Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport plików do 20000 PLN


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, pmcomp napisał:

Taki komp to można zbudować za 3 tysiące zł. 

 

Pytania:

Czy będzie można ten komp wysterować zewnętrznym zegarem (dwa wejścia dla 44,1 i krotność i 48 i krotność)?

Czy schowasz OS tak, że od razu zgłaszać będzie się wyłącznie player?

Czy będzie obsługiwany dedykowaną aplikacją na iOS/Android (i nie będzie to Roon)?

Jaka karta będzie karta dźwiękowa i jakie będzie miała wyjścia (SPDIF, AES/EBU, USB, I2S na HDMI)?

Obudowa, zasilanie, MB, procesor, chłodzenie to są pierdoły. Jaki będzie ten schowany OS (mam nadzieję, że nie Windows)?

jeśli ma być lepszy od streamerów za 20tys. to będzie kosztował więcej niż 3tys., chociaż zapewne można zbudować też w tej cenie, ale ja nie mam takiego doświadczenia. Niestety obudowa i zasilacz liniowy koszuje.

 

i kolejno odpowiedzi na pytania

po co 

tak

tak

preferuję USB, można też pozostałe, ale USB zapewnia wystarczającą jakość

może i pierdoły, jak piszesz, ale nie mówimy o zwykłym plikograjku, tylko o rozwiązaniu, które ma konkurować z najlepszymi rozwiązaniami komecyjnymi na rynku. Dlatego każdą pierdółka ma znaczenie. Może być Windows, który startuje w minimalnych ustawieniach lub Linux. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy i każde ma inną sygnaturę dźwięku.

12 godzin temu, m4tech napisał:

w takim razie napisz coś więcej o budowie, z czym porównywałeś , jakie kabelki USB

nie chcę zaśmiecać tego wątku szczegółami, które nie są w jego temacie. Daj znać, gdzie jest taki wątek, to możemy się tam przenieść na dalszą wymianę doświadczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tatomek napisał:

nie chcę zaśmiecać tego wątku szczegółami, które nie są w jego temacie. Daj znać, gdzie jest taki wątek, to możemy się tam przenieść na dalszą wymianę doświadczeń.

Przeczytałem wcześniej, że zbudowałeś transport na bazie PC, który doskonale wypada w wyżej wymienionym budżecie, więc jak dla mnie po wielokroć pasuje tutaj wpisać szczegóły budowy takiego transportu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moreno1973 czy to jest dla Ciebie OK, byśmy tutaj pisali o budowie komputera dedykowanego do audio w budżecie do 20K PLN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten komputer za kilka tysiaków będzie lepszy niż markowe streamery za 20 tyś to czemu nie:)

A ja nadal nie mogę znaleźć przyjemnego w użytkowaniu transportu plików który gra muzykalnie pliczki. SOTM jest jak dla mnie zbyt męczący w użytkowaniu i te wszystkie dodatkowe zasilacze, koszmar. Auralic zagrał zbyt technicznie, Esoteric rozczarował na pełnej linii. 

Coś nowego na rynku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten komputer za kilka tysiaków będzie lepszy niż markowe streamery za 20 tyś to czemu nie:)
A ja nadal nie mogę znaleźć przyjemnego w użytkowaniu transportu plików który gra muzykalnie pliczki. SOTM jest jak dla mnie zbyt męczący w użytkowaniu i te wszystkie dodatkowe zasilacze, koszmar. Auralic zagrał zbyt technicznie, Esoteric rozczarował na pełnej linii. 
Coś nowego na rynku?
Sotm w swej cenie może być bezkonkurencyjny, ale właśnie użytkowanie.
Sam gram na sotm, więc mam Roona na laptopie .
Ale docelowo jak zmienię NAS, na nim postawię Roon I wyeliminuje laptopa.
Wtedy poza faktycznie dwoma pudełkami somt/zasilacz użytkowanie będzie znacznie przyjemniejsze.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maciek36 napisał:

