Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe 5.0 do 7tys


Beliar91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomieszczenie salon z aneksem ok 25/27m

Amplituner Denon X3400H

jedyny warunek zestaw musi być biały lub z elementami w kolore białym

Witam po sprzedaży zestawu Dali Zensor 7+1+Vokal+ Sub E9F poszukuje zestawu który sprawdzi się lepiej w kinie a fronty (chociaż nie jest to wymogiem) zagrały lepiej w stereo. Sprzęt używany 60% kino/gry 40% muzyka z Tidal Hifi lub YT, nie mam audiofilskich zapędów ale lubie posłuchać muzyki jak każdy. W kinie brakowało mi przede wszystkim wokalu/lektora po prostu,  głośnik centralny nie zawsze dawał rade i często był przyćmiony przez reszte, podobnie sub również nie do końca mi odpowiadał, pomimo że jego możliwości były duże bo miałem go podkręconego na ok 1/4 możliwości zachowywał się nad wyraz drapieżnie, przyćmiewał reszte. Ustawiony był LFE+MAIN a LPF dla LFE na 120hz Crossover na 120hz Faza na 0*. Surroundy całkiem spoko, zresztą tak jak i fronty, niespecjalnie narzekałem chociaż było troche za ciepło w graniu w połączeniu z denonem, mogłoby być bardziej detalicznie i bardziej przejrzyście ale nie ma co wymagać od budżetowych kolumn. Ogólnie tak jak pisałem bardziej chciałbym uderzać w kino domowe i teraz zasadnicze pytanie, czego najlepiej szukać!? Biore pod uwage oczywiście zestawy używane, czytałem że całkiem spoko w kinie radzą sobie Paradigmy, zwłaszcza centralny klasyczny CC390 który jest bardzo ciężko dostępny, ale potwor niesamowity, mam mozliwosc zakupu w bardzo dobrej cenie zestaw 5.0 Dali Oberon 7 ale obawiam się, że nie bedzie wiekszej czy tez spektakularnej zmiany wzgledem Dali Zensor, moze lepiej poczatkowo przeznaczyc ta kwote na dobre fronty+centralny? A moze niekoniecznie w fronty a kase zostawic na lepszego suba? Nie wiem w co konkretnie uderzac, czy sa jakies konkretne zestawu ktore sa stworzone bardziej do kina? Może na początek wziąć Dali Opticon+Vokal a z czasem uzbierać na reszte? Może od razu zestaw Heco Aurora 1000 w kinie 5.1

 Bardzo prosze o pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Beliar91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zensory to bardzo udane kolumny i jeśli szukasz innego grania, bardziej przestrzennego to może powinieneś posłuchać takich kolumn jak Audiovector, czy Audio Physic Classic 8.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 21:11, Beliar91 napisał:

mam mozliwosc zakupu w bardzo dobrej cenie zestaw 5.0 Dali Oberon 7 ale obawiam się, że nie bedzie wiekszej czy tez spektakularnej zmiany wzgledem Dali Zensor

Oberon vs Zensor - dwie inne bajki. Gra to 180 stopni inaczej. 

W dniu 27.02.2021 o 21:11, Beliar91 napisał:

Może od razu zestaw Heco Aurora 1000 w kinie 5.1

Fronty Aurory konkurują z Oberon 7. Pod względem dołu obie dają potężny efekt. Oberon nie co bardziej szczegółowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.