Skocz do zawartości
IGNORED

Zmienić streamer czy DAC


Staszor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chciałby zrobić upgrade systemu i zastanawiam się czy lepiej jest zainwestować w nowy streamer czy dokupić DAC do obecnego stremera. Używam 90% czasu streamer Cambridge Audio CNX v2 oraz 10% czasu CD NAD S500. Chciałem wymienić stremer na coś lepszego w budżecie ok 8 k PLN, ale zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem jest zakup DAC i podłączenie do niego CD i streamera w celu upgradu dwóch urządzeń???

Jeśli to dobry pomysł i nie będę sprzedawał CA CNX v2 to mam budżet 4-6 k na zakup DAC-a, może być używany.  Możecie polecić jakieś urządzenia które będą upgradem względem mojego sprzętu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku bym wypozyczyl jakiegoś dacka i sprawdził czy będzie jakaś duża zmiana na plus aby robić taki upgrade. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC'a warto kupić do twojego systemu. Jaka reszta systemu?

Oczywiście najlepiej przetestować w swoim systemie. Polecam Singxer'a SDA 6 Pro. Testowałem też Topping'a D90. Jest też dobry. Dobrze grają i przyzwoicie kosztują.

Warto też z nowym  DAC'kiem przetestować interfejsy typu Matrix X-SPDIF 2 czy Singxer SU 6 i porównać jak grają w stosunku do twojego streamer'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ma polegać ten upgrade? Nie ma tu informacji o wzmacniaczu/głośnikach, które najbardziej odpowiadają za brzmienie. Czy chodzi może o funkcjonalność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Staszor napisał:

Chciałem wymienić stremer na coś lepszego w budżecie ok 8 k PLN, ale zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem jest zakup DAC i podłączenie do niego CD i streamera w celu upgradu dwóch urządzeń???

To może być też downgrade. Tak jak ktoś zasugerował wypożycz kilka sprzętów i zobaczysz ewentualnie jak to wygląda.

Nie ma idealnego sprzętu który podoba się wszystkim i gra ze wszystkim. Wielu np. chwali sobie Chorda Qtest'a. Masz też kompletne urządzenia np. Marantz ND8006.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Staszor napisał:

Hej

Chciałby zrobić upgrade systemu i zastanawiam się czy lepiej jest zainwestować w nowy streamer czy dokupić DAC do obecnego stremera. Używam 90% czasu streamer Cambridge Audio CNX v2 oraz 10% czasu CD NAD S500. Chciałem wymienić stremer na coś lepszego w budżecie ok 8 k PLN, ale zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem jest zakup DAC i podłączenie do niego CD i streamera w celu upgradu dwóch urządzeń???

Jeśli to dobry pomysł i nie będę sprzedawał CA CNX v2 to mam budżet 4-6 k na zakup DAC-a, może być używany.  Możecie polecić jakieś urządzenia które będą upgradem względem mojego sprzętu?

 

Zrób sobie modyfikacje CXNa, dokup mu dobrej klasy kabel zasilający a chcąc iść dalej użyj jego wtedy jako DAC a źródło np jakiś USBridge, SOTM SMS 200 czy komputer pod AUDIO. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, muda44 napisał:

Zrób sobie modyfikacje CXNa, dokup mu dobrej klasy kabel zasilający a chcąc iść dalej użyj jego wtedy jako DAC a źródło np jakiś USBridge, SOTM SMS 200 czy komputer pod AUDIO. 

Moim zdaniem to bardzo słaba propozycja -:(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zasilający - generalnie żadnych zmian na plus nie spowoduje.

Dołożenie USBridge, SOTM SMS 200 (SOTM'a kiedyś miałem) też praktycznie niewielkie zmiany na plus wniesie (może nawet tylko pomijalne - minimalne). Komputerów audio nie warto budować. Lepiej zwykły NUC'a, Pi4 i do kompletu porządny interfejs jak Singxer SU 6, lub choćby coś z firmy Matrix lub Gustard. Roon oczywiście by się przydał.

DAC typu Topping D90 (testowałem), a zwłaszcza Singxer SDA 6 Pro (mam) gra na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście na tyle ile reszta toru pozwala.

