Skocz do zawartości
IGNORED

Interconekt o otwartym brzmieniu za rozsądną kasę


wizental
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możecie mnie ukierunkować na co warto zwrócić uwagę. Przewaliłem trochę kabli więc nie jestem całkiem zielony ale nie jestem zorientowany co faktycznie wyróżnia się na rynku. W ostatnim czasie przypadkowo wpiąłem niedrogą łączówkę Ecosse Baton (miedź srebrzona) i wszystko w dźwięku poszło do przodu. Standardowo słuchałem na vdh first i secound ale jak się okazało ograniczają mój system choć oczywiście mają swoje zalety.

Wniosek jest taki że powinienem jednak poszukać dalej w stronę otwartej góry, lubię jednak pełną średnicę i raczej konturowy bas. Trochę boję się pójść w pełne srebro i utraty treściwej średnicy....

System: CD Cary Audio; wzmacniacz Ancient Audio (mocna hybryda); kolumny RLS Oberon

Budżet około 1000 zł  za rynek wtórny.

 

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukał bym czegoś z Nordosta - White Lightning czy  Purple Flare,

pewnie przerabiane. Jest jeszcze DNM Reson, ale ostatniej oferty nie znam,

a mógłby być optymalny bo miedziany. Basu jednak nie wyleczy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek.S napisał:

Za 1000zł spokojnie można kupić Nordosta Red Dawn.

Racja ale jest stos podróbek i tego się boję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Dawna nigdy nie widziałaem podrabianego. Jest kilka wersji (kabel jest z końca lat 90) i mają różne napisy na koszulkach, to fakt.
Podrabiane są te z okrągłą izolacją jak Valhalla czy Odin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypożycz któryś z oferty AriniAudio. Nikt nie podrabia tych kabli. Ja mam DarkStarr / CDP Lector + hybryda LAR 120H /, jest bardzo dobrze. Używane pojawiają się sporadycznie, ale nowy można w cenie 1 tys zł, a nawet nieco poniżej kupić. Można także dostać rabat od producenta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wig napisał:

Nikt nie podrabia tych kabli.

Bo nikt nie podrabia produktów o niemal zerowej rozpoznawalności i procentowym udziale w rynku na poziomie błędu statystycznego. Nie podważam ich jakości choć (zapewne) to samo (taniej) można osiągnąć samemu w oparciu o (zapewne ) te same komponenty, z których korzysta ten "producent". Kupujesz szpulę Neotecha, Duelunda, kolorowe oploty, wymyślasz marketingową bajeczkę i już jesteś producentem kabli pełną gębą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek7 , a może Ty zrobisz koledze wizental swój autorski IC , będzie taniej, nie dasz nikomu zarobić / no może 10 pln zarobisz na piwo/. Lepiej coś doradź, a nie dodajesz swoje bezproduktywne wpisy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wig napisał:

a nie dodajesz swoje bezproduktywne wpisy. 

A może takie są fakty? Może tak właśnie wygląda rzeczywistość funkcjonowania kablowych manufaktur pozbawionych jakiegokolwiek realnego zaplecza produkcyjnego? Stolik, lampka i lutownica. To całe zaplecze. Akurat dysponuję podobnym i sam sobie przygotowuję kable. Efekt bardzo przyzwoity. Więc może złap za lutownicę i przekonaj się sam, że można. Zawsze to lepsze niż dodawać takie bezproduktywne wpisy jak twój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dajcie spokój, nie ma o co się spierać.

 

Dzięki za pomoc. Miałem kiedyś nordosta blue haven głośnikowy ale się nie przyjął. Fakt że był to zupełnie inny zestaw i nie powinienem całkowicie rezygnować z tego producenta. Z kablami to jest dziwna sprawa, może być top topów a w danym systemie nie zagra i nic tego nie zmieni. Trzeba próbować.

Jak coś Wam przyjdzie jeszcze bezpiecznego do głowy to piszcie. Nie mam czasu na niszowe wynalazki, jak się nie sprawdzi to musi być szybko zbywalny. Mam wiele pasji i nie chcę aby dobór audio zabierało mi zbyt wiele czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wizental napisał:

Jak coś Wam przyjdzie jeszcze bezpiecznego do głowy to piszcie.

