Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, babatular napisał:

Co za paskudztwo wizualne

Ten granit też mi jakoś nie pasuje , ale paskudztwem bym ich nie nazwał. Na pewno dla mnie są inne ładniejsze Sonusy. Jak na nie spojrzałem to pierwsze na myśl mi przyszły Chario. Fajny pomysł z tą widoczną zwrotnicą. 

Godzinę temu, lolek126 napisał:

Za 56 są nowe olimpijki 3 zdecydowanie wolałbym je z tej trójki....

Musiałbym posłuchać na spokojnie. Patrząc tylko na obrazki FS są moim faworytem ? Olympica Nova III to jednak trochę większa kolumna od FS. Bardziej można by porównać je do Nova II. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Silver_85 napisał:

Ten granit też mi jakoś nie pasuje , ale paskudztwem bym ich nie nazwał. Na pewno dla mnie są inne ładniejsze Sonusy. Jak na nie spojrzałem to pierwsze na myśl mi przyszły Chario. Fajny pomysł z tą widoczną zwrotnicą. 

Musiałbym posłuchać na spokojnie. Patrząc tylko na obrazki FS są moim faworytem ? Olympica Nova III to jednak trochę większa kolumna od FS. Bardziej można by porównać je do Nova II. 

 

Dokładnie  do 2ek bardziej można je porównać..  III warte grzechu kolumny :- )

 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 17:19, lolek126 napisał:

Nowości od SF Maxima Amator.

 

image-47667.jpg

I pomyśleć,że są na tym forum ludzie,którzy twierdzą,że na tle takich zabawek jak ta na zdjęciu,pełnopasmowa kolumna Harbeth 40.3 jest droga. Szkoda gadać. Ta pierdziawka od SF,to Electa 3 w stojącej budzie,70 tysi..really? :)))))))))))))

A dlaczego nie 170? a najlepiej milion siedemset. Po co ta skromność...

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jamówię napisał:

I pomyśleć,że są na tym forum ludzie,którzy twierdzą,że na tle takich zabawek jak ta na zdjęciu,pełnopasmowa kolumna Harbeth 40.3 jest droga. Szkoda gadać. Ta pierdziawka od SF,to Electa 3 w stojącej budzie,70 tysi..really? :)))))))))))))

A dlaczego nie 170? a najlepiej milion siedemset. Po co ta skromność...

Jest drogo, ale to zupełnie inni klienci sięgają po takie kolumny, aniżeli po H. 40.3 i nie chodzi mi o kasę, ale to są zupełnie inne kolumny zarówno pod względem wyglądu, wizji wykonania, jak i brzmienia ....zapewne. Ważne aby ta osoba co kupi jedne jak i drugie  była zadowolona ze swojego wyboru. ? I nie wiadomo jak grają.... więc nie bardzo jest jak ocenić całościowo.. choć osobiście ja i tak wolałbym olympijki nova 3.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem brzmienia z pewnością,w tych włoszkach po prostu nie ma dołu,to monitor na nóżce. Dajmy spokój,cena jak zwykle z totalnej doopy i nie do obrony. Żeby one jeszcze miały jakieś proporcje,tak jak Dynaudio Heritage,ale nawet tu jest lipa i ma babatular rację,wyglądają tandetnie,ktoś tam przeszedł chyba ciężki  Covid w Sonusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jamówię napisał:

Pod względem brzmienia z pewnością,w tych włoszkach po prostu nie ma dołu,to monitor na nóżce. Dajmy spokój,cena jak zwykle z totalnej doopy i nie do obrony. Żeby one jeszcze miały jakieś proporcje,tak jak Dynaudio Heritage,ale nawet tu jest lipa i ma babatular rację,wyglądają tandetnie,ktoś tam przeszedł chyba ciężki  Covid w Sonusie.

Kwestia kto co lubi, ja swoja opinię napisałem, a też są ludzie co widzi im się taki "dizajn", na pewno są wykonane pod względem jakości wzorcowo , a jak dobrze wiesz ile ludzi tyle opinii i gustów i ja tak podchodzę. To są pieniądze ludzi, chcą to niech wydają, aby byli zadowoleni ze swoich wyborów. 

Pamiętam jak weszła ta zabawka

 

i jak ludzie się śmiali z ceny, a był okres, gdzie trzeba było na zapisy robić zamówienia, bo robili tego w jakiejś ilości, a chętnych było zdecydowanie więcej. Ale jak się widzi to urządzonko na żywo to bez dwóch zdań oczy cieszy i wykonanie tego jest świetne.. Więc pewnie i te kolumny też ileś osób kupi... choć to nie mój target.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jamówię napisał:

I pomyśleć,że są na tym forum ludzie,którzy twierdzą,że na tle takich zabawek jak ta na zdjęciu,pełnopasmowa kolumna Harbeth 40.3 jest droga. Szkoda gadać. Ta pierdziawka od SF,to Electa 3 w stojącej budzie,70 tysi..really? :)))))))))))))

A dlaczego nie 170? a najlepiej milion siedemset. Po co ta skromność...

