Skocz do zawartości
IGNORED

Czy potrzebny nam wzmacniacz słuchawkowy?


yayacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, przemak napisał:

Kręciłeś korektorem, na pewno?

Chciałem z niskoimpedanycjnego wykręcić wysokoimpedancyjny. Generator harmonicznych na niskich + filtr dolnozaporowy + enhancer na wysokich. Poddałem się. Wpięcie pod wzmacniacz hi-fi jest łatwiejsze, po co męczyć uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, yayacek napisał:

Chciałem z niskoimpedanycjnego wykręcić wysokoimpedancyjny. Generator harmonicznych na niskich + filtr dolnozaporowy + enhancer na wysokich. Poddałem się. Wpięcie pod wzmacniacz hi-fi jest łatwiejsze, po co męczyć uszy.

Ale to nie korektor tylko zabawa. Nie byłoby trudno zdjąć IR z różnicy, wtedy można dopiero mówić czy korektorem się nie da. 

Ostatnio bawiłem się próbując odwzorowac filtry sonarworksa darmowymi narzędziami i całkiem nieźle to wyszło. Czyli da się 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grzech76 napisał:


Masz racje, nieprecyzyjnie się wypowiedziałem. Tanie dapy i wzmacniacze słuchawkowe, których słuchałem w zakresie około 1000 zł nie mają szans w wysterowaniu hd 600 w porównaniu z integrą pma 1500ae.
Oczywiście bardzo dobre wzmacniacze słuchawkowe wysterują je lepiej.
Problemu z wysterowaniem nie było z Shure 840, tu różnice między denonem a shozy nie były takie wyraźne.

szacun za przemyślenie tematu 👍

najważniejsze żeby urządzenie, które nazywamy wzmacniaczem słuchawkowy było nim praktycznie, a nie kolejnym czymś w czymś

"to co jest do wszystkiego, jest do niczego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, przemak napisał:

Ale to nie korektor tylko zabawa. Nie byłoby trudno zdjąć IR

Pewnie, że zabawa a raczej ciekawość. Za pomocą odpowiedzi impulsowej można byłoby lepiej - właściwie byłaby to emulacja urządzenia. Na ile by zadziałało to już inna kwestia - albo lepiej albo gorzej 😉 

Sonarworksa nie lubię. Słuchawek też nie lubię i może dlatego mam ich tak wiele - za każdym razem wszystko gra do dupy w porównaniu do dużego odsłuchu 🙂 No i najważniejsze sonarworksa nie odpalę na stacjonarnym CD 🙂 

Taka pierdoła słuchawkowa jak Beresford Capella. Nawet nie wiem jak to jest w środku zrobione, ale ma fajowy przełącznik na froncie zwany damping. Odpowiada za impedancję wyjściową która regulowana jest od 12 do 600 (!) omów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, yayacek napisał:

Słuchawek też nie lubię i może dlatego mam ich tak wiele - za każdym razem wszystko gra do dupy w porównaniu do dużego odsłuchu

😉 Też tak mam, a raczej miałem: coraz więcej słuchawek, coraz mniejsza frajda.  Teraz się to zmienia, bo po pierwsze kupiłem porządny DAC amp z funkcją crossfeed i EQ, bez których, moim zdaniem, nie da się używać słuchawek dla przyjemności.

Po drugie, pozbyłem się muzealnych słuchawek robionych z myślą o studio lub Denonach (DT 990 i AKG K701) i sprawiłem sobie słuchawki zaprojektowane (dla „funu” nie „monitorowania”) już w tym stuleciu: NightHawki i Sundary. Tylko HD 650 jeszcze się gdzieś plączą, jakiegoś oldtimera trzeba mieć 😉 

Jeszcze dobry wzmacniacz (słuchawkowy), dwie, trzy pary innych, fajnych słuchawek i będzie pięknie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapnij te 650'tki pod dobrze zrobionego OTL'a "Kamyk" i już nigdy nie wepniesz ich do dziurki w RME. Bardzo możliwe, że NightHawki i Sundary pójdą do szuflady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek 1685 napisał:

Bardzo możliwe, że NightHawki i Sundary pójdą do szuflady.

