Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, lolek126 napisał:

Nie znam tych kolumn, tylko chcę powiedzieć, że są Producenci u których bas jest bardziej spekakularny. Jedno jest pewne byle czego nie możesz podłączyć do sonusów, aby one odwdzięczyły Ci się tym co dla wielu powoduje uśmiech na twarzy.

Jakieś propozycje? Proszę, każda sugestia cenna.

Sprzedający miał je zestawione ze wzmacniaczem Vincent sv238mk na srebrnych kablach. Grały pięknie! Przestrzennie i bogato. W średnicy bardzo szeroka scena. Jednak jak dla mnie wysokie nieco natarczywe. Może moje subiektywne odczucie potęgowały braki w tonach niskich (żonka po odsłuchu sama zwróciła na to uwagę). Brak wystarczającego zejścia, gdzie utwór wyraźnie tego wymagał. Gitara basowa, kontrabas, zwłaszcza przy bębnie basowym. Przykładowo wokal Cohena nie miał jego swoistych cech. Psuło to ogólne wrażenie i jak dla mnie w dłuższej perspektywie nie do zaakceptowania.

Czy to charakterystyka tego modelu wzmacniacza, bądź kabli, nie wiem... Interesowałem się wstępnie wzmacniaczami Vincent (dobre opinie i dobry stosunek jakości do ceny). Ale te braki w niskich tonach.

W jakie marki celować, ewentualne modele do odsłuchów (akceptuję nowe i używane)?

 

Edytowane przez GaYo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym doradził, aleja tych kolumn nigdy nie słyszałem, więc ciężko szczerze doradzić. Jedno jest pewne to co pisałem, że sonusy pod względem elektroniki byle czym nie najedzą się.... ? kolega np w olimpijkach używa MF M6si i fajnie to gra, możesz zobaczyć, czy z tymi kolumnami zagra. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GaYo napisał:

Czy to charakterystyka tego modelu wzmacniacza, bądź kabli, nie wiem...

 

 

IMHO kable. Miałem Vinsa i na jednych kablach bas był a na innych nie było.

A wzmak ma zapas mocy na mały stadion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 20:30, Adam 38 napisał:

Sluchajta, czy to są Auditor M? Kuźwa, na słuchawkach gra to jak idealny upgrade brzmienia moich Dynek X14. I ten wygląd, delicje ?

Może ktoś sprzedaje te paczuszki? Po ile one chodzą na giełdzie i czy w ogóle są do dorwania w przyzwoitym stanie? 

To Auditor M tylko, że bez oryginalnych podstawek.

Co do ceny to zależy od stanu i ilości ofert w necie. Kiedyś było ich sporo a teraz mniej ich widać w ogłoszeniach bo generalnie ludzie wstrzymują się ze sprzedażą dobrego sprzętu w dobie pandemii, drukowania pieniędzy i galopującej inflacji. Lepiej mieć wartościowe przedmioty niż tracące na wartości papierki.

Przed pandemią w pełnym komplecie z podstawkami, kartonami, oryginalnymi pokrowcami i w super stanie wizualnym i technicznym kosztowały  9-10 tyś PLN. Bez kartonów, bez pokrowców, albo w gorszym stanie, z pojedynczymi uszkodzeniami obudowy spotykało się je za 8 tyś PLN. 

Czasami były wystawiane bez podstawek za 7 tyś PLN.

Ale to wszystko ceny gdy inflacja w tym kraju prawie nie istniała.

W oryginalnym komplecie wyglądają tak jak poniżej. 

 

SonusFaber_CAM_724px.jpg

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 11:48, konrad_1977 napisał:

Witam wszystkich.

Zmieniam kolumny z Vernere 2,5 w których brakowało dynamiki i przestrzeni. Obecnie mam okazję kupić Olympica 2. Cena jest atrakcyjna dlatego mógłbym zaryzykować. Czy w 30m2 te głośniki mają rację bytu? Czy to jednak za duże pomieszczenie? Napędzane by było CA 851W.

Olympica 2 to nie jest udana kolumna SF. Dlatego można je kupić w niezłej cenie. ? 

Jeślli Olympica musi być to tylko model III. W 30m2 będą ok.