Cena tych Sonusów jest z doopy - to fakt. Ale co dopiero powiedzieć o Harbethach 40kach, które kosztują 57 tys złotych, są wykonane z cieniutkich płyt MDF, jakość zwrotnicy to skandal, gniazda przyłączeniowe strach dotykać, a to wszystko podtrzymują wkręty karton-gips żeby się to wszystko nie rozpadło !!!!

Te Sonusu za 70 tys zł mają przynajmniej skórę, naturalne drewno i kamień, są perfekcyjnie wykonane - a zwrotnica w porównaniu do Harbetha to dzieło sztuki.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........no w XD już są WBTy - no w końcu jakiś postęp - tylko ile kosztują 40.3XD ??  Bo pamiętam, że rocznicowe 40ki z lepszymi elementami zwrotnicy,  z  WBTami i rocznicową plakietką kosztowały 17tys złotych więcej od "zwykłej "wersji.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

.........no w XD już są WBTy - no w końcu jakiś postęp - tylko ile kosztują 40.3XD ??  Bo pamiętam, że rocznicowe 40ki z lepszymi elementami zwrotnicy,  z  WBTami i rocznicową plakietką kosztowały 17tys złotych więcej od "zwykłej "wersji.

Tak samo jak accordo essence, 3 revelatory za 60 tysięcy, biżuteria ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

Tak samo jak accordo essence, 3 revelatory za 60 tysięcy, żart ?

A jakie głośniki byś wsadził do Accordo Essence żeby nie było żartu ???

Tak naprawdę to zięć Franco - za dużego pola manewru nie ma z głośnikami. Jak chce stosować papier - to ja nie widzę lepszych głośników niż Revelatory, a jedwabny tweeter 9700 czy 9500 to nadal świetnie brzmiący tweetery.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, babatular napisał:

 

Te Sonusu za 70 tys zł mają przynajmniej skórę, naturalne drewno i kamień, są perfekcyjnie wykonane - a zwrotnica w porównaniu do Harbetha to dzieło sztuki.

Nie chce mi się z tobą gadać o Harbeth,bo to po pierwsze nie ten wątek a po drugie twoje zdanie na temat  konstrukcji z Lindfield znają już nawet niepiśmienni Indianie z dorzecza Amazinki,więc szkoda mojego czasu,ale skoro tak kręci cię kawałek skórki,drewna i kamienia w cenie 70 tyś,to kupuj,stawiaj w domu i zacznij słuchać a przestań męczyć worek nr Harbeths.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jamówię napisał:

Nie chce mi się z tobą gadać o Harbeth,bo to po pierwsze nie ten wątek a po drugie twoje zdanie na temat  konstrukcji z Lindfield znają już nawet niepiśmienni Indianie z dorzecza Amazinki,więc szkoda mojego czasu,ale skoro tak kręci cię kawałek skórki,drewna i kamienia w cenie 70 tyś,to kupuj,stawiaj w domu i zacznij słuchać a przestań męczyć worek nr Harbeths.

To żadne moje zdanie - 57 tys złotych za chybotliwe ścianki, gniazda za 5 zeta i zwrotnica na najpodlejszych elementach to są fakty a nie moje zdanie na temat tych kolumn.

Moje zdanie to  subiektywne zdanie na temat brzmienia.   Ale to jaki jest koń ( Harbeth) to każdy widzi.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, babatular napisał:

To żadne moje zdanie - 57 tys złotych za chybotliwe ścianki, gniazda za 5 zeta i zwrotnica na najpodlejszych elementach to są fakty a nie moje zdanie na temat tych kolumn.

Moje zdanie to  subiektywne zdanie na temat brzmienia.   Ale to jaki jest koń ( Harbeth) to każdy widzi.

To nie fakty,tylko twoje projekcje. Harbetha z serii 40 nie widziałeś nigdy na żywo,więc twoje koszałki opałki nikogo w tym klubie nie interesują. Nie trolluj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, S0nic napisał:

Tak samo jak accordo essence, 3 revelatory za 60 tysięcy, biżuteria ?