Dzięki za radę, to kolejny dla mnie sygnał, że warto pomyśleć o lampie do Sennheiserów.

NightHawki są bardzo specyficzne, ciemne i pogłosowe. Planarne Sundary mają bardzo dużo przestrzeni i swobody, dużo więcej niż HD 650. Oczywiście średnica w tych ostatnich (bez korekcji) jest najlepsza. Ale lekko skorygowane w środku pasma Sundary nie mają się czego wstydzić, ale oczywiście zawsze można lepiej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, yayacek napisał:

albo są to miniaturowe wzmacniacze o małej mocy zasilane 12 V.

SPL Phonitor z pewnością taki nie jest.

20 godzin temu, yayacek napisał:

Nie wiem co to

Gato Audio - nie pamiętam które modele.

18 godzin temu, yayacek napisał:

HD600 i HD650 pokazują co potrafia dopiero pod normalnym wzmacniaczem hi-fi (wyjście wysokoimpedancyjne) pod jakie je zresztą stworzono

Do tego czego słucham by się nie przydały , ze sprężystym namacalnym intensywnym basem np. The Prodigy. Słucham mobilnie i motorycznie, czyli czasem w ruchu (a rzadziej - na leżąco).

Dlatego tylko wyczynowe były przedmiotem wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xetras napisał:

SPL Phonitor z pewnością taki nie jest.

Ale Phonitor 2 kosztuje niewiele mniej od flagowej Integry Denona...

Jak rozumiem, argument Yayacka jest taki, że jeżeli ktoś posiada dobry wzmacniacz z właściwie zaprojektowaną dziurką, nie powinien wydawać kasy na osobny wzmacniacz słuchawkowy, tylko dlatego, że jest taka moda. Trudno odmówić słuszności, ale nasz szanowny Kolega dokonuje jakichś uogólnień, czy wręcz stosuje petitio principii, wymagając od nas zgody na potępienie wzmacniaczy słuchawkowych w ogóle, a szczególnie tych, co mają mało oma. Powołuje się przy tym na argumenty z dziejów audio i wymienia  jakieś archaiczne konstrukcje.

@yayacek proponuję wino po pandemii. W programie: wino, odsłuch słuchawek z dziurek, wino, odsłuch słuchawek z RME, wino, odsłuch słuchawek z czegokolwiek, wino. Kto się pisze? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, xetras napisał:

 

Gato Audio - nie pamiętam które modele.

 

pre PRD 3S + monobloki PWR 222 

po tym co wypisuje @yayacek na temat rynku audio, można wnioskować, że to tylko Yamaha, Denon, Onkyo a wszystko inne to nisza nie warta zainteresowania, praktycznie nieistniejąca 🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zbi_Rek napisał:

Yamaha, Denon, Onkyo a wszystko inne to nisza nie warta zainteresowania, praktycznie nieistniejąca 🤪

W świetle danych rynkowych tak zapewne jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi fi w supermarketach i galeriach (w tamtejszym zgiełku i hałasie) jest nieosiągalne.

Sprawdziłem.

(Za to telepatrzydła przejęły funkcję imponowania sprzętem.)

Na audio trzeba mieć więcej czasu żeby ocenić optymalizację wyboru tego a nie innego elementu.

Porządnych słuchawek w galeriach nie doświadczyłem, wzmacniaczy do nich również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Terrapin napisał:

W świetle danych rynkowych tak zapewne jest.

Biorąc pod uwagę analizy najpopularniejszych gatunków muzyczny słuchasz Zenka i jego kumpli po fachu 😉 

1 minutę temu, xetras napisał:

Hi fi w supermarketach i galeriach (w tamtejszym zgiełku i hałasie) jest nieosiągalne.

Sprawdziłem.

wybrałeś niewłaściwy sprzęt hajfajowy do odsłuchu w ałchanie czy innym leklerku 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

W blaszaku typu galeria jestem w stanie jedynie pół godziny wytrzymać, czyli tyle ile zwykle zajmuje kolejka do kasy.