Sotm w swej cenie może być bezkonkurencyjny, ale właśnie użytkowanie.
Sam gram na sotm, więc mam Roona na laptopie .
Ale docelowo jak zmienię NAS, na nim postawię Roon I wyeliminuje laptopa.
Wtedy poza faktycznie dwoma pudełkami somt/zasilacz użytkowanie będzie znacznie przyjemniejsze.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Ja stwierdziłem, że jeśli coś kupie w cenie do 20 tyś to 

1. musi być w jednej obudowie, z dobrym zasilaniem w standardzie

2. jest urządzeniem samodzielnym, nie potrzebuje działającego laptopa gdy gra

3. ma wyświetlacz

4. gra pliki na poziomie średniej klasy odtwarzacza CD, takiego jak Krell 280

Więc chyba sobie jeszcze poczekam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, moreno1973 napisał:

Ja stwierdziłem, że jeśli coś kupie w cenie do 20 tyś to 

1. musi być w jednej obudowie, z dobrym zasilaniem w standardzie

2. jest urządzeniem samodzielnym, nie potrzebuje działającego laptopa gdy gra

3. ma wyświetlacz

4. gra pliki na poziomie średniej klasy odtwarzacza CD, takiego jak Krell 280

Więc chyba sobie jeszcze poczekam 🙂

Wolisz wyświetlacz niż aplikację sterującą?

Dla mnie zaletą jest posadzenie doopy na fotelu i sterownie całą muzyki z reki z iPada. Brak wyświetlacza na dCS NB mi nie przeszkadza. Mam wyświetlacz na LINNie, z którego wcale nie korzystam bo i tak obsługuję go iPadem (nawet nie pilotem).

Nie wiem jak inne playery ale dCS NB gra pliki "prawie" jak Jay's Audio CDT-3. Co nalezy traktowac jako duzy komplement dla niego. Oczywiście pod tym samym DACkiem. LINNowi, fakt że stareļki jest i ma swojego DACa) duuuzo brakuje do playera CD.

54 minuty temu, maciek36 napisał:

Sotm w swej cenie może być bezkonkurencyjny, ale właśnie użytkowanie.
Sam gram na sotm, więc mam Roona na laptopie .
Ale docelowo jak zmienię NAS, na nim postawię Roon I wyeliminuje laptopa.
Wtedy poza faktycznie dwoma pudełkami somt/zasilacz użytkowanie będzie znacznie przyjemniejsze.

 

I tak będziesz potrzebował jakiś tablet z postawioną aplikacją Roon client jako urządzenie sterujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pmcomp napisał:

Wolisz wyświetlacz niż aplikację sterującą?

Chcę jedno i drugie. I aby wyświetlacz pokazywał okładki płyt. A co. Jak się płaci 20 tyś PLN to można wymagać;-)

AURALIC Aries G2.1 ma taki wyświetlacz, który jest w miarę akceptowalny. 

Słuchał ktoś tego nowego AURALIC Aries G2.1?

Mi G1 zupełnie nie podszedł. Techniczne, nudne granie. SOTM wypadł przy nim dużo lepiej. Ale SOTM to dla mnie funkcjonalnie i wizualnie sprzęt nie do zaakceptowania. 6000 PLN + zasilacz kolejne kilka tysięcy i pudełkoza maxima 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dcs obojetętnie jaki ,najlepiej bartoc albo debussy nie ma nic lepszego w tym budżetcie mówię oczywiście z drugiej ręki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w ich brzmieniu jest najlepszego ?  dCS ma własne cechy które pasują albo nie, ale ze najlepszy to nieprawda
Wymień dobre cechy a ja wymienię cala listę niedobrych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RRR2009 napisał:

Polecam dcs obojetętnie jaki ,najlepiej bartoc albo debussy nie ma nic lepszego w tym budżetcie mówię oczywiście z drugiej ręki....

gdzie ty chcesz kupic Bartoka za 20 tys ??? 😚

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tańszej i prostszej opcji tj. od NUCa opartego na Intelu i7. Można go kupić za około 2tys. i z oprogramowaniem Euphony za około 300Euro mamy streamer . Jak będziemy mieli więcej kasy to możemy dodać do niego liniowy zasilacz i to jest początek. W computer audio jakość zasilania ma kluczowe znaczenie, więc im lepszy zasilacz, tym lepszy dźwięk.

