Skocz do zawartości
IGNORED

Ostrzeżenie przed cwaniakiem z OLX


robert19091990

Rekomendowane odpowiedzi

Za pobraniem wysłałem raz. Na alle wystawiłem zmywarkę do zabudowy. Uszkodzoną, opis usterki, aukcja od zeta. Gość wylicytował coś koło stówy. Kurier 50 zł i w trasę. Po paru dniach wraca z paczką, bo klient nie odebrał, powód - porysowana ??. Wróciła w takim samym stanie i jakoś rys nie zaobserwowałem. Zwrotka 80 zł. Od tamtego czasu wysyłam, owszem, ale proszę o zaliczkę by było w obie strony i na whisky starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adasza napisał:

Jaka informacja? Bajki i klamstwa a nie informacja...

A wygoda to i owszem. Jakbyś mi za mój piec warty 3 koła miał zapłacić dychę, to bym ci też pod chatę przywiózł, i w rączkę pocałował nawet ?

Jak ktoś pisze, że na te pierdziawy poszło materiału za prawie 5 koła to jak to kur... nazwać?

https://www.olx.pl/oferta/monitory-diy-baza-vienna-acoustics-bialy-mat-krakow-CID99-IDHdAnB.html

Bez jaj...

WIle osób z tego forum dokładnie wie czyje to kolumny i wiele niestety robi to samo. 

Trochę poleciał z tym 4400, ale kupując kolumny marketowe jest dokładnie tak samo lub gorzej. Wkład materiałowy to jest może 10-20% ceny ostatecznej kolumny. Oczywiście żadne Dali czy KEF nie szastają kwotami, bo w zasadzie nie ma czym. Za to są mistrzami w opowiadaniu o kosmicznych technologiach zawartych w ich produktach. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adasza napisał:

Jaka informacja? Bajki i klamstwa a nie informacja...

 

Dokładnie tak, ja generalnie handlarzy używaną elektroniką stawiam na równi z handlarzami używanymi samochodami. I jedni, i drudzy zawsze kłamią, z uśmiechem na ustach. I najczęściej mają się za dobrych katolików, bywając co niedzielę w kościele. Dla mnie mistrzostwo hipokryzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie sie nacialem na OLX. Sprzedawalem telefon po zmianie na nowszy i kupujacy nieodebral przesylki za pobraniem. Nauczka na przyszlosc (na szczescie niedroga, bo to dosc mala paczka) zeby wysylke za pobraniem robic po przelaniu kosztow wysylki.

W ogole jakies fatum z telefonami. Z audio takiego problemu nigdy nie mialem, ale jak widac stare telefony przyciagaja nieogarnietych ludzi - pierwszy mial przyjechac i odebrac telefon i tego nie zrobil - oczywiscie zero kontaktu, a drugi nieodebral przesylki. Zadzwonilem i odebrala zona - zawolala faceta, ktory sie rozlaczyc i odrzucil kolejne proby polaczen ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafal735r napisał:

Trochę poleciał z tym 4400, ale kupując kolumny marketowe jest dokładnie tak samo lub gorzej. Wkład materiałowy to jest może 10-20% ceny ostatecznej kolumny. Oczywiście żadne Dali czy KEF nie szastają kwotami, bo w zasadzie nie ma czym. Za to są mistrzami w opowiadaniu o kosmicznych technologiach zawartych w ich produktach. 

To prawda, ale płacąc 'frycowe' dużej firmie kupujesz przynajmniej powtarzalność i 'sprzedawalność'.

DIY robi się w zasadzie dla siebie, bo takie kolumny są niesprzedawalne(albo za bezcen), nawet projekty Troelsa czy Zapha.

 

caveat emptor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adasza napisał:

Dali czy Kef to uznane marki, na które pracowali dziesiątki lat. 

No i...? 

2 godziny temu, aliengbl napisał:

A ja wlasnie sie nacialem na OLX. Sprzedawalem telefon po zmianie na nowszy i kupujacy nieodebral przesylki za pobraniem. Nauczka na przyszlosc (na szczescie niedroga, bo to dosc mala paczka) zeby wysylke za pobraniem robic po przelaniu kosztow wysylki.

W ogole jakies fatum z telefonami. Z audio takiego problemu nigdy nie mialem, ale jak widac stare telefony przyciagaja nieogarnietych ludzi - pierwszy mial przyjechac i odebrac telefon i tego nie zrobil - oczywiscie zero kontaktu, a drugi nieodebral przesylki. Zadzwonilem i odebrala zona - zawolala faceta, ktory sie rozlaczyc i odrzucil kolejne proby polaczen ?

Bo zazwyczaj sprzętem audio zajmują się, nazwijmy, to poważniejsi luszie. A telefon obecnie ma każdy wsiok. Procent trafienia jakiegoś oszołoma jest sporo większy po prostu. 

