Jump to content
IGNORED

Meze 99 Classic

Recommended Posts

Trzeba im dobrać odpowiedni tor i będzie bardzo OK. Z DAPów zdecydowanie kierunek na sygnaturę w stylu kultowego już Pioneera xdp 100r, synergia doskonała. Ogólnie Meze 99 C to  żywe, gładkie, ocieplone, nasycone granie z bardzo dobrą holografią. Jak źle dobierzesz tor to niskie rozleją się niemiłosiernie  i będzie zamulony klusek. Z Meridianem Explorer 2 jako DAC było spektakularnie, jak mnie pamięć nie myli ?

Edited by Adam 38

///TIDAL///ASTELL&KERN SR 25///AUNE E1///OPPO PM3///CYRUS///ATC///DYNAUDIO

Cześć,
Meze 99 Classic to bardzo udany model ale nie jest to brzmienie, które przypadnie do gustu każdemu. Jest to muzykalny charakter brzmienia z mocnym, zróżnicowanym i dobrze kontrolowanym basem. Średnica jest bliższa i mamy świetną gradację planów. Jak na słuchawki o konstrukcji zamkniętej nie ma efektu klaustrofobii i grają w miarę szeroko. 
Jeśli chciałbyś je wypożyczyć to mamy na stanie kilka kompletów i możemy je do Ciebie wysłać na testy. Warto tylko pamiętać o wygrzaniu słuchawek, ten model potrzebuje około 200h... 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

W dniu 25.02.2021 o 14:12, Daniel55 napisał:

Witam,

co sądzicie o tych rumuńskich słuchawkach, pomijając dość ekscentryczny wygląd. Jak grają i czy warto dać za nie 1400zł?

Mam wersję 99 neo i z prostym xduoo x3 (lekko zmodyfikowanym) grają bardzo przyzwoicie. Dodać trzeba, że jak na słuchawki zamknięte mają całkiem przyzwoitą przestrzeń i niezłą separację. Z lepszym sprzętem mogą zaskoczyć słuchacza. Odradzam zamulacze, bo wtedy bas robi się nie do przełknięcia. Za to z dobrym, neutralnym sprzętem faktura basu i PRAT jest naprawdę wyjątkowa. Polecam lepszy kabel (minimum OCC, najlepiej srebrzony) i pady BRAINWAVZ memory foam (niesymetryczne). 

Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mylisz się.

Meze 99 NEO - dają radę.

Po przesiadce z:

: Ultrasone Pro 900 na:

-Meze 99 Neo w Prodigy - Poison ogarnęły bas , natomiast -Meze 99 Classic poległy.

1. Bas - drive akuratny, bez subwooferowej potęgi.

W funku, reggae, jungle, bigbeat - akceptowalne.

2. Środek - wokale z poprawną dykcją, przestery gitar czytelne. 

3. Góra - blasku nie ma a raczej mat (to zaleta bo nie syczą natarczywie)

Mimo przyciemnienia są po radosnej, entuzjastycznej stronie przekazu. Wyczynowość jest. Inaczej - przyjemne siłowanie 🙂 [Albo - żyłowanie]

W porównaniu do Ultrasone 900 - bez metaliczności, epickiego rozmachu, otwartości przestrzeni.

Znacznie więcej godzin przyjemnego odsłuchu i komfort mogą zapewniać.

Byłbym w stanie się przyzwyczaić (porównując bezpośrednio jedne po drugich niby "koc" poczułem, ale tylko przez ~kwadrans).

Ten "koc" to raczej wynik mojego zmęczenia, bo tylko w środku dnia w sklepie ich słuchałem.

(Utwory z odsłuchu ) :

Jamiroquai - Deeper Underground

The Cure - Plainsong

Cher - Believe

Dua Lipa - Don't Start Now!

Bijelo Dugme - Tako ti je mała moja kad ljubi Bosanac

Vox - Pogrążona w sobie 

Coma - Przybysze z Matplanety

Tab, Sound N Grace - Dach

Sonia - Oto raj

Armia - Aguirre (5'47") - wersja z '93.

PS. Jak wycofałem się ponownie na Pro 900 to okazały się wyjątkowo szczupłe i oschłe 🙂

PPS. Mało wrażliwe na zmiany położenia przetworników względem uszu.

• Like 1

~Way hay and up she rises early in the morning~

• 2 weeks later...
W dniu 14.05.2021 o 01:35, xetras napisał:

Meze 99 NEO - dają radę.

Można sporo poprawić, poprzez kabel i pady. Pady (o których pisałem) zdecydowanie poprawiają scenę. Kabel z miedzi OCC srebrzonej poprawia cały przekaz, ale najbardziej ogarnia skraje pasma i dodaje zdecydowanie szlifu wszystkim dźwiękom, o holografii, dynamice i separacji już nie wspomnę.

Charakter: " Mimo przyciemnienia są po radosnej, entuzjastycznej stronie przekazu" dalej zostaje co uważam za plus.

Oczywiście czym lepsze źródełko tym lepiej ale to oczywista oczywistość.

Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze

W dniu 25.02.2021 o 14:12, Daniel55 napisał:

Witam,

co sądzicie o tych rumuńskich słuchawkach, pomijając dość ekscentryczny wygląd. Jak grają i czy warto dać za nie 1400zł?

Powtórzę. Sprzęt niegodny uwagi z bułą zamiast basu.

Edited by Misio38