Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Struss


Tonski

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Allmr napisał:

Abstrahując od kultury wypowiedzi płynącej z tych sms'ów (choć wybiórczo nie zmieściłeś całej korespondencji), to:
1. pochapałęś się ostatnio z s4home, zrobiłeś gównoburzę na forum
2. od 3 lat sądzisz się z dhl
3. wszcząłeś następną awanturę na forum, tym razem ze Strussem (który i tak nie może się tu odnieść do tematu, ani obronić).

Niezły wynik jak na dwuletni staż na forum, spokojnie mógłbyś tym obdarować paru userów.
A coś czuję, że to tylko skromny wycinek twoich dokonań.

Ad1. S4home zablokowało mi zwrot kaucji, mając w swoich rękach wzmacniacz i otwartą reklamację do poczty ale wychodzi na to że to ja jestem ten zły i niedobry 😉 Dzięki temu tematowi odzyskałem kaucję i nie muszę się z nimi sądzić jak to ma miejsce teraz z DHL

Ad.2 DHL uszkodziło kolumny w transporcie i świadomie zakleiło to uszkodzenie, odmówili odebrania uszkodzonych kolumn dlatego mam sprawę cywilną w tej sprawie. To też moja wina że kolumny uległy uszkodzeniu w transporcie?

Ad.3 Przekazałem pełną korespondencje z Struss ale została skasowana przez Moderatora. Pewnie to też moja wina 🙂 szkoda tylko że już Allegro skasowało konto i oferty. 

Traktuję Twoją wypowiedz jako atak na moją osobę za S4Home skoro śledziłeś ten wątek i szukasz moich dalszych postów 🙂 Pozdrawiam pracowników

@Seyv  czy takie ataki bezpośrednio na osoby są dopuszczalne na forum? 

Kupuje dużo sprzętu i dużo posiadam tez AV, efekt skali. Ale w Polsce to nawet ludzie są zazdrośni o ilość pokazywanych problemów ze sklepami i niewłaściwym zachowaniem,  a może tego nie wolno pokazywać ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktuję Twoją wypowiedz jako atak na moją osobę za S4Home skoro śledziłeś ten wątek i szukasz moich dalszych postów 🙂 Pozdrawiam pracowników

@Seyv  czy takie ataki bezpośrednio na osoby są dopuszczalne na forum? 

 

Nie śledziłem, tylko nawet komentowałem - to po pierwsze. Jeżeli nieprzychylny, ale grzeczny komentarz traktujesz jako atak personalny, to radziłbym ci przeczytać najpierw własne posty. Najlepiej jeszcze przed wysłaniem.

A po drugie, mam nadzieję, że ta twoja odpowiedź pozwoli pozostałym userom na nieco bardziej obiektywną ocenę.

Niecierpliwie czekam na twoje dalsze wypożyczenia i kłopoty za zwrotem, oczywiście obficie i jednostronnie komentowane tutaj na forum.

Dziwię się tylko Moderatorom i Adminowi, że pozwalają na uprawianie takiej prywaty na forum.

Również pozdrawiam,
All

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, ttttttt3433434 napisał:

@Seyv  czy takie ataki bezpośrednio na osoby są dopuszczalne na forum? 

@Allmrjuż wyjaśnił swój wpis i ja też tak go widzę. Nawet gdybym ukrył jego wpis to i tak zaraz znajdzie się ktoś kto napisze podobny a ponieważ zamieściłeś chyba wystarczające wyjaśnienie 

Godzinę temu, ttttttt3433434 napisał:

Kupuje dużo sprzętu i dużo posiadam tez AV, efekt skali.

nie ma chyba potrzebny by w jakikolwiek sposób interweniować.

Abstrahując od tego przypadku to (sądząc po niedawnej krótkiej wymianie zdań w jednym z tematów w dziale Lampa) sprzedawcy mają problem jak rozwiązać ewentualną kwestię spadku wartości sprzętu ze zwrotu.

27 minut temu, Allmr napisał:

Dziwię się tylko Moderatorom i Adminowi, że pozwalają na uprawianie takiej prywaty na forum.

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Jedni domagają się ujawnienia wszystkiego i publicznego ukamienowania aby było to ostrzeżeniem dla innych, inni z kolei dziwą się, że w ogóle można pozwolić na zgłaszanie takich spraw. Trzeba więc wybrać drogę po środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Seyv napisał:

@Allmrjuż wyjaśnił swój wpis i ja też tak go widzę. Nawet gdybym ukrył jego wpis to i tak zaraz znajdzie się ktoś kto napisze podobny a ponieważ zamieściłeś chyba wystarczające wyjaśnienie 

nie ma chyba potrzebny by w jakikolwiek sposób interweniować.

