Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bluesound Note 2 lub Yamaha WXC-50 w miejsce Popcorna+DacMagic100 coś wniesie jakościowo, użytkowo i estetycznie?


x666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualny system to wymienione w tytule Popcorna podłączony coaxialem do DacMagic100, do tego CA C550A i MA Bronze 2. Na niespełna 15 m gra to świetnie (w czasach przedcovidowych często uczestniczyłem w odsłuchach sprzętu za kilkanaście/kilkadziesiąt tys. i nie czuję poważnej różnicy, choć zdają sobię sprawę, że wynika to z tego, że zawsze ważniejsze uważałem co słucham a nie jak). Pewnie bym tego nie ruszał, ale aktualna sytuacja finansowa umożliwia mi pewne zmiany. Nie interesuje mnie żaden odtwarzacz CD bo aktualny jest i będzie sporadycznie używany, nie lubię fizycznych nośników. Mam też w gabinecie system słuchawkowy komputer+IFI Zen Dac+HD599.

Od kilkunastu lat czekam na jakieś fajne źródło cyfrowe. Przez te lata były to półśrodki tj. używane za 150-200 zł odtwarzacze multimedialne, aktualnie Popcorn Hour A200. Korzystam z Tidala po optyku z TV do osłuchania się z nowościami, natomiast katalog ulubionych płyt mam w plikach na dysku w Popcornie i Pendrivie w jakości od 44,1 do 192 khz. Bardzo lubię i uważam za wygodne uważam słuchanie wraz dużym obrazem TV z wyświetlonymi okładkami i listą utworów, a nie lubię fizycznych okładek (pewnie inaczej niż wiele innych osób ale tak już mam, że lubię mieć wszystko w formie cyfrowej).

Wracając do tematu, czy warto zainteresować się Bluesound Note 2 lub Yamaha WXC-50? Mam kilka wątpliwości. Mogę zrezygnować z dysku twardego na rzecz kilku penów (może jakoś wykorzystać dysk twardy?). Tidal będzie lepszej jakości (Note 2 ma mqa)? Dźwięk ze streamera puścić do wzmacniacza i pozbyć się DacMagic100 (ważna jest też estetyka, bo mam ochotę na ograniczenie ilości urządzeń)? Używanie streamera będzie wygodniejsze niż Popcorna? jakość dźwięku będzie dużo lepsza? Czy błędnie zakładam, że nie warto zmieniać wzmacniacza i kolumn, tym bardziej, że dźwięk bardzo mi pasuje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wxc-50 (ale tylko jako transport - korzystam z wyjść cyfrowych). Miałem przez kilka dni Bluesound i przez kilka tygodni DacMagic100.

Jeżeli chcesz korzystać z daca wbudowanego w streamer to wybrałbym Bluesound - dźwięk będzie bardzo podobny do tego z DacMagic. Yamaha zagra lekko chłodniej, dźwięk będzie tzw 'bezpieczny' - nic nie będzie uwierać ale też nic nie będzie zachwycać. Poza tym Bluesound ma lepszą apkę, wsparcie dla MQA oraz gapless.

Jeśli chcesz uzyskać wyraźnie lepszą jakość to zainwestuj w lepszego Daca. Jako transport yamaha będzie bardzo dobra (ma dobre zasilanie) ale Bluesound też pewnie się sprawdzi (akurat tej kombinacji nie testowałem wiec trudno mi stwierdzić jednoznacznie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ograniczyć ilość urządzeń więc jeżeli na coś się zdecyduję to streamer, a pozbędę się DAC-a. Rozumiem, że yamaha i Bluesound mają wejścia optyczne, więc ich DAC obsłuży TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, x666 napisał:

 Rozumiem, że yamaha i Bluesound mają wejścia optyczne, więc ich DAC obsłuży TV?

zgadza się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, x666 napisał:

Aktualny system to wymienione w tytule Popcorna podłączony coaxialem do DacMagic100, do tego CA C550A i MA Bronze 2. Na niespełna 15 m gra to świetnie (w czasach przedcovidowych często uczestniczyłem w odsłuchach sprzętu za kilkanaście/kilkadziesiąt tys. i nie czuję poważnej różnicy, choć zdają sobię sprawę, że wynika to z tego, że zawsze ważniejsze uważałem co słucham a nie jak). Pewnie bym tego nie ruszał, ale aktualna sytuacja finansowa umożliwia mi pewne zmiany. Nie interesuje mnie żaden odtwarzacz CD bo aktualny jest i będzie sporadycznie używany, nie lubię fizycznych nośników. Mam też w gabinecie system słuchawkowy komputer+IFI Zen Dac+HD599.

