Skocz do zawartości
IGNORED

Meze 99 Classic


Daniel55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co sądzicie o tych rumuńskich słuchawkach, pomijając dość ekscentryczny wygląd. Jak grają i czy warto dać za nie 1400zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba im dobrać odpowiedni tor i będzie bardzo OK. Z DAPów zdecydowanie kierunek na sygnaturę w stylu kultowego już Pioneera xdp 100r, synergia doskonała. Ogólnie Meze 99 C to  żywe, gładkie, ocieplone, nasycone granie z bardzo dobrą holografią. Jak źle dobierzesz tor to niskie rozleją się niemiłosiernie  i będzie zamulony klusek. Z Meridianem Explorer 2 jako DAC było spektakularnie, jak mnie pamięć nie myli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Meze 99 Classic to bardzo udany model ale nie jest to brzmienie, które przypadnie do gustu każdemu. Jest to muzykalny charakter brzmienia z mocnym, zróżnicowanym i dobrze kontrolowanym basem. Średnica jest bliższa i mamy świetną gradację planów. Jak na słuchawki o konstrukcji zamkniętej nie ma efektu klaustrofobii i grają w miarę szeroko. 
Jeśli chciałbyś je wypożyczyć to mamy na stanie kilka kompletów i możemy je do Ciebie wysłać na testy. Warto tylko pamiętać o wygrzaniu słuchawek, ten model potrzebuje około 200h... 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 25.02.2021 o 14:12, Daniel55 napisał:

Witam,

co sądzicie o tych rumuńskich słuchawkach, pomijając dość ekscentryczny wygląd. Jak grają i czy warto dać za nie 1400zł?

Mam wersję 99 neo i z prostym xduoo x3 (lekko zmodyfikowanym) grają bardzo przyzwoicie. Dodać trzeba, że jak na słuchawki zamknięte mają całkiem przyzwoitą przestrzeń i niezłą separację. Z lepszym sprzętem mogą zaskoczyć słuchacza. Odradzam zamulacze, bo wtedy bas robi się nie do przełknięcia. Za to z dobrym, neutralnym sprzętem faktura basu i PRAT jest naprawdę wyjątkowa. Polecam lepszy kabel (minimum OCC, najlepiej srebrzony) i pady BRAINWAVZ memory foam (niesymetryczne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cenowo nic specjalnego, jeśli o to chodzi. Aune X1s. Po prostu nie polecajcie koledze tak fatalnych słuchawek. Chyba, że na złość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mylisz się.

Meze 99 NEO - dają radę.

Po przesiadce z:

: Ultrasone Pro 900 na:

-Meze 99 Neo w Prodigy - Poison ogarnęły bas , natomiast -Meze 99 Classic poległy.

1. Bas - drive akuratny, bez subwooferowej potęgi.

 W funku, reggae, jungle, bigbeat - akceptowalne.

2. Środek - wokale z poprawną dykcją, przestery gitar czytelne. 

3. Góra - blasku nie ma a raczej mat (to zaleta bo nie syczą natarczywie)

Mimo przyciemnienia są po radosnej, entuzjastycznej stronie przekazu. Wyczynowość jest. Inaczej - przyjemne siłowanie 🙂 [Albo - żyłowanie]

W porównaniu do Ultrasone 900 - bez metaliczności, epickiego rozmachu, otwartości przestrzeni.

Znacznie więcej godzin przyjemnego odsłuchu i komfort mogą zapewniać.

Byłbym w stanie się przyzwyczaić (porównując bezpośrednio jedne po drugich niby "koc" poczułem, ale tylko przez ~kwadrans).

Ten "koc" to raczej wynik mojego zmęczenia, bo tylko w środku dnia w sklepie ich słuchałem.

(Utwory z odsłuchu ) :

Jamiroquai - Deeper Underground

The Cure - Plainsong

Cher - Believe

Dua Lipa - Don't Start Now!

Bijelo Dugme - Tako ti je mała moja kad ljubi Bosanac

Vox - Pogrążona w sobie 

Coma - Przybysze z Matplanety

Tab, Sound N Grace - Dach

Sonia - Oto raj

Armia - Aguirre (5'47") - wersja z '93.

PS. Jak wycofałem się ponownie na Pro 900 to okazały się wyjątkowo szczupłe i oschłe 🙂

PPS. Mało wrażliwe na zmiany położenia przetworników względem uszu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 14.05.2021 o 01:35, xetras napisał:

Meze 99 NEO - dają radę.

Można sporo poprawić, poprzez kabel i pady. Pady (o których pisałem) zdecydowanie poprawiają scenę. Kabel z miedzi OCC srebrzonej poprawia cały przekaz, ale najbardziej ogarnia skraje pasma i dodaje zdecydowanie szlifu wszystkim dźwiękom, o holografii, dynamice i separacji już nie wspomnę.

Charakter: " Mimo przyciemnienia są po radosnej, entuzjastycznej stronie przekazu" dalej zostaje co uważam za plus.

Oczywiście czym lepsze źródełko tym lepiej ale to oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 14:12, Daniel55 napisał:

Witam,

co sądzicie o tych rumuńskich słuchawkach, pomijając dość ekscentryczny wygląd. Jak grają i czy warto dać za nie 1400zł?

Powtórzę. Sprzęt niegodny uwagi z bułą zamiast basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

U mnie grają z Dragonfly Cobalt. I jest to przepiękna gra po delikatnie ocieplonej stronie. Może na początku bas trochę był przytłaczająco-dudniący ale teraz się ułożyły i jest bajka. Na pewno jest to granie na wyższym poziomie niż granie mojego zestawu stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.