Abstrahując od tego przypadku to (sądząc po niedawnej krótkiej wymianie zdań w jednym z tematów w dziale Lampa) sprzedawcy mają problem jak rozwiązać ewentualną kwestię spadku wartości sprzętu ze zwrotu.

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Jedni domagają się ujawnienia wszystkiego i publicznego ukamienowania aby było to ostrzeżeniem dla innych, inni z kolei dziwą się, że w ogóle można pozwolić na zgłaszanie takich spraw. Trzeba więc wybrać drogę po środku.

Jako moderator powinieneś trzymać się faktów i prawa.

A wg. prawa jak ktoś kupuje nowe opony do samochodu, jeździ na nich przez 3 dni i następnie chce zwrócić, to sprzedawca oferuje mu możliwość odkupienia za cenę sprzedaży pomniejszona o koszty i procent zużycia. Tylko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Allmr napisał:

Traktuję Twoją wypowiedz jako atak na moją osobę za S4Home skoro śledziłeś ten wątek i szukasz moich dalszych postów 🙂 Pozdrawiam pracowników

@Seyv  czy takie ataki bezpośrednio na osoby są dopuszczalne na forum? 

 

Nie śledziłem, tylko nawet komentowałem - to po pierwsze. Jeżeli nieprzychylny, ale grzeczny komentarz traktujesz jako atak personalny, to radziłbym ci przeczytać najpierw własne posty. Najlepiej jeszcze przed wysłaniem.

A po drugie, mam nadzieję, że ta twoja odpowiedź pozwoli pozostałym userom na nieco bardziej obiektywną ocenę.

Niecierpliwie czekam na twoje dalsze wypożyczenia i kłopoty za zwrotem, oczywiście obficie i jednostronnie komentowane tutaj na forum.

Dziwię się tylko Moderatorom i Adminowi, że pozwalają na uprawianie takiej prywaty na forum.

Również pozdrawiam,
All

@Allmr jak potrafisz to wywołaj drugą stronę do odpowiedzi, ja nie potrafię 🙂 Chętnie podyskutuje.

S4Home też nie podjęło tematu bo wiedziało że nie ma argumentów, a kaucje zwrócili w dwa dni po rozpoczęciu pewnie tylko dlatego że to ich dobra wola a nie moje argumenty!

Gdyby to co napisałem nie było poparte faktami to allegro by raczej nie skasowało ofert Pana Strussa (screen poniżej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A masowa sprzedaż na OLX jako osoba prywatna by pozbawić nas praw konsumenta jest fikcją 😉

2.thumb.JPG.ff2b4544e2fa5c5eb595d78639edb626.JPG

 

Pozdrawiam sprzedawców i trolli, ja akurat stoję za klientami i ich ostrzegam !

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
7 minut temu, Audroc napisał:

Jako moderator powinieneś trzymać się faktów i prawa.

Od zbierania faktów i rozsądzaniem wg prawa są odpowiednie instytucje państwowe a nie moderacja forum. Moderator jest od dbania o to by zamieszczane treści służyły szeroko pojętej społeczności forum. Użytkownik zgłosił problem ze sprzedawcą i może tu utrzymać rady gdzie się udać i jak ten problem rozwiązać. Inni użytkownicy otrzymują wiedzę jakie problemy mogą wyłonić się przy zakupach przez internet i jak ewentualnie im zaradzić lub je rozwiązywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Seyv napisał:

Od zbierania faktów i rozsądzaniem wg prawa są odpowiednie instytucje państwowe a nie moderacja forum. Moderator jest od dbania o to by zamieszczane treści służyły szeroko pojętej społeczności forum. Użytkownik zgłosił problem ze sprzedawcą i może tu utrzymać rady gdzie się udać i jak ten problem rozwiązać. Inni użytkownicy otrzymują wiedzę jakie problemy mogą wyłonić się przy zakupach przez internet i jak ewentualnie im zaradzić lub je rozwiązywać.

Dokładnie takiej porady udzieliłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 minut temu, Audroc napisał:

Dokładnie takiej porady udzieliłem

To mam pytanie tak osobiście nie jako moderator - jeśli oczywiście masz wiedzę na ten temat

Godzinę temu, Audroc napisał:

jeździ na nich przez 3 dni i następnie chce zwrócić, to sprzedawca oferuje mu możliwość odkupienia za cenę sprzedaży pomniejszona o koszty i procent zużycia.

