Skocz do zawartości
IGNORED

Brzmienie gramofonu


kulavi55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Kup sobie nowe chińskie gówno z gwarancją.

A ty dalej będziesz takimi przebłyskami tryskał czy w końcu napiszesz coś produktywnego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, treborzg napisał:

A ty dalej będziesz takimi przebłyskami tryskał czy w końcu napiszesz coś produktywnego ?

Powiedz mi ile ty miałeś w użyciu, w naprawie, chińskich gramofonów?  Ja, na pewno,  ponad 20 różnych. To są straszne koszmarne konstrukcje, pod każdym względem. Każdym. Jeśli ktoś to poleca, to albo ma w tym cel biznesowy, albo nie ma pojęcia o gramofonach w ogóle, albo jest idiotą. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

ciągle ten sam scenariusz takie coś kupiłem , polecam . Szukanie jelenia w każdym wątku.

a co , lepsze plastikowe ramię na drucie zamiast łożysk.

Weź ty sobie kup tego Technicsa SL-q300. Rozbierz na części i zobacz jak to jest skonstruowane i wykonane.

Mozę wtedy przestaniesz z siebie robić kompletnego idiotę, pisząc o jakiś plastikowych ramionach i drucie zamiast łożysk.

Ja podałem tylko przykład, że za 100 Ojro można kupić świetny gramofon, który wyprzedza wszystkie chińskie gówna  o lata świetlne. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Winylomaniak napisał:

Powiedz mi ile ty miałeś w użyciu, w naprawie, chińskich gramofonów?  Ja, na pewno,  ponad 20 różnych. To są straszne koszmarne konstrukcje, pod każdym względem. Każdym. Jeśli ktoś to poleca, to albo ma w tym cel biznesowy, albo nie ma pojęcia o gramofonach w ogóle, albo jest idiotą. 

I tu cie zaskoczę bo to właśnie zakupiony używany japoński cud techniki mi padł i już nigdy nie wstał z braku na rynku jakichkolwiek do niego części.

A ty mi teraz w przebłysku mądrości napiszesz, że bez ryzyka nie ma muzyka i mam tym być oczarowany.

A co do Denona to będzie jakiś konkret czy dalej bazujemy na wzmiankach o CHRL ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treborzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, treborzg napisał:

I tu cie zaskoczę bo to właśnie zakupiony używany japoński cud techniki mi padł i już nigdy nie wstał z braku na rynku jakichkolwiek do niego części.

A ty mi teraz w przebłysku mądrości napiszesz, że bez ryzyka nie ma muzyka i mam tym być oczarowany.

A co do Denona to będzie jakiś konkret czy dalej bazujemy na wzmiankach o CHRL ?

I dlatego, że ci padał japoński gramofon, będzie teraz polecał chińskie gówna:-) Zabawne.  

W roku sprzedaję tych używanych japończyków grubo ponad setkę i to są niezmiernie rzadki przypadki, że jakiegoś nie da się naprawić i idzie w częściach.   W zasadzie, to tam rzadko jest coś do naprawy. Wystarczy tylko serwis, wymiana smarów, igły, regulacja itd      

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Weź ty sobie kup tego Technicsa SL-q300. Rozbierz na części i zobacz jak to jest skonstruowane i wykonane

Winylowy...a ile lat ma ten zabytek?Pytam tak z ciekawości bo teraz, po latach z tą konstrukcją i wykonaniem może być różnie.

Tak,ja wiem...teraz każdy sprzedawany egzemplarz(a szczególnie jeśli to Twój gramofon) jest po profesjonalnym serwisie więc bez problemu będzie grał następne 40 lat.No proszę Cię.

Wiesz...miałem kiedyś wzmacniacz Electra E10.Mój znajomy tez twierdził ,że to gówno bo nie ma regulacji basów i sopranów jak Technics .Po sesji odsłuchowej już nie potrzebował dodatkowych pokręteł.

Chodzi mi tylko o to,że argument o jakiejś podobno super kosmicznej konstrukcji nie zawsze musi być trafiony.Czasem prościej znaczy lepiej.

31 minut temu, Winylomaniak napisał:

Jeśli ktoś to poleca, to albo ma w tym cel biznesowy

A jaki ty masz cel z polecaniu plastikowej tandety?

Czyżbyś chciał założyć sieć punktów recyklingu plastiku?

Jakoś nie widzisz albo nie chcesz widzieć jaką tandetę odwala Twój ulubiony Technics w modelu SL-150C.A to cudo techniki kosztuje ponad 4 tyś.zł.Strach pomyśleć co będzie z tym modelem za 40 lat jak znowu trafi się ktoś podobny do Ciebie i będzie próbował udowodnić,że białe jest czarne i na odwrót.

I żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał...nie mam nic do Technicsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, gitarrra napisał:

Winylowy...a ile lat ma ten zabytek?Pytam tak z ciekawości bo teraz, po latach z tą konstrukcją i wykonaniem może być różnie.

Jakoś nie widzisz albo nie chcesz widzieć jaką tandetę odwala Twój ulubiony Technics w modelu SL-150C.A to cudo techniki kosztuje ponad 4 tyś.zł.

Powiedz mi, miałeś w ogóle ten zabytek, czy tego Techncis SL-1500C w użyciu przez choćby pół roku? Może zaglądałeś do środka sprawdzałeś jak to jest zrobione, wykonane, jak działa po 40 latach? Mozę naprawiałeś

Czy tylko cała twoja wiedza, to zbiór bzdur przeczytanych w Internecie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Winylomaniak napisał:

Czy tylko cała twoja wiedza, to zbiór bzdur przeczytanych w Internecie.

To i trochę życia za sobą.

A tak z innej beczki...

Ten Twój SL-Q300 vs wspomniany przez Ciebie Teac TN=4D

Ale...taka sama wkładka,ta sama płyta i najważniejsze, ślepy test.

Wiem...wygra Technics bo ma 40 lat,super konstrukcję i wypicowane przez Ciebie body.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gitarrra napisał:

To i trochę życia za sobą.

A tak z innej beczki...

Ten Twój SL-Q300 vs wspomniany przez Ciebie Teac TN=4D

Ale...taka sama wkładka,ta sama płyta i najważniejsze, ślepy test.

Wiem...wygra Technics bo ma 40 lat,super konstrukcję i wypicowane przez Ciebie body.

Szkoda się wytapiać ... nie warto ? I tak nic nie przekona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, gitarrra napisał:

To i trochę życia za sobą.

A tak z innej beczki...

Ten Twój SL-Q300 vs wspomniany przez Ciebie Teac TN=4D

Ale...taka sama wkładka,ta sama płyta i najważniejsze, ślepy test.

Podstawowe parametry obu gramofonów, są o rząd wielkości różne. O RZAD WIELKOŚCI, to nie jest różnica klasy, czy dwóch klas, to jest przepaść technologiczna. Porównaj sobie........ 

Weź sobie taki podstawowy parametr dla łożysk ramienia, chińczyk tego nie podaje, bo te łożyska nie trzymają żadnego parametru ?  

    

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Winylomaniak napisał:

to jest przepaść technologiczna

Na korzyść Teaca...hehehe...

A tak poważnie...wywal swoje karteczki z parametrami i powtarzam jeszcze raz...ślepy test na warunkach jak pisałem wyżej.

Jak wygra Technics będę wychwalał Cię w całych internetach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, gitarrra napisał:

Na korzyść Teaca...hehehe...

 

Zachowujesz się,  jak jakiś debil 

8 godzin temu, gitarrra napisał:

A tak poważnie...wywal swoje karteczki z parametrami i powtarzam jeszcze raz...ślepy test na warunkach jak pisałem wyżej. Jak wygra Technics będę wychwalał Cię w całych internetach.

No to kup sobie oba gramofony i zrób sobie taki test i będziesz wiedział. 

Przy okazji napisz, jaką masę efektywną ma ten chińczyk i jak daje sobie radę z wkładką która ma zalecany nacisk na 1.25g

  

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam potrzeby robienia takiego testu bo nie muszę w odróżnieniu od Ciebie niczego nikomu udowadniać.

I zrozum wreszcie człowieku,że to nie jest problem z Technicsem jako takim tylko z Tobą i sposobem w jaki próbujesz udowodnić wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Ja rozumiem,że chcesz zarobić,ale Twoja nachalność we wciskaniu ludziom tych zabytków jest wręcz nieograniczona.

Jakiś parametr dla łożysk,masa efektywna? Już widzę jak Twój potencjalny klient pyta Ciebie jak przedstawiają się te parametry w staruszkach ,które sprzedajesz.

A tak przy okazji...nie jestem debilem i chociaż mamy odmienne poglądy na pewne sprawy ja Ciebie debilem nie nazywam.

Więc proszę...bądź miły.OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, gitarrra napisał:

 

Więc proszę...bądź miły.OK?