Co do audio, wysłałem kiedyś za pobraniem wzmacniacz Yamahy za 3tys do znanego handlarza z Kielc czy też Katowic. Znany typek z przekrętów jak się potem okazało. Wrócił do mnie, bo nie chciało mu się jechać odebrać do placówki DHL. Do tego ze względu na wagę 25kg wrócil ze złamanym włącznikiem power, bo przewalili go chyba przez 10 sortowni.

2 godziny temu, Copper_Lucas napisał:

 

DIY robi się w zasadzie dla siebie, bo takie kolumny są niesprzedawalne(albo za bezcen), nawet projekty Troelsa czy Zapha.

 

Zależy co masz na myśli mówiąc DIY. Mało znane marki takie jak YB Audio czy BMN są odsprzedawalne szybko. I na pewno nie traci się więcej niż w przypadku marketowych kolumn. Śledze rynek używek parę lat i widzę co się dzieje. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adasza napisał:

Zarówno znane marki, jak i dystrybutorzy mają biura, pracowników, księgowych, marketing, salony. 

dlatego ceny są ,jakie są,produkt z małej manufaktury ,zrobiony przez zdolnego konstruktora na topowych głośnikach,przy rozsądnym zarobku producenta będzie w porównywalnej cenie o lata świetlne lepszy,piszę to z doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adasza napisał:

 Widać, że nie masz pojęcia na czym polega robienie biznesu.

?

13 minut temu, Adasza napisał:

 

Poza tym napisałem wyżej że nie mam nic przeciwko DIY, tylko osustom i naciągaczom, i nie tylko z branży DIY.

Dla mnie to kolorowe opisy Kefow, JBL, czy innych Heco to naciąganie. O kosmicznych technologiach w nich zawartych, a w zamian marny lub przeciętny dźwięk za nie małe pieniądze. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adasza napisał:

Poza tym co innego mała manufaktura a co innego jakiś "dłubacz amator", który wycenia swoją robotę na niewiadomo ile. Ja pisałem o dlubaczu "no name", który ewidentnie kłamie. 

wiem,zgadzam się z tym,ale przecież nikt mu tego nie kupi,diy jest sprzedawalne tylko wtedy ,kiedy kosztuje połowę ceny wkładu materiałowego użytego do projektu,dlatego ja swoich diy nie sprzedaję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę napisać tutaj ,nic teraz nie mam,miałem fajny projekt na daytonach do małego pomieszczenia,nawet za tysiaka nikt nie chciał kupić,gra fajnie ,lepiej od niejednych budżetowych kolumn,został w rodzinie?,męczę teraz oversize na seasach,tak długo robię projekt,aż mi się dzwięk podoba,jak nie to budy idą do przeróbki do następnego projektu ,a glośniki na olx,ale teraz po kilku latach wiem co mi się podoba i ryzyko wtopy coraz mniejsze,no i teraz już nie robię więcej ,jak jeden projekt na długi czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 23:01, Adasza napisał:

Jaka informacja? Bajki i klamstwa a nie informacja...

A wygoda to i owszem. Jakbyś mi za mój piec warty 3 koła miał zapłacić dychę, to bym ci też pod chatę przywiózł, i w rączkę pocałował nawet ?

Jak ktoś pisze, że na te pierdziawy poszło materiału za prawie 5 koła to jak to kur... nazwać?

https://www.olx.pl/oferta/monitory-diy-baza-vienna-acoustics-bialy-mat-krakow-CID99-IDHdAnB.html

Bez jaj...

WIle osób z tego forum dokładnie wie czyje to kolumny i wiele niestety robi to samo. 

Około czterech. I nigdy nie będziesz miał takich zajebistych kolumn, podrzegaczu. 

Proponuję zapytać w Audioklanie ile kosztują te Seasy plus  profesjonalnie u super profesjonalnego producenta takie obudowy. Nie licząc innych części (poprawione oryginalne zwrotnice).

Słyszałeś kiedykolwiek bas od Vienny, ty cyc**?

 

Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 15:41, trueman napisał:

I można tak na szybko zastanowić się kto jest większym cwaniakiem ten co sprzedaje np. Te obudowy czy ten co kupuję ?

 

Wydaje mi się, że sporo osób z jakiegoś dziwnego powodu się tym niepotrzebnie interesuje. Może nawet przejmuje.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja nie wysyłam za pobraniem! tylko przedpłata na konto i takich sytuacji nie doświadczam.

Kupuję na olx tylko jeśli sprzęt można sprawdzić na miejscu a jeżeli daję więcej $ to z pisemną gwarancją rozruchową,na alegro tylko z możliwością zwrotu i od ludzi z nieposzlakowaną opinią dzięki takiemu zachowaniu zaoszczędziłem sporo pieniędzy i nerwów,ale i ja padłem ofiarą oszustów typu 100% sprawne itp.człowiek uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu na OLX można wybrać / jako sprzedający / sprzedaż z przesyłką OLX. Korzystałem z tej opcji przy zakupie, oraz jako sprzedający. Po ugadaniu ceny ze sprzedającym można kliknąć opcje ,, kup z przesyłką'' . Dodam, że dla mniejszych przedmiotów / kartonik z kablami, jakieś płyty, wtyczki / koszt dostawy do paczkomatu to raptem 5 zł.