Czy cena "odkupu" (choć nie wiem czy to odpowiednie sformułowanie w przypadku ustawowego zwrotu w ciągu 14 dniu) zależy od oceny sprzedawcy? lub też wg jakich kryteriów może się to odbywać? Co na to znany sklep internetowy, który był pośrednikiem w omawianej sytuacji (choć ta nie do końca dotyczy samego zwrotu o czym było wspomniane przez autora). Od jakiegoś czasu sprzedający za jego pośrednictwem jest zobowiązany do zaznaczania czy towar jest nowy czy też pochodzi ze zwrotu (zresztą innych sklepów tez może to dotyczyć). I co z produktami dostosowywanymi do wymagań kupującego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seyv napisał:

@Allmrjuż wyjaśnił swój wpis i ja też tak go widzę. Nawet gdybym ukrył jego wpis to i tak zaraz znajdzie się ktoś kto napisze podobny a ponieważ zamieściłeś chyba wystarczające wyjaśnienie 

nie ma chyba potrzebny by w jakikolwiek sposób interweniować.

Abstrahując od tego przypadku to (sądząc po niedawnej krótkiej wymianie zdań w jednym z tematów w dziale Lampa) sprzedawcy mają problem jak rozwiązać ewentualną kwestię spadku wartości sprzętu ze zwrotu.

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Jedni domagają się ujawnienia wszystkiego i publicznego ukamienowania aby było to ostrzeżeniem dla innych, inni z kolei dziwą się, że w ogóle można pozwolić na zgłaszanie takich spraw. Trzeba więc wybrać drogę po środku.

A może trzeba zmienić moderatora !wygląda na to że ma powiązania (?)z firmą struss.Skoro w wątku o wilk audio projekt np.mozna pisać o fuszerce wykonawcy ,ba wątek ma już wiele stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
4 minuty temu, tedi02 napisał:

.Skoro w wątku o wilk audio projekt np.mozna pisać o fuszerce wykonawcy ,ba wątek ma już wiele stron.

Po pierwsze WAP publikuje filmy na kanale YouTube i to one są przedmiotem oceny a raczej dokładnie to co w tych filmach pokazano. Publicznie pokazuje metody pracy więc musi liczyć się z tym, że będą one omawiane i krytykowane. Nie zauważyłem (nikt też nie zgłaszał) by była tam omawiana prywatna korespondencja Wilka. 

9 minut temu, tedi02 napisał:

wygląda na to że ma powiązania (?)z firmą struss

Ale przecież nikt nie ukrywa problemu jaki powstał. Natomiast nikt nie jest upoważniony do wydawania ocen w tym temacie. Podobnie myślę, że Twoja ocena też nie jest tu nikomu potrzebna. A jeśli uważasz inaczej zwróć się do @ttttttt3433434 poprzez prywatną wiadomość. Tam sobie wyjaśnice co i jak. (Przypominam zawczasu, że publikowane treści informacji prywatnych jest niezgodne z regulaminem forum).

W temacie wzmacniaczy i samej firmy Strauss osobiście mogę napisać tylko tyle, że doczynienia miałem tylko raz dość dawno temu słuchając modelu nie pamiętam jakiego i mnie się nie podobało takie brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 13:59, Seyv napisał:

Pozwolę sobie na wyłącznie moją osobistą wypowiedź abyś nie czuł się przeze mnie źle oceniony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami miałeś prawo do dokonania zwrotu i sprzedawca ma obowiązek na to przystać jeśli decyduje się na sprzedaż przez internet. Dobrym gestem było by poproszenie o egzemplarz testowy ale oczywiście nie miałeś obowiązku tego robić. Nie usprawiedliwi to też zachowania sprzedawcy z jakim się spotkałeś. 

A teraz jako moderator napiszę, że mając tak duże doświadczenie w zakupach przez internet powinieneś kierować takie sprawy na odpowiednie tory ewentualnie prosić o pomoc na forum ale w sposób nie angażujący bezpośrednio forum w sprawę. Nikt z administratorów ani moderatorów nie jest upoważniony do rozsądzania takich sytuacji nawet jeśli wydawały by się oczywiste. Jeśli ktoś czułby się w obowiązku przestrzec innych przed nieuczciwym sprzedawcą to będzie dużo bardziej wiarogodny gdy na poparcie będzie miał orzeczenia organów decyzyjnych a nie jedynie słowo przeciw słowu lub zapisy korespondencji.

