Jump to content
IGNORED

Przewody do połączeń wewnętrznych

piotrek7
 Share

Recommended Posts

Poszukuję okablowania wewnętrznego do przedwzmacniacza lampowego. Wybrałem "wydawało mi się" najlepszy do takich zastosowań drut Neotecha 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Problem w tym, że okazał się chyba zbyt dobry. Przy dobrych i niezłych nagraniach jest wręcz idealnie. Naturalność dźwięku i rozdzielczość faktycznie robią wrażenie. Problem pojawia się przy gorszych nagraniach. Zbyt dużo pokazuje. Tak więc jeśli "najlepszy" zawodzi, który będzie optymalny? Linka tego samego producenta? 

Przedwzmacniacz jest sumą elementów, z których jest zbudowany. Także okablowania. Finalny dźwięk jest wypadkową doboru tych elementów. We wcześniejszej konfiguracji wykorzystane były przewody (chyba mikrofonowe) na połączeniach od płytek do Khozmo i dalej od Khozmo do wyjąć sygnałowych. Wtedy grało to ciepło, lampowo (bo to przedwzmacniacz lampowy). Po wymianie na tego Neotecha - żyleta.

Tak więc - to także kwestia doboru okablowania 

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Przedwzmacniacz jest sumą elementów, z których jest zbudowany.

To drastyczne uproszczenie. Najważniejszy jest dobry projekt, a nie elementy. Gdy projekt jest kiepski, to pakowanie w niego topowych elementów jest tylko pudrowaniem trupa.

26 minut temu, audioburak napisał:

Jednak w tym przypadku powinna ( Twoim zdaniem ) jednak nieco gasić ... ?

W pewnym sensie - tak. Problemem jest bowiem jakość nagrania, która często jest po prostu zła. Co niestety słychać 

Mówiąc inaczej, pokazywać tzw prawdę o nagraniu ale w sposób „litościwy” 

Edited by piotrek7

23 minuty temu, audioburak napisał:

Jednak nie o wszystko bym oskarżał bebechy wzmacniacza; może źródło,

może coś w kolumnach itp...

Pozostałe elementy nie uległy zmianom. Wymienione zostały przewody w przedwzmacniaczu. To jedyna zmienna w tym równaniu . 

16 godzin temu, piotrek7 napisał:

Poszukuję okablowania wewnętrznego do przedwzmacniacza lampowego. Wybrałem "wydawało mi się" najlepszy do takich zastosowań drut Neotecha 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Problem w tym, że okazał się chyba zbyt dobry. Przy dobrych i niezłych nagraniach jest wręcz idealnie. Naturalność dźwięku i rozdzielczość faktycznie robią wrażenie. Problem pojawia się przy gorszych nagraniach. Zbyt dużo pokazuje. Tak więc jeśli "najlepszy" zawodzi, który będzie optymalny? Linka tego samego producenta? 

A dałeś mu się wygrzać. Ja po takiej zmianie w preampie włączyłem płytę na repeat i tak grał parę dni, dopiero potem słuchałem.

W trakcie usuwania konta.

Godzinę temu, absolem napisał:

Zawsze możesz zaekranować" te druty to może trochę złagodzić.

Jest ekran z miedzianej plecionki a na to termokurcz, Ciekawi mnie, czy podmiana solid core na linkę Neotecha przyniosłaby zauważalną  zmianę

Godzinę temu, absolem napisał:

18 awg to za grubo jest, jak już na takim są wyostrzenia

Abyśmy dobrze się zrozumieli. NIE MA WYOSTRZEŃ. Po prostu jest bezwzględnie dla słabszych nagrań. Przy dobrych płytach jest wręcz fantastycznie

5 minut temu, piotrek7 napisał:

Jest ekran z miedzianej plecionki a na to termokurcz, Ciekawi mnie, czy podmiana solid core na linkę Neotecha przyniosłaby zauważalną  zmianę

nie sądzę, linki kompresują nieco transjenty i lubią szeleścić w wybrzmieniach na tle litych drutów. Można to odczuć jako mniejszą nerwowość ale i rozjaśnienie.  Wszystko zleży od toru

Edited by absolem

3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Abyśmy dobrze się zrozumieli. NIE MA WYOSTRZEŃ. Po prostu jest bezwzględnie dla słabszych nagrań. Przy dobrych płytach jest wręcz fantastycznie

Niestety tak już jest. Kompresując  w górze robi się coś takiego że da się słuchać wszystkiego ? bez bólu. Ale barwa zgadza się tylko w średnicy reszta kuleje  i prócz napompowanej przestrzeni nie ma nic ciekawego. Jak masz przejrzyściej słabe nagrania są słabe.  Ale pójdź dalej bo czasem inne słabe stają się lepsze .

3 godziny temu, artw napisał:

mógłbyś rozwinąć ten temat?

stosuję ekrany węglowe i stalowe. Węglowe bierne odizolowane teflonem na to stalowe łączone do obudowy lub nie to zależy

4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Raczej rozpruję Furutecha FA-Alpha S22 i wykorzystam go . Tym bardziej, że te kable mam na połączeniu pre z końcówką mocy

Jak długi jest ten odcinek? Co z czym łączy?

Edited by absolem

To może inaczej. Jeśli nie ma możliwości jak najkrótszej drogi połączeń w sygnale np. I mam przewody np  10 cm lub więcej, To robię przewód taki jak mikrofonowy podwójnie ekranowany z tą różnicą że wewnętrzny ekran jest ze splotu włókien węglowych które też przewodzą a zewnętrzna warstwa to oplot stalowy (oba oploty są odizolowane teflonem miedzy sobą) który zależnie od okoliczności podłączam lub nie.  Do obudowy np. Lub mas. Zalezy.

Reasumując robię sobie kable jakie chcę, o jakiejkolwiek budowie, na litych drutach bo lubię lite druty i uważam że są lepsze od linek

Edited by absolem

16 minut temu, absolem napisał:

Jak długi jest ten odcinek? Co z czym łączy?

Tzn?

Pytasz o przewody wewnątrz przedwzmacniacza? Łączą płytki z Khozmo a potem wychodzą z Khozmo i prowadzą do gniazd XLR. Długość ok 10 cm. 

A tak na marginesie. Włączyłem sobie płytę Kroke Feelharmony. Na tym Neotechu brzmi zajebiście. Gęsty, bardzo bezpośredni dźwięk, który wypełnia cały pokój. Paco de Lucia - Gold? Ja pierd...e!!!!!!!! Rewelacja. Płyty Leonarda Cohena? O TAAAK. Vangelis, Jarre??? Brzmi to wprost genialnie 

Armia - Legenda? KOSZMAR. Kazik Staszewski - Tata Kazika? Brrrrr. Metal, punk, który też lubię - niestety ciężko znieść. Dlatego napisałem to wcześniej i powtarzam. Doskonały przewód ale bezlitosny i w neutralnych zestawach (jak mój) może pokazać zbyt dużo. Także to, co wolelibyśmy pominąć. 

Zrób ekrany na tych odcinkach ekran nieco kompresuje pewne cechy wyrównując to co na przedzie i w tle, zwiększy pojemność też nieco przesuwając balans subtelnie w dół. To pozwoli Ci cechy na gorszych płytach podciągnąć ale na tych lepszych nagraniach straci ciut na dynamice