Jak zadeklaruję zakup, a sprzedający potwierdzi , to kupujący wpłaca na konto OLX kwotę przedmiotu i koszt wysyłki / paczkomat lub Poczta / , sprzedający ma 3 dni na wysłanie. Jest możliwość śledzenia, więc wiadomo, że wysłano. Jak kupujący odbierze, to dopiero wtedy OLX wpłaca pieniądze na konto sprzedającego. Jedna i druga strona ma większe bezpieczeństwo transakcji. Kupujący musi odebrać, bo wpłacił pieniądze na konto OLX. Sprzedający kasy nie dostanie, jak nie dostarczy przedmiotu sprzedaży. Jednak nie mam pojęcia, co w sytuacji, kiedy sprzedający włoży byle co do paczki. Nie zagłębiałem się w regulamin. Na razie transakcje poszły dobrze. Nie zaliczyłem wpadki.

Niestety wcześniej miałem wpadkę, zapłaciłem za buty do tenisa i nie otrzymałem. Jednak robiłem dokumentację z przebiegu transakcji, robiłem screeny. Zgłosiłem na policję / j trzeba im dać prawie gotowca na tacy, z adresem sprzedającego, danymi, itp, / Po miesiącu od zawiadomienia zadzwonił policjant ze Swarzędza i za chwilę Pani Oszustka grzecznie przeprosiła, odesłała pieniądze. Miałem tutaj szczęście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, quatross napisał:

Około czterech. I nigdy nie będziesz miał takich zajebistych kolumn, podrzegaczu. 

Proponuję zapytać w Audioklanie ile kosztują te Seasy plus  profesjonalnie u super profesjonalnego producenta takie obudowy. Nie licząc innych części (poprawione oryginalne zwrotnice).

Słyszałeś kiedykolwiek bas od Vienny, ty cyc**?

 

Na pewno lakier Piano jest wiele droższy od normalnego forniru. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wig napisał:

Niestety wcześniej miałem wpadkę, zapłaciłem za buty do tenisa i nie otrzymałem. Jednak robiłem dokumentację z przebiegu transakcji, robiłem screeny. Zgłosiłem na policję / j trzeba im dać prawie gotowca na tacy, z adresem sprzedającego, danymi, itp, / Po miesiącu od zawiadomienia zadzwonił policjant ze Swarzędza i za chwilę Pani Oszustka grzecznie przeprosiła, odesłała pieniądze. Miałem tutaj szczęście. 

Jestem w stanie ci uwierzyć bo wiem jakie przekręty można robić w świetle prawa.

Ale jak mówi przysłowie-kraść to trzeba umieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 06:47, rafal735r napisał:

Powinien się nazywać Janusz, a nie Ruszard. Typowa zawróć dupa. Jak ktoś za długo mi jojczy jak baba to blokuje go na OLX i tyle. Szkoda czasu. Jak widzę sto pytań na raz na które zazwyczaj odpowiedzi znajdują się w ogłoszeniu to już jest 99% szans że jak już dojdzie do jakiejś transakcji będzie potem jeszcze kolejny problem z sufitu. 

Pytania i negocjacja ceny w śmieszne rejony.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Adasza napisał:

Przypomnę/zacytuję twoją wypowiedź:

"Słyszałeś kiedykolwiek bas od Vienny, ty cyc**?"

Kultury trochę... 

Ja tam nie wiem, ale jednak powinieneś przeprosić. 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adasza napisał:

Ja wiem co piszę i do kogo i odnoszę wrażenie, ze Ty nie do końca wiesz.

Ja mam przepraszać kogoś, kto wali we mnie epitetami tylko za to, że obnażyłem jego delikatnie mówiąc mijanie się z prawdą w treści ogłoszenia? Poważnie??? 

Skoro coś piszesz, to uzasadnij to, bo pisanie "poczytaj co piszesz" to wiesz... ? 

A może to forum to po prostu narzędzie do łowienia jeleni i naruszyłem tu jakieś nie pisane zasady? Bo im więcej czytam tym bardziej na to mi wygląda... 

Spoko, mi nic do tego, chciałem pomoc, bo wychodzisz na głupka. Ale jak tak to widzisz, w dodatku sobie przecząc w kolejnych postach, to ok. 

Zacytowałem w pierwszym poście dokładnie to, o co chodziło. 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adasza napisał:

W pierwszym poście nic nie zacytowałeś

Ja tam w moim poście widzę cytat, widzę go też w twojej odpowiedzi, także ten. 

17 minut temu, Adasza napisał:

Ja wiem co piszę i do kogo

No jasne, widać ?

Po prostu mylisz posty i cytaty, wygląda to śmiesznie, a w zacietrzewieniu kroku w tył nie zrobisz i nie ochłoniesz, bo jak, "ja się pomyliłem?". No tak, ty. 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.