Dokładnie tak jak napisałeś. Każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania na temat jakiejś firmy tak jak ostatnio stało się to choćby z s4home. Niektórzy nadużywają tego że można otwarcie wypowiadać się w internecie o jakimś podmiocie. Słuchanie muzyki to moje hobby a sprzęt to tylko narzędzie do tego. Moja siostra sprzedaje przez internet i kilka razy opowiadała mi jak kupujący próbowali wymusić na niej jakieś działanie. Nie było to uczciwe a jeden z nich nawet powiedział że opisze ją w internecie nie pochlebnie jak nie będzie mógł dokonać zwrotu. Kiedy ona próbowała wyjaśnić mu że używany towar nie podlega zwrotowi. Co miała wyraźnie napisane w regulaminie . Więc nie każdy kto wyraża swoją opinię w internecie ma dobry gest. Niektórzy robią to ze zwykłej złośliwości czy chęci Zemsty bo Coś nie poszło po ich myśli. Dlatego nie wszystkie takie wątki gdzie ludzie którym wydaje się że są anonimowi mogą sobie pozwolić na każde szkalowanie kogoś i dlatego moderatorzy i audio stereo wyraźnie Proponuję aby strony porozumiały się między sobą a nie w formie hejtu w internecie. Akurat wzmacniacze Strus nie są w kręgu mojego zainteresowania Bo wiele lat temu miałem przyjemność obcować z panem strusem na audio Show i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Co nie znaczy że jego produkty nie są interesujące. Po prostu nigdy ich nie miałem u siebie w domu więc nie mogę o nich nic powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 minuty temu, fanatyk muzyki napisał:

Kiedy ona próbowała wyjaśnić mu że używany towar nie podlega zwrotowi. Co miała wyraźnie napisane w regulaminie .

Moje osobiste pytanie: czy taki regulamin nie stoi w sprzeczności z polskim prawem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Seyv napisał:

Moje osobiste pytanie: czy taki regulamin nie stoi w sprzeczności z polskim prawem? 

Nie stoi w sprzeczności z polskim prawem dlatego że są specyficzne produkty które po rozpakowaniu tracą swoje właściwości. I taki niepełnowartościowy towar potem ciężko zbyć. Tak było w przypadku mojej siostry która zawsze uważała że klient jest ważny i nie chciała komuś robić jakieś problemów. Dlatego napisała wyraźnie w regulaminie że pewnych towarów nie przyjmuje zwrotów 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 19:24, Tonski napisał:

Jestem ciekawy opinii o wzmacniaczach Struss.

Zależy mi na kompetentnych opiniach osób zorientowanych, a nie pogłoskach, plotkach i powierzchownych ocenach.

Urządzenia sygnowane marką Struss, mogą pochodzić z różnych etapów istnienia tej firmy.

Do roku 2010 była to firma jednoosobowa, z siedzibą w Pruszkowie. W latach 2012-2015 było to wspólne przedsięwzięcie panów Zdzisława Hrynkiewicza-Strussa i Zbigniewa Dyśko z siedzibą na warszawskim Ursynowie. W 2015 roku zawiązane zostało nowe przedsięwzięcie Struss Audio z siedzibą na Al. KEN 18, w Warszawie, które zmieniło nazwę we wrześniu 2021 na Soundastic - www.soundastic.eu .

Śp. Zdzisław Hrynkiewicz-Struss - twórca wzmacniaczy, niestety już odszedł od nas w maju 2021 roku, a firma Soundastic dysponuje prawem do własności intelektualnej z okresu 2015-2021 i kontynuuje działalność.

Natomiast firma STRUSS, założona w 2019 roku przez Pana Jacka Hrynkiewicza-Strussa w Parzniewie k/Warszawy - syna zmarłego Zdzisława Hrynkiewicza-Strussa, zajmuje się kablami i kolumnami głośnikowymi, a nie wzmacniaczami. Strona internetowa: struss.eu .

Dlatego też nie wiem o czym, tak naprawdę jest ten wątek, czy o wzmacniaczach czy o aktywności firmy STRUSS?

Jeśli chodzi o wzmacniacze, to bardzo proszę o doprecyzowanie o jaki model chodzi autorowi tego wątku, ewentualnie z którego okresu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję @NE5532 za wyjaśnienie obecnej sytuacji tych firm.

Wobec powyższych informacji wydaje mi się, że @ttttttt3433434 rozpoczął dyskusję w nie odpowiednim temacie. Jeśli zakup dotyczył kabli to zapewne był dokonany w innej firmie niż ta, która zajmuje się wzmacniaczami. Wobec powyższego nie widzę możliwości kontynuowania dalej tematu zgłoszonego przez @ttttttt3433434 w tym wątku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seyv napisał:

Po pierwsze WAP publikuje filmy na kanale YouTube i to one są przedmiotem oceny a raczej dokładnie to co w tych filmach pokazano. Publicznie pokazuje metody pracy więc musi liczyć się z tym, że będą one omawiane i krytykowane. Nie zauważyłem (nikt też nie zgłaszał) by była tam omawiana prywatna korespondencja Wilka. 

Ale przecież nikt nie ukrywa problemu jaki powstał. Natomiast nikt nie jest upoważniony do wydawania ocen w tym temacie. Podobnie myślę, że Twoja ocena też nie jest tu nikomu potrzebna. A jeśli uważasz inaczej zwróć się do @ttttttt3433434 poprzez prywatną wiadomość. Tam sobie wyjaśnice co i jak. (Przypominam zawczasu, że publikowane treści informacji prywatnych jest niezgodne z regulaminem forum).

