Skocz do zawartości
IGNORED

Brzmienie gramofonu


kulavi55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu rozmawiałem o gramofonach ze znajomym, który prowadzi komis płytowy. Jego konkluzja rozmowy była taka, że w sumie to każdy gramofon (pominąwszy igłę) oddaje dźwięk tak samo, bo to taka sama zasada, tzn. przenosi drgania na sygnał elektryczny, a ten z kolei zmienia się w falę dźwiękową. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że gramofony różnią się między sobą napędem, rodzajem igły, przystosowaniem do użytku (np. do scratchowania) czy też sposobem wzmacniania sygnału, bądź koniecznością podłączenia zewnętrznego wzmacniacza. Lecz cz poza tym, samo wnętrze nie wpływa na jakość dźwięku? Jego zdaniem, taki naprawdę stary gramofon, o odpowiednio wzmocnionym sygnale czy Reloop RP-1010 będą tak samo przekazywały dźwięk jak i nowy, markowy gramofon, w końcu to tylko drgania ?. Nie chce mi się w to wierzyć, no bo na pewno są w nich jakieś przekaźniki itp. i z chęcią wysłucham opinii kogoś, kto zna temat od bebechów.

I stąd bierze się drugie pytanie - mój gramofon się wysłużył i chciałbym kupić nowy w przedziale 500-800 zł. Mam już mikser Reloop RMX33i ze wzmacniaczem i nie mam pojęcia co wybrać. Co byście Państwo polecili? Mam wkładkę Reloopa z igłą Ortofon OM10, ale jestem skłonny ją zmienić na inną ewentualnie, jeżeli jakiś inny typ wkładek bardziej zdaje egzamin (z chęcią przeczytam też opinię o rodzajach wkładek i różnicach między nimi). Stosuję gramofon praktycznie tylko do słuchania starych unikacików, bigbitu, folku, ogólnie tego, co ciężko znaleźć w sieci lub to co w niej nie brzmi tak samo... Czasami coś zgram na komputer i to w zasadzie tyle. 

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim podejściu do tematu, nie rozdrabniaj się - kup cokolwiek skoro wszystko gra tak samo.

I zamknij te trollerski wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rochu napisał:

I zamknij te trollerski wątek.

popieram

6 godzin temu, kulavi55 napisał:

chciałbym kupić nowy w przedziale 500-800 zł.

kolejny potencjalny klient gerwazego vel vinylomniak.

6 godzin temu, kulavi55 napisał:

w sumie to każdy gramofon (pominąwszy igłę) oddaje dźwięk tak samo,

w pewnym przedziale cenowym można nie usłyszeć różnicy , lepsze są robione by to co się słyszy robiło różnice. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

chciałbym kupić nowy w przedziale 500-800 zł.

kolejny potencjalny klient gerwazego vel vinylomniak.

Gdzie ty widziałeś u mnie, raz, nowy gramofon, dwa, nowy w tym przedziale.

Musi się przyczaić na jakaś promocję w jakimś markecie. Kiedyś będąc w Lidlu trafiłem na promocję. Gramofony marki DUAL - marka z wieloletnia tradycją ?  250 per sztuka, wcześniej było po pińcet.

ps: tylko musi tam być przede mną, bo ja takie promocje czyszczę do stanu zerowego ? 

8 godzin temu, kulavi55 napisał:

Mam wkładkę Reloopa z igłą Ortofon OM10, ale jestem skłonny ją zmienić na inną ewentualnie,

Nie musisz zmieniać wkładki, wystarczy że zmienisz igłę, na kolejną, o szczebel wyższą czyli OM20. Kosztuje około 700-800 złotych. I masz po problemie, po właśnie skończył ci się budżet ?  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Winylomaniak napisał:

u mnie, raz, nowy gramofon

mea culpa

10 minut temu, Winylomaniak napisał:

I masz po problemie, po właśnie skończył ci się budżet

poczucie humoru dopisuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@rochu i @bolo_senor

nie dość, że zachowujecie się jak protekcjonalne snoby, to jeszcze nie potraficie czytać. Wyraźnie napisałem na temat opinii znajomego (że wszystko brzmi tak samo):

Cytat

Nie chce mi się w to wierzyć, no bo na pewno są w nich jakieś przekaźniki itp. i z chęcią wysłucham opinii kogoś, kto zna temat od bebechów.

