Skocz do zawartości
IGNORED

Końcówka mocy używana w okolicach 10k - 15k


Belfort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Belfort napisał:

Wiem, ale lepiej by było, żebyśmy rozmawiali merytorycznie... ?

Co do argumentu, że starsze sprzęty nie grają jak nowe, to oczywiście zdarzają się takie i tutaj jest przykład takiego właśnie przypadku, naprawy wzmacniacza przez rzeźnika, oraz doprowadzenia (wg mojej opinii) tej konstrukcji do stanu fabrycznego, czyli sprawdzenia parametrów wszystkich kluczowych elementów i wymiany zużytych / uszkodzonych / wsadzonych przez rzeźnika na nowe, czyli takie, które mają fabryczne parametry.

Oczywiście taka operacja jest o wiele łatwiejsza ze wzmacniaczami sprzed 30 lat niż ze względnie nowymi, dlatego właśnie rozpatruję też możliwości serwisowe.

aczkolwiek jeśli się trafi tego typu okazja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to raczej nie będę się długo zastanawiał i po prostu zwiększę budżet. ?

 

Nie zawsze się da zachować dla wszystkich merytoryczność, bo co niektórzy mają problem z ego i przerostem formy nad treścią oraz kreują się na „guru”, kiedy mają problemy z ilością napojów siadając do klawiatury...?

Idealnie byłoby, kiedy firmy pokroju np., Krell, Pass, ML i inne, wspierałyby technicznie/ serwisowo swoje modele z przed x lat i dały szansę właścicielom takich zabawek na renowację przez firmowy serwis..., ale niestety nie jest tak dobrze. Więc musisz się dobrze zastanowić jak chcesz iść w kierunku kupna sprzętu który ma naście lat bo to może być droga przez mękę i duże rozczarowanie.

Takie rodzynki jak ten d’ agostino, który wkleiłeś to jest biały kruk na giełdzie, a pomysł ze zwiększeniem budżetu jest zawsze dobry bo masz większa elastyczność  przy wyborze, można nawet wtedy spróbować u dealera wyrwać coś po demonstracyjnego...

 

 

16 minut temu, wit-told napisał:

szkoda, że nie widziałem jak był dostępny;-(

Kontaktowałem się, ale była już rezerwacja...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Yasior napisał:

 

Idealnie byłoby, kiedy firmy pokroju np., Krell, Pass, ML i inne, wspierałyby technicznie/ serwisowo swoje modele z przed x lat i dały szansę właścicielom takich zabawek na renowację przez firmowy serwis..., ale niestety nie jest tak dobrze. Więc musisz się dobrze zastanowić jak chcesz iść w kierunku kupna sprzętu który ma naście lat bo to może być droga przez mękę i duże rozczarowanie.

 

A jaką większą (może tajemną) wiedzę ma firmowy serwis ponad to co opisano w service manual'u? Po to takie serwisówki są, że by każdy kto chce, potrafi, ma doświadczenie i ma odpowiednia aparaturę pomiarową mógł naprawić takie urządzenie. A kto chce to zmodyfikować.

 

To identyczna bzdura jak ASO w samochodach. Znam wiele serwisów niezależnych, do których obsługa z ASO się nie umywa.

I znam co najmniej jednego gościa w Warszawie, który radzi sobie z klockami audio produkowanymi począwszy od lat 50-ych do dnia dzisiejszego. Serwisuje wszystkie moje zabawki i często jak musi radzi sobie bez serwisówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Belfort napisał:

Też się dużo naczytałem o tej legendarnej KSA-50 a ten KSA-300s o którym myślę, to jest podobno dużo wyższy poziom.

KSA 50 słuchałem krótko w Niemczech - był zadbany i naprawdę dobrze grał, ale 300S to znacznie nowsza i lepsza końcówka.

W domu miałem FPB 200 i zrobił na mnie świetne wrażenie, stąd moje zaintersowanie zakupem czegoś z serii FPB CX, bo to już nie jest takie stare, a gra naprawdę fajnie...

1 godzinę temu, Yasior napisał:

Kontaktowałem się, ale była już rezerwacja...?

nie dziwię się....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

Niestety nie jest tak latwo. Np. gryphon ma niektore kondensatory bez opisu, tylko z ich wlasnym napisem, tam jeszcze da sie dojsc jaka ma miec wartosc ale powodzenia z opampami i tranzystorami z celowo startymi napisami (m.in Krell, Classé) lub scalakami z wsadem który ma tylko ASO (Classe, Krell, Plinius, Cambridge itp itd)

Nie jest tak latwo jak piszesz. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 15:37, Marek.S napisał:

Polecalbym zakupic cos co da sie serwisowac.