Rzadko bywam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Terrapin napisał:

proponuję wino po pandemii. W programie: wino, odsłuch słuchawek z dziurek, wino, odsłuch słuchawek z RME, wino, odsłuch słuchawek z czegokolwiek, wino. Kto się pisze? 

Ha, co prawda preferuję zmrożoną wódkę, ale wino też czasem może być 😉 
Obawiam się jednak, że po kilku kielonkach wina czy wody ognistej wszystko będzie grało świetnie lub prześwietnie 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

Biorąc pod uwagę analizy najpopularniejszych gatunków muzyczny słuchasz Zenka i jego kumpli po fachu 

Zenek rulez, ale Astra Zenka to dopiero coś!

3 minuty temu, yayacek napisał:

preferuję zmrożoną wódkę

Baczewski? Wchodzę w to!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xetras napisał:

Nie.

W blaszaku typu galeria jestem w stanie jedynie pół godziny wytrzymać, czyli tyle ile zwykle zajmuje kolejka do kasy.

Rzadko bywam.

siadasz na palecie czipsów

bierzesz do odsłuchu 2 x 2kW Panasoniaca stawiasz po bokach i zaczynasz odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Zbi_Rek napisał:

w ałchanie czy innym leklerku

 

13 minut temu, xetras napisał:

W blaszaku typu galeria jestem w stanie jedynie pół godziny wytrzymać

Ach, te elity wrażliwe i subtelne. A wódkę pijecie? Bo się z Yayackiem umawiamy po zarazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Terrapin

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - szum supermarketowy mnie drażni.

Nie umiem tam się wyluzować.

Co innego kameralne sklepy (jak "pasja" albo "mp3store" albo "audiopunkt" albo "audioforte" - to tylko przykłady).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Terrapin napisał:

 

Ach, te elity wrażliwe i subtelne. A wódkę pijecie, bo się z Yayackiem umawiamy po zarazie?

zaraz elyty, Gato Audio od maja '20 ma niższą cenę o 45-60 % ( producent podziękował dystrybutorom )

wystarczyło pozbyć się jednego poziomu dystrybucji...

A wódeczkę pijam i owszem ale zdecydowanie w temperaturze czerwonego wina, a @yayacek dlaczego mrożoną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brandy owszem, czasem "Biały Bocian", ale rzadko (jako "DDA").

Rozluźnia i otwiera - byle sporadycznie, a nie nawykowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xetras napisał:

Brandy owszem, czasem "Biały Bocian", ale rzadko (jako "DDA").

Rozluźnia i otwiera - byle sporadycznie, a nie nawykowo.

no to jesteś czwarty do brydża 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

po tym co wypisuje @yayacek na temat rynku audio, można wnioskować, że to tylko Yamaha, Denon, Onkyo a wszystko inne to nisza nie warta zainteresowania, praktycznie nieistniejąca 

Niestety, taka postawa jest bardzo powszechna i niestety w wielu przypadkach tak bardzo mocno zakorzeniona, że mimo doświadczenia "lepszości" bardziej specjalizowanych i niszowych produktów i tak nie dopuszczają tych faktów do świadomości i potrafią dalej p i e p r z y ć głupoty.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Tomek 1685 napisał:

potrafią dalej p i e p r z y ć głupoty.

Czyli - Yamaha Denon Onkyo i koncentrowanie się na nich to "mądrości" ?

A zajmowanie się ciekawym HiFi to głupoty ?

Czy chodzi Ci o tzw. "ogół" rynkowy czy o samodzielnych poszukiwaczy "swojego" dobrego brzmienia - niezależnych od wciskaczy kitu zza lad sklepowych ?

Ogół rynkowy od dawna ekscytuje się kinem w domu a nie zwyczajnym stereo, bo to ostatnie nikomu nie imponuje. Mnie kino mało obchodzi, bo szkoda wzrok psuć zbyt często na płaskim ekranie.

38 minut temu, Tomek 1685 napisał:

taka postawa jest bardzo powszechna i niestety w wielu przypadkach tak bardzo mocno zakorzeniona

Ale  - czy temu ulegasz ?

