Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N803D - Pomożecie w wyborze kolumn do odsłuchów?


JaroW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Temat pewnie oklepany, ale i tak potrzebuję Waszej pomocy. Wiadomo każde ucho jest inne (jeden myje drugi nie),  inaczej odbiera dźwięki, posiada inną wrażliwość. Jak w życiu obie piękne jedna brunetka, druga blondynka, a wybiera tą trzecią. Wracając do tematu pokój ma 18m2, wiec nie można przelicytować z wielkością. Przeprowadziłem wstępną selekcję i potrzebuję wybrać może z 4 zestawy głośników do odsłuchów bazując na Waszych doświadczeniach.  Przyjemnie byłoby posiedzieć dłużej na odsłuchach i słyszeć (słyszeć a usłyszeć jest różnica) wszystkie, ale sprzedawcy też mają swoją własną cierpliwość i chcą kiedyś iść do domu. Wielu z Was tutaj jest też sprzedawcami więc nie chcę Was drażnić Pomożecie...

Budżet miał zamknąć się w 3500zł, ale widzę, że oscyluje też w ok 5000zł, tylko po co przepłacać ?( Na bogatego nie trafiło, nie chce do końca roku jeść chleba z masłem)

Czy amplituner zaprzyjaźni się z tymi kolumnami

Yamaha R-N803D + 
                 Pylon Sapphire 25
                 ELAC Debut 2.0 F5.2 /F6.2
                 Pylon Ruby 25 mkII
                 Indiana Line Tesi 561/661
                 Mission QX3
                 Dali Oberon 5
                 Dali Spektor 6
                 FYNE AUDIO F 501 
                 KEF Q750
                 Aurora 700/1000.

Pozdrawiam 

           Jaro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz bo to istotny element. Przez długi czas słuchałem RN803D + Kefq750 tyle ze  u mnie coś ok 35 m.

Zestaw super zgrywa się z muzyka elektroniczną, jazzem, ładnie wychodzą wokale. Natomiast do rockowych kawałków średnio, metal poprawnie - może są realizacje które wypadają fajnie ale to raczej nie moja bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JaroW napisał:

Pylon Ruby 25 mkII

Z Pylona do tego metrażu do sprawdzenia wybrałbym je przed Sapphire ze względu na bardziej zwarte niskie i mniejsze ryzyko problemów z niskimi. Sapphire 25 z tego co czytałem produkują duże ilości niskich i poluzowane, bardziej pod kontrolą są one w modelu 31. Najlepsza opcja wycieczka do salonu, wstępny odsłuch ze swoim wzmakiem i zabranie faworyta do sprawdzenia w swoim pokoju?

Sprawdziłbym jeszcze Ruby 20/Diamond Monitor, bo nie wiadomo jakiej ilości niskich oczekujesz, mi osobiście styka jeden midwoofer 18cm na kolumnę do wypełnienia niskimi pokoju  20m2 w wystarczającym dla mnie stopniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ksiezyc napisał:

Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz bo to istotny element. Przez długi czas słuchałem RN803D + Kefq750 tyle ze  u mnie coś ok 35 m.

Zestaw super zgrywa się z muzyka elektroniczną, jazzem, ładnie wychodzą wokale. Natomiast do rockowych kawałków średnio, metal poprawnie - może są realizacje które wypadają fajnie ale to raczej nie moja bajka.

Co do muzyki jakiej słucham. Wiem, że w Waszym słowniku nie ma kolumn uniwersalnych i tu muszę Wam przyznać rację, bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Nie zmienia to faktu, że takich właśnie potrzebuje :), a nie stać mnie na dwie pary. Przybliżając, słucham  dużo rocka - pod każdą postacią, bluesa, smoth jazz, nie obcy mi jest Garbarek,  Genesis, Loreena McKennitt, Nahavica, Amy Winehouse na Slayer-e kończąc. Lubię dźwięk gitary B. B. King, Lenny Kravitz, Nalepy, Clapton-a. Jedyne czego moi sąsiedzi nie usłyszą to techno i disco polo, nie obrażajac oczywiście fanów tego gatunku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć dla czego akurat Yamaha R-N803D. Co kierowało tobą że akurat ten amplituner.

bo jak wiadomo od dawna:

Godzinę temu, JaroW napisał:

bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ?

