Skocz do zawartości
IGNORED

Końcówka mocy używana w okolicach 10k - 15k


Belfort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, will66 napisał:

ściąganie ruchawego jeszcze truchła byle był szlachetny w pochodzeniu  ? taki Hi End Antykwariat

Przy ograniczonym budżecie można albo iść na łatwiznę i kupić coś w sklepie albo się ma pasję i na tyle ogromną miłość do muzyki, że jest się gotowym na odrobinę ekwilibrystyki aby mieć dźwięk na poziomie 10x posiadanego budżetu.

Co kto lubi. Ja wolę się pomęczyć i mieć coś na wyjątkowo wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arek80 napisał:

To prawda oczywiście. Ten BAT jest w moich rękach od 13 lat i musiałem zainwestować w niego w międzyczasie 3k, kondy, elektrolity. Pewnie robiąc samemu kosztowałoby to mniej, ale i tak pytanie czy ktoś kupując takie urządzenie będzie chciał zainwestować dodatkowo tyle w odświeżenie. Ja uważam, że warto kupować używane amerykańskie końcówki i dawać im drugie życie, bo grają magicznie.

Nie musiałes. Mogłeś kupić inny lub przestac słuchac muzyki.

51 minut temu, Belfort napisał:

Przy ograniczonym budżecie można albo iść na łatwiznę i kupić coś w sklepie albo się ma pasję i na tyle ogromną miłość do muzyki, że jest się gotowym na odrobinę ekwilibrystyki aby mieć dźwięk na poziomie 10x posiadanego budżetu.

Co kto lubi. Ja wolę się pomęczyć i mieć coś na wyjątkowo wysokim poziomie.

To szukaj ... bo warto. Sam mam 80% sprzętu vintage choć mam łatwiej bo bazuję na lampach z lat 60/70.

Tylko miej na uwadze nieprzewidziane koszty w postaci odnowienia sprzetu oraz ew. wtopy na wałkach.

 

 

A jak chcesz coś tanio kupić co ci te Thiele napędzi to kup tranzystor z rynku pro JBL z serii MPA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub JBL/UREI 6260, który można kupic za grosze albo ... zadzwoń do mnie.

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, szczerze mówiąc to lepiej nie ryzykowałbym MPA a jeśli już to późniejsze MPX (=QSC RMA oraz RMX) ale to są bardziej końcówki na bas. Tam są przemysłowe wentylatory na dużych łożyskach kulkowych które nawet nowe lekko terkoczą.

Po taniości lepiej kupić MOS-Feta typu Perreaux, Ashly FET2000M, HH, Harrison itp. Niektóre są nawet pasywnie chłodzone a z nowszych to APart Champ 2 albo Crown XLS ale to wszystko nie ma nic wspólnego z hiendem.

UREI 6260 nie lubią europejskiego 230V, bardzo grzeją trafa i buczą. Miałem kilka sztuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marek.S napisał:

 

UREI 6260 nie lubią europejskiego 230V, bardzo grzeją trafa i buczą. Miałem kilka sztuk.

Pisałes juz o tym. Ja mam europejska wersję i nic nie buczy i nie grzeje się więcej niż powinno we wzmaku 2 x 300W z pasywnym radiatorem ? .

 

Masz racje, że tego typu wzmaki są stosowane z powodzeniem głównie na bas ale ... ja serię MPA stosowałem z powodzeniem w moich systemach na całe pasmo i wyniki były baaardzo zadawalające. Co do wiatraków w MPA275, 400 i 600 wiatraki włączją się dopiero przy wysokim pobieranym prądzie i mi nigy nie udało się ich włączyć. MPA750 nie mam więc się nie wypowiem. W MPA1100 wiatrak chodzi non stop ale to jest potwór (2x1100W/4ohm). Tu wystarczyło wymienić wiatrak na "nowego typu" i jest praktycznie bezgłosnie.

