Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport plików do 20000 PLN


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Piopio napisał:

Nie

Na logikę niby nie, bo chodzi o sygnał cyfrowy, jednak definiowany w domenie napięciowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sir.jax napisał:

Czy to oznacza, że poziom napięcia sygnału AES/EBU, może mieć takie samo przełożenie jak w wyj. analog. XLR wyższy poziom napięcia=głośniej="lepiej"?

Nie. Głośniej nie będzie. Może być lepiej ze względu na konieczność transformatora, a w przypadku spdif producenci dzisiaj to olewają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

To jest to samo co spdif. Zegar może iść po wordclocku albo nie.

O.K.

Czyli poniższe również zachodzi w SPDIF? 

"Jedną z istotnych cech transmisji AES/EBU jest kolejności przesyłania danych, na początku bit najmniej znaczący (LSB). Szeregowo działające konwertery A/C i C/A wpierw przetwarzają bit najbardziej znaczący (MSB). Dlatego w odbiornikach kodu AES/EBU wbudowany jest rejestr przesuwający (odwracający kolejność danych). Każdą próbkę audio poprzedzają dane synchronizujące i identyfikujące kanał L/R - preambuła. Po próbce audio następują zaś cztery bity nazywane: Validity, User, Chanel Status, Parity.
- Bit Validity mówi, czy przesyłane dane są audio, czy nadają się do konwersji czy też zostały poddane interpolacji z uwagi na niemożność odtworzenia poprawnych danych.
- Bit User (użytkownika), może być wykorzystany dowolnie w systemie.
- Bit parzystości odpowiada za detekcję błędów transmisji. Pozwala ustalić, czy w systemie pojawiła się nieparzysta ilość błędów. Jeżeli ilość błędów jest parzysta bit Parity tego nie sygnalizuje. Nie pozwala on zatem wykryć wszystkich błędów w transmisji."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sir.jax napisał:

O.K.

Czyli poniższe również zachodzi w SPDIF? 

"Jedną z istotnych cech transmisji AES/EBU jest kolejności przesyłania danych, na początku bit najmniej znaczący (LSB). Szeregowo działające konwertery A/C i C/A wpierw przetwarzają bit najbardziej znaczący (MSB). Dlatego w odbiornikach kodu AES/EBU wbudowany jest rejestr przesuwający (odwracający kolejność danych). Każdą próbkę audio poprzedzają dane synchronizujące i identyfikujące kanał L/R - preambuła. Po próbce audio następują zaś cztery bity nazywane: Validity, User, Chanel Status, Parity.
- Bit Validity mówi, czy przesyłane dane są audio, czy nadają się do konwersji czy też zostały poddane interpolacji z uwagi na niemożność odtworzenia poprawnych danych.
- Bit User (użytkownika), może być wykorzystany dowolnie w systemie.
- Bit parzystości odpowiada za detekcję błędów transmisji. Pozwala ustalić, czy w systemie pojawiła się nieparzysta ilość błędów. Jeżeli ilość błędów jest parzysta bit Parity tego nie sygnalizuje. Nie pozwala on zatem wykryć wszystkich błędów w transmisji."

Jak pisałem, to jest to samo. Można wziąć przelotke xlr-cinch i będzie działać, cbdo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Jak pisałem, to jest to samo. Można wziąć przelotke xlr-cinch i będzie działać, cbdo. 

To tak jak w spdif  można wziąć każdy interkonekt i też będzie działać 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sir.jax napisał:

To tak jak w spdif  można wziąć każdy interkonekt i też będzie działać 😉

Właśnie. Chyba, że ktoś wierzy, że gorszy kabel przestawia bajty. To wtedy scena się zawęża. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 10.09.2023 o 21:53, limono napisał:

Transport plikow? Nie transportuja sie za pomoca kabla?? 20k za cos co bedzie warte tyle co miska ryzu za dwa lata ? 

Tak może być, ale maserati po dwóch latach też traci sporo na wartości, więc...?

W dniu 7.11.2023 o 19:41, jaxcek napisał:

No właśnie mam i dlatego szukam kompana do pary.

spl direktor mk II

13 godzin temu, przemak napisał:

Jak pisałem, to jest to samo. Można wziąć przelotke xlr-cinch i będzie działać, cbdo. 