Jest jeszcze kilka niezłych DAC'ów - choćby firmy GUSTARD. 

Zestaw Singxer SDA 6 + SU 6 to jakieś 7tyś pln. I w tej cenie trudny do pobicia. U mnie SDA 6 gra z bardzo dobrymi głośnikami Dynaudio i dobrym "wzmocnieniem" Audia Flight.

Choćby strona 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  warta  jest w związku z tematem do poczytania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to,  konwerter USB to dobra droga, ale żadne gołe maliny w torze, niestety konwertery nie czyszczą do końca tego "gówna"

Wg mnie na początek Sotm sms-200 lub Usbridge SIG z dobrym zasilaczem na poziomie Sboostera to absolutne minimum, żeby cokolwiek odcyfrować brzmienie w kierunku analogu w graniu z plików, później można to rozwinąć o konwerter USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisał kolega @bartoszek32 wypożycz i posłuchaj samemu. Osobiście polecam Gustarda A22, ale nie ograniczaj się. Posłuchaj ze 3-4 urządzenia i zobaczysz czy warto wydawać pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dfx5 napisał:

Kabel zasilający - generalnie żadnych zmian na plus nie spowoduje.

Dołożenie USBridge, SOTM SMS 200 (SOTM'a kiedyś miałem) też praktycznie niewielkie zmiany na plus wniesie (może nawet tylko pomijalne - minimalne). Komputerów audio nie warto budować. Lepiej zwykły NUC'a, Pi4 i do kompletu porządny interfejs jak Singxer SU 6, lub choćby coś z firmy Matrix lub Gustard. Roon oczywiście by się przydał.

DAC typu Topping D90 (testowałem), a zwłaszcza Singxer SDA 6 Pro (mam) gra na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście na tyle ile reszta toru pozwala.

Jest jeszcze kilka niezłych DAC'ów - choćby firmy GUSTARD. 

Zestaw Singxer SDA 6 + SU 6 to jakieś 7tyś pln. I w tej cenie trudny do pobicia. U mnie SDA 6 gra z bardzo dobrymi głośnikami Dynaudio i dobrym "wzmocnieniem" Audia Flight.

Choćby strona 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  warta  jest w związku z tematem do poczytania.

 

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie a już po pierwszym zdaniu widzę że Twoja wiedza w tym temacie jest znikoma. 

Pisze o praktyce swojej i dziesiątek użytkowników w PRAKTYCE takich rozwiązań. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie a już po pierwszym zdaniu widzę że Twoja wiedza w tym temacie jest znikoma. 

Pisze o praktyce swojej i dziesiątek użytkowników w PRAKTYCE takich rozwiązań. 

Jasne branża lubi choćby drogo sprzedawać kabelki zasilające.

Jaką ty branże reprezentujesz?

 

2 godziny temu, m4tech napisał:

O to to,  konwerter USB to dobra droga, ale żadne gołe maliny w torze, niestety konwertery nie czyszczą do końca tego "gówna"

M4tech z maliną jest ,aż tak źle? Ja teraz używam PI4 jako Roon bridge i jestem dość zadowolony. Roon serwer postawiony na serwerze ESX'a. Zdalnie poprzez WIFI wysyła muzykę do PI4. Następnie leci do Matrix X-SPDIF 2 i I2S do Dac'a.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BanalnyX napisał:

Na czym ma polegać ten upgrade? Nie ma tu informacji o wzmacniaczu/głośnikach, które najbardziej odpowiadają za brzmienie. Czy chodzi może o funkcjonalność?

Dzięki za wywiązanie dyskusji w temacie, faktycznie dodam więcej informacji odnośnie systemu i tego o co mi chodzi.

Końcówka mocy: Threshold 60W w klasie A

Przedwzmacniacz: Krell PAM 7/ Meridian 502

Kolumny: Tannoy Arundel 15"

Streamer/CD: CA CNX v2 / Nad S500

Zacząłem więcej słuchać muzyki i radia ze stremera i w porównaniu do Tunera analogowego, dzwięk jest suchy, konturowy, nie dociążony. Mniej przyjemny w odbiorze. Chciałbym to poprawić, wiem że ze streemera nie zrobię płyty winylowej, ale chciałbym iść w tym kierunku.