(Sam wolę swoje zdanie, mimo że nie jest popularne.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, xetras napisał:

Czyli - Yamaha Denon Onkyo i koncentrowanie się na nich to "mądrości" ?

A zajmowanie się ciekawym HiFi to głupoty ?

Czy chodzi Ci o tzw. "ogół" rynkowy czy o samodzielnych poszukiwaczy "swojego" dobrego brzmienia - niezależnych od wciskaczy kitu zza lad sklepowych ?

Ogół rynkowy od dawna ekscytuje się kinem w domu a nie zwyczajnym stereo, bo to ostatnie nikomu nie imponuje. Mnie kino mało obchodzi, bo szkoda wzrok psuć zbyt często na płaskim ekranie.

Ale  - czy temu ulegasz ?

(Sam wolę swoje zdanie, mimo że nie jest popularne.)

Zrozumiałeś, ale odwrotnie🙂

Nie posiadam żadnego Onkyo, ani Yamahy. Ostatni sprzęt tego rodzaju miałem chyba w 90'tym roku.

Mam za to kilka wzmacniaczy słuchawkowych, kilka preampów i końcówek mocy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, aby powstrzymać głupoty i przesądy ogółu rynku domowej elektroniki użytkowej warto tu pisać.

Zamiast mieć "telefon wszystko mający" lepsza jest własna droga do docelowego brzmienia, a nie ta z czasopism i reklam.

5 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Zrozumiałeś

O ile odnosiłeś to do dotychczasowych przyzwyczajeń z zeszłego stulecia to faktycznie.

Nie napisałeś wprost że @yayacek usiłuje narzucić te stare przesądy.

Może oczywiście to robić, ale sam myślę całkiem inaczej a na forum można się w sprawie wywołanej w tym temacie pokłócić i po to tu zacząłem pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xetras napisał:

Po to, aby powstrzymać głupoty i przesądy ogółu rynku domowej elektroniki użytkowej warto tu pisać.

Zamiast mieć "telefon wszystko mający" lepsza jest własna droga do docelowego brzmienia, a nie ta z czasopism i reklam.

O ile odnosiłeś to do dotychczasowych przyzwyczajeń z zeszłego stulecia to faktycznie.

Nie napisałeś wprost że @yayacek usiłuje narzucić te stare przesądy.

Może oczywiście to robić, ale sam myślę całkiem inaczej a na forum można się w sprawie wywołanej w tym temacie pokłócić i po to tu zacząłem pisać.

@yayacek po prostu zatrzymał się podstawowym poziomie rynku audio i w dodatku prezentuje postawę dezawuująco prześmiewczą używając pejoratywnych, drwiących określeń i opinii na temat tego czego nie zna i poznać jak można sądzić nie zamierza

Pytanie, na które odpowiedź jest w domyśle oczywista. Czy słuchał kiedykolwiek to, z czego wyśmiewa się i pośrednio z grona osób, które znają, interesują i cieszą się brzmieniem sprzętu audio segmentu rynku dostępnym poza wielkopowierzchniowymi miejscami sprzedaży ( nierzadko za kwoty porównywalne  ze sprzętem stojącym obok zmywarki i mikrofali ) 

Smutna, choć często spotykana postawa... 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jednak trzeba odróżnić wzmacniacz mocy 100W od wzmacniacza mocy 1000x mniejszej, czyli wzmacniacza słuchawkowego. O ile wzmacniacz 100W jest wystarczająco precyzyjny przy oddawanych miliwatach mocy, to wzmacniacz słuchawkowy musi być taki przy mikrowatach. Szumy wzmacniacza do kolumn mogą zmieniać brzmienie, chyba że szum jest na tyle niski, że jest zupełnie niesłyszalny, czyli taki sam jak przy wyłączonym wzmacniaczu.

Wzmacniacze słuchawkowe o impedancji bliskiej zera można przystosować rezystorami tak samo jak wzmacniacze mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, J.Jerry napisał:

mikrowatach.

Skąd te wartości bierzesz ?

Słuchawkowe są kilkuwatowe (power consumption).

Sensitivity - to kilka mW (o ile pamiętam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.