Możesz powiedzieć co wg Ciebie jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o kwestię klasy brzmienia i możliwości / kosztów recapu i pełnego serwisu w budżecie na całość ok 15k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marek.S napisał:

@pmcomp

Niestety nie jest tak latwo. Np. gryphon ma niektore kondensatory bez opisu, tylko z ich wlasnym napisem, tam jeszcze da sie dojsc jaka ma miec wartosc ale powodzenia z opampami i tranzystorami z celowo startymi napisami (m.in Krell, Classé) lub scalakami z wsadem który ma tylko ASO (Classe, Krell, Plinius, Cambridge itp itd)

Nie jest tak latwo jak piszesz. ?

Dobry "mechanik" sobie poradzi zrysowując schemat z płytki. A jak się ma schemat to często widać gołym okiem co tam siedzi np. jaki opamp. Nie mówiąc o tym, że kazdy element można wylutować i pomierzyć. Zarówno RLC jak i tranzystory czy opampy. Nie słyszałem natomiast o zacieraniu "logicznych scalaków". Zawsze największym wyzwaniem jak padnie jakiś specjalistyczny scalak sterujący.

 

Poza tym bardzo dużo serwisówek jest dostepnych w necie, albo za darmo albo odpłatnie. Do tecgo dochodzą fora oraz własne kontakty ludzi z branży.

 

Stare polskie przysłowie: dla chcącego nic trudnego.

 

PS. i dobry mechanik to nie jest taki, który umie zamówić daną część w internecie. Dobry mechanik ma własne zapasy części tak z 30-40-u ostatnich lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

PS. i dobry mechanik to nie jest taki, który umie zamówić daną część w internecie. Dobry mechanik ma własne zapasy części tak z 30-40-u ostatnich lat.

Szczególnie kondensatorów mających shelf life 2 -3 lata ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, barni napisał:

Szczególnie kondensatorów mających shelf life 2 -3 lata ? 

Myślisz czasami przed stukaniem w klawiaturę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę budżet do 20k i jeśli się nie trafi jakaś megaokazja pokroju tamtego D'Agostino to zaczynam się wkręcać w Passa X350.5, bo za tyle mniej więcej chodzą.

Proszę o opinię dotyczące tego wzmacniacza i na jakich jego być może konkurentów warto by też zwrócić uwagę w tej kwocie.

Spotkałem się z opinią, że jest dużo lepszy od Krella 400cx i bardziej zbliżony do evo 402. Chyba, że się trafi sam Krell w podobnej kwocie.

BTW: czy jest możliwość odsłuchu u kogoś któregoś z tych wzmacniaczy? najlepiej na lampowym pre i Thielach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Belfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, GT napisał:

Moze ML 336?

Hmm, bardzo chętnie bym go posłuchał. Znalazłem ciekawe opisy tego wzmacniacza:

"Not always, but to a large extent, you get what you pay for. For years I've been trying to get the performance of a 'big iron' amp at a fraction of the cost, believing that I was within ~90% of their performance. My recent home trial of the 336, and to a lesser extent the FPB300, was an eye opener. I am currently using a pair of Bryston 7B ST monoblocks driving Thiel CS7.2 loudspeakers. The 7Bs are very powerful, in fact they sound more open, and at ease driving my Thiel CS7.2s at high volumes then either the 336 or FPB300. What the 336 did in my system however was to create an extremely focused soundstage with the venue of the recording, instruments, and voices all solidly laid out in front of me, and separated entirely from the big Thiels. The 7Bs are nowhere near as convincing by comparison. Resoulution of recorded detail is amazing, layers of detail are unravelled that I hadn't previously heard. The bass is solid, deep, rythmic, and makes its presence felt through to the lower midrange. This gives the music a more realistic body and weight that is closer to live. Some have said this amp has a tube like sound, I can't attest to that, although it is smooth, harmonically rich, grain free, and extended at the the extremes. It exhibits a nice balance across the range that is more consistent then the Krell FPB300."

 

"One of the best - high tech - amplifiers I've ever heard.
Much better than 333 with less "Mark Levinson sound"
Enough power to drive almost everything.
Huge and powerfull soundstage.
Excellent powerfull and deep, deep bass, top class mids and silky highs from such a big amp !!

But...after a long period of listening few drawbacks

The sound is much more impressive and full bodyed than real life. Everything sounds much bigger than really is, somehow supernatural (that's what I call 'ML sound').
Although the very high mid and treble quality, the top end sounds a little dry and boring especially on small acoustic schemes (jazz and classical).

These drawbacks are not changing the top class of this amp. In my opinion it is a special character that some people may like it and some don't. As the ML 336 is very impressive you have to live with it for a while to be sure...

Finally I bought the Plinius SA-250 but only after direct comparison and under controlled environment. Without this possibility I could keep and be very happy with the ML 336."

 

Ten Plinius też wydaje mi się ciekawy.. ?