Ja rozglądam się za Acrolink 7N-A2030III PRO. Jak trafię na rynku wtórnym w odpowiedniej cenie, kupię go sobie jako konkurencję dla mojego Furutecha. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać o innym aspekcie doboru kabla, bo często kupuje się nie tylko

brzmienie, ale wygląd wtyków, koszulek a w końcu nadruk. Który na pewno nie może

być wynikiem chińskiej podróbki ?  a brzmienie jest tu czasem rzeczą drugorzędną.

A zrobienie samemu, jak napisałem kol @wizental na priv pewnie nie wchodzi w grę

z powodów wyżej wymienionych też ... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o czym piszesz jest w tym IC Oyaide NEO d+ RCA Class A. Miałem to samo z VDH The First Ultimate mk2, obecnie używam tylko jako cyfrowy. Neotecha 3 razy droższego sprzedałem jak tylko posłuchałem tego Oyaide.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek.S napisał:

Red Dawna nigdy nie widziałaem podrabianego. Jest kilka wersji (kabel jest z końca lat 90) i mają różne napisy na koszulkach, to fakt.
Podrabiane są te z okrągłą izolacją jak Valhalla czy Odin.

Proszę was ?‍♂️ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Ja nie widziałem jeszcze Nordosta który nie jest podrabiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się robi Nordosty na Aliexpress. Jedyne co potrzeba, to taśma w odpowiednim kolorze i już mamy wymarzony kabelek głośnikowy w biedronkowej cenie. Link pod spodem tylko w celach poglądowych. Natomiast co do zasady, te kable wykonane są właśnie z takiej taśmy. Mowa oczywiście o podróbkach. Nikt na tym portalu nie oferuje produktów oryginalnych marek nie-chińskich. Sygnałowe też są podrabiane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinGD napisał:

Proszę was ?‍♂️ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Ja nie widziałem jeszcze Nordosta który nie jest podrabiany.

Chlopie, przeciez to nawet nie wyglada jak nordost! Jedyne podobienstwo to to ze oba są płaskie ?

1818285507_Schermafbeelding2021-03-07140520.thumb.png.524d09fc644df9b225b134219981646f.png

Zauważ że 100% podróbki gdzie koszulka, wtyki i cała reszta ma logo Nordost to tylko modele z okrągłą izolacją - Valhalla i Odin. Nowa seria "Leif" jest okrągła ale tej jeszcze nie widziałem podrabianej w 100%.

Podróbki to są Audioquestów gdzie nawet podrabiane są DBSy, tam trzeba faktycznie najpierw wziąć kabel do rąk i masa ludzi już popłynęła kupując podrabiane Fire'y itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marek.S napisał:

Chlopie, przeciez to nawet nie wyglada jak nordost! Jedyne podobienstwo to to ze oba są płaskie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podróbki to są Audioquestów gdzie nawet podrabiane są DBSy, tam trzeba faktycznie najpierw wziąć kabel do rąk i masa ludzi już popłynęła kupując podrabiane Fire'y itp.

To był tylko aktualny przykład. Jest pełno tego z przeszłości wystarczy poszukać i nawet nie muszę się wysilać. I te kable są już w obiegu. Może ty i ja się nie nabierzemy, ale więcej na rynku jest nieświadomych ludzi. Generalnie Nordost bez dowodu zakupu to jest mega loteria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki wniosek: zapoluj na Nordosta RED DAWN z pewnego źródła.

Gdy system jest w porządku nic innego nie potrzeba. Sam mam u siebie w kluczowym miejscu. Przewód ten nie służy korekcji - nie przekłamuje i pokazuje wszystko. Nie upiększa - ale też nie psuje.

Ewentualnie możesz od innego producenta pomyśleć nad: CHORD, BLACK CAT.