Za bardzo przyzwyczaiłeś się do cen bezpośrednio u producenta ? Zdejmij sobie z tych FS marże dystrybutor + salon i od razu będzie to lepiej wyglądało ? . Taki jest w większości rynek. Jest kilku pośredników po drodze. Płaci się też za rozpoznawalną markę, sieć salonów co za tym idzie dostępność itp. W przypadku odsprzedaży też jest łatwiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to działa, że na każdej rzeczy jest gro osób, które muszą zarobić i cena robi się  taka, a nie inna... a do tego dochodzi, że dla nawet nie przeciętnego, a dla obywatela co zarabia , choćby średnią krajową, to takie kolumny są poza zasięgiem nawet w marzeniach.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Silver_85 napisał:

Za bardzo przyzwyczaiłeś się do cen bezpośrednio u producenta ? Zdejmij sobie z tych FS marże dystrybutor + salon i od razu będzie to lepiej wyglądało ? . Taki jest w większości rynek. Jest kilku pośredników po drodze. Płaci się też za rozpoznawalną markę, sieć salonów co za tym idzie dostępność itp. W przypadku odsprzedaży też jest łatwiej.  

Nic nie będę zdejmował, niech zarabiają ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 14:24, babatular napisał:

A jakie głośniki byś wsadził do Accordo Essence żeby nie było żartu ???

Tak naprawdę to zięć Franco - za dużego pola manewru nie ma z głośnikami. Jak chce stosować papier - to ja nie widzę lepszych głośników niż Revelatory, a jedwabny tweeter 9700 czy 9500 to nadal świetnie brzmiący tweetery.

Jak to nie ma wyboru wśród papierów ??? Co to za tłumaczenie ?

Od tego samego producenta mógłby w cenie 70 tys zł instalować np. lepsze od revelatorów choćby papierowe ellipticory.

Przy takich ilościach, które zamawia SF cena tych głośników nawet jakby bezpośrednio w naszym kraju się zaopatrywali to ledwie 12 500 zł. Przypomnę w kolumnach za 70 tys zł !

Wszyscy się chyba zgodzą, że SF ma lepsze rabaty niż przysłowiowy Kowalski z ulicy.

W kolumnach za 70 tys oszczędzać na głośnikach ? Serio nie mają wyboru ??

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Roxi napisał:

“Niektórzy myślą, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem pospolitości.”

AUTOR: COCO CHANEL

Coś w tym jest, a na pewno nie jest to przeciwieństwem biedy, przynajmniej dla mnie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Jager napisał:

Jak to nie ma wyboru wśród papierów ??? Co to za tłumaczenie ?

Od tego samego producenta mógłby w cenie 70 tys zł instalować np. lepsze od revelatorów choćby papierowe ellipticory.

Przy takich ilościach, które zamawia SF cena tych głośników nawet jakby bezpośrednio w naszym kraju się zaopatrywali to ledwie 12 500 zł. Przypomnę w kolumnach za 70 tys zł !

Wszyscy się chyba zgodzą, że SF ma lepsze rabaty niż przysłowiowy Kowalski z ulicy.

W kolumnach za 70 tys oszczędzać na głośnikach ? Serio nie mają wyboru ??

 

 

 

 

 

Elipticor 18cm jest lepszy od 18cm Revelatora ?  Ciekawe w ktorym aspekcie ? 

To że Elipticory sa drogie to wcale nie znaczy że sa lepsze  od Revelatora.

Znowu cos sie audiofilom wydaje.... 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Jager napisał:

Przy takich ilościach, które zamawia SF

babatular pisał o Accordo Essence , a nie SF. Też są drogie, ale jednak nie 70k ?  Przy tym projekcie nie wiem czy np. na basie Elipticor by wypadł lepiej niż Revelator ?  Zresztą same przetworniki w Accordo Essence na średnicy i basie nie są zupełnie fabryczne z tego co czytałem. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular

Po pierwsze. Lepsze jest wrogiem dobrego.

Zarówno SF jak i Franco Serbrlin zaopatrują się min. w Skan Speak. To, że je często modyfikują widać często już na pierwszy rzut oka. Choć spotkałem się z zdaniem jednego z inżynierów Skana, że oni poświęcili tyle lat na słuchanie dzień w dzień, swoich głośników aby wyciągnąć z nich to co najlepsze, że kolejne firmy, w tym SF jak i FS, tylko psują ich parametry, zmieniając ich charakterystykę do swoich wymagań.

Sami inżynierowie i ludzie ze Skan Speak podają, że ellipticory są w bardzo wielu aspektach lepsze od revelatorów. Ale jak widać, Twoją opinię po jednym czy dwóch spotkaniach i odsłuchu tej serii na targach, stawiasz wyższej od wspomnianych inżynierów Skana, którzy ostatnie kilka dobrych lat poświęcili tylko na słuchanie, porównywanie i budowę czegoś lepszego. Min. od starszych revelatorów. Oni po tylu latach twierdzą, że właśnie coś takiego lepszego zbudowali. Że ich nowa seria jest szczytem, na ten moment, ich możliwości. Ty twierdzisz, że nie widzisz / słyszysz różnicy. Choć kilka osób, niezależnie od siebie, które miało z tą serią długi kontakt, już Ci pisało, że właśnie ellipticory brzmią lepiej od starszych serii tego samego producenta.