Inna sprawa, że Olympica III i CA 851W to nie jest dobra para IMHO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi III grają na 19m z MF M6si i jest ok, ale będzie szukał 370 Accu, ale i z MF jest przyjemnie. CA na pewno nie dałbym do olimpijek.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tom_asz napisał:

IMHO kable. Miałem Vinsa i na jednych kablach bas był a na innych nie było.

A wzmak ma zapas mocy na mały stadion.

VIncent w istocie był rewelacyjny. Sprzedawca do Vincenta podłączył swój nowy nabytek - kolumny T+A TCI.

Pierwszy raz słyszałem jak saksofonista przykładał usta do ustnika koło mojego ucha.

Rewelacja.

Tylko na tych już moich kolumnach dół był ubogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 14:46, pawelpeczak napisał:

Heja Lolek, Serafino i Amati Tradition odsłuchiwałem w salonie w sterylnych warunkach z elektronika Naima. O3 grają u mnie w innym środowisku z Aaronem i Mytkiem, wiec nie mam tego same porównania w walce bezpośredniej, stąd pytanie czy warto zamienić O3 na Serafino (trochę musze dopłacić). 

 

pozdr

To już nie wiem czy nie warto sie pochylić nad Amati Futura..

Aktualnie 1 właściciel ma je na sprzedaż w graficie i na gwarancji. Chce 60k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Niepokorny napisał:

To już nie wiem czy nie warto sie pochylić nad Amati Futura..

Aktualnie 1 właściciel ma je na sprzedaż w graficie i na gwarancji. Chce 60k 

Gratuluję zakupu, niech Ci służą i cieszą jak najdłużej.. nie masz problemu z basem w tych kolumnach ... ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 08:28, lolek126 napisał:

nie masz problemu z basem w tych kolumnach ... ? 

O jakim problemie myślisz ?

Na pewno jest inny niż z 12" - 15" ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kazik II napisał:

O jakim problemie myślisz ?

Na pewno jest inny niż z 12" - 15" ?

Nie chodzi o ilość, a o sposób eksponowania jego w tych kolumnach jak i opanowania przez elektronikę.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopisuję się do klubu z kolumnami Sonus Faber Sonetto III. Po przejściu z Pylon Diamond 25 jestem mega zadowolony. Pełna równowaga tonalna, nic nie dudni przy głośnym słuchaniu. Kolumny grają z zestawem Denon PMA/DCD 1510ae.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz popróbować, ale są używane przez ze mnie jak i znajomych   np: Transpareny, Siltechy, TQ, AZ. Ale to nie ma co się patrzeć, trzeba samemu coś sobie wypożyczyć i zobaczyć co Ci najbliższe... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lolek126 napisał:

Musisz popróbować, ale są używane przez ze mnie jak i znajomych   np: Transpareny, Siltechy, TQ, AZ. Ale to nie ma co się patrzeć, trzeba samemu coś sobie wypożyczyć i zobaczyć co Ci najbliższe... 

Oczywiście, zanim cokolwiek kupię (zmienię) będę testował. No i kolumny mam dopiero od środy, pograły może 4-5 godzin łącznie. Trzeba im też dać czas na wygrzanie. Moje obecne kable to Tellurium Silver II.

Edytowane przez Waldek1968
dopisano jedno zdanie

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldek1968 napisał:

Oczywiście, zanim cokolwiek kupię (zmienię) będę testował. No i kolumny mam dopiero od środy, pograły może 4-5 godzin łącznie. Trzeba im też dać czas na wygrzanie. Moje obecne kable to Tellurium Silver II.

oj to muszą jeszcze pograć, moje już grają ponad 350 godz. i już powoli to się zbliża do maksu.. jeszcze tak ze 100-150  godzin ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 minut temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli nie kosztowały tyle co moje monitorki to mogą być ?

Nie ma szans, ? nawet mogę cenę podać, bo to taki produkt, że gdzie by się nie kupowało to cena jest ta sama ? to chyba jedyny taki produkt  ? 500 zł za komplet.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolek126 napisał:

Nie ma szans, ? nawet mogę cenę podać, bo to taki produkt, że gdzie by się nie kupowało to cena jest ta sama ? to chyba jedyny taki produkt  ? 500 zł za komplet.. 

Chyba będę musiał sobie przypomnieć pracę na tokarce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w tamtym roku próbował coś zrobić własnej roboty(robił jego kumpel) pod olimpijki i było to średnie lekko mówiąc do oryginalnych, które są w komplecie.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.