Może macie wprawne uszy, ale to co między nimi widocznie jest tylko stelażem na nie, bo jak miałkim trzeba być żeby wylewać swoje frustracje na forum internetowym, na naciągniętej tezie, że ja mam:

5 godzin temu, rochu napisał:

Przy takim podejściu do tematu [...].

Ja dopiero KSZTAŁTUJĘ opinię na ten temat, wiem jakie są różnice między wkładkami MM i MC, chciałem dopytać o pewne kwestie dotyczące wpływu budowy gramofonu (poza ramieniem, igłą, wkładką i napędem) na jakość dźwięku, ale widocznie Wasza "elyta" zbyt mocno pilnuje żeby kije nie wyleciały wiadomo skąd?. Muzyka miała łączyć ludzi, a to co wy piszecie, to po prostu wiadro pomyj, dodatkowo NIEDOCZYTANYCH, które budują coraz większe podziały. Aż takie złe życie (zupa za słona?), że trzeba jeszcze w to wpleść gościa (@Winylomaniak), który nawet nie udzielił się w temacie?

"Panom" już dziękuję za udział w temacie, nie będę dyskutował z kimś, kto ma problemy z czytaniem i żeruje emocjonalnie na kimś z internetu, kogo nie zna nawet ?.

Ktoś inny może chciałby udzielić się w temacie, zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kulavi55 napisał:

Ja dopiero KSZTAŁTUJĘ opinię na ten temat(...)

Myślę, że będę wyrazicielem większości gdy powiem, że uszczęśliwisz nas wielce gdy to KSZTAŁTOWANIE przeniesiesz w inne miejsce, jak najdalej od tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, kulavi55 napisał:

Ciach

Masz za mało pieniędzy, aby rozmawiać o zakupie nowego gramofonu, wystarczy ci ledwie, na pierwszy, sensowny poziom, zakupu igły gramofonowej. 

Idzie wiosna, ja bym pomyślał o zakupie, np roweru.....      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rochu napisał:

Myślę, że będę wyrazicielem większości gdy powiem, że uszczęśliwisz nas wielce gdy to KSZTAŁTOWANIE przeniesiesz w inne miejsce, jak najdalej od tego forum.

Się obraził, bo okazało się, że nie umie czytać i jest gburem, więc stosuje typowe argumentum ad personam i jeszcze uzasadnione najczęściej stosowanym argumentem, gdy się nie ma nic do powiedzenia - "bo większość tak uważa". Mogę chyba tutaj porozmawiać z kimś innym, czy to też mi spróbujesz zabronić?

2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Masz za mało pieniędzy, aby rozmawiać o zakupie nowego gramofonu, wystarczy ci ledwie, na pierwszy, sensowny poziom, zakupu igły gramofonowej. 

Idzie wiosna, ja bym pomyślał o zakupie, np roweru.....      

 Rozumiem, że budżet za mały, ile bym musiał uciułać na coś sensownego, biorąc pod uwagę, że już mam wzmacniacz w mikserze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kulavi55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, kulavi55 napisał:

 Rozumiem, że budżet za mały, ile bym musiał uciułać na coś sensownego, biorąc pod uwagę, że już mam wzmacniacz w mikserze?

Jeśli ma być nowe sensowne, dobrej jakości, i nie być chińskim wyrobem gramofonopodobniewyglądajaćym, albo jakiś kiepskim, podstawowym  budżetowym prodżektem, regą czy innym tego typu, to 4300 złotych. Tyle kosztuje nowy podstawowy model gramofonu firmy Technics, w zestawie z wkładką gramofonową, wbudowanym  przedwzmaczniaczem gramofonowym.

Zacznij oszczędzać już dzisiaj ?

Zainwestuj w dużą skarbonkę świnkę i każdego dnia wrzucaj do niej dyszkę, za rok, dołożysz to co już masz i kupisz porządny nowy gramofon ?  

