Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Użytkownik Cyrus Audio wita.


Sławoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Od kilku lat jestem użytkownikiem zestawu Cyrusa. 
miałem zestaw serii 6 i kolumny Epos Es14. Potem zmieniłem na 8xp i odtwarzacz CDi. Dodałem PSX-R. Kolumny przez chwilę Pmc, potem kilka lat Sonus Faber Liuto Monitor a teraz Dynaudio Focus 110. 
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów właściwego dźwięku no i marki Cyrus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ale słuchałem kiedyś z podłogowymi, dwudrożnymi RLS. Bardzo dobrze to grało ale w sporym pokoju. 
Bardzo polecam Focus. Dla mnie to połączenie to kosmos. Jestem muzykiem i miałem możliwości nagrywania w studio kilka razy. Teraz słucham Peter Gabriel „Up”

To co się wyprawia na tym nagraniu to dla mnie odjazd. Na Sonusach nie słyszałem połowy dźwięków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Sławoj napisał:

Na Sonusach nie słyszałem połowy dźwięków

Hmmm ale ani Dynaudio Focus ani Cyrus 8 nie stawiają na detal. U mnie z Cyrusem 8 i psx r2 więcej detalu pokazywały PMC 20.21 niż Dynaudio x14 a już zdecydowanie najlepiej pod tym względem z Cyrusem zagrały Jean Marie Reynaud, do tego ta niesamowicie napowietrzona, rozpylona ale nie ostra góra z francuskich paczek - to robiło super wrażenie. 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyrus jest detaliczny ale...przy tym nie "sterylny" a muzykalny. Ja słyszę wystarczającą ilość detali a przy okazji jest spójnie a to dla mnie ważne przy odsłuchu muzyki nagranej. Kiedyś do robienia nagrań miałem Yamahy NS10, dość popularne monitory studyjne bliskiego pola. Nie były dużo bardziej szczegółowe od mojego zestawu ale za to nie miały dołu ani specjalnie góry więc do delektowania się "zrobioną" płytą nie bardzo. To moje zdanie ale nie mam doświadczenia ze sprzętem audio dlatego tu jestem aby się czegoś fajnego dowiedzieć ?

Kiedyś zabrałem Cyrusa pod pachę i pojechałem go porównać z Naim chyba 5. Wróciłem szczęśliwy z powrotem z Cyrusem ?

Może Focusy są po prostu połączone jakimś drucikiem z moim mózgiem ale grają mi po prostu muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając jeszcze do SF to dam sobie rękę uciąć ? , że takie SF Sonetto zagrają bardzo dobrze z Cyrusem 8 (obowiązkowo z dodatkowym zasilaczem). 

1 minutę temu, Sławoj napisał:

Może Focusy są po prostu połączone jakimś drucikiem z moim mózgiem ale grają mi po prostu muzykę.

Magia Dynaudio ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? a ciekawe jest to że te Focusy miał mój brat i nie wpadłem na pomysł aby je spróbować...bo przecież miałem dwa razy droższe Sonusy. Kiedy zdecydował się je sprzedać to przywlokłem je do chałupy na testy i Sonusy za godzinę były na sprzedaż. Warto testować i sprawdzać bo nie wiadomo kiedy nas coś zaskoczy czasem nawet pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witajcie. 
A tak z innej beczki to jak działa potek volume w Cyrus 8xp, bo np. w decybelach mam -30dB z -80dB czyli już prawie 2/3 na skali (wiem że tak się to nie liczy) a na „pasku postępu” mam w tym czasie trochę ponad 1/4. Co jest powiedzmy prawdziwsze? Pytam bo ostatnio byłem u sympatycznego gościa który swój piecyk 200watt kręcił w bloku na dobrze ponad połowę i nie było jakoś zabójczo głośno. Ja na tych samych paczkach jestem na głośności -30dB i mam podobne dmuchnięcie. 
pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze opiszę działanie serwisu Cyrus w Niemczech. Brat wysłał CD6 bo nie czytał płyt albo ich nie oddawał. Generalnie szrot. Zapłacił za naprawę 69€ i w tym były obowiązkowe koszty diagnostyki 40€. Długo to trwało bo ponad miesiąc no ale pandemia i inne kosmiczne przypadłości. CD6 jeszcze nie dotarł także dam znać jak działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.