Następnym upgrademm może być obudowa ( np. Akasa ), która zapewni pasywne chłodzenie.

Plusy: kompaktowa wielkość, małe zużycie energii, prostota instalacji, jakość dżwięku ., który praktycznie wszystko do 10 - 12 tys. powinien pokonać, sterowanie z telefonu lub tabletu, możliwość integracji z Roonem, HQPlayerem, itd

Minusy: jednak dwa pudełka ( zewnętrzny zasilacz liniowy i tak będzie dla wszystkich rozwiązań ), brak zintegrowanego wyświetlacza I tak będzie przy wszystkich rozwiązaniach ), brak możliwości rozbudowy  tym samym ograniczenia w jakości dźwięku.

W wersji komercyjnej funkcjonuje jako Roon Nucleus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższym rozwiązaniem będzie budowa komputera opartego na normalnej płycie głównej. Tutaj następuje podział na dwie grupy. 😀  Osoby które chcą oprzeć projekt na jak najmocniejszym procesorze i oczywiście grupa, która uważa, że nie musi on być mocny, gdyż dla celów audio i tak jest wykorzystywana znikoma moc.

Nie mam doświadczeń ze słabymi procesorami, więc będę pisał o pierwszej grupie.

Płyta tak naprawdę nie powinna być całkiem zwykła 😉. Najlepiej by spełniała kilka założeń:

> Miała przynajmniej możliwość zainstalowania 4 kart rozszerzeń, ale z 2 też damy radę

> Najlepiej by większość z nich była podpięta bezpośrednio pod procesor, zwykle można to sprawdzić na diagramie w instrukcji, lub niestety trzeba kopać po informacjach w sieci.

>Płyta powinna być wydajna prądowo, więc jednak te dla graczy zwykle są lepsze. Ja korzystałem z płyt Asrock i Asusa i obie firmy są OK.

Procesor – niestety to zwykle jest osobny temat, gdyż one dają swoją sygnaturę dźwięku, podobnie jak RAM. Ja większość swoich serwerów opierałem na Xeonach, ale bardzo dobre wyniki są też na procesorach i7 i i9 z rozszerzeniem K, ewentualnie taniej bez rozszerzenia. Są osoby które budują serwer na procesorach Ryzen.

Do tego obudowa z chłodzeniem pasywnym – ja kupowałem HDplexa

Następnie pamięci RAM, najlepiej o niskiej latencji, najlepiej Apacer w wersji przemysłowej, gdzie są używane lepsze komponenty.

Pozostaje nam jeszcze kupić dysk na system operacyjny – preferuję dyski nvme lub PCIE Optane, ale dysk z korektą błędów np. Adata też da radę.

Z listy obowiązkowej zostaje nam zasilanie; tutaj mamy kilka rozwiązań. HDplex oferuje zasilacz od razu z zasilaniem ATX i to jest tańsza opcja. Droższa , ale dająca lepszą jakość – jest zakup konwertera HDPlex DC/ATX w wersji 400W taniej, lub 800W drożej i jednak trochę lepiej. Ja zasilałem zarówno HDPlexem i Kecesem P8 w wersji mono. P8 jest lepszy.

Do tego można dorzucić kartę USB, ja stosowałem Jcat

Jak mamy większe środki to dorzucamy kartę sieciową, też stosowałem Jcata, ale musimy pamiętać, że najlepiej, by te karty były zasilane przez osobny dobry zasilacz liniowy. Zarówno HDPlex, jak i P8 zasilą nam jedną kartę.

Jak mamy jeszcze większe środki to kupujemy karty Jcat XE lub Pink Faun i mamy dalszą poprawę.

Kable połączeniowe / zasilające możemy kupić bardziej wypasione od Gent Audio albo jak nam się nudzi, to możemy zrobić sami ( ATX, CPU i DC/DC ) oparte na np. drutach od Neotecha, a jak mamy wolne środki, to na Mundrofie silver gold 😀

Taki komputer generalnie jak pisałem wcześniej zapewnia nam jakość na poziomie najlepszych plikograjków na rynku w cenie do 40 tys. ale pewnie też droższych.