 

Jednak ten X350.5 chyba najbardziej zbliżony do czystej klasy A, właśnie sobie czytam jak to jest ogarnięte i hmm.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Belfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Belfort napisał:

Passa X350.5, bo za tyle mniej więcej chodzą.

Jesteś pewien? Bo to nie jest A klasowy Pass. A do Thieli, które nie grają z natury gęsto, soczyście i dociążonym dźwiękiem, to bardziej pasuje jakiś A klasowy wzmacniacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

Jesteś pewien? Bo to nie jest A klasowy Pass. A do Thieli, które nie grają z natury gęsto, soczyście i dociążonym dźwiękiem, to bardziej pasuje jakiś A klasowy wzmacniacz. 

Ja niczego nie jestem pewien bez posłuchania tego u mnie ?

Piszą, że pierwsze 40W w klasie A pracuje. Co byś proponował? BTW Jakoś przeraża mnie 1.5kW poboru prądu 12h na dobę, więc staram się znaleźć jakiś kompromis, bo jeszcze nie mam milionów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Belfort napisał:

Podnoszę budżet do 20k i jeśli się nie trafi jakaś megaokazja pokroju tamtego D'Agostino to zaczynam się wkręcać w Passa X350.5, bo za tyle mniej więcej chodzą.

Proponuje monobloki w A klasie XA 60.8 - pięknie napędzają nawet duże B&W 803 D3, słychać w graniu flow...  Niedawno u dystrybutora był fajny deal -  para nowych za 44 k. Wykonaj tel., wypożycz nowy model X350.8 lub inny, może wpasują się do Twojego systemu. Lubię grę i budowę amplifikacji Nelsona Passa - tam jest czyste audio, bez tych wszystkich dodatków w torze które powodują w jakimś stopniu komplikacje inżynierskie i perturbacje sygnałowe - DAC, Phono, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Belfort napisał:

Ja niczego nie jestem pewien bez posłuchania tego u mnie ?

Piszą, że pierwsze 40W w klasie A pracuje. Co byś proponował? BTW Jakoś przeraża mnie 1.5kW poboru prądu 12h na dobę, więc staram się znaleźć jakiś kompromis, bo jeszcze nie mam milionów ?

Masz Thiele tak? To musisz unikać suchotników. Z drugiej strony A klasa mocno się grzeje i dużo prądu pobiera. Pozostaje gęsto grająca AB klasa, a to już łatwo nie jest, tym bardziej w tym budżecie. Są takie wzmacniacze ale ceny dużo wyższe. Może jakiś AB klasowy Accuphase? MBL też fajny. Bricasti, ponoć też BAT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, sly30 napisał:

To musisz unikać suchotników. Z drugiej strony A klasa mocno się grzeje i dużo prądu pobiera. Pozostaje gęsto grająca AB klasa, a to już łatwo nie jest, tym bardziej w tym budżecie. Są takie wzmacniacze ale ceny dużo wyższe. Może jakiś AB klasowy Accuphase? MBL też fajny. Bricasti, ponoć też BAT. 

Pass X350.5 - suchotnik? Co to znaczy? MBL raczej poza moim zasięgiem na tą chwilę, Accu dużo złego się o nich naczytałem, a BAT, który?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Belfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo złego o Accuphase? Jedna z najlepszych firm, bezawaryjna, ponad 40 lat na rynku, wykonanie perfekcyjne. Pass jakościowo przy Accuphase, to garażówka. Jedna i druga firma ma swoich fanów. Co ciekawe, o ile A klasa Accuphase jest trochę....zaznaczam...trochę podobna do A klasy Passa, to AB klasa Accu jest inna niż AB Passa. Z Passa miałem tylko A klasę, ale o AB Passa krążą opinie, że to bezbarwne suchotniki. Natomiast AB klasa Accuphase jest super, bo fajnie dociążona w średnicy a jednoczenie szybka, z perlistą górą pasma i w modelach z ostatnich kilku lat, również z super basem, szybkim, głębokim i zróżnicowanym. BAT jeszcze nie miałem, ale ma dobre opinie np model VK-600. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Belfort napisał:

 

Pass X350.5 - suchotnik? Co to znaczy? MBL raczej poza moim zasięgiem na tą chwilę, Accu dużo złego się o nich naczytałem, a BAT, który?

Poczytaj sobie o Pass „suchotniku i garażówce” ??. Akurat recenzje ( z która się zgadzam bo znam int 250 ) powili dwaj bywalcy i szefowie forum audiostereo @umka i @Fr&ntz. Ciekawej lektury...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i na deser integra roku 2018

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Yasior napisał:

Poczytaj sobie o Pass „suchotniku i garażówce” ??. Akurat recenzje ( z która się zgadzam bo znam int 250 ) powili dwaj bywalcy i szefowie forum audiostereo @umka i @Fr&ntz. Ciekawej lektury...