W temacie wzmacniaczy i samej firmy Strauss osobiście mogę napisać tylko tyle, że doczynienia miałem tylko raz dość dawno temu słuchając modelu nie pamiętam jakiego i mnie się nie podobało takie brzmienie.

A koledze to ego czasem za bardzo nie podskoczyło? OT tego jest forum ,by tu swoje opinie wyrażać, czy się koledze podoba ,czy nie .I proszę traktować obydwa wątki identycznie .Zarówno WAP opisywany był za fuszere jak odwala ,a Struss za to że nie chciał przyjąć kabla ,mimo że prawo handlowemu nakazuje.Prywatna korespondencja mnie nie interesuje.Cos kolega ma do dodania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Seyv napisał:

Dziękuję @NE5532 za wyjaśnienie obecnej sytuacji tych firm.

Wobec powyższych informacji wydaje mi się, że @ttttttt3433434 rozpoczął dyskusję w nie odpowiednim temacie. Jeśli zakup dotyczył kabli to zapewne był dokonany w innej firmie niż ta, która zajmuje się wzmacniaczami. Wobec powyższego nie widzę możliwości kontynuowania dalej tematu zgłoszonego przez @ttttttt3433434 w tym wątku.

 

Nazwa handlowa jest ta sama, to juz Panowie wlasciciele coś namieszali. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
4 minuty temu, tedi02 napisał:

Cos kolega ma do dodania ?

Czytałeś powyższe dwa posty? Bo okazuje się, że można zrobić opinię niewinnej firmie czy osobie.

1 minutę temu, ttttttt3433434 napisał:

Nazwa handlowa jest ta sama, to juz Panowie wlasciciele coś namieszali. 

Dlatego opisując coś publicznie trzeba mieć pewność, że dotyczy do właściwej osoby czy firmy. 

W tym temacie powyższą dyskusję zamykamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 15:46, Seyv napisał:

To mam pytanie tak osobiście nie jako moderator - jeśli oczywiście masz wiedzę na ten temat

Czy cena "odkupu" (choć nie wiem czy to odpowiednie sformułowanie w przypadku ustawowego zwrotu w ciągu 14 dniu) zależy od oceny sprzedawcy? lub też wg jakich kryteriów może się to odbywać? Co na to znany sklep internetowy, który był pośrednikiem w omawianej sytuacji (choć ta nie do końca dotyczy samego zwrotu o czym było wspomniane przez autora). Od jakiegoś czasu sprzedający za jego pośrednictwem jest zobowiązany do zaznaczania czy towar jest nowy czy też pochodzi ze zwrotu (zresztą innych sklepów tez może to dotyczyć). I co z produktami dostosowywanymi do wymagań kupującego?

Tak tylko że na moje pytanie odpowiedziałeś że nie jesteś prawnikiem i że nie Twój obowiązek. A zaraz potem wymagasz ode mnie prawnej odpowiedzi, a ja jestem tylko kupującym. Wejdź na stronę Allegro i przeczytaj regulamin zwrotów. Ja nie mając uprawnień nie mam prawa autorytarnie rozstrzygać problemów na forum publicznym, mogę jedynie coś podpowiedzieć na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń. 

Ale spokojnie może ktoś z forumowiczów jest prawnikiem i się wypowie.

Podsumowując moja wiedza na dzień dzisiejszy jest taka:

1- sprzedający prywatny od początku roku nie ma obowiązku  przyjmowania zwrotów, patrz informacje na pierwszych stronach portalu aukcyjnych 

2- sprzedający jako firma nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu używanych towarów, może zaproponować ich odkupienie po wynegocjowanej cenie. 

Mógłbym oczywiście przytoczyć fragmenty odpowiednich regulaminów, ale nie wiem czy mogę...

Zresztą to temat rozwojowy, zobaczymy co przyniosą inne wpisy.

Natomiast w temacie samego procederu wypożyczania sprzętu przez dystrybutorów, to byłbym za jazda próbną w salonie. Osobiście korzystam z takiej formy i jestem zadowolony.

Słuchając sprzętu w salonie wiem na co go stać, mogę go przetestować w różnych zestawieniach, wiem na co będzie stać ten sprzęt w przyszłości. Natomiast w domu to ryzyko, bardzo konkretne pomieszczenie, żądło kiedy zaadoptowane akustycznie jak należy, mało sprzętu do testów itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
21 minut temu, Audroc napisał:

A zaraz potem wymagasz ode mnie prawnej odpowiedzi, a ja jestem tylko kupującym

Nie wymagam tylko grzecznie zapytałem czy może znasz odpowiedź na te pytania i może znasz podstawę prawną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seyv napisał:

Nie wymagam tylko grzecznie zapytałem czy może znasz odpowiedź na te pytania i może znasz podstawę prawną.

