Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór wzmacniacza Rotel, Naim, Yamaha


eldocktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam do wyboru wzmacniacze spośród trzech modeli: Rotel RA-1592, Naim Nait XS, Yamaha 1200. 

Zależy mi głównie na ładnej słyszalnej średnicy jak i obecności wysokich tonów. Basu dużo nie potrzeba. Chciałbym również aby dźwięk miał w sobie ,,tchnienie'' nie był nudny. 

Co do Naima nie jestem przekonany już od początku, ponieważ posiada on zwykły potencjometr, który to z wiekiem zużywa się co powoduje nie równe granie kanałów (na czym bardzo mi zależy). 

Wszelkie bajery typu BT, albo połączenie z siecią mnie nie obchodzą.

Kolumny to PolkAudio lsim 703.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, eldocktor napisał:

Zależy mi głównie na ładnej słyszalnej średnicy jak i obecności wysokich tonów. Basu dużo nie potrzeba.

Nowa Yamaha gra spokojniej i mniej ostro (można pokusić się o stwierdzenie - bardziej dojrzale) w stosunku do poprzednika. Średnica i wysokie w Rotelu to też brzmienie łagodne i raczej delikatne (bez fajerwerków). Także, biorąc pod uwagę fakt, iż zależy Ci na wysokich tanach (mniej na basie), to nie wiem czy to jest dobry kierunek. Dużo też zależy od samych kolumn. Nie znam charakteru brzmienia PolkAudio lsim 703, być może stworzyłyby dobrą synergię. Bez odsłuchu nie kupuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Audiolubny napisał:

Stawiam na moona. Ale popatrz tez na primare. 

Z tego co wyczytałem Moon ma bardzo neutralne uniwersalne brzmienie, takiego nie lubię chcę aby wzmacniacz dawał coś od siebie. Jak na razie najrozsądniejszy wydaje się Rotel, chociaż miałem kiedyś jego słabszą wersję (1572) i nie zabłysnęła u mnie poprzez nudny wycofany dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twoje kolumny przypadkiem nie grają V-ka? 

Tutaj one maja duze znaczenie. 

Moze cos z marantza pm8006 lub taknjak wspominałem primare i32 lub z nowych i15. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Audiolubny napisał:

A twoje kolumny przypadkiem nie grają V-ka? 

Tutaj one maja duze znaczenie. 

Moze cos z marantza pm8006 lub taknjak wspominałem primare i32 lub z nowych i15. 

A Primare I25? Z tego co widzę jest to klasa D, nigdy nie miałem styczności z takim rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Pacuły trochę zniechęca ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z opisu wygląda, że jeśli dość istotnym elementem jest przejrzystość i nie pompowanie

basu, to coś takiego, jak Audiolab 8000A; ma też regulację głośności na drabince.

Z moich doświadczeń im lepszy wzmacniacz, tym trudniej - jak to piszesz - o "tchnienie"

bo coraz mniejsze zniekształcenia powodują, że gubią "charakter" stając się nudne ? 

Prędzej tańsze Onkyo czy stary Rotel, niż wymienione graty, bo Naim byłby tu dobry,

ale odpada w przedbiegach z innych względów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, audioburak napisał:

Test Pacuły trochę zniechęca ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z opisu wygląda, że jeśli dość istotnym elementem jest przejrzystość i nie pompowanie

basu, to coś takiego, jak Audiolab 8000A; ma też regulację głośności na drabince.

Z moich doświadczeń im lepszy wzmacniacz, tym trudniej - jak to piszesz - o "tchnienie"

bo coraz mniejsze zniekształcenia powodują, że gubią "charakter" stając się nudne ? 

Prędzej tańsze Onkyo czy stary Rotel, niż wymienione graty, bo Naim byłby tu dobry,

ale odpada w przedbiegach z innych względów.

No to chyba zostaje Rotel...

Jest jeszcze Arcam SA30, nie brałem go pod uwagę ze względu na jego wygląd i niezbyt wyglądającą budowę w środku. Może ktoś wie jak to gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Audiolubny napisał:

Odsluchaj pare wzmacniaczy i bedziesz wiedział, bo strzelasz na oślep z tego co widzę. 