 

Prosze bardzo, tu jest jeden: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak wygląda w środku:

 

14212208984918604237.jpg

 

A tak wygląda MPA1100:

l.jpg

 

Tak wygląda MPX1200 (na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od MPA1100):

 

jbl_mpx1200_1568988863_0a67d4d9_progress

 

a tu jest nawet do kupienia: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Belfort napisał:

.... jest się gotowym na odrobinę ekwilibrystyki aby mieć dźwięk na poziomie 10x posiadanego budżetu.

Co kto lubi. Ja wolę się pomęczyć i mieć coś na wyjątkowo wysokim poziomie.

Niezmiernie nurtuje mnie takie zagadnienie, jak za garść bździn można oczekiwać cudów, więc tak z ciekawości - mógłbyś podać przykłady?

Nie chodzi mi o Twój budżet (nie mały), tylko co do zasady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Allmr napisał:

Niezmiernie nurtuje mnie takie zagadnienie, jak za garść bździn można oczekiwać cudów, więc tak z ciekawości - mógłbyś podać przykłady?

Nie mówię o garści bździn, ale o wyjątkowych rodzynkach, o których być może mało kto słyszał, albo o legendarnych starszych (do renowacji) sprzętach, które odstraszają takich, dla których to są jedynie "trupy" lub "ruchawe truchła". Ten post zamieściłem właśnie z nadzieją uzyskania pomocy w znalezieniu takich godnych uwagi rodzynków od bardziej doświadczonych/osłuchanych kolegów.

 

Nie wiem czy to najlepszy kierunek biorąc pod uwagę możliwości serwisowe i jakość brzmienia w stosunku do ceny w moim budżecie, ale na chwilę obecną najbardziej ciągnie mnie do Krella KSA-300s, można go złapać za ok €2.5k. Natomiast pełny recap to ok 5k PLN.

Te wypowiedzi posiadaczy tego wzmacniacza są dla mnie bardzo zachęcające:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę o opinie.

 

BTW:

@pmcomp: wielkie dzięki za propozycje, ale wolę jednak coś bardziej cywilnego, co będzie mogło bezproblemowo stać u mnie w salonie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Belfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na to przez pryzmat własnych doświadczeń. Zawsze jak chciałem "oszczędzić"  z reguły pakowałem się na jakąś minę. Najtrudniej jest przyznać się przed samym sobą, że to nie była żadna okazja, a po prostu głupie i niepotrzebne ryzyko. Po prostu wtopa. Także teraz hołduję zasadzie, że nie ma okazji.  Za uczciwie zrobiony produkt trzeba zapłacić uczciwe pieniądze.

Droga, którą chcesz podążać jest nie dla mnie. Odnawianie, remonty, recapy to "neverending story". I nigdy nie wiesz w którą stronę brzmienia to pójdzie. Bo na pewno nie będzie grało jak oryginał. Czasami mam wrażenie, że tylko osoby zajmujące się serwisem są zadowolone ze sprowadzanie elektrośmieci z zachodu.

Niedawno rozmawiałem z kolegą o kolumnach "vintydż". Może bym kupił takie, ale tylko od znajomego i to po wielu odsłuchach. Z ogłoszenia nie kupiłbym nigdy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Allmr napisał:

Bo na pewno nie będzie grało jak oryginał.

A dlaczego nie mają zagrać jak oryginał oryginalne - te same podzespoły?

Możesz powiedzieć co Ty byś kupił w takim budżecie do mojego systemu jako znaczny upgrade w stosunku do Krella S300i do pracy z pre lampowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Belfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Belfort napisał:

A dlaczego nie mają zagrać jak oryginał oryginalne - te same podzespoły?