Twoja logika jest doprawdy zdumiewająca. To tak jakby, ostatnim czasy np. Mercedes wprowadził nową S-klase. Aby potem poinformować wszystkich, że sorry kupcie E-klase lub nawet C. Nasz projekt sprzed kilku lat. Co prawda poświęciliśmy na nowy model S-klase kilka lat ale co tam... Nie zauważycie żadnej różnicy, może jest nawet gorzej ? Po co więc przepłacać.

Dość często odnosisz się do swego wieku, że Ty już wiekowy chłopak jesteś. Bardzo wiele, źródeł z branży medycznej, jasno wskazuje, że im bardziej podeszły wiek, tym bardziej ludzki słuch traci swoje możliwości. Może Ty już po prostu nie słyszysz żadnych różnic ? To nie wstyd.

Porównywałem różne kolumny oparte właśnie o ellipticory z kolumnami z revelatorami. W zbliżonym budżecie. Ja słyszę znaczący postęp w brzmieniu. Tego nie da się pomylić, to nie są różnice na granicy percepcji, psychoakustyki czy coś... to jest całkiem inne, zdecydowanie lepsze brzmienie.

 

Po drugie.

Niższe zniekształcenia w stosunku do starszych serii to raz,

Wyższa efektywność to dwa.

To są wymiernie mierzalne parametry.

Trzy. Nie tylko w mojej subiektywnej ocenie barwa oraz wszelkie walory brzmieniowe są zdecydowanie lepsze od tańszych serii Skan Speak w tym revelatorów.

 

Po trzecie. Nie mierz innych swoją miarą i nie obrażaj mnie wyzywając od audiofilów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Silver_85 napisał:

Przy tym projekcie nie wiem czy np. na basie Elipticor by wypadł lepiej niż Revelator ? 

Na basie 18 cm Elipticor jest bez szans z 18 cm Revelatorem. 

5 godzin temu, Jager napisał:

To, że je często modyfikują widać często już na pierwszy rzut oka. Choć spotkałem się z zdaniem jednego z inżynierów Skana, że oni poświęcili tyle lat na słuchanie dzień w dzień, swoich głośników aby wyciągnąć z nich to co najlepsze, że kolejne firmy, w tym SF jak i FS, tylko psują ich parametry, zmieniając ich charakterystykę do swoich wymagań.

Ale to akurat jest prawda.

5 godzin temu, Jager napisał:

Sami inżynierowie i ludzie ze Skan Speak podają, że ellipticory są w bardzo wielu aspektach lepsze od revelatorów. Ale jak widać, Twoją opinię po jednym czy dwóch spotkaniach i odsłuchu tej serii na targach, stawiasz wyższej od wspomnianych inżynierów Skana, którzy ostatnie kilka dobrych lat poświęcili tylko na słuchanie, porównywanie i budowę czegoś lepszego. Min. od starszych revelatorów.

Rozumiem, że mówisz o "ludziach" i "inzynierach" obecnie pracujących w Scan Speaku. Myślisz że będą mówić że 4 razy droższe od Revelatorów Elipticory będą gorsze ?  Co nowego Scan wprowadził w serii Elipticor ? - NIC.

Oczywiście Elipticory to świetne głośniki - tu w ogóle nie ma żadnej wątpliwości - ale żeby były lepsze od słoneczek Revelatora to niestety nie są - są po prostu inne. Tweeter Elipticor jest świetny ale R2904, R3004, 9900 - nie są na pewno jakościow gorsze. 

Podobnie rzecz ma się z Illuminatorami - to super głosniki ale Revelatory brzmieniowo są po prostu lepsze.

5 godzin temu, Jager napisał:

Dość często odnosisz się do swego wieku, że Ty już wiekowy chłopak jesteś. Bardzo wiele, źródeł z branży medycznej, jasno wskazuje, że im bardziej podeszły wiek, tym bardziej ludzki słuch traci swoje możliwości. Może Ty już po prostu nie słyszysz żadnych różnic ? To nie wstyd.

To słabo analizujesz moje wpisy - bo ja zawsze twierdzę, że te głośniki ( Elipticory, Revelatory, Illuminatory grają inaczej. Problemem Scana jest to że po prostu Revelatory to ich "strzał" życia i teraz cięzko im przeskoczyć Revelatory. W dodatku na to co potrafia to Revelatory są po prostu  śmiesznie tanie. 

Ale to wszystko odbiór brzmienia czyli subiektywne odczucia. Każdy ma swoje doświadczenia.   Ale już pomiary głosników to rzecz obiektywna - a tutaj np. taki 18 cm Elipticor słabiej wypada  do Revelatora.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.