Skocz do zawartości
IGNORED

project vs goldring


marcinc

Rekomendowane odpowiedzi

Temat rzeczywiście był juz wałkowany. Więc króciutko.

Bezwględnie wybrałbym GR-1. Najlepsze ramię i wkładka z tej trójki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Popieram przedmówcę. Poza tym przy cenie 1100, biorąc pod uwagę że wkładka Goldring Elektra kosztuje w detalu jakieś 250 pln, a ramię Rega RB250 około 800 pln, sam gramofon otrzymuje się właściwie gratis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe i wnosi nowe watpliwosci do goracej na forum sprawy cen (AA Lektor itp.). Dlaczego osobno o wiele, wiele wiecej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupelnie sie na samochodach nie znam ale czy to nie wychodzi tylko troche ponad cene kompletu ? Jezeli to ma byc zapora przeciwko skladaczom to jest stanowczo przesadzona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

To proste. Wkładkę robią sami, więc mogą dać i po kosztach, jeśli im się chce. Ramiona zamawiają hurtowo jako OEM, zresztą cały ten gramofon robi Rega jako OEM. I cześć. Gramofonik w gruncie rzeczy służy promowaniu firmy wkładkarskiej, a więc można trochę zainwestować. Zresztą w sumie, bez przesady, jest niezły, ale oczywiście lepsze maszyny są lepsze. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldring GR-1 rzeczywiście potaniały. W HFC widziałem cenę 1100zł (poprzednio 1500zł). Może dlatego, że pojawił się jego bezpośredni następca, czyli GR-1.2:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A to link do nowego Goldringa GR-2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Różnią się wielkością łożyska, budową talerza, a przede wszystkim wkładką (1012GX zamiast Elektry).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś można znaleźć więcej danych na temat tych Goldringów?

Na ich stronie www jest niewiele.

Interesuje mnie na przykład ciężar talerza oraz ciężar całego gramofonu.

Czy ktoś coś wie na ten temat? Z góry dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do dystrybutora. Zmiana ceny jest związana z spadkiem kursu funta. GR-1.2 to będzie prawie to samo. Co innego GR-1, za 1700 zeta, ale o tym już wspominał Józwa.

 

Szczegółowych danych technicznych nie nawet na stronie producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek - czy to znaczy, że GR 1.2 wchodzi w miejsce 1.1? Jeżeli cena byłaby nieznacznie wyższa tylko to byłaby to rzeczywiście super okazja i nie tylko Project Debut nie miałby czego szukac w porównaniu. Trzeba tylo osrożnie dobierać pre - u mnie z uzanym wszak QAudio i wkładką 1022GX na Kenwoodzie było bardzo dynamicznie ale jednak dość mechaniacznie i ostro, i to pomimo dość spokojnie grającej reszty toru. Ciekawy ten GR 1.2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR 1.2 znam tylko ze zdjęcia na cytowanej wyżej stronie. Nie ma plastikowego "odboju", poza tym to prawdodpodbnie to samo co GR-1. Jeśli spadek ceny GR-1 wynika tylko ze zmiany kursu walut, to fajnie. Bo może stanieje jeszcze bardziej jako model już nie produkowany - a tak to wynika ze strony Goldringa.

GR-2 nie wiedziałem jeszcze na oczy i z tego co wiem, to w Polsce są jeszcze niedostępne, a w HFC jest na krótka, ale jednak kolejka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na własne oczy.

 

>Zegarmistrz

Chyba nie do końca zrozumiałem Twój wpis. Ale GR-1.2 to następca GR-1. Na stronie Goldringa GR-1 już nie istnieje, czyli jak rozumiem nie jest już produkowany.

A GR-2 to wyższy model, rżniący się od GR-1.2 talerzem, łożyskiem i wkładką, który ma być w cenie zbliżonej do starej ceny GR-1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pytasz o tą ostrożnośc co do pre to może rzeczywiscie wyraziłem się trochę na wyrost. Wszak na brzmienie wkładki wpływa dużo czynników, a wtym przypadku na dokałdkę mamy doczynienia z innym szlifem igły (1012 i 1022). W każdym razie jeżeli jest tak jak piszesz, a najwyraźniej jest to nie brnąc w szczegóły GR 1.2 będzie bardzo ciekawą propozycją na pierwszy patefon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę , że w brytyjskich sklepach internetowych można kupić goldringa już nawet na 100 funtów , obniżka na 1100 zł wydaje się troszeczkę skromna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Powinni dawać za darmo. Ale dolicz 30-50 funtów za przesyłkę, plus szansa, że trzy razy upuszczą pod drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Ukazał się właśnie mój test Goldringa i Reloopa w HFM. Muszę przeprosić za jeden błąd - GR1 dostał 5 gwiazdek za jakość/cena, a w tekście wspomniane są 4. To dlatego, że już po oddaniu tekstu znacznie spadła cena GR1. Szybko dodałem jedną gwiazdkę, niestety jednak przegapiłem to w konkluzji. Przepraszam. Oczywiście ma być pięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze, dlaczego Reloop stosuje "wygiete" staroswieckie ramiona ? Czy firma widzi w tym jakis glebszy sens, czy to tylko taka tradycja Technicsowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan

a dlaczego uważasz że wygiete ramiona to staroświeckość? Co masz do tradycji technicsowej,w dziedzinie gramofonowej Technics to jedna z największych legend ,czego nie można powiedzieć o Regach,Goldringach ,Aurach itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja nie mam nic do wyginanych wdziecznie ramion ani Technicsow. Moj wpis nie ma zadnego emocjonalnego wydzwieku w tym wzgledzie. Chodzi tylko o to, ze kroluja ramiona proste a wygiete tylko (prawie !) w Technicsie i "Technicsach" (Reloop i kolezenstwo). Mnie one z estetycznego punktu widzenia odpowiadaja nieporownywalnie bardziej od prostych, nota bene.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wytworzenie prostego ramiona to bułka z masłem , a zaginanego to już poważna technologia i kosztowna ,po co dopłacać do produkcji ekstra powiedzmy kilkanaście $ jak nie kilkadziesiąt?a w małej produkcji może i kilkaset $

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.