Jeżeli kupujesz np. 2 letni używany klocek to będzie grał jak oryginał , który wyjechał  z fabryki, bo czas zużycia podzespołów jest minimalny, ale już 20 letni szrot to „beczka bez dna” w recapach. Brak oryginalnych części i urządzeń diagnostycznych, aby można było ustawić parametry i nastroić urządzenie zgodnie z oryginalnym projektem. Tylko firma, która wyprodukowała daną amplifikacja jest wstanie zrobić to w 100%, reszta „fachowców” naprawi klocek do stanu używalności, ale zawsze to będzie tylko proteza z oryginału i nigdy nie zagra jak oryginał. Twój tok myślenia w tym kierunku, że szmelc 20 letni zagra jak 2 letni  to jest mówiąc językiem psychologicznym „projekcja”, a po ludzku - pobożne życzenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Yasior napisał:

Brak oryginalnych części i urządzeń diagnostycznych, aby można było ustawić parametry i nastroić urządzenie zgodnie z oryginalnym projektem.

To nie jest rocket science, do tego wystarczy oscyloskop i zamówienie oryginalnych kondensatorów od Krella z USA (czas oczekiwania ~1 mc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Belfort napisał:

To nie jest rocket science, do tego wystarczy oscyloskop i zamówienie oryginalnych kondensatorów od Krella z USA (czas oczekiwania ~1 mc).

Powodzenia ??.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasior już w zasadzie udzielił odpowiedzi. Jeżeli uważasz, że wystarczy oscyloskop i kondensatory to zamów u kogoś zrobienie klona. Tylko się nie zdziw, że gra delikatnie rzecz ujmując inaczej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kiedyś trafił u naszych zachodnich sasiadow na Ayre VX-5xe, tutaj masz w rzadkim czarnym kolorze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trochę dziwne, że gościu coś kombinował z kondensatorami w 7 letniej maszynie, bo Ayre są wieczne, ale tak jak czytam powyższe wypowiedzi to niektórzy lubią coś podłubać?

Tak off topic można czasem coś kupić, od porządnego handlera niemieckiego co ma normalny sklep stacjonarny-możesz śmiało płacić z góry.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież mnóstwo ludzi chwaliło i chwalą nadal 20-30 letnie szroty. Nikt nie pisał, że oddawał na przegląd do serwisu.
Były całe elaboraty na temat brzmienia hiendowych  klocków z przed ćwierć wieku ? . Z zachwytu to co niektórzy czkawki dostawali.
Musiało tylko ładnie wyglądać lub (i) mieć super recenzje na świecie. Kupowali w ciemno i grało i nadal gra ?
Tylko, że kupując kilkuletni tańszy klocek często zagra o niebo lepiej. Ale o tym się już nie pisze lub pisze się z szyderą. 

 

P. S. 

Kolego Belfort jeśli jesteś z okolic Katowic to chętnie podjadę do Ciebie z moimi końcówkami w D klasie oraz pre na lampach i zobaczysz co zrobią z Twoimi Thiel CS 2.3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Allmr napisał:

zrobienie klona

??? Wymiana kilku kondensatorów na nowe identyczne i budowa wszystkiego na swojej płytce i wszystkich nieoryginalnych częściach to to samo?

 

 

23 minuty temu, gimza napisał:

Ayre VX-5xe

Dzięki, słuchałeś tej Ayry? Możesz ją odnieść do jakichś innych sprzętów?

 

 

25 minut temu, piorasz napisał:

Kolego Belfort jeśli jesteś z okolic Katowic to chętnie podjadę do Ciebie z moimi końcówkami w D klasie oraz pre na lampach i zobaczysz co zrobią z Twoimi Thiel CS 2.3

Dzięki za propozycję, bardzo chciałbym posłuchać takiego zestawienia i najlepiej porównać D do dobrej klasy A, bo delikatnie mówiąc jestem bardzo sceptyczny, chociaż może niepotrzebnie. Jestem z Poznania niestety, ale gdybyś był w okolicy to chętnie ugoszczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Allmr napisał:

 

Droga, którą chcesz podążać jest nie dla mnie. Odnawianie, remonty, recapy to "neverending story". I nigdy nie wiesz w którą stronę brzmienia to pójdzie. Bo na pewno nie będzie grało jak oryginał.

