Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

To czas na kolejny test, coś na obiad i coś jeszcze będzie na deser. ? Adam tak jak obiecałem.. nie ma jednego faworyta .. ?

IMG-20200820-103719.jpg
IMG-20200820-104058.jpg
IMG-20200820-131314.jpg

Jedno jest na razie pewne, że ten kolor bardziej mi leży po tym co zobaczyłem , niż wenge , zdecydowanie na żywo w warunkach domowych jest ciemniejszy niż na zdjęciach, a wenge będzie jednak za ciemny,chyba ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lolek126 napisał:

Bardziej fit.. ? na szer i głębokość prawie to samo,wysokość tylko jest 140 do bodajze 110 :-)  i inna wizja na wykonanie kolumn.. 

Wiem ze to za szybko ale...cholernie ciekawym jak sie mają  dźwiękowo tamte do tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to są inne kolumny pod względem sonicznym, mniejszy bas, mniej rozdzielczości.. inna barwa dźwięku..tylko to nie oznacza, że tutaj jest słabo, jest inaczej, kwestia co kto lubi i w jakim pokoju to gra... ? na pewno na swój sposób kolumny mogą się podobać pod każdym względem.. a, że nie każdemu to inna bajka ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smutkiem stwierdzam, że jednak Sonus ma te paczki ładniejsze od Dynek Confidence...

No dobrze, a na końcu wypożycz ATC scm 40, do tego Musical Fidelity m8xi i szybciutko zapomnisz o Sonusie, Dynaudio i Accuphase. I portfel nie dostanie po dupie. Taki głos rozsądku na forum o tematyce audio ? Czasem myślę, że audiofile powinni być ślepi, bo to nie uszy a oczy nas w tym całym  hobby gubią ... 

Ps. Wielu niezapomnianych wrażeń z piękną muzyką życzę. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Adam 38 napisał:

Ze smutkiem stwierdzam, że jednak Sonus ma te paczki ładniejsze od Dynek Confidence...

No dobrze, a na końcu wypożycz ATC scm 40, do tego Musical Fidelity m8xi i szybciutko zapomnisz o Sonusie, Dynaudio i Accuphase. I portfel nie dostanie po dupie. Taki głos rozsądku na forum o tematyce audio ? Czasem myślę, że audiofile powinni być ślepi, bo to nie uszy a oczy nas w tym całym  hobby gubią ... 

Ps. Wielu niezapomnianych wrażeń z piękną muzyką życzę. 

Niewątpliwie ładne są, a już o serii tradition nie wspominam,  ale mówię CI Dynki też są ok, tylko inaczej to wygląda, bo są wysokie, trzeba się do tego przyzwyczaić.. ale też im niczego nie brakuje.. kwestia co kto lubi, gust każdy ma swój.. ? i nie podlega dyskusji jak i krytyce.. 

dzięki ?

Tv tez potrzebny bo sprawdzam koncerty na bR i filmy, dodatkowo podłączam amplituner KD do wzmaka i wtedy pracuje jako końcówka mocy. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lolek126 napisał:

Tv tez potrzebny bo sprawdzam koncerty na bR i filmy, dodatkowo podłączam amplituner KD do wzmaka i wtedy pracuje jako końcówka mocy. 

U mnie TV ewidentnie kasztani średnicę, chyba żem już głuchy jak pień ale tak to słyszę, tu i teraz ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

U mnie TV ewidentnie kasztani średnicę, chyba żem już głuchy jak pień ale tak to słyszę, tu i teraz ?

Być może i u mnie tak jest... nigdy nie przewidziałem tego.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Silver_85 napisał:

Daj znać co lepiej smakuje ? 

Co to za przedłużacz ? Wydaje się mało audiofilski ? 

Ja bym powiedział , bardzo mało audiofilski ?  na "łikend" miałem GW pf2  pożyczony, od środy znowu mi przywiozą.. mam taką nadzieję , przynajmniej .. :-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw Marantza seria 10 i drugi raz, ale to dosłownie chwila była na esotericu.. topowej integrze w klasie AB - F-05 zainteresowany jesteś soprami? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AnAm napisał:

Dzięki.Już cieszą uszy?Pamiętałem że Tobie zbytnio  nie podeszły.

sopry 2 ki ? Gratuluję zakupu, grają poprawnie i dają się lubić, natomiast 3ki tam już jest za dużo basu jak dla mnie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie przeczytałem recenzje na niezależnym portalu u Szymona,że Franco Sreblin Accordo Essence to nic specjalnego - ot kolumny jak kolumny. Teraz ma być test Dynaudio Contour 30 - ale wynik testu już wiadomy.

