Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Roxi napisał:

Nikt nikomu niczego nie każe wymieniać. Nie musisz od razu traktować tego w odniesieniu do własnych kolumn lub wiązać tego z rekomendacją zakupu dla kogoś. Ja mam takie doświadczenia, kolega @jacm również i chyba mamy do tego prawo? Zapewniam Cię, że życzę każdemu na tym forum wspaniałego systemu. Dla "strażnika" forumowego może coś być niedorzeczność, ktoś inny może zrobić coś z ciekawości itd. Trochę Panowie wzajemnej życzliwości, a nie od razu skakać sobie do gardeł ? 

Chodzi o to że  gość pyta które ma wybrać a dostaje odpowiedź "wymień kondensatory". Na strasznie rzeczowe.

A to że 2 (dwóch) z was wymieniało cokolwiek to faktycznie argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tom_asz napisał:

Chodzi o to że  gość pyta które ma wybrać a dostaje odpowiedź "wymień kondensatory". Na strasznie rzeczowe.

A to że 2 (dwóch) z was wymieniało cokolwiek to faktycznie argument.

Nie wszystkie odpowiedzi na forum dotyczą bieżącego wątku, często są różne dygresje itd. Jak uważasz, że kolega nie dostał odpowiedzi, a masz adekwatną wiedzę i doświadczenie, to mu coś zarekomenduj w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni powracając do uprzednich moich pytań i wątpliwości dalej rzeźbie temat. Za wszystkie dotychczasowe sugestie i podpowiedzi b. dziękuję.

Czy może ktoś podpowie, zasugeruje, może słuchał, ot taki dylemacik

Sonus Faber Concerto Grand Piano   vs   Sonus Faber Venere 2.5.

 

 

Edytowane przez GaYo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajta, czy to są Auditor M? Kuźwa, na słuchawkach gra to jak idealny upgrade brzmienia moich Dynek X14. I ten wygląd, delicje ?

Może ktoś sprzedaje te paczuszki? Po ile one chodzą na giełdzie i czy w ogóle są do dorwania w przyzwoitym stanie? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auditor M ze standem - najładniej prezentujące się monitory świata za stosunkowo rozsądne pieniądze - 8-9 tys na rynku wtórnym.

Drugie miejsce - Electa Amator 2 - na rynku wtórnym 9-11 tys.

Brzmieniowo - od obu wolałbym Xaviana xn250. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2021 o 10:18, GaYo napisał:

Dzień dobry!

Dłuższy czas obczytuję m.in. niniejsze Forum. Dziękuję za każdą płynącą z niej wiedzę i doświadczenie.

Noszę się z zamiarem zakupu monitorów SF. Swój celownik ustawiłem na:

- Sonus Faber Minima Amator,

- Sonus Faber Cremona Auditor.

Proszę o wszelkie uwagi i spostrzeżenia, który kierunek wybrać.

?

 

Może warto przyjrzeć się innej kolumnie Sonusa - Concerto.

https://m.olx.pl/oferta/sonus-faber-concerto-oryginalne-standy-CID99-IDHNzWJ.html?reason=ip|cf

 

Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lorecci napisał:

Może warto przyjrzeć się innej kolumnie Sonusa - Concerto.

https://m.olx.pl/oferta/sonus-faber-concerto-oryginalne-standy-CID99-IDHNzWJ.html?reason=ip|cf

 

Tak też myślałem, z tym, że koleżeństwo wyraziło pogląd, że pokoju ok. 20m2 to, to nie napędzi. Bas ucieknie. ?

 

Edytowane przez GaYo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, GaYo napisał:

Tak też myślałem, z tym, że koleżeństwo wyraziło pogląd, że pokoju ok. 20m2 to, to nie napędzi. Bas ucieknie. ?

 

Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Ja w 23m2 mam kolumny trójdrożne ale miałem też dwudrożne i nie było tragedii.

Concerto ma głośnik niskośredniotonowy o średnicy 18cm w odróżnieniu od Cremony i Minimy - 15cm. Więc jest to większa konstrukcja o większym potencjale w zakresie przetwarzania niskich częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 14:16, lorecci napisał:

Może warto przyjrzeć się innej kolumnie Sonusa - Concerto.

Forum dotychczas niemrawe w pomocy zółtodziobom, więc decyzja podjęta. Kupione Sonus Faber Concerto Grand Piano.

Teraz rozważam, jakim piecykiem ogrzać membrany aby było przyjemnie ciepło i przestrzennie. Zależy mi na niskich tonach. 

Jeśli ma ktoś jakieś sugestie proszę rzucać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 21:27, Adam 38 napisał:

Tym razem uwierzę Babie ? No, tylko na słuchawkowym torze i z tuby ale to jest mój ideał brzmienia. I znowu coś niedobrego się we mnie obudziło...

 

Czy one mają około 85dB, to zagra ale masz za mało kucy pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, obcymars napisał:

Czy one mają około 85dB, to zagra ale masz za mało kucy pod maską.