Ogólnie unikaj najtańszych u danego producenta, bo te są tylko przepakowanymi gotowcami. I rada ode mnie: bez wtyków FURUTECH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Idealnie w Twój opis wpisuje się Kimber PBJ lub QED Signature Audio 40. QED zapewni Ci brzmienie jaśniejsze z większą ilością detali oraz szybszym basem. Kimber to łagodniejszy charakter brzmienia z większą głębią i lepszym trójwymiarem. Średnica jest bardziej nasycona. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia oraz wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2021 o 09:33, wizental napisał:

Witam

Możecie mnie ukierunkować na co warto zwrócić uwagę. Przewaliłem trochę kabli więc nie jestem całkiem zielony ale nie jestem zorientowany co faktycznie wyróżnia się na rynku. W ostatnim czasie przypadkowo wpiąłem niedrogą łączówkę Ecosse Baton (miedź srebrzona) i wszystko w dźwięku poszło do przodu. Standardowo słuchałem na vdh first i secound ale jak się okazało ograniczają mój system choć oczywiście mają swoje zalety.

Wniosek jest taki że powinienem jednak poszukać dalej w stronę otwartej góry, lubię jednak pełną średnicę i raczej konturowy bas. Trochę boję się pójść w pełne srebro i utraty treściwej średnicy....

System: CD Cary Audio; wzmacniacz Ancient Audio (mocna hybryda); kolumny RLS Oberon

Budżet około 1000 zł  za rynek wtórny.

 

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Nie bój się pójść w srebro-zadzwoń do pana Ryśka z Argentum Audio.Kupisz najtańszy 0,5/1 i się nie zawiedziesz.

Wpiąłem go w miejsce kubala-sosna fascination i powiem że nie ma wstydu,a wręcz go pokonuje pod pewnymi względami.

Kosztuje niewiele i masz nówkę sztukę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piku bb napisał:

Nie bój się pójść w srebro-zadzwoń do pana Ryśka z Argentum Audio.Kupisz najtańszy 0,5/1 i się nie zawiedziesz.

Wpiąłem go w miejsce kubala-sosna fascination i powiem że nie ma wstydu,a wręcz go pokonuje pod pewnymi względami.

Kosztuje niewiele i masz nówkę sztukę

Obawiam się wyszczuplenia średnicy. Lubię jak wokal na mnie siada. Bas jest mniej ważny tzn jego ilość ale kontrola jest bardzo ważna.

Miałem sporo przewodów głośnikowych i tu wybór padł na audioquest rocket 44. Puki co jest OK a głośniki mam naprawdę wrażliwe. Słychać każdą, nawet najmniejszą, zmianę w torze. Jakiś czas temu posłałem je na przegląd do konstruktora (RLS) z zamiarem ewentualnego udoskonalania ale szybko się przekonałem że jeszcze nie w pełni wykorzystuję ich potencjał.

Prawdopodobnie, za Waszą radą sprawdzę IC Nordosta lub Acrolink. Jakie macie doświadczenia z Wireworld? Pytam ponieważ jest sporo tych kabli w obiegu.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wizental
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam człowiek co BLACK CAT. Były polecane, więc to dobry wybór.

Są dość drogie (trzymają cenę s/h) i delikatne w konstrukcji. Szybko, precyzyjnie, prawdziwie.

Do dobrego toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś aktualnie w ogłoszeniach Neotech Nemoi 1220, używany mieści się w Twoim budżecie.

Nie mój swojego nie oddam, sprzedawcy nie znam.

Na 100% otwarty, na 100% to srebro nie wyszczupla, nie odchudza, a ilość "planktonu" jest zaskakująca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereovox to strzał w 10,niestety bardzo rzadko występują na aukcjach.Ja mam i ani myślę go sprzedawać.

Możesz też pomyśleć o Cardas Clear Sky,powinien się wpasować w to o czym piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę, to BLACK CAT CABLE jest nową marką tego samego producenta. W ogłoszeniach jest oferta Black Cat Cables 3202 za 1600 zł. Z tego co wiem, to jest dosyć sztywny i trzeba uważać, aby go nie zginać nadmiernie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wig napisał:

BLACK CAT CABLE jest nową marką tego samego producenta.

Tak też wyżej napisałem.

Także Stereovox ma swoją wersję w postaci łączówki VDH ORCHID.

Wszystkie są znakomitym wyborem. W granicach 800 - 1000 zł można kupić i bywają odsprzedawane.

***

Cardasa bym unikał. Dokładnie odwrotny biegun niż powyższe. 50% szansy, że akurat się wpasuje. To już nie jest "drut", który jest przejrzysty. Tu już cudaczymy po audiofilsku (jak kable z czystego srebra...) i to nie wychodzi na dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.