Jakie źródło muzyki, czy dużo będziesz słuchał radia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bbobii
dopisano pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu @Prewwit dotknął istoty tematu, bo skoro sam producent zaleca dla

przykładu metraż dla pary kolumn od 18 do 36 m2 to kilka z tych modeli

również moim zdaniem będzie zbyt dużych a do tego pokój pusty nie jest.

Druga wątpliwość, to szansa na dobre ustawienie. Jeśli BR jest z tyłu

to naprawdę lepiej do ściany nie dostawiać i szukać takich modeli, które albo

można dać blisko, albo są dość obojętne; przykład to choćby Polk S50E:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo jeśli już np. Ruby to model 20 a kto wie, czy nie wystarczą w 18 m2 monitory 

czyli Ruby Monitor czy też na wstędze Elac Carina BS243.4.

Oczywiście jeśli masz możliwość sporego odsunięcia od ściany i pozycji dość

daleko od rogów pokoju, to BR z tyłu też zda egzamin. Ważne - posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bbobii napisał:

Możesz mi powiedzieć dla czego akurat Yamaha R-N803D. Co kierowało tobą że akurat ten amplituner.

bo jak wiadomo od dawna:

Jakie źródło muzyki, czy dużo będziesz słuchał radia.

Kompromis - jak sama jego nazwa  wskazuje to urządzenie odtwarza z wielu źródeł. Źródło - głównie cd, radio, komputer, dalej tv i bluetooth. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i coś taniego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli miałby to być zestaw o uniwersalnym brzmieniu to polecam posłuchać koniecznie Heco Aurora 700, Kef Q750 lub Fyne Audio F501. Heco Aurora 700 to spokojne brzmienie z mocniejszym dołem i bardzo dobrą przestrzenią. Fyne AUdio zapewnią Ci większą głębię oraz łagodniejszą górę. Kef Q750 to lepsza dynamika oraz bardziej zróżnicowany bas. Góra jest czysta ale nie natarczywa. 

Jeśli chciałbyś nieco ostrzejsze brzmienie to polecam Monitor Audio Bronze 200 lub 500. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak budżet faktycznie może oscylować wokoło 5k, to dopisz też do listy odsłuchowej Elac Debut Reference F5. Znakomicie wyważone kolumny i super dogadują się z Yamahą R-N803D. Graja miękko na basie jak seria niższa Debut 2.0, ale są dużo lepsze "na górze", chociaż ja do 18m2 wstawiłbym podstawkowe kolumny jak wspomniane wyżej Vienny, czy B&W707S2. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Prewwit napisał:

Sprawdziłbym jeszcze Ruby 20/Diamond Monitor, bo nie wiadomo jakiej ilości niskich oczekujesz, mi osobiście styka jeden midwoofer 18cm na kolumnę do wypełnienia niskimi pokoju  20m2 w wystarczającym dla mnie stopniu?

Słyszałeś może  Pylona  Sapphire 23?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry wybór do posłuchania, nieduże woofery mogą być idealne do tego metrażu,

jednak BR umieszczony z tyłu wymaga nieco luzu od ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma tą Yamahę z B&W 603 i gra to dobrze ale po korekcji ypao. Może spróbuj też B&W 606. Mi osobiście brzmienie Yamahy nie odpowiada. Zbyt suche i za dużo wysokich tonów. Testowałem kiedyś as701 i zwróciłem. 803 po korekcji może zagrałaby lepiej u mnie. Słuchałem q750 (z NADem c356bee) i nie zrobiły na mnie jakiegoś pozytywnego wrażenia. Były matowe i z basem bez zejścia. Moim zdaniem przereklamowane. Może Yamaha by wyciągnęła z nich trochę góry. Dobre wrażenie sprawiły za to stx fx300. Zagrały bardzo równo i przyjemnie. W moim rankingu znalazły się wyżej niż kef. Słuchałem również mission qx4 i qx5. Zagrały ciemno z mała ilością szczegółów. Qx3 pewnie podobnie brzmią. Elac f5.2 słuchałem z Yamaha as701 i ogólne wrażenie było OK ale czasami potrafiły sypnąć sybilantami. Słuchałem również Dali Oberon 7 (pewnie grają podobnie do 5) i zrobiły na mnie wówczas mega pozytywne wrażenie. Porównywałem je wówczas z Polk s55 i zagrały bardziej otwartym dzwiekiem, i ogólnie przyjemniej. Najbardziej podobały mi się ich aksamitne wysokie tony. S55 miały lepszy wykop i grały energiczniej. Kiedyś posiadałem Polk s50 i grały całkiem dobrze jednak bez fajerwerków. Ich najmocniejsza strona był mocny bas z niskim zejściem. Wysokie szczegółowe ale suche. Średnica zimna. Najlepiej pojeździj po salonach ze swoim wzmakiem i posłuchaj ? wszystkie powyższe nie zabłysnęły niczym co skłoniłoby mnie do zmiany moich Starych Chario Syntar 200T (które koniec końców sprzedałem za 1200 zł :D). Cena wiec nie jest tutaj żadnym wyznacznikiem. Do tej pory uwazam, ze Magnat quantum 673, które kiedyś kupiłem za 700 zł to najlepsze kolumny w kategorii cena/jakość jakie do tej pory posiadałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, audioburak napisał:

