazuje, drewno Red ma czerwone wykończenie, podkreślone czarnymi drewnianymi wstawkami i anodowanymi na czarno elementami aluminiowymi. Wengè ma ciemnobrązowe drewno z dużo jaśniejszymi wstawkami i srebrnym anodyzowanym aluminium. Niezależnie od wykończenia, solidne kolce podłogowe są zawsze srebrne.

W zależności od tego, jak słońce wpadało do pomieszczeń, czasami wolałem wykończenie w kolorze czerwonym, ale innym razem wolałem wykończenie wengè. Gdyby ktoś zapytał teraz, którą bym wybrał, mógłbym szczerze powiedzieć: „Nie mam pojęcia”. Jedyne, co wiem, to to, że mógłbym być zadowolony z obu."

....też jest taki sposób na sprawdzenie, jak ma się kolumny na wysokim połysku , że tak powiem w MDF-ie to wystarczy je dotknąć palcami i zobaczyć jaki jest efekt w stosunku do kolumn na wysokim połysku w drewnie. ?

Wesołych Świat.. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 15:29, pawelpeczak napisał:

co mogłoby zagrać z SF O3 ?

pre i koncówka ?

Napewno Naim. 
Końcówki np. Nap 250 Dr, Nap 300 Dr, Nap 500 Dr

Przedwzmacniacze.: Nac 272 (ze streamerem)  Nac 282, Nac 252, itp

W brytyjskich Klubach Naima bardzo polecają Sonusy do Naima. 
Poza Tym niektóre modele Sonusa pozwalają na podłączenie kilku końcówek mocy więc jest miejsce do Zabawy..????

Gdzieś w sieci czytałem test chyba SF O 3 z najsłabszym dzielonym Naimem gdzie pan recenzent Piał z zachwytu ??

Zestawy polecane to już nie podstawowe dzielonki. 
Mezaliansu napewno nie będzie a jest spora szansa na dłuższy romans i Synergię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2020 o 10:18, lolek126 napisał:

Kolega ze strony sonusa specjalnie dla Ciebie poszukał :- ) maniak sonusów - 20 lat z ta firmą "chłop" żyje  ..  i gust mu się nie zmienia zarówno pod względem tego co słyszy jak i widzi w SF.. 

"WYKOŃCZENIA

Nowe wykończenie Wengè z klonowymi wstawkami łączy się ze szczotkowanym aluminium z tytanowym wykończeniem oraz ze skórą z przodu w nowym kolorze kawy. Esencja drewna orzechowego została zachowana w tradycyjnym wykończeniu „Red” ze szczotkowanym czarnym aluminium i skórą z czarnego frontu w połączeniu z wykończeniem flagowych modeli Aida, Lilium i Il Cremonese."

plus jeszcze na znalazł  na stronie Sonusa artykuł  i  cytat z niego.... 

"Pod względem estetycznym nadal wyrażam ukłon w stronę Lilium, jako najpiękniej wyglądającego głośnika Sonus Faber; w rzeczywistości uważam, że może to być najpiękniejszy głośnik, jaki produkuje każda firma. Powinni mieć parę gdzieś w muzeum, jeśli jeszcze tego nie zrobili. Mimo to te nowe tradycje Homage są bliskie pięknu tego człowieka i charakteryzują się poziomem jakości wykonania, który wydaje się być spotykany tylko we Włoszech. Krótko mówiąc, są to drogie kolumny, które wyglądają i czują część.

Obudowy Homage Traditions są w większości wykonane z drewna, ozdobione skórą na przednich ściankach - znak rozpoznawczy tej marki - ale mają też znacznie więcej aluminium niż kiedykolwiek widziałem w Sonus Faber. Wszystkie ich górne i dolne części mają obrobione aluminiowe płyty, a dodatkowo znajduje się aluminiowy „grzbiet” biegnący wzdłuż każdej tylnej części, wyglądający trochę jak wysoki, wąski radiator z tyłu. Aluminium jest używane głównie do grania - w połączeniu z drewnianymi ścianami bocznymi, górną, dolną i tylną częścią aluminiową tworzy znacznie solidniejszą obudowę niż w przypadku użycia drewna dookoła - ale daje to również tym głośnikom jeszcze więcej wyrafinowany wygląd niż, powiedzmy, olimpijki, które mają tylko kropki aluminium. Z dwóch wykończeń Homage Tradition dostępnych dla wszystkich modeli - Red i Wengè - nie mogłem zdecydować, który z nich wygląda lepiej. Jak sama nazwa wskazuje, drewno Red ma czerwone wykończenie, podkreślone czarnymi drewnianymi wstawkami i anodowanymi na czarno elementami aluminiowymi. Wengè ma ciemnobrązowe drewno z dużo jaśniejszymi wstawkami i srebrnym anodyzowanym aluminium. Niezależnie od wykończenia, solidne kolce podłogowe są zawsze srebrne.