  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki. A mógłbyś opisać w czym głównie objawiają się różnice między tymi gramofonami z niskiego przedziału cenowego a tego sensownego? Chodzi mi właśnie o wnętrze, jak pisałem w 1 poście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winylowy...proszę Cię,przestań.Wiem,że handlujesz sprzętem,wszyscy wiedzą ale to tylko zwykły gramofon a nie żadne cudo techniki

od postu nr 206, autor JackF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kulavi55 napisał:

Się obraził, bo okazało się, że nie umie czytać i jest gburem, więc stosuje typowe argumentum ad personam i jeszcze uzasadnione najczęściej stosowanym argumentem, gdy się nie ma nic do powiedzenia - "bo większość tak uważa". Mogę chyba tutaj porozmawiać z kimś innym, czy to też mi spróbujesz zabronić?

Nic na to nie poradzę, że nie umiesz się zachować w towarzystwie.

1 godzinę temu, kulavi55 napisał:

Jasne, dzięki. A mógłbyś opisać w czym głównie objawiają się różnice między tymi gramofonami z niskiego przedziału cenowego a tego sensownego?

Mniej więcej takie jaki pomiędzy radiem FM a jakimś przyzwoitym odtwarzaczem CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, kulavi55 napisał:

 Chodzi mi właśnie o wnętrze, jak pisałem w 1 poście.

Dobre gramofony maja bogate piękne wnętrze, a kiepskie gramofony mają psychikę bandziora ?  

To tak jak z samochodami, każdy, ma koła, silnik, kierownicę, w zasadzie wszystkie mają identyczną budowę.

A przejedzieć się takim BMW, i Fiatem Panda to zrozumiesz od razu na czym polega różnica      

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze choćby taki Morgan, Caterham albo MGB.

Proste a skuteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kulavi55 napisał:

Jasne, dzięki. A mógłbyś opisać w czym głównie objawiają się różnice między tymi gramofonami z niskiego przedziału cenowego a tego sensownego? Chodzi mi właśnie o wnętrze, jak pisałem w 1 poście

A co się tak uparłeś na wnętrze gramofonu?

Ja mam 2 półautomaty (roczniki 76 i 77) po przeróbkach i nie wnikam w mechanikę-działa i tyle.

Sensowny przedział wg mnie to 1500.

Kupujesz starszy gramofon za 800-900zł,pakujesz 400 we wkładkę i resztę na ewentualną przeróbke.I cieszysz się muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gitarrra napisał:

Winylowy...proszę Cię,przestań.Wiem,że handlujesz sprzętem,wszyscy wiedzą ale to tylko zwykły gramofon a nie żadne cudo techniki

od postu nr 206, autor JackF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasami płaci się za markę, a to najbliższa droga do przereklamowania... Jesteś w stanie polecić jakąś sensowną alternatywę?

Godzinę temu, piku bb napisał:

A co się tak uparłeś na wnętrze gramofonu?

Ja mam 2 półautomaty (roczniki 76 i 77) po przeróbkach i nie wnikam w mechanikę-działa i tyle.

Sensowny przedział wg mnie to 1500.

Kupujesz starszy gramofon za 800-900zł,pakujesz 400 we wkładkę i resztę na ewentualną przeróbke.I cieszysz się muzyką.

Uparłem się, bo jestem ciekawy ?. Tak jak pisałem w pierwszym poście - moje podejrzenia wzbudziła wypowiedź "fachowca" z komisu z winylami, który wskazując na tę półkę z gramofonami, której zdjęcie zamieściłem (wiadomo też, że chwyt marketingowy), powiedział iż nieważne jaki gramofon kupię, czy za 300 zł czy za 2000 zł, to całą rolę odgrywa wkładka wraz z igłą, a sam proces to tylko przenoszenie drgań na falę audio. Reszta to cena za bajery typu sterowanie ramieniem, różne typu napędu, wyłączanie po czasie, sygnalizacja o końcu płyty, markę itp. Więc ciekawi mnie po prostu, który element z bebechów odpowiada za różnice w brzmieniu, wydobywanie z winylu większych pokładów jego potencjału poza wkładką i igłą. 

 

IMG_20190913_141325.jpg

2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Dobre gramofony maja bogate piękne wnętrze, a kiepskie gramofony mają psychikę bandziora ?  

To tak jak z samochodami, każdy, ma koła, silnik, kierownicę, w zasadzie wszystkie mają identyczną budowę.

A przejedzieć się takim BMW, i Fiatem Panda to zrozumiesz od razu na czym polega różnica      

Lepiej Pandą zdecydowanie niż Multiplą, bo jeszcze by mnie wzięli za UFO ?. Rozumiem analogię, lecz dalej to powierzchowna odpowiedź...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
37 minut temu, kulavi55 napisał:

Rozumiem analogię, lecz dalej to powierzchowna odpowiedź...