Moje x14 to 82 dB, o ATC 7 już nawet nie napiszę bo jak zerknąć na wykresy to widać bardzo wyraźnie co za niespodzianka od siódemek dla wzmaka czeka ? 

Ps. Gratki nowego pieca, ocznie bardzo mi się wnętrze  Twojego Kinki Studio podoba, to byłby odpowiedni zawodnik do moich monitorków. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Waldek1968 napisał:

Witam

Przymierzam się do zakupu Sonus Faber Sonetto III. Oczywiście zakup poprzedzony odsłuchem. Czy może ktoś ma te kolumny, lub miał z nimi do czynienia i może coś skrobnąć na ich temat?

Z czym będziesz ich słuchać docelowo? U mnie z Moonem Ace zestroiły siębardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to z Denon PMA/DCD 1510ae. Też ponoć jest ok. Możesz napisać cos więcej na ich temat? Jak tam grają na basie? Nic nie dudni, itp? Chociaż nie wiem jakie masz warunki odsłuchu. Ja mam klasycznie umeblowany pokój - regularny prostokąt około 23m2.

Edytowane przez Waldek1968

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Waldek1968 napisał:

Póki co to z Denon PMA/DCD 1510ae. Też ponoć jest ok. Możesz napisać cos więcej na ich temat? Jak tam grają na basie? Nic nie dudni, itp? Chociaż nie wiem jakie masz warunki odsłuchu. Ja mam klasycznie umeblowany pokój - regularny prostokąt około 23m2.

U mnie jest 25 m2  - salon. Sporo przerzuciłem klocków w poszukiwaniu satysfakcjonującego brzmienia i dopiero SFS3 zagrały jak lubię. Określiłbym je jako bardzo muzykalne, absolutnie bez dudnienia basem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kolejna podobna opinia w tym temacie. Miałem mieszane uczucia - bo to kolumna 3-drożna. Przed Pylon Diamond25 przez około 2 tygodnie wypożyczyłem kolumny Monitor Silver 8 (też 3-drożne) i bas aż wgniatał w fotel. Stąd moje pytanie i wcześniejsze obawy.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Waldek1968 napisał:

To już kolejna podobna opinia w tym temacie. Miałem mieszane uczucia - bo to kolumna 3-drożna. Przed Pylon Diamond25 przez około 2 tygodnie wypożyczyłem kolumny Monitor Silver 8 (też 3-drożne) i bas aż wgniatał w fotel. Stąd moje pytanie i wcześniejsze obawy.

Tez słuchałem Monitor Audio (BTW, dystrybutor Moona rekomenduje je). Brzmienie Monitor Audio określiłbym jako męczące. Rownie ofensywnie zagrał Paradigm 75. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zmieniam kolumny z Vernere 2,5 w których brakowało dynamiki i przestrzeni. Obecnie mam okazję kupić Olympica 2. Cena jest atrakcyjna dlatego mógłbym zaryzykować. Czy w 30m2 te głośniki mają rację bytu? Czy to jednak za duże pomieszczenie? Napędzane by było CA 851W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, konrad_1977 napisał:

Witam wszystkich.

Zmieniam kolumny z Vernere 2,5 w których brakowało dynamiki i przestrzeni. Obecnie mam okazję kupić Olympica 2. Cena jest atrakcyjna dlatego mógłbym zaryzykować. Czy w 30m2 te głośniki mają rację bytu? Czy to jednak za duże pomieszczenie? Napędzane by było CA 851W.

Właśnie rozmawiałem ze znajomym który kupił Olympic 3 i twierdzi że idealne do pokoju 20-40m2

Olympic 2 w pokoju 30m2 też dadzą radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2021 o 11:48, konrad_1977 napisał:

Witam wszystkich.

Zmieniam kolumny z Vernere 2,5 w których brakowało dynamiki i przestrzeni. Obecnie mam okazję kupić Olympica 2. Cena jest atrakcyjna dlatego mógłbym zaryzykować. Czy w 30m2 te głośniki mają rację bytu? Czy to jednak za duże pomieszczenie? Napędzane by było CA 851W.

dać dadzą radę, ale szału z basem nie będzie to spore już pomieszczenie, a Sonusy nie mają spektakularnego basu, a w tym przypadku jest tylko jeden głośniczek, ale na pewno jakość dźwięku będzie odczuwalna w stosunku do venere..  A może warto dołożyć i poszukać używanych 3-ek.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, GaYo napisał:

Czy to znaczy, że ze swojego nowego nabytku SF Concerto Grand Piano nie wyciągnę niskich tonów?

Nie znam tych kolumn, tylko chcę powiedzieć, że są Producenci u których bas jest bardziej spekakularny. Jedno jest pewne byle czego nie możesz podłączyć do sonusów, aby one odwdzięczyły Ci się tym co dla wielu powoduje uśmiech na twarzy.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.