To dobry wybór do posłuchania, nieduże woofery mogą być idealne do tego metrażu,

jednak BR umieszczony z tyłu wymaga nieco luzu od ściany.

Z 30 -40 zm od ściany mogę "odsadzić". Pokój w "zasadzie" pusty narożnik, stół  i telewizor na ścianie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spokojnie wystarczyć - to są małe 13 cm woofery Visatona i powinno być dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, audioburak napisał:

To może spokojnie wystarczyć - to są małe 13 cm woofery Visatona i powinno być dobrze.

Do poniedziałku musze skończyć swoją listę do odsłuchów ? Tego Pylona  Sapphire 23 wrzucę na listę raz z sentymentu bo Polskie (opinie dobre) trzeba wspierać, dalej mętlik w głowie bo niby duży wybór, a opinie niejednoznaczne ? Mam już pewne typy, ale jeszcze niewyklarowane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dylematu czy mały woofer wystarczy do 18 mkw. Znajomy posiadał kiedyś Pylon Pearl Monitor (obecna wersje) w pomieszczeniu około 20 mkw i uwierzcie mi, z pewnością nie były to idealne kolumny ale basu to im nie brakowało ? zastanawiałem się wówczas jak to możliwe, ze z tak małych skrzynek wydobywa się taki bas. Teraz wiem, ze to kwestia akustyki i ustawienia ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JaroW napisał:

Słyszałeś może  Pylona  Sapphire 23?

Nie słyszałem ich niestety.

20 minut temu, audioburak napisał:

To może spokojnie wystarczyć - to są małe 13 cm woofery Visatona i powinno być dobrze.

Rozmiar całego głośnika za koszem to 146mm, więc powierzchnia dwóch membran tych głośników, powinna być jak jednego 180mm.

Do 18m2 i dodatkowo prawie pustego, bardziej bym się skłaniał do tego modelu. Dodatkowo trochę dodatków do pomieszczenia bym wrzucił poprawiających akustykę, dywan, zasłony, firanki, jakaś półki z książkami.

11 minut temu, JaroW napisał:

Do poniedziałku musze skończyć swoją listę do odsłuchów ? Tego Pylona  Sapphire 23 wrzucę na listę raz z sentymentu bo Polskie (opinie dobre) trzeba wspierać, dalej mętlik w głowie bo niby duży wybór, a opinie niejednoznaczne ? Mam już pewne typy, ale jeszcze niewyklarowane. 

Opinie to tylko dają taki ogólny pogląd, odsłuchy dostarczą dużo więcej wiedzy Tobie.

13 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Odnośnie dylematu czy mały woofer wystarczy do 18 mkw. Znajomy posiadał kiedyś Pylon Pearl Monitor (obecna wersje) w pomieszczeniu około 20 mkw i uwierzcie mi, z pewnością nie były to idealne kolumny ale basu to im nie brakowało ? zastanawiałem się wówczas jak to możliwe, ze z tak małych skrzynek wydobywa się taki bas. Teraz wiem, ze to kwestia akustyki i ustawienia ? 

Miałem Polk T50 na jednym wooferze, na luzie niskie wypełniały pokój 20m2, z Sony 570ES, nawet wchodziło granie w subwooferowe klimaty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.