Ale co co chcesz wiedzieć, dobry gramofon to precyzyjna mechanika, która jest droga w produkcji, kiepski gramofon, to brak jakiekolwiek precyzji, jakiekolwiek, wręcz czasem człowiek dziwi się, dlaczego taki produkt nazywa się gramofonem.    

 

To tak jak z tym twoim mikser Reloop RMX33i. Do dyskoteki, owszem, do domu, nigdy ?

    

    

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kulavi55 napisał:

Uparłem się, bo jestem ciekawy ?. Tak jak pisałem w pierwszym poście - moje podejrzenia wzbudziła wypowiedź "fachowca" z komisu z winylami, który wskazując na tę półkę z gramofonami, której zdjęcie zamieściłem (wiadomo też, że chwyt marketingowy), powiedział iż nieważne jaki gramofon kupię, czy za 300 zł czy za 2000 zł, to całą rolę odgrywa wkładka wraz z igłą, a sam proces to tylko przenoszenie drgań na falę audio

I słuszne masz podejrzenia.

Niech ten fachowiec włączy sobie u siebie w domu unitrę np.wg-417 super de lux i niech opowiada pierdół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No to jeszcze taka analogia, samochodowa. Autostrada, jakieś 500 km do przejechania. Można ciśnąć paczkę trzydzieści. No to ciśniesz tą skodziną tą paczkę trzydzieści. Radia byś chciał posłuchać, bo jazda autostradą jest zwykle monotonna ,akurat lubisz muzykę spokojną. NO i dupa, bo ta skodzina to hałasuje tak, że owszem coś tam słuchać, ale bardziej to męczy niż relaksuje.

A w takim BMW , odpalasz sobie muzykę z CD, i słyszysz dokładnie każdy niuans.       

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kulavi55 napisał:

nie dość, że zachowujecie się jak protekcjonalne snoby, to jeszcze nie potraficie czytać. Wyraźnie napisałem na temat opinii znajomego (że wszystko brzmi tak samo):

to po kiego o tym piszesz ?

było jeszcze dłuższy elaborat napisać , a wątek jest o wszystkim i niczym.

w czym tu widzisz zachowanie snoba , w takim świecie żyjemy , że wszystko lepsze jest droższe. To powód by od snobów wyzywać ? Daleko mi do snoba.

Jakbyś znalazł wątek że ktoś chce kupić nowego maybacha za 100zł też napisałbyś to co ja. Uznałbyś autora za debila albo prowokatora.

Albo żartujemy sobie , albo piszemy poważnie. Bo już co niektórzy za 300 używki szukali.

9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Zapewne jeździsz BMW...

z szybami czarnymi i uciętymi nożówką sprężynami ?

czyli bryką młodego wieśniaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bolo_senor napisał:

to po kiego o tym piszesz ?

było jeszcze dłuższy elaborat napisać , a wątek jest o wszystkim i niczym.

w czym tu widzisz zachowanie snoba , w takim świecie żyjemy , że wszystko lepsze jest droższe. To powód by od snobów wyzywać ? Daleko mi do snoba.

Jakbyś znalazł wątek że ktoś chce kupić nowego maybacha za 100zł też napisałbyś to co ja. Uznałbyś autora za debila albo prowokatora.

Albo żartujemy sobie , albo piszemy poważnie. Bo już co niektórzy za 300 używki szukali.

z szybami czarnymi i uciętymi nożówką sprężynami ?

czyli bryką młodego wieśniaka

Piszę o tym, ponieważ poruszyłem dwa wątki, nie tylko ten cenowy, a zamiast tego wy dwaj:

- z mojego pytania dotyczącego wypowiedzi kogoś innego zrobiliście twierdzenie, które jeszcze uznaliście, że ja założyłem,

- nie odpowiedzieliście na to pytanie, które podzespoły umieszczone wewnątrz poza wkładką i igłą wpływają na brzmienie,

- nie powiedzieliście też, że w tym przedziale cenowym nie znajdę niczego sensownego,

czyli w ogóle nie odnieśliście się do tego, co pisałem, tylko karykaturalnie sparafrazowaliście, a potem:

- uznaliście za trolla,

- i jeden z was w imieniu "niby wszystkich" wyprosił mnie z forum.