Pozostał system operacyjny, który pozwoli nam sterować i streamować muzykę. Najprościej jest oprzeć taki plikograj na Euphony, gdyż wg. mnie jest to najlepsze oprogramowanie oparte na Linuxie, jeżeli nie znamy się na programowaniu. Windows niestety wymaga wielu zabiegów i generalnie takie serwery są opierane na wersjach serwerowych lub przemysłowych, co pozwala uniknąć problematycznych upgradów.

Taki komputer jest obsługiwany bez ekranu, dlatego ja kupowałęm najtańszą używaną kartę graficzną ( taką za 14zł ), która służyła tylko do instalacji systemu i po instalacji wyjmowałem ją, by nie siała zakłóceniami i nie pobierała prądu. Budowa komputera może wydawać się trudna, niemniej nowsze płyty są dużo prostsze w obsłudze w stosunku do tych sprzed wielu lat. Komputer nie musi być oparty o najnowsze rozwiązania, dlatego koszty można ograniczyć kupując używane komponenty, co znacząco ogranicza koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, moreno1973 napisał:

...nowego AURALIC Aries G2.1?

Jeśli dobrze ponegocjujesz cenę, tak żeby wraz z izolacją ethernetu np. z Etheregen lub Opticalmodule  w kwocie zusammen 20k to może będziesz zadowolony z całokształtu. Auralic to dobry sprzęt szczególnie jeśli chodzi o funkcjonalność. Brzmieniowo niestety kasuje go wiele znacznie tańszych rozwiązań, które jednak nie mają wyświetlacza i są w kilku pudełkach najczęściej 🙂  Dlatego trochę bym go podrasował jak wyżej.

W ogóle to na początku ustaliłbym czy chcesz grać po spdif czy usb, oba warianty wymagają dobrego kabla żeby wyciągnąć wszystko co najlepsze z transportu, nie wiem czy takowe posiadasz, bo jeśli nie to może się okazać, że żaden transport ci nie zagra tak jakbyś tego oczekiwał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tatomek napisał:

Taki komputer generalnie jak pisałem wcześniej zapewnia nam jakość na poziomie najlepszych plikograjków na rynku w cenie do 40 tys. ale pewnie też droższych.

Wszystko fajnie jeśli tak nawet jest, ale wspomnijmy o kilku wadach PC, przynajmniej dla mnie:

- duża obudowa nie zawsze pasująca do sprzętu

- musi być roon serwer, bez tego z obsługą wracamy do średniowiecza

... sama idea  PC  ma prawdopodobnie jednak potencjał brzmieniowy, skoro tyle topowych daków gra z Taiko Audio SGM Extreme

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spojrzysz na stronę Streacom, czy HDPLex to wielkość obudowy można dopasować do wielości stosowanej płyty. Chociaż ja jestem zwolennikiem kupowanie jak największej obudowy, gdyż znając siebie wiem, że za chwilę będę chciał coś innego. Osobną kwestią jest, czy one mogą się podobać.

Euphony integruje się z Roonem, więc może być gorszy dźwięk ale wypas aplikacja ( czyli Roon ) lub samo Euphony Stylus, gdzie dźwięk jest lepszy, ale wygląd odstaje od tego co proponuje Roon.

Taiko to inna bajka. Zbudowałem serwer oparty na takich samych dwóch Xeonach Silver  i na tej samej płycie głównej i jednak jak pokazały moje ostatnie doświadczenia, nadal mój poprzedni serwer gra lepiej. Taiko to też inna półka cenowa , ale też nawet serwer wzorowany na rozwiązaniach zastosowanych w Taiko, to inny poziom cenowy i bez sporych zasobów nie ma sensu do tego się zabierać. Żaden ogólnie dostępny zasilacz liniowy nie jest w stanie ruszyć tego potwora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tatomek : czyli po prostu kupujemy dobra kartę USB Jcat czy Matrixa zasilamy to czymś lepszym niż standard i już skopiemy dupę tym grajkom za 10000EUR, tyle wniosłem z tego wywodu, dlaczego inni się tak meczą z Tymi Pc-tami 😵.

