Jump to content
IGNORED

Najlepszy transport plików do 20000 PLN

Recommended Posts

@tatomek jakie niezwykle to sa te plyty  glowne??? Ze nie jest to zwykly komputer.

Obecnie juz na palcach reki mozna policzyc prawdziwych producentow plyt glownych, ta nawet zastosowana w TAIKO jest zwykla nie jakas wybitna plyta serwerowa od Asusa, wszystko aby wytlumaczyc cene i tajemniczosc konstrukcji /mowie tylko o czesci komputerowej tego serwera/. Tlumaczenie ze spowolnienie procesorow do chyba 500MHz, czy obsluga systemu przez jeden procek a drugi obsluguje oprogramowanie poprawia dzwiek systemu to tak samo jak przeczytac przytoczony przez Ciebie belkot na tema CPU na plycie tego Twojego transportu :

'Procesor – niestety to zwykle jest osobny temat, gdyż one dają swoją sygnaturę dźwięku, podobnie jak RAM. Ja większość swoich serwerów opierałem na Xeonach, ale bardzo dobre wyniki są też na procesorach i7 i i9 z rozszerzeniem K, ewentualnie taniej bez rozszerzenia. Są osoby które budują serwer na procesorach Ryzen.'

Jesli jeszcze jakos zrozumie wlasny producentcki algorytm zakodowany w FPGA stacjonarnych transportow, to takie wpisy co do CPU Intela/AMD bede traktowal jako belkot.

W dniu 7.04.2021 o 17:53, m4tech napisał:

- duża obudowa nie zawsze pasująca do sprzętu

Czy to jest duża obudowa nie pasująca do sprzętu? 🙂 

20210408_192059.jpg

Opera Callas, Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2,
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, DIY
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Jesli budowa takiego playera to zabawa w ciemno to ja się na to nie piszę. W ciemno to można zaryzykować 2 tysie, a nie 20. To moje zdanie.

Tym bardziej, ze muzyka wyprodukowana w zeszlym stuleciu do konca lat 80-ych wyprodukowana w analogu i odtwarzana z analogu brzmi lepiej niz po cyfryzacji z systemów cyfrowych. A im ten analog stqrszy tym brzmi lepiej 🙂 .

• Like 1

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam - przetworniki DAC: dCS Debussy, Audio Note DAC4, Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; dużo kabli Transparent i MIT (RCA, XLR, głośnikowe).

Zgadza się.

Zmieściłem zarówno zasilacz jak i karte USB, dwa osobne zegary (jeden do karty USB) zasilane własnym zasilaczem na osobnej odnodze z trafa głównego, a także dwa dyski i filtr zasilania do dysku Sata.

Jak widzę audio świat lubi obudowy Streacom.

Tylko w tej to tylko Mini-ITX, ale to w zupełności wystarczy.

Płyta główna tego Twenty One ma jakieś 35W DC, wiec liniowy zasilacz jej spasuje i zmieści się w ta obudowę bo tam teraz hula wiatr.

7 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Płyta główna tego Twenty One ma jakieś 35W DC, wiec liniowy zasilacz jej spasuje i zmieści się w ta obudowę bo tam teraz hula wiatr.

Wg moich obserwacji lepiej dla brzmienia gdy zasilacz nie jest blisko, jeśli jest możliwość to na rozsądnej długości kabla powinien stać możliwie daleko, do tego najlepiej gdy jest odseparowany od toru cyfrowego jakimś solidnym ekranem.

Zamontowanie ekranu nie jest problemem. Zasilacz nie musi byc daleko.

Testowalem HD Plexa a jednak wybralem swoje rozwiazanie 😉

12 minut temu, rafa napisał:

Zamontowanie ekranu nie jest problemem. Zasilacz nie musi byc daleko.

Dokładnie, w przypadku gdy zasilacz znajdzie się w obudowie, wręcz konieczne jest dobre ekranowanie toru cyfrowego i zasilacza

Available 4-5 weeks from order!

Dobre !!!

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam - przetworniki DAC: dCS Debussy, Audio Note DAC4, Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; dużo kabli Transparent i MIT (RCA, XLR, głośnikowe).

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Available 4-5 weeks from order!

Dobre !!!

Węgrzy ja dopiero zaczynają sprzedawać, pewnie jeszcze nie dotarła z produkcji. Stad chyba taki czas dostawy.

25.Marca zamówiłem i zapłaciłem monitor LG 32UN880-B w Saturnie, przysłali mi informacje ze dostawa się opóźni i będzie kolo 10.Czerwca 🥵

• 1 month later...

Grimm Audio MU1 - wprawdzie cena detaliczna wyższa, ale wydaje się wszechstronne urządzenie z pochlebnymi recenzjami. Macie może jakieś osobiste doświadczenia?

• 3 weeks later...
W dniu 8.04.2021 o 11:59, pmcomp napisał:

Może takie?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Molex, cena ok. 33.000 zł. Przemysłowy.

75 ohm to mi wystarczy Transparent Reference XL za 20 tys zł (choć sam mam zwykłego Reference)

🙂 

Wiesz co pmcomp, to jest genialne rozwiązanie, takie USB. Mam wypasionego Sotm 200 Ultra neo i gniazdo USB się "rozepchało" od tych ciężkich, audiofilskich węży i mam problem...a tutaj tylko cyk, zakręcasz i nie ma szans na uszkodzenie gniazda.

W dniu 8.04.2021 o 15:36, pmcomp napisał:

Zegar z Chin dostałem w gratisie i z niego nie korzystam.

Bardzo mnie to zaintrygowało. Czy mógłbyś opisać ten zegar? Co on wnosi dla transportu i dlaczemu akurat z niego nie korzystasz. Aż taki zły jest on?

Edited by bertoR
19 godzin temu, bertoR napisał:

Bardzo mnie to zaintrygowało. Czy mógłbyś opisać ten zegar? Co on wnosi dla transportu i dlaczemu akurat z niego nie korzystasz. Aż taki zły jest on?

W moim trasporcie Jay's Audio CDT-3 jest wbudoway zegar rubidowy dlatego korzystam z niego, a nie z zewnętrznego zegara np. OCXO z tego chińskiego zegara z przełącznikiem.