Dla mnie wypisz wymaluj zachowanie snoba - ocenienie mnie własną miarą, wykluczenie, zamiast JAKIEJKOLWIEK rzeczowej odpowiedzi.  

Porównanie z Maybachem też słabe, bo 100 zł z 800 000 zł to niedoszacowanie na poziomie 99,9875%, a jakim dołożył drugie tyle do 800 zł, co tutaj ktoś powyżej wspomniał, to trochę inna proporcja.

Nie uważam też, że temat prowadzi do nikąd - może ktoś się wypowie na temat podzespołów, bądź doradzi mi coś w zakresie kupna po zwiększeniu kwoty. To, że Ty wolałeś wylewać swoje frustracje nie oznacza, że nikt inny nie będzie chciał normalnie pogadać. Rozumiem, problemy z elementarnym czytaniem, tym bardziej czytaniem ze zrozumieniem mogą powodować złość na jestestwo ?.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kulavi55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kulavi55 napisał:

nie odpowiedzieliście na to pytanie, które podzespoły umieszczone wewnątrz poza wkładką i igłą wpływają na brzmienie,

przecież to jasne , że ramię , chassis i silnik z talerzem . Czyli prawie wszystko .

15 minut temu, kulavi55 napisał:

- uznaliście za trolla,

trollerski wątek to taki , że można pisać byle co bo temat nie jest konkretny.

 

17 minut temu, kulavi55 napisał:

- i jeden z was w imieniu "niby wszystkich" wyprosił mnie z forum.

nie w moim bo nigdzie tego nie pisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tanim gramofonie nie znajdziesz 3ech najważniejszych  elementów .

Dobrego silnika , napędu i ramienia .

Prawidłowy montaż tych elementów z plintą

mógłby właściwie zwieńczyć dzieło .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kulavi55 napisał:

- nie powiedzieliście też, że w tym przedziale cenowym nie znajdę niczego sensownego,

a jak myślisz czemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KALIBER napisał:

W tanim gramofonie nie znajdziesz 3ech najważniejszych  elementów .

Dobrego silnika , napędu i ramienia .

Prawidłowy montaż tych elementów z plintą

mógłby właściwie zwieńczyć dzieło .

 

 

Zapomniałeś o najważniejszym - o łożysku talerza. Bez cichego, z minimalnymi oporami toczenia - o kant du.. cała reszta. A to kosztuje - np. łożysko Phonosophie 3 kosztowało tyle co ówczesny Thorens TD320.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kulavi55 napisał:

Nie uważam też, że temat prowadzi do nikąd - może ktoś się wypowie na temat podzespołów, bądź doradzi mi coś w zakresie kupna po zwiększeniu kwoty.

Powiem ci że wybrałeś niewłaściwy moment na kupno gramofonu-nie zaglądałem na aukcje ponad pół roku i z ciekawości dzisiaj sprawdziłem.I nie dowierzam jak ceny poleciały w górę-kenwood kd2055 w sierpniu zeszłego roku w stanie bdb był po ok.800-900zł teraz żądają po 1300-1700.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kulavi55 napisał:

Porównanie z Maybachem też słabe, bo 100 zł z 800 000 zł to niedoszacowanie na poziomie 99,9875%, a jakim dołożył drugie tyle do 800 zł, co tutaj ktoś powyżej wspomniał, to trochę inna proporcja.

nie słabe , tylko idealne i pisałem ci wcześniej czemu . Szkoda jeszcze , że tytuł nie brzmiał tak . Kupię super i nowy gramofon dobrej firmy za złotówkę.

Posłuchaj i się nie obraź. Gramofon używany i dobry kosztuje od 2k za używkę , jest kilka modeli tańszych jak niektóre thorensy , sony , lenco (ale to loteria jaki stan) nowy gramofon na lata kosztuje od 6k. Więc jak pytasz nas , jaki za 500 czy 800 i nowy , to nie miej pretensji , że ktoś potraktuje cię jakbyś prowokował jaką kolejną wojenkę w wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rochu napisał:

Zapomniałeś o najważniejszym - o łożysku talerza.

Myślałem że to oczywiste pisząc napęd .

Wiadomo , " słuchanie stukotu kół pociągu ' ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.