A moja opinia jest taka - bredzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mr.Jones napisał:

A moja opinia jest taka - bredzisz.

Będę kulturalniejszy - błądzisz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.Jones napisał:

@tatomek : czyli po prostu kupujemy dobra kartę USB Jcat czy Matrixa zasilamy to czymś lepszym niż standard i już skopiemy dupę tym grajkom za 10000EUR, tyle wniosłem z tego wywodu, dlaczego inni się tak meczą z Tymi Pc-tami 😵.

A moja opinia jest taka - bredzisz.

Szczerze mówiąc ja też nie wiem w czym taki skłądak ma byc lepszy. Tym bardziej, że gra tylko po USB co dla mnie to totalna dyskwalifikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp to nie jest zaden wlasny pomysl na PCta, zapytales sie to poprostu podal ci kopie TAIKO Audio.

Jego pomysl to skopiowac hardware serwera TAIKO, ale samo hardware to nie wszystko.

spacer.png

Mamy plyte Asusa dual socket Xenon, Apacery, Optane to co tak sie delektuje tatomek, dlatego pisze ze bredzi bo to powiescio pisarz gawedziarz pewnie sobie COS zlozyl, ale konkretnie co tego sie nie dowiesz tak naprawde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale to ja prosiłem o opis, a tu widzę niezły hejt idzie, projekcje, kompleksy, gdy rozum śpi budzą się demony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, m4tech napisał:

 

Jeśli dobrze ponegocjujesz cenę, tak żeby wraz z izolacją ethernetu np. z Etheregen lub Opticalmodule  w kwocie zusammen 20k to może będziesz zadowolony z całokształtu. Auralic to dobry sprzęt szczególnie jeśli chodzi o funkcjonalność. Brzmieniowo niestety kasuje go wiele znacznie tańszych rozwiązań, które jednak nie mają wyświetlacza i są w kilku pudełkach najczęściej 🙂  Dlatego trochę bym go podrasował jak wyżej.

W ogóle to na początku ustaliłbym czy chcesz grać po spdif czy usb, oba warianty wymagają dobrego kabla żeby wyciągnąć wszystko co najlepsze z transportu, nie wiem czy takowe posiadasz, bo jeśli nie to może się okazać, że żaden transport ci nie zagra tak jakbyś tego oczekiwał.

Kabel USB i coaxial mam odpowiedniej klasy do każdego transportu w cenie do 20 000 PLN. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, moreno1973 napisał:

Kabel USB i coaxial mam odpowiedniej klasy do każdego transportu w cenie do 20 000 PLN. 

możesz podać modele, ciekawość mnie zżera 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie?

56Y2131-40.jpg

 

Molex, cena ok. 33.000 zł. Przemysłowy.

 

75 ohm to mi wystarczy Transparent Reference XL za 20 tys zł (choć sam mam zwykłego Reference)

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m4tech napisał:

a tu widzę niezły hejt idzie

😉 dlatego proponowałem, by to było w innym wątku, gdyż liczyłem na wymianę doświadczeń, która popchnie niektóre projekty dalej.

 @Mr.Jones Opis który jest powyżej nie odnosi się do Taiko, gdyż ten serwer wykracza poza diy i absolutnie nie polecam tej drogi bez odpowiedniej wiedzy, która nie jest ogólnie dostępna. Ponadto koszty i wyzwania techniczne są przy nim naprawdę spore i ten projekt nie zamknąłby się w 20tys., a efekt, w sumie nieznany.