Masz jakieś własne doświadczenia w tej materii czy tylko piszesz żeby udowodnić swoją tezę?

2 godziny temu, Yasior napisał:

Jeżeli kupujesz np. 2 letni używany klocek to będzie grał jak oryginał , który wyjechał  z fabryki, bo czas zużycia podzespołów jest minimalny, ale już 20 letni szrot to „beczka bez dna” w recapach. Brak oryginalnych części i urządzeń diagnostycznych, aby można było ustawić parametry i nastroić urządzenie zgodnie z oryginalnym projektem. Tylko firma, która wyprodukowała daną amplifikacja jest wstanie zrobić to w 100%, reszta „fachowców” naprawi klocek do stanu używalności, ale zawsze to będzie tylko proteza z oryginału i nigdy nie zagra jak oryginał. Twój tok myślenia w tym kierunku, że szmelc 20 letni zagra jak 2 letni  to jest mówiąc językiem psychologicznym „projekcja”, a po ludzku - pobożne życzenie...

Ponownie zapytam czy masz jakies doświadczenie w tym temacie czy piszesz żeby pisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp Logika nakazuje takie rozumowanie, to już Arystoteles wiedział, ale Ty możesz się nie zgodzić i „dłubać„ sobie po partyzancku dowoli w swoich zabawkach, nawet klocki firmy dCS naprawiaj, kto Ci zabroni, śmiało...??.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Yasior napisał:

Logika nakazuje takie rozumowanie, to już Arystoteles wiedział

A czy możesz kolego Yasior powiedzieć mi wg twojej Arystotelesowskiej logiki, który sprzęt warto kupić bardziej (który zagra lepiej) niż mojego upatrzonego Krella KSA-300S (zakładając, że zagra jak nowy) w budżecie 15k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Belfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twój SET Kolego Belfort : 

Thiel CS 2.3 (kolumny)

Krell S300i (wzmacniacz)

Electrocompaniet ECD1 (dac)

M2Tech HiFace2 (usb -> spdif)

MIT Magnum M3 XLR (interconnect)

MIT MH-750 Shotgun (kabel głośnikowy)

Jak dla mnie to nic bym nie zmieniał tylko cieszył się dźwiękiem...?

P.S.

Twoje kolumny ( nie znam brzmienia ) są wymagające prądowo - SPL 87, 4 ohm, brakuje Ci mocy w tym S300i by wysterować kolumny bo to jest poziom 300W dla 4 hm. Firma Hi Fi Club jest dystrybutorem Thiel i łączyły je często z McIntosh. Może idź w tym kierunku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yasior napisał:

@pmcomp Logika nakazuje takie rozumowanie, to już Arystoteles wiedział, ale Ty możesz się nie zgodzić i „dłubać„ sobie po partyzancku dowoli w swoich zabawkach, nawet klocki firmy dCS naprawiaj, kto Ci zabroni, śmiało...??.

Czyli doświadczenie w tym temacie masz żadne, tak przypuszczałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pmcomp napisał:

Czyli doświadczenie w tym temacie masz żadne, tak przypuszczałem.

Nie trzeba mieć doświadczenia w tym temacie, żeby logicznie postępować, wystarczy mieć IQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Yasior napisał:

Jak dla mnie to nic bym nie zmieniał tylko cieszył się dźwiękiem...?

Planuję po prostu następny krok, bo mam świadomość, że mój Krellik to tak naprawdę tylko przedsmak dobrego brzmienia. 

 

Między innymi za sprawą tej wypowiedzi, właściciela PS Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i tej recenzji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chciałbym doświadczyć brzmienia bardzo dobrego lampowego pre z bardzo dobrą końcówką, bo wiem, że w tych kolumnach drzemie bardzo duży niewykorzystany obecnie potencjał.

Co do  McIntosha to na mój niedoświadczony, ale mocno zgłębiony w internecie osąd duży Krell powinien zagrać dojrzalej.

