Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że podobne klimaty lubimy ? Z.W. bardzo żal, tak jak napisałeś człowiek orkiestra...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 18:46, Niepokorny napisał:

Wielu Wielkich z tej branży ostatnio odeszło..Georg Michael też w Święta dla siebie Ostatnie sie zawinął.. teraz Roxette, wcześniej Leonard Cohen, Prince.

Zbigniew Wodecki - Wielki człowiek orkiestra..?

Cris Cornell, Kurt, Chester, , no i Bowie ..wielki Bowie

 

posłuchajcie tego wykonania Coldplay Fix You

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cremona - boki drewniane

Ale Serafino - moim zdaniem brak litego drewna.....Niestety

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował integrę T+A w połączeniu z Sonusami  ?

https://www.youtube.com/watch?v=gkKDFTL593g

https://www.youtube.com/watch?v=uahD3I4P9H8

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tom_asz napisał:

Tak. Nie polecam.

A jaki model elektroniki i kolumn podłączałeś ? 

 

 

 

Z wyglądu to fajne zabawki :-) posłuchać...

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tom_asz napisał:

W zasadzie wszystko. Najbardziej dynamika a raczej jej brak.

To w przypadku tej konkretnej o ten aspekt nie boję się, tutaj moc jest , bardziej obawiam się o walory barwy i detaliczności dźwięku.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nic złego się nie wydarzy to dzisiaj przywiozą mi T=A, zobaczymy jak się to ułoży z sonusami.. tylko trzeba będzie trzeba troskę pograć, bo wzmak gra dopiero od trzech dni, nóweczka.. cdik za to wygrzany .. ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniutkie zabawki widać solidność niemiecką.. a myślałem, że Niemcy to tylko auta fajne robią :-), których jestem fanem, tym fajniej się zdziwić.. 
IMG-20210116-171308.jpg
IMG-20210116-171324.jpg
IMG-20210116-171338.jpg
IMG-20210116-181208.jpg

 

IMG-20210116-191426.jpg

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troszkę tej zabawy będzie przed podjęciem decyzji... ? co mnie cieszy..  Ale T+A zacny sprzęcik i świetnie wykonane urządzenia.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jacm napisał:

Kurcze Niemcy zaczęli kopiować Taiwanskie wieże z lat 90 co za czasy. 

Nie mogą mieć wszyscy tak zacnej elektroniki jaką Ty zapewne masz... 

12 minut temu, gimza napisał:

Ten T+A wzmacniacz ma dwa gniazda zasilające? Niezły patent.

Odtwarzacz ma 2 kable zasilające jeden do daca, a drugi do sekcji analogowej... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Dłuższy czas obczytuję m.in. niniejsze Forum. Dziękuję za każdą płynącą z niej wiedzę i doświadczenie.

Noszę się z zamiarem zakupu monitorów SF. Swój celownik ustawiłem na:

- Sonus Faber Minima Amator,

- Sonus Faber Cremona Auditor.

Proszę o wszelkie uwagi i spostrzeżenia, który kierunek wybrać.

Niestety Olympica i Electa Amator są na dzisiaj poza moim zasięgiem.

Pokój to kwadrat 4,5/4,5 m. Moja muzyka to fado, jazz, muzyka klasyczna, rock. Poza tym wykonawcy to m.in.: Sting, Richard Bona, Chris Botti, Cesaria Evora, Dominic Miller, Gregory Porter, Nick Cave, Seal, Tori Amos, David Gilmour ect.

Z czym będzie to grało jeszcze nie wiem. Ale chcę zacząć od głośników i póki co ewentualnie z nimi poszukiwać dalej. ?

Będę wdzięczny za każdą informację, czy sugestię.

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lolek126 napisał:

Nie mogą mieć wszyscy tak zacnej elektroniki jaką Ty zapewne masz... 

Odtwarzacz ma 2 kable zasilające jeden do daca, a drugi do sekcji analogowej... 