 

 

Znaczy Jarzyna za Szczecina?

? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pass X-250.5 a X-350.5 to jest jednak nieco inne granie. O ile "mocowo" bezpieczniejszy jest X-350.5 to brzmieniowo, imo, niższy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 13:50, Belfort napisał:

Witam szanownych kolegów,

mam taki system:

  • Thiel CS 2.3 (kolumny)
  • Krell S300i (wzmacniacz)
  • Electrocompaniet ECD1 (dac)
  • M2Tech HiFace2 (usb -> spdif)
  • MIT Magnum M3 XLR (interconnect)
  • MIT MH-750 Shotgun (kabel głośnikowy)

Następnym krokiem jaki planuję to kupno porządnej końcówki mocy + pre lampowe. Jako przedwzmacniacz docelowo chcę Aesthetix Calypso, ale zanim go upoluję rozpatruję coś z Audio Research, prawdopodobnie LS16 z uwagi na to, że częściej bywa na rynku wtórnym.

Obecnie zawęziłem wybór do:

  • KRELL KSA-300s
  • KRELL KSA-250
  • KRELL FPB-300c
  • Mark Levinson 23.5

Proszę o opinie, na który z tych wzmacniaczy warto zwrócić szczególną uwagę. Jak się mają względem siebie i czy może warto dodać do tej listy coś jeszcze?

 

Jak celujesz w stare koncowki, to bierz cos z Accuphase - przynajmniej jest dlugowieczne, a i odrobina ciepelka nie zaszkodzi Thielom. Z preampow - ARC no nie wiem..wyleczylem sie z tej firmy. Moze jeszcze Reference 1/2 bym bral ale nizsze sa cienkie a nowsze przedrogie.Z pre moze Cary Audio?Jest w stylistyce Aesthetixa a latwiej kupic. Niezlym pre, ale troche cienkim funkcjonalnie jest Art Audio - ale nie ma pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Może Esoteric A-03? Końcówka w klasie A, 50W/8ohm na kanał. Ciepłe, gęste granie.

Pozdrawiam,

Michał

Wiesz jakie ma parametry tech kolumna Thiel CS 2.3, że proponujesz A-03-  SPL 87dB i 4 ohm. Tam trzeba z 400 W  w AB żeby każda nuta zagrała i można było usłyszeć całą informacje z płyty/pliku bez straty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co???? 87dB 4 Ohm z palcem w nosie starczy 20-30W chyba że ktoś ma fetysz grania finału 1812 Telarca dla siebie i sąsiada audiofila....2 domy dalej.

Lepiej kupić mniejszą końcówkę niż takiego 60kg+ behemota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o głośność tylko jakość przekazu, czy uzyskamy przy cichym słuchaniu max informacji i całkowitą wierność z kolumn, podaną przez wzmacniacz o dobrej wydajności prądowej. Te 20/30 W to dobre jest dla kolumn >90dB i 8 ohm. Prądu nigdy nie za wiele, chyba, że mówimy o graniu w kuchni do kolacji ze squeezebox‚a, to tak ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał taki problem z napędzeniem kolumn, to był zmienił kolumny.

Ale skoro Kolega jest do nich przywiązany - na giełdzie tego forum widziałem Audia Flight FLS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Belfort napisał:

BTW Jakoś przeraża mnie 1.5kW poboru prądu 12h na dobę

Żartujesz?

Bez prądu ciężko będzie.

Zamontuj panele fotowoltaiczne.

4 godziny temu, Yasior napisał:

Wiesz jakie ma parametry tech kolumna Thiel CS 2.3, że proponujesz A-03-  SPL 87dB i 4 ohm. Tam trzeba z 400 W  w AB żeby każda nuta zagrała i można było usłyszeć całą informacje z płyty/pliku bez straty...

87 dB to jest duzo. Mało to jest 83 dB.

Wazniejszy od skuteczności jest przebieg charakterystyki impedacji, a ta dla niskich częstotliwości schodzi bardzo nisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2ohm @ 450hz. To nie są łatwe kolumny dla wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EMiL napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2ohm @ 450hz. To nie są łatwe kolumny dla wzmacniacza.

W moich CS 3.6 było jeszcze gorzej. Wprawdzie ciut więcej niz 2 ohmy ale ... w bardzo szerokim zakresie:

Cs36fig1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na szczęście Krell KAV-500i radził sobie z nimi bez zająknięcia i to jeden z lepszych basów jakie słyszałem. Pomimo, że to metalowa membrana, a nie papier ? . Niestety góra pasma mi mniej leżała ale to częściowo wina ... pre w Krellu.

 

Dzisiaj trochę żałuję, że sprzedałem tą integrę. Chętnie przygarnę samą kocówkę czyli KAV-250a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.