 

8 minut temu, Yasior napisał:

wystarczy mieć IQ

Widzisz, wg mnie, a mam od dziecka do czynienia z elektroniką się po prostu mylisz i wydaje mi się, że chyba będzie lepiej jak podarujemy sobie tego typu argumenty. ✌️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Belfort napisał:

Co do  McIntosha to na mój niedoświadczony, ale mocno zgłębiony w internecie osąd duży Krell powinien zagrać dojrzalej.

 


"Dojrzalej" piszesz

A ja zawsze myślałem ze konfiguracja jest najważniejsza, kupiłbym sobie klocki które są ocmokane w internecie i by zagrało jak Hi-End a tak mam tylko Hi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Yasior napisał:

wystarczy mieć IQ

akurat kolumny tej firmy nie są najlepsze;-)

25 minut temu, Belfort napisał:

że mój Krellik to tak naprawdę tylko przedsmak dobrego brzmienia. 

Masz rację, końcówka Krella najlepiej trochę nowsza to duuużo lepsze granie, ale..... jak kupowałem kolumny ( w Niemczech) gościu słuchał na pierwszej wersji KSA 50 i.... grało super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Belfort napisał:

Widzisz, wg mnie, a mam od dziecka do czynienia z elektroniką się po prostu mylisz i wydaje mi się, że chyba będzie lepiej jak podarujemy sobie tego typu argumenty. ✌️

Przykro mi, ze opacznie zrozumiałeś, ale adresat był inny ?

1 minutę temu, wit-told napisał:

akurat kolumny tej firmy nie są najlepsze;-)

Akurat to nie o kolumny chodziło...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Yasior napisał:

ale adresat był inny ?

Wiem, ale lepiej by było, żebyśmy rozmawiali merytorycznie... ?

Co do argumentu, że starsze sprzęty nie grają jak nowe, to oczywiście zdarzają się takie i tutaj jest przykład takiego właśnie przypadku, naprawy wzmacniacza przez rzeźnika, oraz doprowadzenia (wg mojej opinii) tej konstrukcji do stanu fabrycznego, czyli sprawdzenia parametrów wszystkich kluczowych elementów i wymiany zużytych / uszkodzonych / wsadzonych przez rzeźnika na nowe, czyli takie, które mają fabryczne parametry.

Oczywiście taka operacja jest o wiele łatwiejsza ze wzmacniaczami sprzed 30 lat niż ze względnie nowymi, dlatego właśnie rozpatruję też możliwości serwisowe.

aczkolwiek jeśli się trafi tego typu okazja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to raczej nie będę się długo zastanawiał i po prostu zwiększę budżet. ?

 

 

13 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

A ja zawsze myślałem ze konfiguracja jest najważniejsza, kupiłbym sobie klocki które są ocmokane w internecie i by zagrało jak Hi-End a tak mam tylko Hi

Masz rację, to są tylko moje domysły na podstawie wyczytanych opinii kolegów nieporównywalnie bardziej doświadczonych ode mnie i moich preferencji brzmienia. Nie chciałbym deprecjonować w żaden sposób McIntoshy! Chciałbym mieć luksus posłuchania wszystkiego co rozpatruję, niestety takiego nie mam i muszę działać trochę po omacku, ale być może dzięki temu cała ta przygoda jest też ciekawsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Belfort napisał:

aczkolwiek jeśli się trafi tego typu okazja:

szkoda, że nie widziałem jak był dostępny;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wit-told napisał:

Masz rację, końcówka Krella najlepiej trochę nowsza to duuużo lepsze granie, ale..... jak kupowałem kolumny ( w Niemczech) gościu słuchał na pierwszej wersji KSA 50 i.... grało super

A widzę, że jesteś w klubie Krella, miałeś do czynienia z ich różnymi końcówkami? Też się dużo naczytałem o tej legendarnej KSA-50 a ten KSA-300s o którym myślę, to jest podobno dużo wyższy poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.