W zależności od tego, jak słońce wpadało do pomieszczeń, czasami wolałem wykończenie w kolorze czerwonym, ale innym razem wolałem wykończenie wengè. Gdyby ktoś zapytał teraz, którą bym wybrał, mógłbym szczerze powiedzieć: „Nie mam pojęcia”. Jedyne, co wiem, to to, że mógłbym być zadowolony z obu."

....też jest taki sposób na sprawdzenie, jak ma się kolumny na wysokim połysku , że tak powiem w MDF-ie to wystarczy je dotknąć palcami i zobaczyć jaki jest efekt w stosunku do kolumn na wysokim połysku w drewnie. ?

Wesołych Świat.. ?

Ja mam wątpliwości. Po pierwsze jak oglądałem te kolumny ( Hommage)  - to po prostu to nie wygląda na lite drewno. Wygląda jak obłóg albo okleina. Po drugie na stronie firmowej Sonus nigdzie nie pisze że to lite drewno. Po trzecie w serii Heritage - to pierwsza rzecz którą się chwalą -Solid Wood.

Coś wg mnie jest nie tak - ale może się mylę. 

W serii Hommage w opisie tylko jakiś bełkot o "zachowaniu esencji drzewa orzechowego"

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 11:17, p-a-b-u napisał:

Witam

Szanowne grono użytkowników ?

 

Przyjmiecie do klubu?

 

Zanabyłem drogą kupna concerto domus. Dość było ślinienia się do zdjęć  ( oj piękne są... ), a że trafiła się okazja kupna w naprawdę ładnym stanie zrobiłem sobie prezent pod choinkę ? 

Pierwsze odsłuchy wskazują, że może  to być dłuższy romans ?

 

Podłączone do amplifona WT-40 czarują niesamowicie. 

 

To teraz pozostaje życzyć dużo radości z nowego nabytku. ? i niech czarują Ciebie jak najdłużej...

A z innej beczki mam pytanko, jakich środków używacie do pilęgnacji swoich Sonusów?

16 godzin temu, Nexus_6 napisał:

U mnie grało Primare Pre32 i A34.2, jak dla mnie była pełna synergia brzmienia.

A te urządzonka grają w klasie AB?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo jeszcze elektroniki do SF, niektórzy twierdzą, że warto z luxmanem, tutaj akurat z AT i dzielonka luxmana, ale do O3 można coś z niższego pułapu zaserwować i sobie sprawdzić. 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejne testy elektroniki, ale cienko może być z dostępnością , ale nic się nie pali, za chwileczkę będzie mikrusek na testach ..  ? , mam nadzieję, ze do połowy lutego wszystko przetestuje co chce.. potem przemyślanko i decyzja.. A na razie muszą pograć przynajmniej ze 100-150 godzin, aby coś powiedzieć, słuchałem ich kiedyś w salonie zaraz po wyjęciu, a potem te same kolumny miałem u siebie po bodajże 250 godzinach.. inne kolumny ? Choć tak naprawdę trzy razy odsłuchiwałem je w salonach (różnych_ plus dwa razy u siebie, wiec chyba wiem wszystko, a przynajmniej mam taka nadzieję.. ?

I oczywiście dziękuję, miło jak ktoś się cieszy czyimś zakupem..  ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

Gratuluję Lolek....ta butelczyna dobrze  ''zgrywa''  się z całością - moja ulubiona ? 

....do jakiej elektroniki (wzmacniacz) będzie przymiarka ?

Dzięki, sprawdzałem integry od Accu, Esoterica, Maka, Luxmana i teraz mam jescze od innego producenta takiego mikruska ważącego ze 36 kg.. postaram się później wkleić foto.  Trunek w butelczynie zgadzam się wart zachodu..:-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lolek126 napisał:

 sprawdzałem integry od Accu, Esoterica, Maka, Luxmana i teraz mam jescze od innego producenta takiego mikruska ważącego ze 36 kg.. 