Spoko Lolek od dawna liczy się dla mnie dźwięk nie wygląd, jakoś wyszło że wszystko mam ze Skandynawii a oni cenią minimalizm co jednym się podoba innym nie ale nawet gdyby robili tak odpustowo jak ten T+A to gdyby dźwiękowo był moja bajką to też bym to olał w końcu wstawili wychyły i w monoblokach im to nawet wyszło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje to co uważa za słuszne, dla mnie jak i dla wielu innych to jak są zrobione klocki T+A to poziom wysokiej półki, natomiast mi znowu ze Skandynawią, jeśli chodzi o elektronikę nie jest po drodze i dużo bardziej wolę np T+A niż coś od Primare czy Hegla, którego osobiście bardzo nie lubię i też nie tylko moja osoba. Ale ludzie kupują mi nic do tego..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GaYo napisał:

Noszę się z zamiarem zakupu monitorów SF. Swój celownik ustawiłem na:

- Sonus Faber Minima Amator,

- Sonus Faber Cremona Auditor.

Proszę o wszelkie uwagi i spostrzeżenia, który kierunek wybrać.

Sonus Faber Cremona Auditor grały w pokoju 5 x 5 m. Podpięte do wielkiej integry 2x400W.

Niestety kubatura zabijała wszystko.

Moim zdaniem nie dadzą rady.

Wszyscy z tych których wymieniłeś wypadali blado.

Nie umiem pisać recenzji gazetowych ale ta muzyka nie porywała.

Po zmianie na większego brata dopiero zaczęła się zabawa.

Nie wiem jak Minima ale Auditor to nie do takiej hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Tom_asz, to mnie zasmuciłeś. ?

Mój aktualny budżet wystarcza na takie monitorki a z SF nie chcę rezygnować.

Czy wobec tego monitorki: Olympica I,  Electa Amator dadzą radę, czy muszę rozglądać się nad podłogówkami, np. Cremona? 

Jakie macie zdanie nad chińczykiem - Venere 2.5???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GaYo napisał:

Mój aktualny budżet wystarcza na takie monitorki a z SF nie chcę rezygnować.

Czy wobec tego monitorki: Olympica I,  Electa Amator dadzą radę, czy muszę rozglądać się nad podłogówkami, np. Cremona? 

Miałem tylko Auditory więc nie mam pojęcia.

Słuchałem kiedyś Guarnieri w podobnym pomieszczeniu i było zdecydowanie lepiej ale to chyba nie ten pułap cenowy.

Nie szedł bym tym tropem w takiej hali.

Łatwiej od razu dołożyć niż za chwilę pałować się ze sprzedażą maluchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GaYo napisał:

Oj Tom_asz, to mnie zasmuciłeś. ?

Mój aktualny budżet wystarcza na takie monitorki a z SF nie chcę rezygnować.

Czy wobec tego monitorki: Olympica I,  Electa Amator dadzą radę, czy muszę rozglądać się nad podłogówkami, np. Cremona? 

Jakie macie zdanie nad chińczykiem - Venere 2.5???

 

Zobacz sobie olimpijki I ... Na venere bym nie patrzył..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tom_asz napisał:

Mimo wszystko podejrzewam że zginą

Nie mówię nie, ale jakościowo jak i pod względem wykonania kolumn, olimpijki są dużo fajniejsze niż venery. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tom_asz napisał:

Mimo wszystko podejrzewam że zginą

Kurcze..., problem dodatkowy w tym, że przed zakupem trudno wypełnić swój pokój sprzętem.

Pozostaje więc szukać na rynku wtórnym i zadowolić się odsłuchem u sprzedawcy o ile dysponuje pomieszczeniem o podobnych parametrach. 

Jeśli założyć oczywiście z ryzykiem że zostaną monitorki, to co polecacie nielampowego do ich zasilenia. Wartość aby nie przekraczała 4 tys.

Jeżeli rzucają się Wam jakiejś inne propozycje podłogówek (choć SF w moim budżecie trudno), to proszę o sugestie. 

Teraz, lolek126 napisał:

Nie mówię nie, ale jakościowo jak i pod względem wykonania kolumn, olimpijki są dużo fajniejsze niż venery. 

Pomijając aspekt jakości wykonania Venery, w salonie również zwrócili mi na to uwagę, to czy może ktoś ich słuchał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.