Tobie proponuję zakup Teac TN=4D. Dzisiaj kosztuje około 3 tys. Za rok, czy 2 lata gdy będziesz chciał sprzedać ten gramofon, będziesz miał duży problem aby go sprzedać za 600-700 złotych. Wspomnisz moje słowa.

Nie zamierzam więcej, udzielać się na forum dla debili.           

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Winylomaniak napisał:

Nie zamierzam więcej, udzielać się na forum dla debili.  

To na jakim forum nie będziesz się już udielał?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff....jesteś,a już się bałem,że straciliśmy Ciebie bezpowrotnie.

Co ty tak ciągle o tych debilach?Kogo masz na myśli?Heee??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz...to nieładnie wyrażać się tak o bliźnich tylko dlatego,że mają inne zdanie niż TY.

Powinieneś przeprosić za swoje nieodpowiednie zachowanie i to już.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz mnie przeprosić to może chociaż jako spec od zabytków o zaje...stych parametrach, powiesz mi czy Technics SL-Q300 w idealnym stanie,nie grzebany przez Ciebie jest wart 900zł?

Niech ta odpowiedź to będą takie ukryte przeprosiny bo coś mi się zdaje,że wstydzisz się powiedzieć wprost-przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, gitarrra napisał:

Skoro nie chcesz mnie przeprosić to może chociaż jako spec od zabytków o zaje...stych parametrach, powiesz mi czy Technics SL-Q300 w idealnym stanie,nie grzebany przez Ciebie jest wart 900zł?

Ten model, gdy był nowy, był sprzedawany w cenie 50 tys yenów. Dla przykładu, znany i popularny do dzisiaj technics SL 1200 MK2 był sprzedawany wtedy w cenie 75 tys yenów. Co świadczy, o tym jakiej to klasy gramofon.

Jak dzisiaj jest wyceniany na rynku wtórnym, możesz sobie sprawdzić sam ,biorąc udział w licytacji:

https://www.ebay.de/itm/TECHNICS-SL-Q-300-QUARTZ-DIRECT-DRIVE-SOFORT-EINSATZBEREIT/233918098192?hash=item36769aeb10:g:evgAAOSwww5gP-bg

Aby zagrał porządnie, będziesz potrzebował do niego porządniej igły, standardowa był sprzedawany z podstawową igła. Wkładka jest bardzo dobra, 4 cewki, laminowane, itd

Porządna igła czyli SAS od Jico, lub VIVID od LpGear to wydatek, rzędu 600-1000 złotych, czyli tyle ile zapłacisz za ten gramofon

Jak nie był grzebany, to źle, gdy każdy model który ma prawie 40 lat, wymaga serwisu ? 

Każdy......  

    

  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 20:54, treborzg napisał:

A z drugiej strony choć trochę nie w temacie to ciekawe jak taka maszynka sprawowała by się vs. Technics w wersji 1210:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie jestem pewien czy dokładnie ten denon był kupę lat temu w teście grupowym gramofonów w gazecie audio.Był też oczywiście technics i ogólna ocena brzmienia jednego i drugiego była taka sama i doskonała oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 18:58, piku bb napisał:

Nie jestem pewien czy dokładnie ten denon był kupę lat temu w teście grupowym gramofonów w gazecie audio.Był też oczywiście technics i ogólna ocena brzmienia jednego i drugiego była taka sama i doskonała oczywiście.

W różnych gazetach, mniej lub bardziej audio będą zawsze w większości zachwalać. Bo tu bardziej chodzi o marketing a i zapewne dostają jakąś dolę za ochy i achy. I tu raczej nie ma się co sugerować ichnimi opiniami.

Mnie bardziej chodziło o opinie ze strony użytkowników, tak z ciekawości może ktoś miał na żywo z nimi do czynienia i mógłby rzec kilka słów na ten temat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, treborzg napisał:

W różnych gazetach, mniej lub bardziej audio będą zawsze w większości zachwalać. Bo tu bardziej chodzi o marketing a i zapewne dostają jakąś dolę za ochy i achy. I tu raczej nie ma się co sugerować ichnimi opiniami.

Mnie bardziej chodziło o opinie ze strony użytkowników, tak z ciekawości może ktoś miał na żywo z nimi do czynienia i mógłby rzec kilka słów na ten temat.

 

Śmiem się nie zgodzić-co do technicsa i dostawaniu doli za pochlebne opinie było by mocno niesprawiedliwe.

Miałem styczność z tym gramofonem-dawno temu-w uznawanej do teraz za najlepszą dyskotekę w Polsce-Techno Planet.

Kto był ten wie co Technics potrafi wycisnąć z płyty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.