....możesz wymienić jakie integry sprawdzałeś i z którą najbardziej Ci po drodze.....mikrusik to kto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....możesz wymienić jakie integry sprawdzałeś i z którą najbardziej Ci po drodze.....mikrusik to kto? 

Accu 470/480 Esoteric F05, Luxman 509 i Mak 9000 - na arzie najlepiej mi jest  z 480 tka..  Ale jeszcze będą sprawdzane  inne i i generalnie jeszcze coś, ale   na razie nic nie będę pisał.. 

A mikrusek, którego dzisiaj mam to ta zabawka.. poznajesz ? 

IMG-20201228-123203.jpg

IMG-20201228-142437.jpg

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lolek126 napisał:

Accu 470/480 Esoteric F05, Luxman 509 i Mak 9000 - na arzie najlepiej mi jest  z 480 tka..  Ale jeszcze będą sprawdzane  inne i i generalnie jeszcze coś, ale   na razie nic nie będę pisał.. 

A mikrusek, którego dzisiaj mam to ta zabawka.. poznajesz ? 

IMG-20201228-123203.jpg

IMG-20201228-142437.jpg

uuu  ten mikrus szarpnie....widzę również  Nordost głośnikowy, jaki model? 

jak  zapadnie decyzja  który wzmacniacz zostaje i będziesz chciał coś napisać  to serdecznie zapraszam do wątku ,, Jadis i88 vs FBI.....,, integry zawsze były w kręgu moich zainteresowań.....i dla potomności też się przyda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Miroslav1 napisał:

uuu  ten mikrus szarpnie....widzę również  Nordost głośnikowy, jaki model? 

jak  zapadnie decyzja  który wzmacniacz zostaje i będziesz chciał coś napisać  to serdecznie zapraszam do wątku ,, Jadis i88 vs FBI.....,, integry zawsze były w kręgu moich zainteresowań.....i dla potomności też się przyda ? 

To jest IC red dawn niestety odtwarzacz mam bez xlr , w sklepie , akurat teraz nie mieli aby mi wypożyczyć , a mam swojego nordosta, całkiem fajny kabelek, ale , na XLR ach mam zdecydowanie dużo, duzo lepszy kabelek.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pawelpeczak napisał:

Lolek, no szacun !

 

a nie myslałeś o dzielonej lampie  mono block WBA ? 

Szacun to dla tych w tym również i dla Ciebie, którzy potraficie na pewien swój sposób cieszyć się razem ze mną, a w tym kraju nie jest to takie oczywiste z różnych powodów...:-)

Co do lampy to ja nie lampowy, że tak powiem...?

Dzięki.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lolek126 napisał:

Szacun to dla tych w tym również i dla Ciebie, którzy potraficie na pewien swój sposób cieszyć się razem ze mną, a w tym kraju nie jest to takie oczywiste z różnych powodów...:-)

Co do lampy to ja nie lampowy, że tak powiem...?

Dzięki.

Sonus faber to jednak stan umysłu, ? graty za te graty w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawelpeczak napisał:

Sonus faber to jednak stan umysłu, ? graty za te graty w salonie

Jeszcze raz dzięki, dla mnie te kolumny są fajne i to jest najważniejsze, ale złego słowa o tych co miałem w domu na odsłuchu też złego słowa nie powiem, pomimo, że wybór padł na SF. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2020 o 16:11, lolek126 napisał:

Accu 470/480 Esoteric F05, Luxman 509 i Mak 9000 - na arzie najlepiej mi jest  z 480 tka..  Ale jeszcze będą sprawdzane  inne i i generalnie jeszcze coś, ale   na razie nic nie będę pisał.. 

 

Ano fajne i Topowe integry, tzw „pewniaki”..

Skoro nie Lampy i jeszcze nie dzielonki to dorzuciłbym TacT Lyngdorf Millenium 4.

Ponoć ostatnia nowa w Polsce na OLX. 

Gratuluję „możliwości” ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słabe zdjęcie, ale cremony na bokach były drewniane.. ale da to się zrobić, na zagranicznym jakimś  forum, tylko tam były Serbina kolumny uszkodzone mechanicznie,  podobne uszkodzenie i po remoncie :-) wyglądały jak nowe.. aby fachowca złapać co potrafi zrobić.. 

A ode mnie słucham teraz płytki i ten utwór leci i od nowa poznajemy się z W. H. :-) piękny głos i świetny utwór.. wokalowo szczyty ....

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.