 

Poświęciłem trochę czasu na czytanie i znalazłem na forum informacje, że dodawanie DACów do CNX może nie dać żadnych rezultatów uwagi na ograniczenia transportu plików CNX-a. Ktoś to potwierdza?

Jeśli faktycznie dokładanie DAC-a do streamera nie miałoby dużo sensu to może lepiej kupić nowy streamer. Poczytam/może przesłucham urządzenia o których piszecie, ale zainteresował mnie streamer:

AURALIC  ALTAIR - ktoś ma jakieś doświadczenia (ok 1000 eur-używany) ? Jest też nowsza wersja AURALIC ALTAIR G1 - czy ktoś wie jakie są różnice poza interfacem na urządzeniu? Ktoś tegom słuchał/robił porównania?

Cambridge Audio 851N - wiem że z Cambridgami to temat rzeka i jest wiele opinii, ale może ten streamer będzie rozwiązaniem?

Alternatywnie można dokupić DAC i transport plików. Np: na giełdzie HI-fi jest DAC AURALIC VEGA za 5500 pln(ma bardzo dobrą prasę w internecie), mieści się w budżecie. Do tego jakiś przyzwoity transport plików.

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto najpierw wybrać DAC'a a później szukać streamer'a. Co za problem wypożyczyć coś przyzwoitego.

Chińskie DAC'ki nie są idealne ale niezłe i niedrogie.

Miałem kiedyś Auralic'a G2 i jest to dobry sprzęt. Sprzedałem ponieważ mając wtedy DAC One'a nie wnosił on wiele do jakości dźwięku. Miałem głośniki i wzmacniacz gorszy niż teraz - AP Aventera i Trilogy 925.  Może dlatego -:(

Ja osobiście nie nie kupił bym dzisiaj DAC'a Aurelic Vega (tej bez G).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj, zrób moda za 550 zł u Mudy44 i wskoczysz półkę wyżej,  sam wiem ze bez moda te Kembrydze to żadna rewelacja, wiem bo miałem zmodyfikowany Stream Magic 6, teraz V2, i miałem tez CXNy bez moda. 

A tym 851N tez mozesz sie srogo zawiesc, czytalem tu mnóstwo opinii, niektore nawet takie ze gorzej gra od CXNa, wszystko pewnie zależy od reszty systemu.

Ale Twój wybór,  pamiętaj kasa nie gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Staszor napisał:

w porównaniu do Tunera analogowego, dzwięk jest suchy, konturowy, nie dociążony. Mniej przyjemny w odbiorze. Chciałbym to poprawić

To akurat proste. Każde praktycznie radio idzie przez procesor taki jak ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie są to tanie rzeczy, ale czemu nie. Niestety dzisiaj tylko w ten sposób uzyskasz brzmienie tunera analogowego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, muda44 napisał:

Zrób sobie modyfikacje CXNa

Muda44 o twojej modyfikacji się nie wypowiadałem. Nic o niej nie wiem.

Generalnie podziwiam i doceniam ludzi który takie rzeczy wykonują, projektują itp.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie akurat radio internetowe z bitrate od 192 wzwyż gra pięknie , ale to  tez zalezy od  od materiału 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dfx5 napisał:

Jasne branża lubi choćby drogo sprzedawać kabelki zasilające.

Jaką ty branże reprezentujesz?

 

W moim profilu masz link z tym czym się zajmuje. Kable zasilające też robię od grudnia ubiegłego roku a robię dlatego że tak naprawdę według mnie jedyny dobry fabryczny kabel zasilający do źródeł cyfrowych to Oyaide GPX RE V2 a ten używany to około 2000zl. Zmienia dużo ale nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek.

Tych swoich sam używam i robię pod zamówienia klientów dokonujących u mnie modyfikacji sprzętu. 

 

Według mnie najtańszy wart uwagi kabel zasilający do źródeł cyfrowych to Shunyata Diamondback z wymienioną wtyczką od strony zasilania. Czasem pojawia się za kilka stów. Polecam spróbować , wtedy można rozmawiać co potrafi dać tylko kabel zasilający chociaż wydaje się to nielogiczne itd. 

W razie czego można sprzedać bez straty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.