Od kilkunastu lat czekam na jakieś fajne źródło cyfrowe. Przez te lata były to półśrodki tj. używane za 150-200 zł odtwarzacze multimedialne, aktualnie Popcorn Hour A200. Korzystam z Tidala po optyku z TV do osłuchania się z nowościami, natomiast katalog ulubionych płyt mam w plikach na dysku w Popcornie i Pendrivie w jakości od 44,1 do 192 khz. Bardzo lubię i uważam za wygodne uważam słuchanie wraz dużym obrazem TV z wyświetlonymi okładkami i listą utworów, a nie lubię fizycznych okładek (pewnie inaczej niż wiele innych osób ale tak już mam, że lubię mieć wszystko w formie cyfrowej).

Wracając do tematu, czy warto zainteresować się Bluesound Note 2 lub Yamaha WXC-50? Mam kilka wątpliwości. Mogę zrezygnować z dysku twardego na rzecz kilku penów (może jakoś wykorzystać dysk twardy?). Tidal będzie lepszej jakości (Note 2 ma mqa)? Dźwięk ze streamera puścić do wzmacniacza i pozbyć się DacMagic100 (ważna jest też estetyka, bo mam ochotę na ograniczenie ilości urządzeń)? Używanie streamera będzie wygodniejsze niż Popcorna? jakość dźwięku będzie dużo lepsza? Czy błędnie zakładam, że nie warto zmieniać wzmacniacza i kolumn, tym bardziej, że dźwięk bardzo mi pasuje. 

 

 

sugerowałbym zmianę CA C550A, która wniosłaby zdecydowanie bardziej słyszalne "plusy dodatnie" 

 Bluesound Note 2 lub Yamaha WXC-50 to tym bardziej półśrodki, a szczególnie node2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbi_Rek

Masz zapewne rację, mam jednak obawy, skoro dźwięk aktualnie mi odpowiada, to zmianie nie zawsze będzie lepiej. Bardziej zależy mi na funkcjonalności i estetyce. Nawet się zastanawiam czy coś typu Nad c338 czy Yamaha r-n602 by mnie nie satysfakcjonowały, choć może tu byłoby gorzej z dźwiękiem niż jest aktualnie.

Niemniej jakiś ciekawy wzmacniacz też wchodzi w grę, może coś konkretnego wskażesz? Dzięki, że potwierdzasz to co mi się wydawało, a o czym nie pisałem, że zmiana streamera nie wniesie zbyt dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, x666 napisał:

Zbi_Rek

Masz zapewne rację, mam jednak obawy, skoro dźwięk aktualnie mi odpowiada, to zmianie nie zawsze będzie lepiej. Bardziej zależy mi na funkcjonalności i estetyce. Nawet się zastanawiam czy coś typu Nad c338 czy Yamaha r-n602 by mnie nie satysfakcjonowały, choć może tu byłoby gorzej z dźwiękiem niż jest aktualnie.

Niemniej jakiś ciekawy wzmacniacz też wchodzi w grę, może coś konkretnego wskażesz? Dzięki, że potwierdzasz to co mi się wydawało, a o czym nie pisałem, że zmiana streamera nie wniesie zbyt dużo.

Przede wszystkim to moje subiektywne podejście do tematu

A proponowane dwa źródła nic nie nie wniosą, poza wyniesieniem złotówek z porfela

Przede wszystkim Node2 byłby totalnym strzałem w kolano i to z dużego kalibru

Jaki budżet przeznaczyłeś na zmiany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet to raczej nie jest problem, większy to to, że zawsze wydawałem kasę rozsądnie i jakoś nie potrafię się pozbyć sprzętu który mnie satysfakcjonuje bez dużego przekonania, że warto (na starość ciężko zmienić charakter). Może jak się na coś napalę mocniej to zdecyduję się na odsłuchy, o które mam łatwo - RMS i TopHiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie uprzytomniłem, że główną zaletą praktyczną WXC-50 wobec WXAD-10 (poza możliwością skorzystania z zewnętrznego DAC-a) było dla mnie wejście optyczne, które miałbym wykorzystywać do TV (np. koncerty YouTube). Jednak się myliłem, przecież to samo mam z Bluetooth? Chyba się nie mylę? 