Często jednak czytuję opinie, że aes/ebu jest b. dobrym wejściem i najlepiej z niego korzystać, jeśli urządzenia są w nie wyposażone. A propos, przypomniało mi się, że ponoć najlepszą formą przesyłu danych cyfrowych jest system stosowany przez cec - 4 osobne przewody (oraz wyjścia-wejścia po 4). Ale tu z kompatybilnością to słabo, delikanie mówiąc - nie wiem, jakie inne firmy stosują taki przesył? Może studia właśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

Tak może być, ale maserati po dwóch latach też traci sporo na wartości, więc...?

spl direktor mk II

Często jednak czytuję opinie, że aes/ebu jest b. dobrym wejściem i najlepiej z niego korzystać, jeśli urządzenia są w nie wyposażone. A propos, przypomniało mi się, że ponoć najlepszą formą przesyłu danych cyfrowych jest system stosowany przez cec - 4 osobne przewody (oraz wyjścia-wejścia po 4). Ale tu z kompatybilnością to słabo, delikanie mówiąc - nie wiem, jakie inne firmy stosują taki przesył? Może studia właśnie?

Spl direktor to przetwornik. Wątek i pytanko było o transport 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pantagruel napisał:

Często jednak czytuję opinie, że aes/ebu jest b. dobrym wejściem i najlepiej z niego korzystać, jeśli urządzenia są w nie wyposażone.

Owszem. Tylko oficjalnie obowiązująca na forum linia orzecznictwa jest taka, że aes/ebu to jest oszustwo, bo połączenia "zbalansowane" mają sens tylko wtedy, gdy całe urządzenie jest "zbalansowane". Tymczasem aes/ebu to symetryzacja tylko przesyłu, czyli dodatkowe dwa przekształcenia sygnału na pewno nie pozostające bez wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pantagruel napisał:

Zrozumiałem, że szuka kompana do transportu z wejście aes/ebu.

Nie, nie. Odwrotnie. Poszukiwany transport-streamer. DAC już jest 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, pantagruel said:

Tak może być, ale maserati po dwóch latach też traci sporo na wartości, więc...?

spl direktor mk II

Często jednak czytuję opinie, że aes/ebu jest b. dobrym wejściem i najlepiej z niego korzystać, jeśli urządzenia są w nie wyposażone. A propos, przypomniało mi się, że ponoć najlepszą formą przesyłu danych cyfrowych jest system stosowany przez cec - 4 osobne przewody (oraz wyjścia-wejścia po 4). Ale tu z kompatybilnością to słabo, delikanie mówiąc - nie wiem, jakie inne firmy stosują taki przesył? Może studia właśnie?

Transport B.M.C stosowal takie rozwiazanie. Mam ten BDCD1 paskowy klon CEC'a ale jest taki sobie. Chyba s.p. Stary Audiofil napisal ,ze " nie gra" no i musze przyznac , ze mial racje. O ile w porownaniu do leciwej Audiomeca Mephisto II to jakos jeszcze gra bo to ten sam tani laser Sanyo to juz w porownaniu do rownie leciwego MBL 1521a na Philipsie to rzeczywiscie nie gra , nie mowiac juz o Spectralu ktory jest poza zasiegiem w mojej opini. 

BMC rownowazy to dosyc ladnym wygladem na polce co jest aktualnie nie bez znaczenia w tym segmencie no i jest porzadnie zrobiony. 

PS . Ludzie kupuja Maserati jako lokate kapitalu a nie zeby nimi jezdzic wiec chyba z ta strata wartosci jest inaczej w tym przypadku ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez limono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2023 o 02:32, limono napisał:

Transport B.M.C stosowal takie rozwiazanie. Mam ten BDCD1 paskowy klon CEC'a ale jest taki sobie. Chyba s.p. Stary Audiofil napisal ,ze " nie gra" no i musze przyznac , ze mial racje. O ile w porownaniu do leciwej Audiomeca Mephisto II to jakos jeszcze gra bo to ten sam tani laser Sanyo to juz w porownaniu do rownie leciwego MBL 1521a na Philipsie to rzeczywiscie nie gra , nie mowiac juz o Spectralu ktory jest poza zasiegiem w mojej opini. 

BMC rownowazy to dosyc ladnym wygladem na polce co jest aktualnie nie bez znaczenia w tym segmencie no i jest porzadnie zrobiony. 

PS . Ludzie kupuja Maserati jako lokate kapitalu a nie zeby nimi jezdzic wiec chyba z ta strata wartosci jest inaczej w tym przypadku ..

siedze troche w temacie maserati / aston i zadne z nich o ile to nie jest jakas edycja specjalna / klasyk nie nadaje sie na inwestycje, zreszta jak 99,9% samochodow. z zegarkami juz jest lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.