Wiem tylko że podstawą prawną w naszym systemie prawnym jest mało znaczącą, ważna jest interpretacja przepisów. Podstawa prawna ma to do siebie, że podając ją  zacznie się tu prześcigać w jej interpretowaniu, natomiast przedstawienie interpretacji, US, Sądów, portali aukcyjnych czy innych organów daje prawdziwy wgląd w sytuację. Oczywiście czytając regulamin wspomnianych portali itp. mamy oczywiście przytoczone wszelkie przepisy prawa.

Wolę jednak nie wchodzić w czyjeś buty, myślę że dla potrzeb naszego Forum ważniejsze jest to co napisałem na temat miejsc i sposobów odsłuchiwania i testowania sprzętu. Takie klocki z krążącym, powypożyczeniowym sprzętem trafiają się coraz częściej. Kupując sprzęt w salonie 10 razy sprawdzam czy jakiś audiofil nie brał go do testów. Od tego są recenzenci jak Panowie Pacuła czy Stryjecki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 19:18, ttttttt3433434 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aleś chłopie namieszał. Przecież wszystko się zgadza, łącznie z tym screenem. Jacek dysponuje prawe do wzmacniaczy sprzed 2015 i wypuszcza ten pierwszy, obecnie działająca firma, będąca kontynuatorką działalności zmarłego konstruktora ma prawa do konstrukcji od roku 2015 do 2021 i wszystko jasne. A ty nawet nie wiedziałeś do końca z kim chcesz wszczynać awanturę. Czy piana nie za duża? Melisę polecam, a jak nie to setę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 21:01, sly30 napisał:

Unikałbym jak ognia. Znajomy miał sprawę sądową z właścicielem tej „firmy”. Wypożyczył mu sprzęt za kaucją, a później chciał zmusić mojego znajomego do zakupu, odmawiając zwrotu kaucji. Oczywiście znajomy sprawę wygrał. Ponoć takich i innych numerów było więcej. Po co kupować taki sprzęt? To jest później nie do odsprzedania. Jest pełno innych wzmacniaczy na rynku. Wśród polskich firm dobre opinie ma Circle Audio. Właśnie ten mój kolega takiego teraz ma i bardzo chwali. To hybryda lampy + tranzystory. Polskie może być dobre. 

Witam. Jestem obecnie "spadkobiercą" poczynań chlubnych i tych niechlubnych mojego Ojca Zdzisława. Moja działalność to produkcja kolumn i kabli (niebawem też i wzmacniacze). Postanowiłem wziąć udział w dyskusjach na temat Ojca Zdzisława Hrynkiewicz-Struss i powyjaśniać niejasności, które rzutują obecnie w niewielkim stopniu na na moją (wydaje mi się że nieskazitelną) działalność. Obydwaj zajmowaliśmy się tematyką Audio, czasami działaliśmy w parze a czasami osobno (nie zawsze w zgodzie). Obydwaj doskonale znaliśmy swoje sprawy na bieżąco - jeden interesował się drugim :-). Wydawało mi się, że znałem na bieżąco wszystkie tematy. Teraz, po nagłej śmierci Ojca mam wgląd we wszystkie jego sprawy i do czego zmierzam. Napisał Pan, że znajomy miał sprawę sądową i ją wygrał. Nie przypominam sobie niczego takiego. Ale jak to w życiu :-). Może Ojciec coś tak zataił że nawet dokumenty z sądowych akt zniknęły - wszystko możliwe :-). Czy pisząc o tym że taka sprawa miała miejsce ma Pan na to jakieś dowody? Dodam, i podkreślę że nie pisze tu po to aby wyłącznie oczyszczać Ojca czy siebie z "występków" itp. Chętnie wszystko szczerze wyjaśnię i zapewne niejednej osobie mające przykre doświadczenia przyznam rację. Ale jeśli ma to być dyskusja na poziomie to opierajmy się na faktach, dowodach itd. - nie na legendach, mitach i przypuszczeniach. Pozdrawiam Jacek Hrynkiewicz-Struss    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 18:05, NE5532 napisał:

Urządzenia sygnowane marką Struss, mogą pochodzić z różnych etapów istnienia tej firmy.

Do roku 2010 była to firma jednoosobowa, z siedzibą w Pruszkowie. W latach 2012-2015 było to wspólne przedsięwzięcie panów Zdzisława Hrynkiewicza-Strussa i Zbigniewa Dyśko z siedzibą na warszawskim Ursynowie. W 2015 roku zawiązane zostało nowe przedsięwzięcie Struss Audio z siedzibą na Al. KEN 18, w Warszawie, które zmieniło nazwę we wrześniu 2021 na Soundastic - www.soundastic.eu .