Dotychczas wykluczałem streamery bez wejścia optycznego, ale to chyba niesłusznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, x666 napisał:

Dotychczas wykluczałem streamery bez wejścia optycznego, ale to chyba niesłusznie?

Jeżeli chcesz łączyć TV ze streamerem robiącym za DAC, to ja wybrałbym z wejściem optycznym. Po pierwsze to zdecydowana przewaga jakościowa nad sygnałem z poprzez Bluetooth, a po drugie nie ma pewności, czy TV po BT będzie działał prawidłowo, bez lagów itp..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem dawno temu Node2 i nie żałuje. Miałem na testach Lumina T2 i różnica w cenie na moje przygłuchawe ucho nie była warta zmiany.

Pożycz i sam oceń.

Funkcjonalność urządzenia i aplikacja BluOS pierwsza klasa.

Jesli liczy się dla ciebie co, a nie jak, to napewno warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 10:55, Zbi_Rek napisał:

 

sugerowałbym zmianę CA C550A, która wniosłaby zdecydowanie bardziej słyszalne "plusy dodatnie" 

 Bluesound Note 2 lub Yamaha WXC-50 to tym bardziej półśrodki, a szczególnie node2

Mógłbyś podać kilka propozycji wzmacniaczy o lepszym według Ciebie brzmieniu od CA C550A nowe i używane do około 3 tys. Raczej analityczne, z szybkim, nie koniecznie dominującym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 17:01, jaxcek napisał:

Ja wybrałem dawno temu Node2 i nie żałuje. Miałem na testach Lumina T2 i różnica w cenie na moje przygłuchawe ucho nie była warta zmiany.

Pożycz i sam oceń.

Funkcjonalność urządzenia i aplikacja BluOS pierwsza klasa.

Jesli liczy się dla ciebie co, a nie jak, to napewno warto spróbować.

Mam dość bogatą bibliotekę plików na komputerze wpiętym lanem do sieci i dysk twardy w playerze egreat którego już nie używam ale można go wpięć do sieci po wifi. Oba urządzenia bez problemu widzi mój telefon i odtwarza z nich muzykę, więc podobnie powinien działać Node2? Czy Node po wifi odtwarza pliki hires 192/24 czy konieczny jest Lan?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odtwarzacza zakończony, może w nieodległej przyszłości wróci temat wzmacniacza, ale to już będzie zależało od okazji bo jakość wzmacniaczy jest mi znana od lat, a nowe mam gdzie odsłuchać.

Wracając do odtwarzacza to miałem okazję posłuchać Yamahy WXC-50 i WXAD-10. Zostałem bardzo mile zaskoczony jakością dźwięku, a przede wszystkim funkcjonalnością i stabilnością. Początkowo brałem pod uwagę droższy model, połączony ze sprzedażą DcMagic100. Jednak ostatecznie wybrałem WXAD-10 zostawiając DAC-a (do laptopa, TV i CD), gdyż trudno mi odróżnić jakość dźwięku obu modeli Yamahy (może dlatego że nie słuchałem ich w tym samym czasie lub mam za słaby sprzęt), który jest lepszy niż z Popcorna+DacMagic szczególnie po sieci. Jestem też pozytywnie zaskoczony Tidalem, bo czytałem tu sporo uwag do jego działania. Może nie jest tak fajny jak na windowsa czy androida, może nawet gorszy niż na Tizena i AndroidTV. Niemniej dla osoby która i tak wpisuje w wyszukiwarkę nazwę artysty i wybiera płytę słuchając ją w całości aplikacja jest w pełni funkcjonalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższe są na pewno bardziej funkcjonalne, szczególnie możliwość podłączenia do lepszego DAC-a, mi pasuje ten poziom przetwornika.

Miałem okazję niedawno porównywać swojego DacMagica100 z 2 troszkę droższymi i nie umiałem wskazać lepszego (różnica minimalna była, ale co grało lepiej to już nie dałem rady określić), ale kolego już tak. Po prostu przykłada do tego nieco większą uwagę, do najmniejszych detali, ja natomiast bardziej interesuję się czego słucham niż jak i nie rozbieram tego na czynniki. Zresztą zakup streamera to przede wszystkim ogromna frajda użytkowa (nie cierpię fizycznych nośników, uwielbiam nowe technologie), gdyż jakość dźwięku zestawu który mam od kilku lat w pełni mnie satysfakcjonuje  i pomimo środków ciężko mi podjąć jakąkolwiek decyzję o zmianie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.