Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, w ofercie lakiero-bejc jakie sosuje nie ma akurat takiego kolor, ale zawsze mozna zmieszac dwa - trzy kolory i cos podebrac. Wiadomo idelanie nigdy nie dobierzesz jak nie masz kolumn w domu, ale zblizone mozna dobrac. Ja mi wyslesz zdjecie to Ci powiem czy jest do zrobienia. Co do drewna z ktorego robie to roznie. Zalezy od klienta, przewaznie z olchy ale jest mozliwosc z buku albo debu, ale wiadomo im drozsze drewno tym cena wieksza. Dolanczam fotke nowego modelu standow z debu wybarwionych na kolor tek.

[obrazekLUKASZ-272264_1.jpg]

post-994-100009378 1170265227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ryzyko, że już nie projektuje, jest znaczne...ale w końcu tata Ferrari nie żyje, a pojazdy wciąż godne uwagi:)

 

W temacie wątku;

Każdy SF to ozdoba salonu, ale są konstrukcje tańsze, a ciekwasze dizajnersko, np. Mission (podstwakowy), i Sonusowi przydałoby się ruszyć z aparycją,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje że nowe Sonusy juz nie są dziełem zmudnych odsłuchów, po prostu nie maja tak wyrafinowanego dżwięku. Sądze że Serblin juz przeszedł na emeryture i Sonus faber dzisiaj to zupełnie inna firma niz 8-10 lat temu.

Wykonanie jest bajeczne ale dopiero serii Cremona, reszta to jeden wielki kompromis. A kiedyś....

A co do Ferrari to uwazam ,że łatwiej dzisiaj zrobić świetny samochód niż świetną kolumne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike27 - Zgadzam się z tym , że Sonus Faber dzisiaj to zupełnie inna firma niż 10 lat temu , wtedy liczyła się jakość dzwięku , a teraz tylko ilość sprzedawanych egzemplarzy ( chociaż te najwyższe produkowane obecnie modele pięknie grają ) :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kiedys sie nam wydawalo wyrafinowane dzwiekowo niekoniecznie byloby takie dzisiaj... Slyszalo sie juz wiecej i wymagania rosna, onegdaj cenione przeze mnie SF Guarneri dzis juz tylko ... troszke lepiej brzmiacymi kolumnami jak Acoustic Energy AE101 za niecale 800zl. Reszta to wyobraznia audiofilska podsycona zrecznym marketingiem zabraniajaca robic tak "absurdalnych" porownan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt niczego nikomu nie zabrania i dla mnie no problem porównać thiel 2.4 z AE EVO 1 na przykład.

Nie chce cie obrażać ale czy aby dobrze sie czujesz? Technika głośnikowa stoi w miejscu, wcale nie robi sie dzisiaj lepszych kolumn niz 10 lat temu, a zaryzykowałbym stwierdzenie,że nawet jest coraz gorzej. A na sali koncertowej ja słysze nadal to samo co przed 10, 15 czy 20-stoma laty.

Wiesz AE 101 i Guarnieri Homage - sic! - mysle że jednak nie porównywałeś brzmienia tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywalem, AE101 na moich bylych niedrogich monoblokach lampowych zagraly nawet lepiej jak Guarneri na integrze Unison Research simply 845.

mike27 jesli naprawde bierzesz za wzorzec sale koncetrowa to nie rozumiem dlaczego zalozyles sonus faber club. Oj zwolenniku europejskiego sprzetu fantazja Cie ponosi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuje, ze monobloki byly pana Macka i pan Maciek byl zachwycony AE101 i nawet je pozyczyl ode mnie po tym jak uslyszal jak graja te krasnale na jego wzmakach (AE101 kupilem kiedys w elektrycznej pomaranczy za 799zl jako front effects do powieszenia na przedniej sciane do yamahy DSP-A1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amaricano – Znowu się z Tobą nie zgadzam,nigdy nie porównywałem tych dwóch kolumn,ale jak można porównywać rasową hi-endową kolumnę z czymś takim jak AE 101 !!!

Może inaczej,no dobra porównywałeś,ale to, co piszesz o tym porównaniu to kompletne kłamstwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike27

to ty jestes zalosnym oszolomem niestety :(

Jakiekolwiek watki "klubowe" maja wlasnie taki posmak. I wasze niezrozumienie tematu to potwierdza. Guarneri na slabej triodzie 845 nie mialo prawa zagrac dobrze bo to kolumny dosc wymagajace. Midbas skaaning audio jest dosc trudny. A AE101 z dobrana elektronika plus solidne dociazenie obudowy poprostu wymiatalo... Ogolnie z Guarneri da sie wiecej wycisnac jak z AE101 (ale nie tak duzo wiecej). Ale do zakutego lba to nie dotrze nigdy.

Sluchac a nie zakladac kluby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś, to żegnamy... reklamy, miło było, etc.;-)

 

Ciekawe, że pojawiający się na forum wielbiciele ameryki mają tak często iście amerykański styl. Włażą z butami i bez zrozumienia tam gdzie ich nikt nie chce i udzielają rad o które nikt nie prosi.

 

Ciekawe jest również to, że nałogowo uprawiany trendstajling tak szybko sprowadza na manowce, powoduje przekroczenie granic śmieszności i pozwala na zaprzeczanie samemu sobie w kolejnych wpisach.

 

Ciekawe.., ale przecież to nie na temat w tym wątku, nieprawdaż?

 

Wracając do SF, to nie bardzo mogę się zgodzić z opiniami, że kiedyś to było ho ho a teraz tak sobie. Zaczynając od kwestii wykonania i komponentów, proszę wziąć najnowsze Concertino Domus za 4000 zł (tak, tak) i porównać z Minuetto, które pod koniec produkcji kosztowały prawie 5 tys zł. Ciężko będzie znaleźć przewagę tych drugich w jakimkolwiek aspekcie. Co do brzmienia, to Domusów jeszcze nie słuchałem, ale Concerto Home podłączone do porządnego wzmacniacza wcale nie ustępują Minuetto i zostawiłem sobie te drugie wyłącznie dlatego, że kupiłem je za połowę ceny za którą sprzedałem SFCH.

 

SF to bardzo dobre kolumny, ale bynajmniej nie uciekają czołówce peletonu w danej klasie cenowej. Żadne inne marki też nie uciekają. Do momentu kiedy trafimy na model, może to być SF może Thiel, może jeszcze coś innego, który i pasuje nam koncepcją brzmienia i doskonale zgrywa się z resztą zestawu i akustyką pomieszczenia. Ale to już zależy od nas a nie od producenta. W związku z tym mam prośbę do trendstajlerów, świadomych lub nie, aby sobie darowali te głupie zagrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.