Śp. Zdzisław Hrynkiewicz-Struss - twórca wzmacniaczy, niestety już odszedł od nas w maju 2021 roku, a firma Soundastic dysponuje prawem do własności intelektualnej z okresu 2015-2021 i kontynuuje działalność.

Natomiast firma STRUSS, założona w 2019 roku przez Pana Jacka Hrynkiewicza-Strussa w Parzniewie k/Warszawy - syna zmarłego Zdzisława Hrynkiewicza-Strussa, zajmuje się kablami i kolumnami głośnikowymi, a nie wzmacniaczami. Strona internetowa: struss.eu .

Dlatego też nie wiem o czym, tak naprawdę jest ten wątek, czy o wzmacniaczach czy o aktywności firmy STRUSS?

Jeśli chodzi o wzmacniacze, to bardzo proszę o doprecyzowanie o jaki model chodzi autorowi tego wątku, ewentualnie z którego okresu.

Witam, sprawa własności firmy STRUSS produkującej wzmacniacze to temat bardziej złożony niż Pan napisał. Zapewne zapytany chętnie rozwinę ten temat. Nie czytałem całego wątku tylko natknąłem się na ten wpis. Wyjaśnię, że obecna (jedyna) firma STRUSS zajmuje się produkcją kabli oraz kolumn ale niebawem pojawią się też wzmacniacze. Będzie to w pewnym sensie powrót do polityki firmy z lat 90-tych, czyli niezły produkt za przystępną cenę :-).

Jestem obecnie "spadkobiercą" poczynań chlubnych i tych niechlubnych mojego Ojca Zdzisława. Postanowiłem wziąć udział w dyskusjach na jego temat i powyjaśniać niejasności. Rzutują one obecnie w niewielkim stopniu na na moją (wydaje mi się że nieskazitelną) działalność. Chętnie wszystko szczerze wyjaśnię i zapewne niejednej osobie mające przykre doświadczenia przyznam rację. Ale jeśli ma to być dyskusja na poziomie to opierajmy się na faktach, dowodach itd. - nie na legendach, mitach i przypuszczeniach. Pozdrawiam Jacek Hrynkiewicz-Struss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 14:39, ttttttt3433434 napisał:

@Allmr jak potrafisz to wywołaj drugą stronę do odpowiedzi, ja nie potrafię 🙂 Chętnie podyskutuje.

S4Home też nie podjęło tematu bo wiedziało że nie ma argumentów, a kaucje zwrócili w dwa dni po rozpoczęciu pewnie tylko dlatego że to ich dobra wola a nie moje argumenty!

Gdyby to co napisałem nie było poparte faktami to allegro by raczej nie skasowało ofert Pana Strussa (screen poniżej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A masowa sprzedaż na OLX jako osoba prywatna by pozbawić nas praw konsumenta jest fikcją 😉

2.thumb.JPG.ff2b4544e2fa5c5eb595d78639edb626.JPG

 

Pozdrawiam sprzedawców i trolli, ja akurat stoję za klientami i ich ostrzegam !

 

 

 

Proszę o podanie przykładów "oszustwa" czy pozbawienia kogokolwiek praw konsumenckich przez firmę STRUSS. Odnośnie konta na Allegro i Olx należącego do STRUSS to faktycznie zostało ono w pewnym momencie przekształcone w prywatne ale nie przez firmę STRUSS tylko przez portale. Przekształcenie następuje automatycznie w momencie gdy użytkownik zarejestrowany jako firma nie dostosowuje się do ciągłych zmian w regulaminach portali handlowych. Tak też się stało - przez pewien okres były zaniedbane pewne sprawy. Co nie oznacza, że każdy kupujący nie otrzymywał rachunku czy faktury. A  w przypadku zwroty (sporadyczne sprawy) nie otrzymywał zwrotu pieniążków po zwrocie towaru. W dzisiejszych czasach (rozliczeń elektronicznych w US) nie do pomyślenia aby cokolwiek umknęło - działalność trzeba prowadzić rzetelnie i uczciwie :-). A jeśli podczas zakupu kogoś zniechęca informacja "kupujesz od osoby prywatnej" to ma możliwość zakupu produktów STRUSS od innych użytkowników Allegro i Olx. Produktami STRUSS handluje kilku sprzedawców - nie trzeba kupować bezpośrednio od producenta. Odnośnie konta Allegro to firma STRUSS złożyła wypowiedzenie - nikt nie skasował konta !!! Skąd te informacje???? A jeśli przypuszczenia to trzeba użyć słowa "przypuszczam" !!! 