Właśnie problem w tym, że niestety nie mogę odsłuchać wzmacniaczy, dlatego staram się sugerować opiniami innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RA1572 i nie sądzę że dźwięk z niego był mdły. Raczej trochę puszczał krwi z uszu kłując wysokimi. Nie pamiętam gdzie, ale czytałem taką opinię że dopiero Rotel RA 1592 gra. Nie słyszałem, ale też ciekaw jestem różnicy między tymi dwoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eldocktor napisał:

Z tego co wyczytałem Moon ma bardzo neutralne uniwersalne brzmienie

Mam Moona 240i. Jest neutralny ale ostatnią rzeczą, jaką bym o nim powiedział, to to, że jest nudny. Jest bardzo wyrównany tonalnie, a przy tym niezwykle szczegółowy i detaliczny, lecz bez ostrości na górze. Bas też ma zwarty i kontrolowany - nie ma mowy o snującym się basie. Ogólnie brzmi bardzo dynamicznie i absolutnie nie chciałbym, żeby dodawał coś od siebie. Poza tym ma bardzo dobrze zrobioną elektroniczną regulację głośności, nawet przy cichym słuchaniu można wszystko bardzo dokładnie wysterować, w przeciwieństwie do układów na potencjometrach - miałem A-S701 i czasami był problem przy cichym słuchaniu - było albo zbyt cicho, albo zbyt głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Franz-007 napisał:

Mam Moona 240i. Jest neutralny

A to ciekawe co piszesz, bo wszystkie opinie jakie słyszałem o Twoim 240i były takie same czyli wyraźnie ocieplony a bardziej neutralny to Moon 250i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Adam 38 napisał:

A to ciekawe co piszesz, bo wszystkie opinie jakie słyszałem o Twoim 240i były takie same czyli wyraźnie ocieplony

A to z kolei jest bardzo ciekawe dla mnie ?. Tym bardziej, że wszystkie recenzje mówią zgodnie o neutralnym brzmieniu i dobrym wyrównaniu wszystkich pasm, przy ich jednoczesnym dobrym nasyceniu. I ja to mogę potwierdzić, nic nie jest faworyzowane. Ale każdy, w tym także ja, ma inny punkt odniesienia i inny próg wrażliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Franz-007 napisał:

Ale każdy, w tym także ja, ma inny punkt odniesienia i inny próg wrażliwości.

 Wsparłem się na opinii ludzi, którzy na codzień sprzedają lub mieli wcześniej w sprzedaży klamoty Moona i porównywali  bezpośrednio 240i z 250i. Z pewnością Twój też jest udanym klamotem. Znasz model 250i?

A z reckami to wiesz jak jest - sam mam wzmacniacz określany w recenzjach  jako majstersztyk a po dodaniu opcjonalnego zasilacza nawet majstersztyk do kwadratu. Szkoda tylko, że ten "majstersztyk" nie rozróżnia kontrabasu od syntetycznego, ujednoliconego walenia, artykulacja niskich tonów leży w majstersztykach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam 250-tki. Recenzje też czytam z delikatnym przymrużeniem oka ?. Jeżeli ktoś w bezpośrednim porównaniu stwierdził, że 240i jest cieplejszy niż 250i to może tak być, co nie znaczy, że ogólnie jego brzmienie jest ocieplone.

Ale kłócił się nie będę ?. Tak jak piszesz - to udany klamot, z którego jestem zadowolony. Do tego dobrze zgrywa się z pozostałymi elementami mojego setu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam Atolla pr300 + am200. Razem z polkami i średniej wielkości pokojem basem rozsadzają głowę, nie przyjemnie się tego słucha. Jeżeli Moon nie ma dużo basu (potrzebuje go mało) to wydaje mi się że jest to dobra opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, audioburak napisał:

Test Pacuły trochę zniechęca ? 