Może będzie test Amati Tradition.....

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Subiektywnie, Dynie czy Sonus byś na tę chwilę zostawił u siebie. 

Jeszcze za wcześnie, tez inaczej to się odbiera u siebie w salonie jak się słucha tych kolumn, a inaczej jak to miało miejsce w salonach sklepowych.. mętlik niezły w głowie.. 

Godzinę temu, babatular napisał:

A ja sobie przeczytałem recenzje na niezależnym portalu u Szymona,że Franco Sreblin Accordo Essence to nic specjalnego - ot kolumny jak kolumny. Teraz ma być test Dynaudio Contour 30 - ale wynik testu już wiadomy.

Może będzie test Amati Tradition.....

też czytałem ten test ? A wynik testu Dynek tak jak napisałeś , wiadomo jaki będzie.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Przepraszam za trzeci post pod rzad, ale nie mogę edytować poprzednich. 

Zastanawiam się nad jedną z dwóch par kolumn powyżej - Liuto i Grand Piano Home. 

Ma ktoś z Was bezpośrednie porównanie tych modeli? Jak wypadają względem siebie?

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Porównania powyższych nie znam. Ale gran na SF GPH i są to wg mojej oceny kolumny grające "milusińsko". Ciepło , gładko, z miękkim basem  i cofniętymi sopranami. Ładnie wydobywają dźwięki z dalszych planów. Niczego nie podbijają ani nie wyostrzają. Przełom średnich i wysokich jest chyba nieco wycofany przez co traci trochę dynamika. W moim raczej lichym akustycznie salonie przy szybkich i skomplikowanych fragmentach słychać pewien bałagan kiedy gram głośno. Zaznaczam, że to zjawisko nie występowało kiedy grały Virgo 3. Z nimi miałem wręcz wrażenie, że same się o to proszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Co za paskudztwo wizualne, nic w tych kolumnach nie pasuje do siebie - ani kształt, ani proporcje, ani te połacie skóry, ten granit w połaczeniu z tą bryłą kolumny to jakaś wzornicza beznadzieja. I ten plastikowy port bass-reflex w dwudrożnej kolumnie za 70 tys zł. Granit, drewno, skóra i.....plastik.       Co się dzieje z Sonusem ? Taka firma jak Sonus Faber nie potrafi znaleźć we Włoszech !!!   stylisty ?? Niebywałe.

Za jedną rzecz mogę Sonusa pochwalić w tej kolumnie - tak powinna być wykonana zwrotnica w każdej kolumnie powyżej 30-40 tys zł.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Silver_85 napisał:

Fajnie by było posłuchać. 70k za małą 2-drożną podłogówkę? Sporo. Za 58k mamy śliczne FS Accordo Essence. 

Za 56 są nowe olimpijki 3 zdecydowanie wolałbym je z tej trójki....

1 godzinę temu, babatular napisał:

Co za paskudztwo wizualne, nic w tych kolumnach nie pasuje do siebie - ani kształt, ani proporcje, ani te połacie skóry, ten granit w połaczeniu z tą bryłą kolumny to jakaś wzornicza beznadzieja. I ten plastikowy port bass-reflex w dwudrożnej kolumnie za 70 tys zł. Granit, drewno, skóra i.....plastik.       Co się dzieje z Sonusem ? Taka firma jak Sonus Faber nie potrafi znaleźć we Włoszech !!!   stylisty ?? Niebywałe.

Za jedną rzecz mogę Sonusa pochwalić w tej kolumnie - tak powinna być wykonana zwrotnica w każdej kolumnie powyżej 30-40 tys zł.

Są ludzie , którym się podobają te kolumny, więc jak zawsze to kwestia gustu, mi nie podchodzą pod względem "dizajnu" , ale gro ludzi mówi, ze zapewne grają fajnie, choć wiadomo trzeba sprawdzić, jeśli kogoś by zainteresowały.  Ale też swoim gustem oceniać w taki sposób to wiesz można dyskutować.. bo też np. nie podobają Ci się pewne inne kolumny ? mi również, ale to nie zmienia faktu, ze gro ludzi je kupuje i podobają im się zarówno pod względem  "dizajnu" jak i dźwięku.

A samo wykonanie nowych kolumienek SF i materiał użyty w tych kolumnach  na 150%  jest na odpowiednim poziomie, podobnie  jak choćby zwrotnica, którą  wszyscy są "zaszokowani"   Ile ludzi tyle jest gustów w danej materii i trzeba umieć to uszanować. Bo jak widać ludzie na Świecie inaczej podchodzą do oceniania nowych produktów bez względu na Producenta.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.