alle.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacekhs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekhs napisał:

Witam. Jestem obecnie "spadkobiercą" poczynań chlubnych i tych niechlubnych mojego Ojca Zdzisława. Moja działalność to produkcja kolumn i kabli (niebawem też i wzmacniacze). Postanowiłem wziąć udział w dyskusjach na temat Ojca Zdzisława Hrynkiewicz-Struss i powyjaśniać niejasności, które rzutują obecnie w niewielkim stopniu na na moją (wydaje mi się że nieskazitelną) działalność. Obydwaj zajmowaliśmy się tematyką Audio, czasami działaliśmy w parze a czasami osobno (nie zawsze w zgodzie). Obydwaj doskonale znaliśmy swoje sprawy na bieżąco - jeden interesował się drugim :-). Wydawało mi się, że znałem na bieżąco wszystkie tematy. Teraz, po nagłej śmierci Ojca mam wgląd we wszystkie jego sprawy i do czego zmierzam. Napisał Pan, że znajomy miał sprawę sądową i ją wygrał. Nie przypominam sobie niczego takiego. Ale jak to w życiu :-). Może Ojciec coś tak zataił że nawet dokumenty z sądowych akt zniknęły - wszystko możliwe :-). Czy pisząc o tym że taka sprawa miała miejsce ma Pan na to jakieś dowody? Dodam, i podkreślę że nie pisze tu po to aby wyłącznie oczyszczać Ojca czy siebie z "występków" itp. Chętnie wszystko szczerze wyjaśnię i zapewne niejednej osobie mające przykre doświadczenia przyznam rację. Ale jeśli ma to być dyskusja na poziomie to opierajmy się na faktach, dowodach itd. - nie na legendach, mitach i przypuszczeniach. Pozdrawiam Jacek Hrynkiewicz-Struss    

To mój dobry znajomy, poważny audiofil z okolic Piły. Uczciwy i na pewno nie kłamał. Nie wiem dokładnie czy wygrał poprzez wyrok sądu, czy może ugodę sądową, ale była batalia prawna i finalnie odzyskał swoje pieniądze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sly30 napisał:

To mój dobry znajomy, poważny audiofil z okolic Piły. Uczciwy i na pewno nie kłamał. Nie wiem dokładnie czy wygrał poprzez wyrok sądu, czy może ugodę sądową, ale była batalia prawna i finalnie odzyskał swoje pieniądze. 

Dziękuję za odpowiedz. Przypuszczam, że to temat minimum z przed 15 lat. Trochę to nielogiczne. Prawo do odstąpienia od umowy zawartej przez Internet reguluje Ustawa o prawach konsumenta z 30 maja 2014 r - czyli od 9 lat. Tu mogli byśmy mówić też o zakupie dokonanym "na odległość" np. po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej lub korespondencji e-mail. Mogło dojść do zakupu bezpośrednio w firmie ze zgodą firmy na zwrot. Jednak Zdzisław H-S nigdy nie wypożyczał wzmacniaczy do odsłuchów ! Po 2000 roku sprzedaż wzmacniaczy odbywała się wyłącznie "z rąk do rąk" i zawsze miało to miejsce w Pruszkowie. Zawsze pobierał pieniądze za towar sprzedany bez możliwości zwrotu po odsłuchu - w tamtych latach nie było to powszechnie praktykowane. Zastanawiam się na jakiej podstawie sąd wydał wyrok lub nakłonił do ugody. Proszę o zasięgnięcie dodatkowych informacji od znajomego. Przypuszczam, że ktoś tu coś słyszał ale nie do końca itd. A jednak pisze Pan i powołuje się na to co słyszał od znajomego. A może jednak kłamał a Pan dalej przekazując to kłamstwo "oczernia" bez podstawnie ??? Najpierw Pan pisał o wyroku sądu, później o ugodzie więc przypuszczam że nie do końca jest Pan pewien a jednak pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 23:43, sly30 napisał:

Wątpię czy otrzymasz wiele odpowiedzi, jeśli w ogóle jakieś. Sprzęt tej firmy nie cieszy się powodzeniem. Mało kto miał z nim styczność. 

Pisze Pan że mało kto miał styczność ze sprzętem STRUSS? Skąd te informacje?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podanie przykładów "oszustwa" czy pozbawienia kogokolwiek praw konsumenckich przez firmę STRUSS. 

Pisze Pan o zakupach za pośrednictwem Allegro czy Olx. Czy do zakupionych kabli otrzymał Pan Paragon? Otrzymał Pan !!!

Pana obawy, że firma nie zwróci pieniążków były wyłącznie obawami bo pisanie przed upływem terminu 14 dni (ustawowym terminem) jest chyba przejawem niepotrzebnej paniki :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.