 

? Ktoś jeszcze uznaje go za jakikolwiek autorytet? Gość słyszy kable LAN. Lepiej sobie posłuchać sprzętu nic Pacuły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na RA1592 już od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Nie chodzi tylko o dźwięk, który jest świetny ale również o wygodę obsługi i wyposażenie ( bardzo dobry DAC i mnogość wejść cyfrowych i analogowych) wszystko sterowane z poziomu pilota. Polecam test, który pokrywa się z moją opinią - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JB007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, eldocktor napisał:

Jeżeli Moon nie ma dużo basu

Według mnie Moon ma tyle basu ile trzeba, tzn. tyle ile jest w danym utworze. I ten bas jest bardzo dobrze kontrolowany.

Jednak przy tej cenie sprzętu, odsłuch u siebie jest bardzo wskazany, obojętnie czy to będzie Moon, Rotel czy inna marka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uzytkownik Rotela 1592 potwierdzam wszystko to co napisał JB007. Mam Rotela 1592 (chyba od 2 lat). Jak dla mnie jest zdecydowanie lepszy od Rotela 1572 (duzo lepszy bas i średnica). Przy odsłuchach porównywałem równiez z Yamaha serii 1000. Według mnie Yamaha w porównaniu z 1592 gra dużo ostrzej, detaliczniej co mi osobiście zupełnie nie pasuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 11:36, eldocktor napisał:

Z tego co wyczytałem Moon ma bardzo neutralne uniwersalne brzmienie, takiego nie lubię chcę aby wzmacniacz dawał coś od siebie. Jak na razie najrozsądniejszy wydaje się Rotel, chociaż miałem kiedyś jego słabszą wersję (1572) i nie zabłysnęła u mnie poprzez nudny wycofany dźwięk.

Czyli Rotel...ale nie Rotel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 13:21, eldocktor napisał:

Jest jeszcze Arcam SA30, nie brałem go pod uwagę ze względu na jego wygląd i niezbyt wyglądającą budowę w środku. Może ktoś wie jak to gra?

Mam i mogę powiedzieć, że gra bardzo dobrze. Nieco ocieplony dźwięk. Moc wystarczająca do większości kolumn. No i Dirac, za pomocą którego możesz uzyskać brzmienie właściwie takie jak chcesz. Regulacja na drabince BB PGA2311.

Moim zdaniem gra dużo lepiej niż Moon 240i.

Nie bardzo wiem co rozumiesz przez "niezbyt wyglądająca budowę w środku"? Całkiem schludnie i prawidłowo zaprojektowany klocek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 10:17, eldocktor napisał:

Dzień dobry, mam do wyboru wzmacniacze spośród trzech modeli: Rotel RA-1592, Naim Nait XS, Yamaha 1200. 

Zależy mi głównie na ładnej słyszalnej średnicy jak i obecności wysokich tonów. Basu dużo nie potrzeba. Chciałbym również aby dźwięk miał w sobie ,,tchnienie'' nie był nudny. 

Co do Naima nie jestem przekonany już od początku, ponieważ posiada on zwykły potencjometr, który to z wiekiem zużywa się co powoduje nie równe granie kanałów (na czym bardzo mi zależy). 

Wszelkie bajery typu BT, albo połączenie z siecią mnie nie obchodzą.

Kolumny to PolkAudio lsim 703.

Zastanów sie jeszcze nad tym Rotelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, felix napisał:

Moim zdaniem gra dużo lepiej niż Moon 240i.

I to jest "słowo" klucz: "Moim zdaniem..."

Kolego eldoctor - bez odsłuchów nie dowiesz się jaki wzmacniacz Cię zadowoli, bo każdy zachwala coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z wymienionych wzmacniaczy najkrótszy bas ma Yamaha i to ona najlepiej skontroluje te kolumny, jednak przy takich klockach i tak polecam posłuchać wszystkich trzech ze swoimi kolumnami. Yamaha też ładnie buduje trójwymiarowość sceny i jest przy tym dość precyzyjna. 

Zgadzam się też ze stwierdzeniem wyżej, że A-S1200 gra łagodniej od A-S1100. To prawda. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.