@m4tech Ja używam USB od Sablon Audio

13 godzin temu, pmcomp napisał:

Szczerze mówiąc ja też nie wiem w czym taki skłądak ma byc lepszy

dopóki nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział, to trochę jak z zegarami które ściągnąłeś z Chin, pierwszy był trochę zakupiony w ciemno, prawda ? 😀

Jeżeli nie jesteś przekonany do USB, to Pink Faun ma również karty z  I2S i SPDIf 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tatomek ale 'Twoja' propozycja to najzwyklejszy komputer, tylko różnica to lepszy zasilacz i markowa karta USB, dlaczego tak nie robi przeciętny Kowalski inwestując w markowa kartę USB do swojego PCta czy dobry interfejs USB do notebooka - tylko szuka jakiegoś pudelka za 10k EUR ?

Bo widocznie to nie wystarczają takie kroki, aby mieć dźwięk porównywalny z tymi pudelkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr.Jones napisał:

Bo widocznie to nie wystarczają takie kroki, aby mieć dźwięk porównywalny z tymi pudelkami.

Bo tak jest wygodnie, bo tak lepiej wygląda, bo tak jest modnie, bo tak na forach napisali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tatomek napisał:

Ja używam USB od Sablon Audio

Bardzo chwalony i wręcz modny kabel na kilku zagrabanicznych forach,
z czym go porównywałeś i czy rzeczywiście taka rewelacja czy po prostu dobry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mr.Jones napisał:

propozycja to najzwyklejszy komputer, tylko różnica to lepszy zasilacz i markowa karta USB, dlaczego tak nie robi przeciętny Kowalski inwestując w markowa kartę USB do swojego PCta czy dobry interfejs USB do notebooka - tylko szuka jakiegoś pudelka za 10k EUR ?

Bo widocznie to nie wystarczają takie kroki, aby mieć dźwięk porównywalny z tymi pudelkami.

niezupełnie najzwyklejszy, przeczytaj rekomendacje dot. płyty głównej i rekomendacje dot. pozostałych komponentów. To nie jest tania zabawa, ale pozwala na stopniowe dodawanie komponentów, ale opierając się na tej samej płycie, procesorze i pamięciach RAM, co pozwala rozłożyć wydatki w czasie jednocześnie dając poprawę w dźwięku z każdą zmianą.

Ponadto wiedza, że tak można nie jest powszechna. Dodatkowo konieczne jest oprogramowanie, które jest tak naprawdę clue całego sukcesu. Nie każdy wie, jak się do tego zabrać. Dlatego podałem Euphony jako informację że jest oprogramowanie, które jest w miarę proste, pozwala na zrobienie plikograjka i nie wymaga ( jak w przypadku Windowsa ) głębokich ingerencji, które na koniec są skopane przez wymuszony upgrade.  Euphony daje czas na wypróbowanie, co pozwala ocenić, czy nam pasuje. Podałem umowną granicę 10K Euro, gdyż na tym poziomie są Luminy, Auralici, Aurandery i Innuosy, powyżej tej umownej granicy zaczynają się schody i trzeba trochę więcej wiedzy.

12 minut temu, m4tech napisał:

z czym go porównywałeś i czy rzeczywiście taka rewelacja czy po prostu dobry

porównywałem mój poprzedni kabel USB  bardzo dawno do Entreqa Constantin plus pudełka, Synergestic Research ( nie pamiętam modelu za ok, 10tys. ), Jcat i jeszcze coś ( nie, nie Transparent XL, który był za drogi ). Ten jest lepszy od niego, sporo. Zresztą będę go chyba wymieniał, gdyż nie zauważyłem że ma 80cm, a ja potrzebuję z 1m, więc będę zamawiał nowy, tylko niech funt wróci do normalnych poziomów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tatomek napisał:

 

dopóki nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział, to trochę jak z zegarami które ściągnąłeś z Chin, pierwszy był trochę zakupiony w ciemno, prawda ? 😀

 

Zegar z Chin (OCXO) dostałem w gratisie i z niego nie korzystam. Kupowałem PLL dzielące zewnętrzne 10 MHz na inne częstotliwości. A ponieważ wiem jak takie coś działa bo mam na pokładzie transportu CD, to wiedziałem czego się spodziewać.

Jesli budowa takiego playera to zabawa w ciemno to ja się na to nie piszę. W ciemno to można zaryzykować 2 tysie, a nie 20. To moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.